Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 15
Like Tree11Likes

Thread: Primul sezon, pregatire sezonul 2 pentru castigare Liga, Cupa si UCL.

  1. #1
    Newbie
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    49

    Primul sezon, pregatire sezonul 2 pentru castigare Liga, Cupa si UCL.

    Topicul l-am deschis si pe general discussion in forumul de engleza, dar am vazut ca exista ceva activitate si aici.

    Tocmai am terminat primul sezon cu urmatoarele rezultate:

    Primul sezon, pregatire sezonul 2 pentru castigare Liga, Cupa si UCL.-league.jpgPrimul sezon, pregatire sezonul 2 pentru castigare Liga, Cupa si UCL.-cup.jpg

    Am citit destul de mult pe forum si m-am documentat bine. Nu sunt foarte sigur cum sa abordez promovarea cu scopul de a castiga toate 3 trofeele. Echipa mea e urmatoarea:

    Primul sezon, pregatire sezonul 2 pentru castigare Liga, Cupa si UCL.-squad.jpg

    Pe cei cu rosu as vrea sa-i vand acum la final de sezon, restul ii voi folosi in sezonul 2.

    Pe cei albastrii ii explic putin mai jos.

    Estimez un buget de aproximativ 7 mil dupa ce vand jucatorii.

    Si deci intrebarile:

    1. Daca vand toti jucatorii si ii suplimentez cu jucatori de 2 stele, voi fi plasat intr-o cupa mai usoara. Problema e ca voi vinde 5 din cei 11 jucatori principali, jucatori pe care trebui sa ii cumpar in prima zi de sezon dupa extragerea pentru cupa pentru a putea juca primul meci de cupa. Vi se pare riscant? Aveti alte sfaturi?

    2. Cei 2 jucatori cu albastru sunt practic atacantii mei ca si optiuni pentru sezonul 2. Amandoi sunt la 120 %, deci vor avea 100 % in noul sezon. Intrebarea e: il tin pe K. Ross care desi nu are nici o abilitate, are totusi 19 ani si va face 20, ceea ce inseamna ca se va antrena mai usor. Sau il pastrez pe Ferreira care va avea 22 ani, dar abilitate Free Kick + optiune de a-l juca ca si AMC, ceea ce imi va oferi posibilitatea sa joc cu mai multe formatii decat 4-5V-1.

    3. Daca am jucatori care la finalul sezonului se retrag, ei se vor retrage inainte de extragerea pentru cupa sau dupa?

  2. #2
    Champion madflo19's Avatar
    Join Date
    Dec 2014
    Location
    United Kingdom
    Posts
    2,104
    Salut,bun venit printre noi 😉
    Eu daca ar fi sa o iau de la inceput,mi as face un lot cu un mix de jucatori tineri (fast trainers) si jucatori mai batrani ,de exemplu u ai 7 jucatori de 7*,i as pastra pe toti si i as vinde pe restul,sezonul urmator as inlocui 1,2 din acei 7,in functie de randamentul lor si de cresterea pe care au avut o si tot asa in fiecare sezon.
    Daca pastrezi cei 7 jucatori de 7* vei avea un adversar f usor in primul tur,deci nu cred k ai avea probleme sa treci chiar daca ai folosi 3,4 jucători de 2*,cu toate k nu va fi cazul pt k vei gasii jucatori acolo unde ai nevoie,dak te trezesti duminica dimineata f devreme vei gasii cei mai buni jucatori care sunt pusi la transferuri in tot sezonul😉
    Jucatorii care sunt la sfarsit de contract vor fi in lotul tau sezonul urmator si vei avea 7 zile la dispozitie k sa i semnezi si bineinteles vor conta pt tragerea din cupa
    Multa bafta!

    Sent from my SM-A310F using Tapatalk
    Last edited by madflo19; 11-10-2016 at 07:28 PM.

    A.C. MILAN LEGENDS-Team Showcase
    http://forum.topeleven.com/team-show...n-legends.html
    Season 45,lvl 43(24 trebles)
    GAME OVER

  3. #3
    Addicted
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    544
    sal

    colegul a explicat situatia jucatorilor aflati la sfarsit de contract, acestia raman in lot.

    daca insa ai jucatori care se retrag , adica jucatori batrani, 33, 34 ani, acestia se vor retrage la sfarsitul sezonului si nu o sa apara in lot la inceputul noului sezon si si influenteaza valoarea lotului in noul sezon.

    referitor la atacant - daca da goluri nici nu conteaza daca are abilitate.
    madflo19 and Adam Andrei like this.

  4. #4
    Champion madflo19's Avatar
    Join Date
    Dec 2014
    Location
    United Kingdom
    Posts
    2,104
    Quote Originally Posted by florian slaniceanu View Post
    sal

    colegul a explicat situatia jucatorilor aflati la sfarsit de contract, acestia raman in lot.
    Trebuie sa mi pun ochelari,urgent 😂

    Sent from my SM-A310F using Tapatalk
    Adam Andrei likes this.

    A.C. MILAN LEGENDS-Team Showcase
    http://forum.topeleven.com/team-show...n-legends.html
    Season 45,lvl 43(24 trebles)
    GAME OVER

  5. #5
    Apprentice
    Join Date
    May 2016
    Posts
    196
    cu siguranta Ross abilitatea speciala daca o vrei neaparat o poti antrena la inceputul sezonului urmator !!!!
    Pt abilitati speciale nu folosi noua versiune ci cea veche si trebuie sa o antrenezi inainte de a incepe sa bagi steroizi in jucatori cu cat cresc in valoare cu atat castiga mai putina exp din antrenamente si meciuri
    Sambata vanzare de jucatori (ia in calcul si faptul ca nu vei fi sigur ca vei reusi sa vinzi tot la licitatie si atunci vei fi nevoit sa vinzi la juma de pret deci bugetul e variabil !!! ) Duminica dimineata la 6.30 ora Romaniei pe piata de transferuri sa cumperi prospaturi dupa ce termini achizitiile antrenamente (638 verzi) intai bagi in SA si Pozitii duble daca vrei (pe versiunea veche ca sa poti pune tu punctele unde vrei ) iar dupa marire de muschi pe versiunea noua (asa cresti lvl de antrenament) si tinde spre a avea clasa mondiala pe fiecare din cele trei tipuri de antrenament
    Pentru sezonul 2 cauta o combinatie de antrenamente care sa ia putin eFort (7-8%) dar sa iti dea maximul de bonus( 2 antrenamente *2 = 2% bonus pe toate 4 categorii)
    madflo19 likes this.

  6. #6
    Newbie
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    49
    Salutare

    mersi pentru raspunsurile rapide. Intre timp am avut o seara de success in privinta transferurilor. Am vand 11 jucatori si 2 dintre ei chiar au ajuns in bidding war peste runda 10 . Pentru a acoperi pozitiile pierdute pentru urmatoarele 2 meciuri de liga (pe care totusi nu as vrea sa le pierd, desi nu mai conteaza), am luat cei mai ieftini 4 jucatori gasiti.

    Cam asa arata echipa acum:

    Primul sezon, pregatire sezonul 2 pentru castigare Liga, Cupa si UCL.-squad2.jpg

    @madflo: in mare cam asa m-am gandit si eu. Insa planul meu pe termen lung inca nu e fix. Incerc sa aflu care e mecansimul de recomandare jucatori (daca exista unul si totusi nu e busit) pentru a primi recomandari pentru toate departamentele. AML-ul si AMR-ul ii am de la recomandare si joaca genial.

    Primul meci de cupa va fi tot duminica?

    Singurul lucru pe care trebuie sa-l mai fac este sa ma hotarasc pe care din cei 2 jucatori marcati cu rosu o sa-i vand. Balanta avantajelor arata cam asa: AMC cu free kick vs 19 ani.

    @Adam Andrei: nu sunt adeptul folosirii rest pack-urilor pentru SA sau alta pozitie. Prefer sa primesc o recomandare de la scout sau sa gasesc pe piata de transfer jucatori cu abilitati / mai multe pozitii si sa ii urc cat mai mult in calitati cu rest pack.

    Bonusul il tin mereu la maxim, insa nu am gasit o combinatie inca foarte buna de conditie. Trebuie sa fac cam 4 x pentru fiecare categorie ca sa ajunga de la 8 la 10 %. Dar creste oricum mai greu de la 8 la 10 decat de la 2 la 4, de exemplu.
    Last edited by rault; 11-11-2016 at 07:31 AM.

  7. #7
    Champion madflo19's Avatar
    Join Date
    Dec 2014
    Location
    United Kingdom
    Posts
    2,104
    Da,duminica,prima zi a sezonului incepe si cupa
    Eu nu cred k SA influenteaza in vre un fel jucatorul,la mine executa loviturile libere un juc fara abilitatea asta si o face excelent
    Asta fol eu pt bonus si e foarte usor sa ajung de la 8% la 10% dar sunt la niv 89 (dak are vre o importanta) si am aproape tot timpul(de 3-4 ori pe zi) ×2
    Eu nu mai fol vers veche pt antrenament de vre o 2 sezoane pt k am aproape toate "skills urile" world class

    Sent from my SM-A310F using Tapatalk
    Last edited by madflo19; 11-11-2016 at 01:00 PM.

    A.C. MILAN LEGENDS-Team Showcase
    http://forum.topeleven.com/team-show...n-legends.html
    Season 45,lvl 43(24 trebles)
    GAME OVER

  8. #8
    Newbie
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    49
    Mersi pentru update. O sa incerc si eu varianta ta. Cu siguranta la tine are un impact mai mare deoarece banuiesc ca ai antrenamentele la ultimul nivel. Si eu tind mai mult sa-l tin pe cel de 19 ani si sa-l vand pe celalalt. Tinand cont ca o sa aiba 20 si celalalt intra deja in zona de 21+, cand incepe sa creasca mai greu.

  9. #9
    Champion madflo19's Avatar
    Join Date
    Dec 2014
    Location
    United Kingdom
    Posts
    2,104
    Inca un lucru f important pt bonus este k trebuie sa ai 22 de jucatori in lot,iar printre cei 11 jucatori de rezerva sa ai 4 jucatori defensivi si 4 ofensivi.
    Eu de obicei incerc sa fac antrenamentul pt bonus pe cat se poate mai de dimineata (intre orele 5 si 7)unul sau doua= antrenamente cu primul 11 si restul k sa completez pana la 10% cu celalalt 11,de obicei am primul meci dupa 10am,antrenamentul imi va consuma intre 9% si 11% energie a primului 11 asa ca pana la ora primului meci voi avea primul 11 cu 90%-99%

    Sent from my SM-A310F using Tapatalk

    A.C. MILAN LEGENDS-Team Showcase
    http://forum.topeleven.com/team-show...n-legends.html
    Season 45,lvl 43(24 trebles)
    GAME OVER

  10. #10
    Champion madflo19's Avatar
    Join Date
    Dec 2014
    Location
    United Kingdom
    Posts
    2,104
    Nu cred k ar trebui sa influenteze nivelul pe care il ai la antrenament pt bonus,din cate mai tin eu minte at cand eram la inceput cu antrenamentul tot umpleam cele 3 liniute la fiecare categorie,nivelul antrenamentului are impact doar asupra jucatorilor,cat de repede ii dezvolta

    Sent from my SM-A310F using Tapatalk

    A.C. MILAN LEGENDS-Team Showcase
    http://forum.topeleven.com/team-show...n-legends.html
    Season 45,lvl 43(24 trebles)
    GAME OVER

Page 1 of 2 12 LastLast