Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 11 to 20 of 30
Like Tree44Likes

Thread: Sfat achizitie jucatori impresar

  1. #11
    Addicted
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    544
    Quote Originally Posted by Iulyus Iulian View Post
    O intrebare penibila : cand faci transferurile ? ii urmaresti la licitatii pe cei de 5*care mai au 1%pana fac 6*? eu unul nu prea am vazut jucatori de 18-19 ani sa mai fie si dezvoltati ! Sunt level 10 / ce e drept am si facut o pauza mare de cand nu am mai jucat top eleven si sincer ma cam depaseste noul sistem/versiune de la top eleven. Incepand de la transferuri pana la sesiunea de antrenamente ! Sesiunea de antrenamente poate e benefica prin faptul ca au diversificat exercitiile / cu bonusul ala nu prea ma impac pentru ca scade cu 2%. Obligatoriu trebuie sa faci si sesiunile alea de antrenament 4, dar si sa bagi boostere de odihna in jucatori ca sa ii ai ok la meciuri. Inainte stiu ca se gaseau jucatori la licitatii*(tineri si buni/cu abilitati) tokeni daca aveai ca echipe iti faceai 3 . Acum stau cu tokenii in cont si pedalez in gol pe la licitatii ca nu apar jucatori interesanti !
    urmaresc jucatorii la licitatii sa aiba 18-20 ani care mai au 1-3 % pana ajung la 6 stele - daca e tanar face relativ repede dezvoltarea.

    in general gasesti astfel de jucatori dar in saptamana 1 de joc e riscant, poti cheltuii multi tokeni.

    eu intru la licitatii doar in saptamana 2 de joc - e ceva mai liniste si lumea a cheltuit tokenii deja, intru si saptamana 3 dar doar daca apare ceva spectaculos (18 ani, abilitate).

    pana acuma am reusit sa ma descurc
    Iulyus Iulian likes this.

  2. #12
    Newbie
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    31
    Inca o curiozitate am: Ati reusit vreodata sa luati jucatori la negocieri ? Niciodata nu am reusit sa iau jucatori de la negocieri chiar daca am oferit si 2 tokeni :P
    florian slaniceanu likes this.

  3. #13
    Addicted
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    544
    Quote Originally Posted by Iulyus Iulian View Post
    Inca o curiozitate am: Ati reusit vreodata sa luati jucatori la negocieri ? Niciodata nu am reusit sa iau jucatori de la negocieri chiar daca am oferit si 2 tokeni :P
    am luat de multe ori, cca 4-5 jucatoi pe sezon
    - am luat si cu oferte de 0 tokeni, am luat si cu oferte de 2 - 4 tokeni.

    1. pentru a reusii mai usor e necesar sa folosesti versiunea veche a jocului. pe versiunea veche a jocului iti arata si ce nivel are cel care are acel jucator, daca cel care vinde are nivel mai mare (si e prezent in joc) atunci e posibil sa accepte oferta, daca cel care vinde are acelasi nivel cu tine e putin probabil sa accepte.

    2. dupa ce faci o oferta incearca sa urmaresti acea oferta - posibil ca cel care are jucatorul sa solicite un pret mai mare al jucatorului (daca tu oferi 1 token el sa ceara 2 sau 3 tokeni si atunci e necesar ca tu sa maresti oferta pana la nivelul cerut de el - daca esti de acord cu acea oferta)

    succes!
    madflo19 and Iulyus Iulian like this.

