Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 10 of 27
Like Tree3Likes

Thread: Problema

  1. #1
    Rookie
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    112

    Problema

    Salut,sunt in sez 8 si in sezonul asta am foarte mari probleme sa castig meciuri contra candidatilor din liga mea.
    In CL ma descurc bine,dar in campionat am meciuri de teroare.

    1 meci conduceam cu 1-0 celalalt a luat cartonas rosu si m-a batut cu 2-1.
    Alt meci un adversar mai slab ca mine,gen eu calitate 55 el 46,ma batut la mine acasa cu 3-2 in conditiile in care aveam +15% posesie,el nici macar nu era online.

    In fine am trecut peste,am avut nervi gramada si cateodata am impresia ca isi bate joc Nordeus de mine sa ma forteze sa bag tokeni.Am citit si pe forumul in engleza cateva chestii asemanatoare si nu stiu daca e coincidenta dar cativa au patit exact la lvl 8.
    Dar hai sa trecem peste,sa incercam sa rezolvam treaba.

    Spunetimi si mie ce sistem sa joc,cum sa`l contracarez pe oponentul meu.
    O sa atasez aici poze.
    Poza 1 - sistemul oponentului.
    Poza 2 - Sistemul meu + echipa care o am,in caz ca primesc sfaturi sa schimb sistemul.
    Poza 3 - mentalitea,sil de joc,etc...
    Poza 4 - calitatea mea si a oponentului
    Poza 5 - loc clasament
    Poza 6 - locul in liga,acolo merg bine dar tot primesc goluri...
    Poza 7 - ultimul meci in liga,am primit 3 goluri iar portarul nota 4 la meciul asta.


    Ce pot sa fac ?Jucatorii joaca bine in liga dar in campionat slab rau...notele in campionat sunt 4-5-6 iar in liga peste 7.
    Am incercat sa ii motive.
    De asemenea am jucat si sistem 4-1-3-2 si 5-3-2
    E prima oara cand pun sistemul 4-4-2.

    Dar vreau un sfat despre cum sa joc,mentalitate,stil de joc,presing,deposedare,pase.

    Daca este nevoie pun si poze de la ultimele meciuri din campionat...cnd am luat facut egal cu Savvas FC,penultimul loc cu 15% + posesie pt mine.

    Astept raspuns.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Problema-1.jpg   Problema-2.jpg   Problema-3.jpg   Problema-4.jpg   Problema-5.jpg  

    Problema-6.jpg   Problema-7.jpg  

  2. #2
    Rookie
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    112
    Precizez ca am jucat si cu fundasi,si cu mijlocas stanga si dreapta,si central,si atacant si portar exact pe postul lui.
    Deci sa nu aud chestii gen "nu ai avut nush ce fundasi sau mijlocas pe postul lui,sau portar sau atacant"

  3. #3
    Moderator ModeratorRomania's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    496
    Iti zic din pozitia de jucator, nimeni nu poate sa dovedeasca ca formatia X poate sa bata formatia Y, foloseste cei mai buni jucatori disponibili pe care-i ai...

  4. #4
    Rookie
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    112
    Am vazut unele discutii pe forumul in engleza,cum sa contracarezi un sistem,etc...
    De asta doresc niste pareri.
    Sunt unele sisteme de joc complexe si nu prea poti sa le contracarezi,mai ales daca are jucatori valoric mai buni decat mine.

    Am patit sa pierd contra unui sistem de joc mereu,3-2-2-1-2 la sistemul asta pierd indiferent de adversar sau calitate,si am incercat si 5-3-2 si 4-1-3-2 si 4-5-1,acum incerc un 4-4-2.

  5. #5
    Rookie
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    112
    Si o singura chestie mai e de precizat,nu prea dau goluri pe contra atac si nu dau din actiuni gen pase x gol y.
    Mai mereu cand castig(adica foarte rar) dau goluri prin suturi direct spre poarta de la jucatori buni,finalizate cu gol sau lovituri libere care am un jucator bun,din 2 lovituri imi da un gol sigur.

    Ce e de facut ?

  6. #6
    Addicted Stratila Alexandru's Avatar
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Iasi
    Posts
    706
    La 4-4-2 joaca pe flancuri si lasa deposedare normala nu dura !

  7. #7
    Rookie
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    112
    Am pus pana la urma 4-1-3-2 sistem dar spunemi cum sa joc cu sagetile si stilul de joc,ofensiv / normal / defensiv |?

  8. #8
    Addicted Stratila Alexandru's Avatar
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Iasi
    Posts
    706
    Dupa parerea mea ,joaca ofensiv,deposedare normala,stil de pase mixte,atac pe mijloc/mixt.
    Sagetile nu prea ar conta,dar poti pune pe DR-DL si pe Mc-ul central !
    In rest ce pot sa-ti spun este sa iti descoperi singur tactica care ti se potriveste,joaca in amicale,experimenteaza tactici noi pana vei gasi ce se potriveste echipei tale !

  9. #9
    Rookie Oporanu Florin Danut's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    91
    si eu sunt lvl 8 si am aceleasi probleme. Am inceput campionatul ca fiind cea mai buna echipa si sunt pe locul 8 in campionat. Indiferent ce tactica am folosit...jucatorii tot note de 4 si 5 au luat; am schimbat jucatori (vanduti unii titulari si am luat altii de aceeasi calitate) si tot la fel se comporta. asa ca am decis sa nu ma mai joc jocul asta. Imi pare rau baieti! se pare ca nu o sa mai particip in acest forum.

  10. #10
    Rookie
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    112
    Quote Originally Posted by Oporanu Florin Danut View Post
    si eu sunt lvl 8 si am aceleasi probleme. Am inceput campionatul ca fiind cea mai buna echipa si sunt pe locul 8 in campionat. Indiferent ce tactica am folosit...jucatorii tot note de 4 si 5 au luat; am schimbat jucatori (vanduti unii titulari si am luat altii de aceeasi calitate) si tot la fel se comporta. asa ca am decis sa nu ma mai joc jocul asta. Imi pare rau baieti! se pare ca nu o sa mai particip in acest forum.
    Cred totusi ca ar trebui rezolvata problema,nu sa abandonam asa usor jocul daca ne face cateva "scheme"

Page 1 of 3 123 LastLast