Page 3 of 7 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 21 to 30 of 69
Like Tree72Likes

Thread: Sezonul 78 - Sunteti gata?

  1. #21
    Apprentice Valentin Nicolae's Avatar
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    235
    In Liga Campionilor sunt pe locul 1 cu 9 puncte dupa 4 etape(locul 2 are 7 puncte).
    -in etapa a 4-a:victorie 3-0 acasa.
    In Campionat sunt pe locul 13 la egalitate de puncte si golaveraj cu locul 12,avand 7 puncte dupa 8 etape(locul 1 are 15 puncte).
    -in etapa a 7-a:egal 1-1 in deplasare;
    -in etapa a 8-a:VICTORIE 3-2 acasa(prima din cele 8 etape).
    In Cupa(Saisprezecimi)m-am calificat mai departe dupa o dubla foarte interesanta si atractiva.
    -in tur:egal1-1 acasa;
    -in retur:egal1-1 in deplasare.
    Am reusit sa trec mai departe de el la penalti:
    Sezonul 78 - Sunteti gata?-screenshot_1.png
    Sezonul 78 - Sunteti gata?-screenshot_.png
    florian slaniceanu likes this.

  2. #22
    Newbie Pdranca's Avatar
    Join Date
    Feb 2016
    Posts
    46
    Quote Originally Posted by Valentin Nicolae View Post
    Nu,din contra,daca promovezi jucatorilor li se scade o stea,iar daca nu faci transferuri risti sa ai rezultate proaste si sa ramai la acelasi nivel(doar daca nu cumva iti pica prin minune un server usor).
    Florian a folosit aceea expresie pentru a exprima faptul ca nefacand achizitii,tokenurile se strang si ajungi sa ai mai multe.Astfel poti sa faci transferuri mult mai lejere de jucatori buni.Cel putin asta e parerea mea.
    Am reușit sa strâng și eu 90 intr -un sezon însă din păcate am reușit sa îi și pierd destul de repede 40 din doar 3 transferuri chear dacă doua din transferuri au fost luați cu 4 T la al 3 jucător de care aveam și cea mai mare( jucând în cupa cu un adversar mai bun decât mine chear dacă în tur aM reușit o victorie mare cu 2-1 în deplasare am luat un galben și jucătorul a fost suspendat din cauza ca mai avea un galben, la tactica pe care o folosesc am mare nevoie de flancuri am fost nevoit sa licitez la acel jucător fiind singurul în acel monent pe postul care aveam nevoie. Oricum pana la urma a fost o mutare inspirata reușind în meciului din retur din cupa sa marchezi și a luat și nota mare și am reușit sa mă și calific mai departe reușind tot o victorie cu 2-1) însă la aceea licitație mi sa părut suspect ca persoana cu care licitat dacă pot spune persoana licita și câte 4 5 T la o singura runda. Eu care am licitat în jur de 30 și ceva de T el a licitat în acele 30 de runde peste 200T. Sincer nu pot sa înțeleg ce sa întâmplat de fapt sau cine licita
    Valentin Nicolae likes this.

  3. #23
    Apprentice Valentin Nicolae's Avatar
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    235
    Quote Originally Posted by Pdranca View Post
    Am reușit sa strâng și eu 90 intr -un sezon însă din păcate am reușit sa îi și pierd destul de repede 40 din doar 3 transferuri chear dacă doua din transferuri au fost luați cu 4 T la al 3 jucător de care aveam și cea mai mare( jucând în cupa cu un adversar mai bun decât mine chear dacă în tur aM reușit o victorie mare cu 2-1 în deplasare am luat un galben și jucătorul a fost suspendat din cauza ca mai avea un galben, la tactica pe care o folosesc am mare nevoie de flancuri am fost nevoit sa licitez la acel jucător fiind singurul în acel monent pe postul care aveam nevoie. Oricum pana la urma a fost o mutare inspirata reușind în meciului din retur din cupa sa marchezi și a luat și nota mare și am reușit sa mă și calific mai departe reușind tot o victorie cu 2-1) însă la aceea licitație mi sa părut suspect ca persoana cu care licitat dacă pot spune persoana licita și câte 4 5 T la o singura runda. Eu care am licitat în jur de 30 și ceva de T el a licitat în acele 30 de runde peste 200T. Sincer nu pot sa înțeleg ce sa întâmplat de fapt sau cine licita
    Din cate stiu tu ai nivelul doi,iar la acest nivel sunt destui de multi care inca nu stiu sa faca licitatii(ma refer la cel care a prapadit cei 200 T).Cand esti la nivel mic,sunt multi pe care poti sa ii pacalesti cu aceste licitatii,prin diferite tehnici,chiar si pe cei care liciteaza de mai multe ori intr-o runda.Faptul ca adversarul tau avea atat de multi tokeni razulta faptul ca utilizatorul precedent ii strangea de ceva timp(ma refer la roboti),fie a preluat o alta echipa cu un nivel mai mic.
    Exista si posibilitatea ca acesta sa fi avut tokeni cumparati si sa fi incercat sa te intimideze,dar nu a realizat cat a cheltuit si in final a ramas cu 0(totusi aceasta varianta ar pica,deoarece odata ajuns in runda 30 este foarte greu sa te mai joci cu cineva de-a licitatia oferind pe runda cate 4-5 T).
    Chiar este o situatie ciudata,insa asa este jocul si te felicitari pentru calificarea mai departe.

