Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 20
Like Tree6Likes

Thread: Top Eleven 2016 - Versiune Noua

  1. #1
    Super Moderator PricopGeorgeCătălin's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Romania
    Posts
    12,976

    Top Eleven 2016 - Versiune Noua

    Imi cer scuze ca nu am avut timp sa va prezint pana acum noua versiune a jocului.

    Stiu ca unele persoane nu sunt multumite si ce-i drept, e greu sa-i multumesti pe toti dar daca aveti vreo problema cu noua versiune, vreo sugestie, etc, va asteptam cu drag comentariile.

    Top Eleven 2016 vine cu unele chestii noi, pe langa interfata complet schimbata pentru varianta de PC, jocul vine si cu toate actualizarile din 2015 care nu au fost introduse pana acum in joc, gen: Live Animated Match, sunete, etc dar si cu ultima si cea mai noua inovatie si mai exact la un sistem nou de antrenamente complet diferit.

    Pentru cei care nu se pot conecta la joc, incercati urmatoarele:

    1. Asigurati-va ca aveti un browser compatibil: Opera, Chrome, Mozilla.
    Atentie: Internet Explorer nu este compatibil.

    2. Actualizati versiunea browserului. In cazul in care nu aveti ultima versiune a browserului este foarte posibil ca jocul sa nu fie compatibil.
    Pentru a verifica acest lucru, intrati pe pagina oficiala a browserului si verificati daca aveti ultima versiune.

    3. Incercati un alt browser. Desi nu recomandam asta in mod special deoarece nu cred ca este pe placul vostru, ca o alternativa puteti incerca si alt browser pentru a verifica daca jocul functioneaza sau nu.

    4. Actualizati driverele placii video.

    Daca tot nu reusiti sa va conectati stergeti istoricul, memoria cache si restartati PC-ul.

    PC = laptop, computer
    Browser = navigator (am folosit termenul in engleza deoarece este mai popular)


    Pe viitor speram ca jocul sa reintroduca unele lucruri pierdute odata cu actualizarea, gen: camera trofeelor, optiunea de a prelua o alta echipa, statisticile, etc.

    Va asteptam....
    Orlova FC - onForum - LIKE Orlova FC - onYoutube - SUBSCRIBE Orlova FC - onFacebook

  2. #2
    Newbie
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    6

    Cum cumpar tokeni cu plata de pe Vodafone.Nu se mai poate de pe telefon?

    Quote Originally Posted by PricopGeorgeCătălin View Post
    Imi cer scuze ca nu am avut timp sa va prezint pana acum noua versiune a jocului.

    Stiu ca unele persoane nu sunt multumite si ce-i drept, e greu sa-i multumesti pe toti dar daca aveti vreo problema cu noua versiune, vreo sugestie, etc, va asteptam cu drag comentariile.

    Top Eleven 2016 vine cu unele chestii noi, pe langa interfata complet schimbata pentru varianta de PC, jocul vine si cu toate actualizarile din 2015 care nu au fost introduse pana acum in joc, gen: Live Animated Match, sunete, etc dar si cu ultima si cea mai noua inovatie si mai exact la un sistem nou de antrenamente complet diferit.

    Pentru cei care nu se pot conecta la joc, incercati urmatoarele:

    1. Asigurati-va ca aveti un browser compatibil: Opera, Chrome, Mozilla.
    Atentie: Internet Explorer nu este compatibil.

    2. Actualizati versiunea browserului. In cazul in care nu aveti ultima versiune a browserului este foarte posibil ca jocul sa nu fie compatibil.
    Pentru a verifica acest lucru, intrati pe pagina oficiala a browserului si verificati daca aveti ultima versiune.

    3. Incercati un alt browser. Desi nu recomandam asta in mod special deoarece nu cred ca este pe placul vostru, ca o alternativa puteti incerca si alt browser pentru a verifica daca jocul functioneaza sau nu.

    4. Actualizati driverele placii video.

    Daca tot nu reusiti sa va conectati stergeti istoricul, memoria cache si restartati PC-ul.

    PC = laptop, computer
    Browser = navigator (am folosit termenul in engleza deoarece este mai popular)


    Pe viitor speram ca jocul sa reintroduca unele lucruri pierdute odata cu actualizarea, gen: camera trofeelor, optiunea de a prelua o alta echipa, statisticile, etc.

    Va asteptam....
    Cum cumpar tokeni cu plata de pe Vodafone.Nu se mai poate de pe telefon?

  3. #3
    Addicted
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    544
    Informatia oferita este partiala.

    Este foarte important browserul (exista un alt topic unde chiar am spus ce versiuni sunt necesare)
    Principala problema a acestei noi versiuni este ca "mananca foarte multa resursa"a calculatorului (acest aspect este ciudat pentru un astfel de joc si cred ca este o mare eroare a dezvoltatorului):
    - calculatorul trebuie sa aiba minim 2 MB RAM - verificati configuratia calculatorului si daca nu aveti acesti 2 MB ram nu mai incercati si incarcati versiunea veche a jocului (aveti linkul pe acest forum);
    - daca aveti fix 2 MB de ram atunci pentru a putea rula noua versiune este obligatoriu ca atunci cand incarcati jocul sa opriti orice alta aplicatie din calculator (yahoo, muzica, orice alte pagini si aplicatii), adica daca aveti 2 ram nu puteti folosi calculatorul decat pentru acest joc si nimic altceva pe calculator
    - daca aveti mai mult de 2 ram atunci jocul merge ok si impreuna cu alte aplicatii

    @pentru colegul cu tokeni: da se pot cumpara tokeni cu SMS - se accepta doar pentru cei din Orange si Vodafone DAR atentie, platile cu sms-uri sunt limitate in timp

  4. #4
    Super Moderator PricopGeorgeCătălin's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Romania
    Posts
    12,976
    Florin, 2 GB nu 2 MB da in mare ai dreptate dar pot sa-ti spun ca am rulat jocul de test si pe 512 iar 2 GB este recomandat. Depinde si de situatia generala a calculatorului, cum se comporta.

    Dar da ce-i drept si din pacate, jocul se misca destul de greu mai ales comparativ cu versiunea veche. Sper ca pe viitor sa se axeze mai mult pe optimizarea jocului.
    florian slaniceanu likes this.
    Orlova FC - onForum - LIKE Orlova FC - onYoutube - SUBSCRIBE Orlova FC - onFacebook

  5. #5
    Addicted
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    536
    La transferuri ar fi buna reintroducerea optiunii de a selecta doar jucatorii cu abilitate speciala si cea de a-i selecta doar pe cei de un nivel (3,4 sau 5 stele)

  6. #6
    Apprentice Valentin Nicolae's Avatar
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    235
    Ar fi o idee buna snakeee,deoarece daca de exeplu vrei sa cauti un ST iti va arata doar jucatorii de pe acest post,astfel fiind totul mult mai detaliat.

  7. #7
    Newbie
    Join Date
    Aug 2013
    Posts
    2
    Cum imi dau seama ce abilitate are un jucator???
    Last edited by Stefan Catalin; 02-16-2016 at 07:42 PM.

  8. #8
    Dreamer Mr.Uzzy's Avatar
    Join Date
    Feb 2015
    Location
    Braila
    Posts
    327
    Mie tot nu imi suporta noua versiune.
    Folosesc Chrome si am 2gb ram. Adevarat ca n-am cine stie ce polaca video,256 dar totusi nu vad rostul ei..

    Am incercat si cu Mozila..nimic
    Daca mai aveti idei de rezolvare le astept.

    Pe telefon versiunea veche nu mai functioneaza,iar cea noua are avantaje si dezavantaje...
    Avantaje:
    - live match-urile care te ajuta foarte mult si bonusurile
    - noile surse de obtinut tratamente(poti face si 30 pe zi din astea)
    - detalii mai amanuntite desore adversari si statistici
    - jucatori recomandati

    Dezavantajele sunt:
    - nu anunta cand aa meci doar daca aa conexiune de internet activa
    - nu poti vedea direct din lista cu jucatori cat morial si conditie au
    - free agentii nu mai sunt evidentiati
    - in versiunea veche puteai cumpara orice jucatori de impresar cu 50 tokeni





  9. #9
    Apprentice Catalin Joel's Avatar
    Join Date
    May 2014
    Location
    Timisoara, Romania.
    Posts
    278
    Merge perfect Samsung S5 dar si pe Chrome-PC cert e ca am 8 GB de rami

  10. #10
    Rookie TuninGGamer's Avatar
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    62
    N-am sa inteleg niciodata de ce se chinuie atata Nordeus sa schimbe ceva care mergea ... in curand T11 de la un joc frumos,simplu,rapid si eficient o sa devina un joc obositor incarcat cu tot felul de detalii care mai de care mai inutile.De ce s-au chinuit sa bage kkt-ul asta de antrenament care mai mult iti face scarba sa-l dai decat placere,ca sa nu mai spun ca acum esti total confuz cu evolutia jucatorilor tai in urma antrenamentelor.Inainte era mai mult decat usor sa urmaresti capacitatea de dezvoltare a jucatorilor in urma antrenamentelor si daca aveai si placerea sa atribui punctele de antrenament manual atunci aproape te identificai ca si parte din lot ... pe cand acum ... ma uit la lotul actual si parca vad niste oi in tarc la stana.Dezamagit total.
    snakkke likes this.

Page 1 of 2 12 LastLast