Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 21 to 28 of 28
Like Tree15Likes

Thread: am o dilema !

  1. #21
    Newbie
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    5
    OK, mersi de raspunsuri. E pacat ca fara acei Tokeni nu poti licita si asta reduce mult din dinamica jocului. Exista pe aici varianta unui indrumator personal? Am cateva intrebari si comunicarea pe forum nu e chiar cea mai eficienta.

  2. #22
    Apprentice
    Join Date
    May 2016
    Posts
    196
    E pacat dar din acei tokenii traieste stafull jocului ,nimic nu e gratis in lumea asta si nimeni nu face munca doar din hobby.Inainte de a face si pune intrebari citeste forumul pt ca cu siguranta majoritatea intrebarilor isi raspunsul le gasesti pe aici pe undeva nu fa ca mine si dupa ce dau cu capul ma apuc si intreb si citesc forumul )) e doar un sfat !!!!
    florian slaniceanu likes this.

  3. #23
    Newbie
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    5
    Am citit cateva ghiduri de pe aici dar inca am nelamuriri. Legat de tokeni ai cumva dreptate, insa conteaza sansele egale...eu ma bat cu unu care strange zilnic de 10-20 de ori mai multi decat mine, asta e problema
    florian slaniceanu likes this.

  4. #24
    Addicted
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    544
    Quote Originally Posted by Liviu Júnior View Post
    OK, mersi de raspunsuri. E pacat ca fara acei Tokeni nu poti licita si asta reduce mult din dinamica jocului. Exista pe aici varianta unui indrumator personal? Am cateva intrebari si comunicarea pe forum nu e chiar cea mai eficienta.
    nu am auzit de asa ceva (indrumator personal) pe aici.

    asa cum spunea si colegul, daca ai rabdare cu siguranta gasesti raspunsurile pe acest forum. toti am fost la inceput si am intrebat cate ceva.

    oricum, sa si ca varianta cu forumul este foarte buna, zilnic intra pe forum jucatori (unii mai cu experienta, altii mai la inceput de drum), asa ca vei primi raspunsuri la toate intrebarile pe care le pui, in general, incercam sa ne ajutam cu sfaturi si raspunsuri.

    referitor la tokeni: eu am mai multe echipe, una in care investesc cca 150 tokeni pe sezon si alta in care nu investesc nimic, asa ca pot sa iti spun ca ma descurc bine si cu echipa fara investitii, am ajuns la sezonul 9, am echipa bunicica, doar cu tokeni din joc (orice oferta disponibila de tokeni free o folosesc pe cealalta echipa)

    asa ca: intreaba si vei primi raspuns

  5. #25
    Addicted
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    544
    Quote Originally Posted by Liviu Júnior View Post
    Am citit cateva ghiduri de pe aici dar inca am nelamuriri. Legat de tokeni ai cumva dreptate, insa conteaza sansele egale...eu ma bat cu unu care strange zilnic de 10-20 de ori mai multi decat mine, asta e problema
    ala care strange multi tokeni nu prea intra la licitatii, ala cumpara de la impresar (oricum gasesti jucatori foarte buni si la licitatii si poti cumpara cu 1, 2 tokeni)

  6. #26
    Newbie
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    5
    O sa incep aici cu cateva intrebari la obiect pe care le am si vedem cum o sa mearga treaba.
    Eu pana acuma am mai jucat 2 managere online deci stiu ce am nevoie sa inteleg, deasta am si postat aici...iar acuma intrebarile:

    1. Zici ca ai mai multe echipe, in ce conditii poti avea mai multe, trebuie platit ceva?
    2. Cum pot cauta o anume echipa in joc si cum pot vedea primele ligi din lume, ca am vazut ca nu se tine cont de nationalitate.
    3. Poti sa iti faci cont pe joc si daca nu ai Fecebook?
    4. Lista de transferuri pe care eu o vad e una locala, e una aferenta bugetului meu sau cum?
    5. Ca strategie ce conteaza mai mult, sa castigi meciuri, sa promovezi sau sa rupi conditia jucatorilor in antrenamente ca sa ii poti vinde mai scump? (sa zicem ca acuma ma intereseaza sa strang bani, nu sa fac perfornanta)
    6. Pana acuma am cumparat tineri de 18-19 ani de 5 stele...din ce am vazut stele unui jucator e raportul lor comparat cu lotul meu...overall-ul din paranteza e general? M-ar interesa ce valoare are acel jucator la nivel global, adica un overall de 40 care pentru mine sa intemne un jucator de 6 stele si pentru unu din prima liga sa insemne un jucator de o stea.
    7. Cum cresc jucatorii? Nu am vazut sa fie un sistem in care sa folosesti un scouter care sa-ti spuna cam la ce calitate va ajunge acel jucator....se intampla ca 2 jucatori identici aproape ca varsta si atribute, unul sa ajunga jucator de clasa si altul sa creasca foarte putin?
    8. Cand se schimba varsta jucatorilor, cand se incepe un nou sezon?

    Cam atat deocamdata, sigur o sa mai imi amintesc si alte intrebari. Poate ma ajuta careva cu raspunsuri, multam fain
    florian slaniceanu likes this.

  7. #27
    Addicted
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    544
    Quote Originally Posted by Liviu Júnior View Post
    O sa incep aici cu cateva intrebari la obiect pe care le am si vedem cum o sa mearga treaba.
    Eu pana acuma am mai jucat 2 managere online deci stiu ce am nevoie sa inteleg, deasta am si postat aici...iar acuma intrebarile:

    1. Zici ca ai mai multe echipe, in ce conditii poti avea mai multe, trebuie platit ceva?
    2. Cum pot cauta o anume echipa in joc si cum pot vedea primele ligi din lume, ca am vazut ca nu se tine cont de nationalitate.
    3. Poti sa iti faci cont pe joc si daca nu ai Fecebook?
    4. Lista de transferuri pe care eu o vad e una locala, e una aferenta bugetului meu sau cum?
    5. Ca strategie ce conteaza mai mult, sa castigi meciuri, sa promovezi sau sa rupi conditia jucatorilor in antrenamente ca sa ii poti vinde mai scump? (sa zicem ca acuma ma intereseaza sa strang bani, nu sa fac perfornanta)
    6. Pana acuma am cumparat tineri de 18-19 ani de 5 stele...din ce am vazut stele unui jucator e raportul lor comparat cu lotul meu...overall-ul din paranteza e general? M-ar interesa ce valoare are acel jucator la nivel global, adica un overall de 40 care pentru mine sa intemne un jucator de 6 stele si pentru unu din prima liga sa insemne un jucator de o stea.
    7. Cum cresc jucatorii? Nu am vazut sa fie un sistem in care sa folosesti un scouter care sa-ti spuna cam la ce calitate va ajunge acel jucator....se intampla ca 2 jucatori identici aproape ca varsta si atribute, unul sa ajunga jucator de clasa si altul sa creasca foarte putin?
    8. Cand se schimba varsta jucatorilor, cand se incepe un nou sezon?

    Cam atat deocamdata, sigur o sa mai imi amintesc si alte intrebari. Poate ma ajuta careva cu raspunsuri, multam fain
    1. poti sa iti faci cate echipe vrei, trebuie sa ai conturi diferite de facebook
    2. nu se poate cauta o anume echipa si nu se pot vedea alte ligi, poti vedea doar campionatele (clasamente) celor care sunt in lista ta de prieteni
    3. nu
    4. este lista de transferuri aferenta serverului pe care esti si aferenta nivelului tau de joc, in lista apar doar jucatori cu nivel cuprins intre 3 si 5 stele, daca un jucator de nivelul tau vinde un jucator de 6 stele, nu vei vedea acel jucator in lista de transfer
    5. strategia o alegi singur, daca vrei sa strangi bani dezvolti jucatorii si ii vinzi, iti dau un pont incearca sa cumperi jucatori la care valoarea de transfer e mult mai mica decat valoarea jucatorului, il poti vinde apoi pe bani multi, la transfer jucatorii pot fi oferiti la o valoare mai mica sau mai mare, daca cel care vinde nu este atent il ofera la valoarea minima
    6. jucatorii au aceeasi valoare, doar ca apar mai buni functie de nivelul jucatorului, exact un jucator de aceeasi valoare la nivelul tau este de 6 stele, la un nivel superior este de 5 stele iar la un nivel inferior este de 7 stele
    7 jucatorii se dezvolta prin meciurile jucate si prin antrenamente, cu cat este mai batran cu atat se dezvolta mai greu, exista si jucatori care evolueaza foarte rapid, acestia sunt de 18, 19 ani si la transfer au si valoarea cea mai mare si salariul cel mai mare.
    uite in acest topic, mai la sfarsit, si eu am primit explicatii privind jucatorii care se dezvolta rapid http://forum.topeleven.com/vitrina-e...l-stars-2.html
    8. da

    sper ca am reusit sa te lamuresc

    oricand cu placere si alte raspunsuri
    Last edited by florian slaniceanu; 06-18-2016 at 04:05 PM.
    madflo19 and Liviu Júnior like this.

  8. #28
    Champion madflo19's Avatar
    Join Date
    Dec 2014
    Location
    United Kingdom
    Posts
    2,104
    3.Poti sa ti faci cont cu Google account,de pe smartphone

    Sent from my LG-D855 using Tapatalk
    Last edited by madflo19; 06-18-2016 at 07:31 PM.

    A.C. MILAN LEGENDS-Team Showcase
    http://forum.topeleven.com/team-show...n-legends.html
    Season 45,lvl 43(24 trebles)
    GAME OVER

Page 3 of 3 FirstFirst 123