  4. #24
    Apprentice Valentin Nicolae's Avatar
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    235
    In Liga Campionilor sunt pe locul 2 dupa 5 etape cu 9 puncte.
    -in etapa a 5-a:infrangere 4-2 in deplasare.
    *Etapa urmatoare trebuie sa fac minim egal pentru a ma califica mai departe.
    In Campionat sunt pe locul 11 dupa 10 etape cu 11 puncte(locul 1 are 20).
    -in etapa a 9-a:egal 2-2 in deplasare;
    -in etapa a 10-a:victorie 1-0 acasa.

  5. #25
    Super Moderator PricopGeorgeCătălin's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Romania
    Posts
    12,976
    M-am decis sa iau o pauza pentru cateva sezoane dar o sa raman activ pe forum si o sa va urmaresc. Bafta baieti!
    Valentin Nicolae likes this.
    Orlova FC - onForum - LIKE Orlova FC - onYoutube - SUBSCRIBE Orlova FC - onFacebook

  6. #26
    Newbie Pdranca's Avatar
    Join Date
    Feb 2016
    Posts
    46
    Campionat. - Am trecut pe primul loc după un meci decisiv cu cel care deținea locul unu. Reușind un 1-2 după ce am fost condus. Chear dacă a avut o echipă puțin mai buna având cea mai buna apărare și cel mai bun atac, am reușit să fac un meci tactic foarte bun reușind în repriza a doua sa ii fur cele trei puncte.
    UCL - Am terminat pe primul loc cu maximul de puncte
    Cupa - Cu șanse foarte mare de a merge în etapa viitoare după ce în tur am reușit să intor scorul după ce am fost condus de trei ori am reușit o victorie în ultimele 10 minute. După ce am înscrise de trei ori. Scor 5-3. astăzi am returul deși joc în deplasare sper sa nu pierd acest meci la 2 goluri.
    Valentin Nicolae likes this.

  7. #27
    Newbie Pdranca's Avatar
    Join Date
    Feb 2016
    Posts
    46
    Quote Originally Posted by Pdranca View Post
    Campionat. - Am trecut pe primul loc după un meci decisiv cu cel care deținea locul unu. Reușind un 1-2 după ce am fost condus. Chear dacă a avut o echipă puțin mai buna având cea mai buna apărare și cel mai bun atac, am reușit să fac un meci tactic foarte bun reușind în repriza a doua sa ii fur cele trei puncte.
    UCL - Am terminat pe primul loc cu maximul de puncte
    Cupa - Cu șanse foarte mare de a merge în etapa viitoare după ce în tur am reușit să intor scorul după ce am fost condus de trei ori am reușit o victorie în ultimele 10 minute. După ce am înscrise de trei ori. Scor 5-3. astăzi am returul deși joc în deplasare sper sa nu pierd acest meci la 2 goluri.
    Am reușit să merg în sferturile cupei după încă un meci nebun in care am avut din nou mari emoții. Având om eliminat în minutul 34 si la pauză eram condus cu 2-1, si in minutul 50 am avut si unul dintre jucători de baza accidentat. Am reușit totuși să întorc scorul până la final și reușind Victoria cu 2-3. Chear dacă echipa adversă a fost mult peste echipa mea. Sezonul 78 - Sunteti gata?-screenshot_2016-04-16-16-05-15.jpg
    Last edited by Pdranca; 04-16-2016 at 04:03 PM.
    Valentin Nicolae likes this.

  8. #28
    Apprentice Valentin Nicolae's Avatar
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    235
    In Campionat sunt pe locul 9 dupa 12 etape cu 15 puncte(locul 1 are 26).
    -in etapa a 11-a:victorie 2-0 in deplasare;
    -in etapa a 12-a:egal 2-2 acasa.
    In Liga Campionilor m-am clasat pe locul 2 cu 12 puncte(locul 1 a avut 13puncte).
    -in etapa a 6-a:victorie 1-0 acasa.
    Sezonul 78 - Sunteti gata?-screenshot_2.png
    In Cupa am trecut mai departe de optimi cu scorul general de 7-2.
    -in tur:victorie 4-1 acasa;
    -in retur:victorie 3-1 in deplasare.

  9. #29
    Addicted
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    544
    am reusit calificare in cupa
    Valentin Nicolae likes this.

  10. #30
    Addicted
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    536
    campionat : locul 1 dupa 12 etape la un punct distanta de locul 2
    liga campionilor: calificat din grupa dupa locul 2, cam imposibil de trecut mai departe, adversarul din optimi are echipa de 7 stele
    cupa: calificat in sferturi
    Valentin Nicolae likes this.

Page 3 of 7 FirstFirst 12345 ... LastLast