  4. #14
    Newbie Shacalul Jdo's Avatar
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    26
    Eu de obicei dau jucatorii la negocieri merg pe principiul banii aia in veci nu ii mai iau pe el face 6 stele creste 107% 108% si nu il mai ia nimeni.
    Da am in fiecare sezon un jucator pe care il fac MVP. Acum am un jucator de sezonul trecut si are 115% asta inseamna extrem de mult, inca 5% si face 7 stele , astadupa numai 10 etape si la inceputul sezonului avea 99% fara sa bag steroizi in el (boostere) antrenamente fortate. Doar din meciuri.
    Clar o sa mai reziste inca 2 sezoane.
    De la impresari nu iau ce e bun e in jur de 69 de tokeni :P


    Sfat achizitie jucatori impresar-mvp.jpg
    ELITE TEAM ROMANIA JUST FOR FUN

  5. #15
    Apprentice
    Join Date
    May 2016
    Posts
    196
    Nici aia la 69 tokeni nu is straluciti ca nivel de crestere costa atat doar pentru ca sunt de 22-23 ani si au 115%
    nivelul de crestere este la fel la toti impresarii indiferent de pret doar varsta conteaza

  6. #16
    Addicted
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    544
    astazi la ora 21.00 am luat de la licitatie 3 fundasi (unul are si abilitate de jucator aerian) de 99 % cu fix 6 tokeni (2 tokeni pe bucata).

    tehnica a fost urmatoarea: am licitat primul exact cand au aparut la licitatie (cca 1.3 ore inainte) si am asteptat, au aparut si alti competitori la licitatie, cand s-a intrat in prima runda am stat pana la secunda ultima (am dat senzatia ca nu sunt on) si am licitat exact in ultima secunda si am castigat.

    de multe ori merge aceasta tehnica, daca licitezi de prima data in ultimele secunde ceilalti realizeaza ca esti on si sunt mai vigilenti, daca licitezi cu mult timp inainte ceilalti au senzatia ca nu esti on

  7. #17
    Champion madflo19's Avatar
    Join Date
    Dec 2014
    Location
    United Kingdom
    Posts
    2,104
    De la impresar am cumparat 2 jucatori la inceput,dupa ce am vazut cat de greu se dezvolta dupa antrenament nu mi au mai trebuit,sunt jucatori de max 2 sezoane,sunt jucatori buni(ma refer la cei de 69,64 tokeni,din aia am avut)dar nu se merita,cu 69 de tokeni iau unul de 18 ani il fac de 6,7* si il am la nivelul asta pt cel putin 6 sezoane,fara sa mai bag in el pachete verzi

    Sent from my LG-D855 using Tapatalk

    A.C. MILAN LEGENDS-Team Showcase
    http://forum.topeleven.com/team-show...n-legends.html
    Season 45,lvl 43(24 trebles)
    GAME OVER

  8. #18
    Addicted
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    544
    Quote Originally Posted by madflo19 View Post
    De la impresar am cumparat 2 jucatori la inceput,dupa ce am vazut cat de greu se dezvolta dupa antrenament nu mi au mai trebuit,sunt jucatori de max 2 sezoane,sunt jucatori buni(ma refer la cei de 69,64 tokeni,din aia am avut)dar nu se merita,cu 69 de tokeni iau unul de 18 ani il fac de 6,7* si il am la nivelul asta pt cel putin 6 sezoane,fara sa mai bag in el pachete verzi

    Sent from my LG-D855 using Tapatalk
    foarte corect, exact acest aspect am dorit si eu sa ii explic colegului (poate nu am gasit formularea corecta).
    Iulyus Iulian and madflo19 like this.

  9. #19
    Newbie viracocha88's Avatar
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    39
    Cum il faci de 6-7 stele??? Ce la fiecare promovare pierzi o stea?????

    Trimis de pe al meu SM-J500F folosind Tapatalk

  10. #20
    Addicted
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    544
    Quote Originally Posted by viracocha88 View Post
    Cum il faci de 6-7 stele??? Ce la fiecare promovare pierzi o stea?????

    Trimis de pe al meu SM-J500F folosind Tapatalk
    se cumpara de la licitatii jucatori de 18 - 19 ani care evolueaza rapid si se antreneraza suplimentar cu ajutorul busterelor de odihna
    madflo19 likes this.

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast