Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 11 to 20 of 23
Like Tree2Likes

Thread: noile transferuri

  1. #11
    Rookie
    Join Date
    Jan 2017
    Posts
    89
    nu stiu care lucruri ti se par tie pozitive, in afara de calitatea mai buna a jucatorilor. nu mai poti sa iei jucatori de la prieteni, licitezi contra tuturor nivelurilor de manager, dai pe un jucator bun minim 30 tokeni in conditiile in care jocul iti da TOT SEZONUL 40 tokeni.... ce faci, cumperi tokeni? de la mine cel putin nu mai vad un leu jegosii astia. si cea mai idioata parte, cum cacat sa nu pot sa-mi vand jucatorii??? investesc 3-4 sezoane in ei, au super statistici, si mi-i ia sistemu' pe un pret de rahat dupa care se pierd.
    daaaar, hai sa zicem, as trece si peste asta...m-as putea obisnui. dar nu pot sa trec peste rezultatele surpriza. mi s-a luat sa pierd cu echipe de 80% cand eu am echipa de 110%. m-am tot chinuit sa gasesc logica in chestia asta, nu gasesc nimic. e al 3-lea sezon la rand in care pic in ch league cu un turc infect si de atatea ori iau bataie de la el. nu am pomenit niciodata sa nu am ce sa ii fac unei echipe. si e mult mai slab ca mine. si e cel putin dubios. si cam asta ar fi motivul pentru care las panarama asta de joc.

  2. #12
    Newbie
    Join Date
    May 2017
    Posts
    8
    1. legat de jucatori...ei apar mai tot timpul. Adica la 1-2 ore eate cate un jucator f bun. Eu de obicei licitez pe jucatori unde cu 20 de sec inainte de expirare nu e „macel”. Am luat jucaotr de 4 mil doar cu 2 tokeni. Cred ca e foarte important si cand te uiti pe transferuri. Aici ar fi interesant daca ar exista o statistica pe tari a user-ilor... E normal ca pretul sa fie mari cand sunt multi on-line.
    2. legat de „surprize” cum ai spus tu...iti povestesc un lucru din care tragi singur concluziile. Am avut meci in optimi UCL si am castigat in tur cu 5-1. Insa in retur a luat 6-1. Desi tactic am pregatit f bine meciul, desi atat eu cat si adversarul am avut aceleasi asezari cu aceiasi jucatori si desi meciul (pt formatia mea) era la nivel excelent de pregatire. Iti dai seama ca am scris la suport...iar aia mai mult cu povesti. Asa ca am iesit din asociatia in care eram si am intrat in asociatia aluia de m-am rupt. Am intrebat si eu direct...ce „magie” a facut? Desi era subiect „Delicat” (asa cum am vazut ca e antrenamentul...si cu siguranta este si asta de care discutam noi acum - insa cred ca e mai important sa crestem comunitatea decat sa murim cu „bune-practici” pe care nu le mai stie nimeni) omul mi-a spus asa: joaca 5 (dl, 3 dc, dr) 4 (mr, 2 mc, ml) 1 (sc) ...sau mai bine spus pune ca formatie de start asta (sau 4 cu 2 dc, 3 cu 3 mc, 1 amc si 2 sc) insa... jucatorii de banda is polivaleti (adica dr, dml, ml, sau dml, ml, aml). iar in minutul 5 schimba din dr in ml sau sin dml in aml.... La final ai sa vezi ca se raporteaza formatia de inceput...nu cea din timpul jocului, iar modificarile tactice nu sunt raportate in comentarii.... Ma gandesc ca asta e si logica turcului tau...

  3. #13
    Rookie
    Join Date
    Mar 2016
    Posts
    89
    De cand a fost implementat noul sistem de transferuri eu cumpar jucatori doar de la prieteni. Desi ofer mai multi tokeni consider aceasta metoda mai eficienta decat licitatia pentru un jucatori oferit de Nordeus.

  4. #14
    Rookie
    Join Date
    Jan 2017
    Posts
    89
    nu are logica ce spui tu pentru ca a fost offline...nu a intrat la meci. singura chestie plauzibila ar fi ca a avut mai multi jucatori pe mijloc decat mine (MC), dar mi se pare imposibil ca un mc sa compenseze diferenta de 15% dintre echipe, oricat de bine si-ar fi facut tacticile. este o aberatie...

    iar daniel, poti lua jucatori de la prieteni doar daca ii are de 99% si apar la negocieri, nu orice jucator ca pana acum, ceea ce mi se pare un mare minus. asta inseamna ca trebuie sa ai multi prieteni cu un nivel sau doua mai mare, care sa fie activi si care sa creasca mereu jucatori pe care sa ii tina la negocieri...ceea ce e cam greu.

  5. #15
    Rookie
    Join Date
    Mar 2016
    Posts
    89
    Quote Originally Posted by funqer View Post
    iar daniel, poti lua jucatori de la prieteni doar daca ii are de 99% si apar la negocieri, nu orice jucator ca pana acum, ceea ce mi se pare un mare minus. asta inseamna ca trebuie sa ai multi prieteni cu un nivel sau doua mai mare, care sa fie activi si care sa creasca mereu jucatori pe care sa ii tina la negocieri...ceea ce e cam greu.
    De pe telefon poti cumpara doar jucatori care au 99, iar de pe laptop poti cumpara si jucatori care au o calitate mai mica. Personal, am cumparat un amc-amr cu 95% calitate. Cat despre levelul pe care care trebuie sa il aiba prietenii tai e relativa treaba. Poti cumpara de la jucatori cu level mai mare, egal sau chiar mai mic ca tine. Am un prieten cu 2 levele mai mic ca mine si jucatorii lui au o calitate de peste 117% la levelul meu.

  6. #16
    Rookie TuninGGamer's Avatar
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    62
    Quote Originally Posted by MDaniel45 View Post
    De pe telefon poti cumpara doar jucatori care au 99, iar de pe laptop poti cumpara si jucatori care au o calitate mai mica. Personal, am cumparat un amc-amr cu 95% calitate. Cat despre levelul pe care care trebuie sa il aiba prietenii tai e relativa treaba. Poti cumpara de la jucatori cu level mai mare, egal sau chiar mai mic ca tine. Am un prieten cu 2 levele mai mic ca mine si jucatorii lui au o calitate de peste 117% la levelul meu.
    Are dreptate Daniel,pe varianta browser se pot face transferurile directe ca înainte ... la alegere ... de unde și pe cine vrei.Pe android nu mai merge decât ce-ți generează soft-ul la transferuri/negocieri iar ca să apară in mod automat pe listă trebuie să rămână minim cu 1.00 pana sare-n următoarea stea.Obligatoriu trebuie scos jucătorul din primul unsprezece ca să poată fi inclus automat de sistem la negocieri

  7. #17
    Rookie
    Join Date
    Mar 2016
    Posts
    89
    Conform postarilor celor de la Top Eleven de pe twitter regasite in link-ul de mai jos, in urma mesajelor din partea managerilor in care isi exprima nemultumirea fata de modul in care se realizeaza transferurile in prezent, este posibil sa schimbe din nou modul in care se va face cumpararea/vanzarea jucatorilor.

    Link: https://forum.topeleven.com/top-elev...-transfer.html

  8. #18
    Rookie TuninGGamer's Avatar
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    62
    Quote Originally Posted by MDaniel45 View Post
    Conform postarilor celor de la Top Eleven de pe twitter regasite in link-ul de mai jos, in urma mesajelor din partea managerilor in care isi exprima nemultumirea fata de modul in care se realizeaza transferurile in prezent, este posibil sa schimbe din nou modul in care se va face cumpararea/vanzarea jucatorilor.

    Link: https://forum.topeleven.com/top-elev...-transfer.html
    De cand m-am apucat de joc si pana in prezent cei de la Nordeus n-au dat un pas inapoi la nici-o schimbare facuta in joc indiferent de cate plangeri/nemultumiri au avut din partea gamer-ilor pasionati de T11 ... desi au umblat totusi la preturile colosale la care ajungea un jucator in timpul unei licitatii(scazandu-le),raman totusi la parerea ca e doar apa de ploaie o posibila remodificare a sistemului de licitatii.

  9. #19
    Rookie
    Join Date
    Jan 2017
    Posts
    89
    nu cred ca vor schimba nimic... ce apare in pozele alea acolo e pur marketing...PR, cum vrei tu sa-i zici. ar fi totusi ceva sa-l schimbe pentru ca in continuare mi se pare penibil sa nu pot sa-mi vand jucatorii...

  10. #20
    Newbie
    Join Date
    May 2017
    Posts
    1
    Poate poate.... se gandesc si ei la noi.. altfel o sa piarda multi manageri

    Trimis de pe al meu PRA-LX1 folosind Tapatalk

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast