Results 1 to 8 of 8
Like Tree12Likes
  • 2 Post By Shacalul Jdo
  • 2 Post By Adam Andrei
  • 1 Post By florian slaniceanu
  • 3 Post By Zaharia Cristian
  • 1 Post By Adam Andrei
  • 2 Post By Adam Andrei
  • 1 Post By Zaharia Cristian

Thread: Meciuri de poveste

  1. #1
    Newbie Shacalul Jdo's Avatar
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    26

    Meciuri de poveste

    Fiecare dintre noi a trait in Top Eleven macar un meci de povestit.
    Daca aveti si voi de povestit astfel de meciuri o puteti face aici.

    Unul dintre aceste meciuri le-am avut aseara eu, si am zis sa il impartasesc cu voi prieteni.
    Meciul este in cupa. El nivel manager 36, echipa destul de buna cu locul 2 obtinut in sezonul precedent, iar eu nivel 35.
    Prezent la meci am o prima repriza dezastroasa la pauza eram condus cu 2-0 si calificarea mea mai departe in competitie era pusa deja sub semnul intrebari.
    Dar eu imi cunosc echipa. Dupa un 4-1-4-1 dezastros,dar care imi dadea rezultate neasteptat de bune uneori, schimb tactica scot un fundas si introduc un atacant pe regula de aur, ori la bal ori la spital, si o transform in 3-1-5-2 (DR DC DL - DMC - MR MC MC ML - ST ST).
    Dominam jocul si cu acea tactica 4-1-4-1, problema era ca eu dominam si el marca.
    Atacantul introdus in min 42 imi da 3 pase de gol si 2 goluri si in min 90 am 5-2.
    E un sentiment destul de placut sper sa il traiti si voi macar odata. Cand iese Jose Mourinho din voi la suprafata

    Meciuri de poveste-meci.jpg
    Last edited by Shacalul Jdo; 07-02-2016 at 07:31 AM.
    ELITE TEAM ROMANIA JUST FOR FUN

  2. #2
    Apprentice
    Join Date
    May 2016
    Posts
    196
    Meciurile din asociatie de astazi !!!!!
    Adversar 111% eu 113%
    Ma asteptam la o mansa echilibrata
    Tactica mea de inceput 4-2-3-1 tactica lui 3 (fundasi centrali) -1-1-3-1
    La pauza 2-0 pt adversar am incercat sa schimb tactica sa fac sa dreg pe scurt
    Meciuri de poveste-meci-de-poveste-1.jpg

    Dupa cum spunea si Shacalul Jdo dupa un astfel de meci senzatia este nepretuita )))) pentru toate celelalte exista Mastercard (dupa cum spunea si reclama )

    Asa ca pentru retur m-am zbatut toata ziua sa caut formule sa fac scheme pana la urma incep cu aceeasi formatie pentru ca adversarul schimba tactica in ultimul moment in 4-4-1-1
    Incepe meciul nu am ideea la ce sa ma astept dupa 5-0 in primul meci (((
    Neasteptat reusesc sa deschid scorul dar si domin copios.La pauza 1-0 pt mine dar frica e inca mare ,in minutul 49 reusesc 2-0 asa ca ma mai linistesc dar imi spun in sinea mea asta daca revine la tatctica initiala ma trimite cu vaca la pascut ,nu termin gandul bine ca in minutul 52 face o schimbare si revine la acelasi blestemat 3-1-1-3-1
    Minutul 53 2-1 incep sa leg vaca
    minutul 55 2-2 deja sunt cu vaca in drum
    Primul instinct este sa schimb complet tactica dar ma opresc imediat ma uit si fac o singura scimbara scot un DC cu nota mica si bag altul,pun sageti de atac pe dl,dr,amr si aml si schimb modul de atac de pe mixt pe atac pe flancuri si astept cu inima mica mica
    Vine si fericirea in minutul 78 3-2 pentru mine si toate fazele doar la poarta lui
    Deja nu mai conta dar vine si al 4 gol in minutul 90 macar asa am mai spalat din rusinea primului meci ))Meciuri de poveste-meci-de-poveste-2.jpg

  3. #3
    Addicted
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    544
    bravo!
    Adam Andrei likes this.

  4. #4
    Romanian Forum Moderator Zaharia Cristian's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Romania
    Posts
    783
    Revenire nesperata in cupa.
    TUR!



    RETUR!


  5. #5
    Apprentice
    Join Date
    May 2016
    Posts
    196
    Zaharia Cristian dar fa si o pevestioara sa fie mai picant sa stim si noi cum te-ai simtit si sa traim o data cu tine sentimentele pe care le-ai avut in acele momente )))
    florian slaniceanu likes this.

  6. #6
    Apprentice
    Join Date
    May 2016
    Posts
    196
    Meciurii din asociatie
    Imi pica un capcaun ca adversar media pe primul 11 138%
    Eu pe cel mai bun prim 11 118%
    Ca asezare in teren individul se prezinta cu :
    Meciuri de poveste-asezare-liverpool.jpg

    Destul de ofensiv (dar are si cu ce) asa ca ceea ce joc eu de obicei 4-2-3-1 pe atac puternic nici nu incape discutie asa ca dupa un amical cu un prieten in asociatie si un pic de gandire ma hotarasc sa folosesc V style pe aparare puternica (doar nu is nebun sa joc cu asta atac puternic ) ) incepe meciul el nu e prezent un atuu in plus pentru mine asa ca am inceput sa sper cine stie
    Rezultat final :
    Meciuri de poveste-liverpool-1.jpg

    Cu toate ca am dominat (putin e drept ) ) si am condus pana in minutul 80 am pierdut,mare dezamagire pt ca era singura posibilitate sa il bat

    La retur am decis sa nu schimb nimic a functionat v style de ce strici caruta daca merge las-o asa bazinduma si pe faptul ca nefiind prezent la meci nu a vazut ca a castigat norocos is va ramane pe aceasi tactica dar sperand ca nu va fi nici prezent
    Incepe meciul retur si intradevar nu a schimbat nimic dar mare dezamagire cand il vad prezent la meci
    1-0 pentru mine hai ca merge
    2-0 deja eram in picioare si imi spuneam in gand te-am ars fraiere ))
    min 57 2-1 stai ma ce faci aici nu fi prost
    min 63 2-2 ma tu chiar esti prost
    min 70 2-3 dute dracului ca sparg calculatorul si monitorul si ....
    min 79 3-3 e bun si un egal macar ramn cu calculatorul intreg
    Schimba tactica pe 3 3 2 2 aici e sansa mea si schimb si eu pe 4 2 3 1 ce joc de obicei si pun pe atac puternic
    min 86 4-3 ma simteam cu 2 ani mai batran ))))))
    Meciuri de poveste-liverpool-2.jpg

    Dar am ramas foarte multumit de realizarea facuta ))))

  7. #7
    Romanian Forum Moderator Zaharia Cristian's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Romania
    Posts
    783
    Quote Originally Posted by Adam Andrei View Post
    Zaharia Cristian dar fa si o pevestioara sa fie mai picant sa stim si noi cum te-ai simtit si sa traim o data cu tine sentimentele pe care le-ai avut in acele momente )))
    Dupa 4-1 in tur deja imi cam trecuse cheful de sezonul asta, dar stiam ca in fotbal totul este posibil, asa ca am zis hai ma sa incerc si sa imi antrenez jucatorii mai bine pentru retur.
    Venise ziua, 29.07, ora 10:29, deja simteam un gol in stomac, doar ce incepuse meciul si are o lovitura libera in minutul 5 prin care deschide scorul 1-0 pentru el si 5-1 la general, parca totul era impotriva mea, la cateva minute am o lovitura libera prin care egalez 1-1, la 10 minute reusesc sa trec in avantaj 2-1 scorul la pauza, dar stiam ca nu e deajuns asa ca am mutat tot pe cartea atacului. La 10 minute de la inceperea reprizei a 2a din nou lovitura libera prin care marcheaza atacantul, imediat in minutul urmator reusesc sa fac 4-1, atunci am stiut ca meciul e al meu, asa ca am facut pressing cat mai sus si am reusit sa duc scorul la 5-1, 6-5 la general pentru mine, dar pot sa spun ca a fost groaznic pana in minutul 85 pentru ca am stat ca pe ace sa nu cumva sa inscrie el si sa pierd tot ce reusisem sa intorc, norocul meu a fost ca am inscris in minutul 85 si am facut 7-5 la general deja totul se terminase pentru el, iar eu trecusem in faza urmatoare.
    Adam Andrei likes this.

  8. #8
    Apprentice
    Join Date
    May 2016
    Posts
    196
    )))) a fost groaznic pana in minutul 85 si groaznic de frumos cand ai facut 7-5 ))