Page 18 of 21 FirstFirst ... 81617181920 ... LastLast
Results 171 to 180 of 202
Like Tree58Likes

Thread: Beklenmeyen Sonuçlar 2015/2016

Rookie
    Benim hesap gene beni trollemeye başladı. Ligde geçen sezon toplamda 1 maç kaybettim sadece, bu sezonun henüz başındayız ve daha şimdiden benden çok güçsüz oyunu bile takip etmeyen takımlara saça sapan şekilde yenildim. Aynı kadrom geçen sezon şampiyonlar ligini alan kadrom 6-7 sezondur beraber oynayan oyuncular gel gör ki oyun bana " yeterince bedava oynadın artık biraz token satın alma zamanı geldi" demek istiyor.

Böyle zamanlarda oyunun sizi trollediğini anlamanın en güzel yöntemini keşfettim ki bugün bizzat uygulayıp gördüm. Arkadaş listenizden en güçsüz , oyunu bırakmış adamın takımı seçip dostluk maçı yapıyorsunuz. Normalde elemanı 9-0 , 10- 0 yenmeniz gerekirken takımınız zar zor 2-0 , 3-0 gibi skorlarla kazanıyorsa anlayın ki trollenmişsiniz demektir.

Şimdi ne yapmak lazım ? Muhtemelen bu sezon başarılı olmayı unutup token, dinlenme, vs biriktirip oyunculara bol bol antreman yaptırıp diğer sezonu bekleyeceğiz. Geriye de yapacak bir şey kalmıyor zaten.

Antonio Gustavo Hernandez
    Guest
    Quote Originally Posted by Godsend View Post
    Benim hesap gene beni trollemeye başladı. Ligde geçen sezon toplamda 1 maç kaybettim sadece, bu sezonun henüz başındayız ve daha şimdiden benden çok güçsüz oyunu bile takip etmeyen takımlara saça sapan şekilde yenildim. Aynı kadrom geçen sezon şampiyonlar ligini alan kadrom 6-7 sezondur beraber oynayan oyuncular gel gör ki oyun bana " yeterince bedava oynadın artık biraz token satın alma zamanı geldi" demek istiyor.

Böyle zamanlarda oyunun sizi trollediğini anlamanın en güzel yöntemini keşfettim ki bugün bizzat uygulayıp gördüm. Arkadaş listenizden en güçsüz , oyunu bırakmış adamın takımı seçip dostluk maçı yapıyorsunuz. Normalde elemanı 9-0 , 10- 0 yenmeniz gerekirken takımınız zar zor 2-0 , 3-0 gibi skorlarla kazanıyorsa anlayın ki trollenmişsiniz demektir.

Şimdi ne yapmak lazım ? Muhtemelen bu sezon başarılı olmayı unutup token, dinlenme, vs biriktirip oyunculara bol bol antreman yaptırıp diğer sezonu bekleyeceğiz. Geriye de yapacak bir şey kalmıyor zaten.
    Açık söyleleyeyim, bunun token alman ya da almamanla da alakası yok (Lafın gelişi söylediğini biliyorum ). Olay bence şu, belli bir süre domine ediyorsan oyun seni direkman işaretliyor, istediğin kadar güçlü takım kur. 5 sezon önceydi galiba %136'lık takımla şampiyonlar ligi finalinde %96, ligde ise 2 maçta %100'lük takıma (kritik maçlardı ve şampiyonu belirledi, bu rakip ligde 2 de beraberlik almıştı, benim diğerlerinin hepsi galibiyetti) kaybettim. (Her şey fulldü, bonus, moral vs.) Bundan önce de 2 sezon üst üste 3'lü yapmıştım. Sonra sinirlendim, bir sezon falan hiç girmedim, hatta bir ara uygulamayı da sildim. Sonra 2 sezon "tanking" (buna bizim de bir terim bulmamız lazım, varsa yeşillendirin ) yaparak bilerek sonuncu oldum. Sonra baktım takım +1 ve % olarak güçlü rakiplere karşı bile desteklenmeden kazanıyor, geçen sezon kupa finalinde yedeklerle çıkıp +%30 güçlü bir canavarı trolledim hatta (Ben kupayı bu sezon trollenmemek için almak istemiyordum, ondan öncekini de almıştım çünkü, goller 10, 35, 2-0 öne geçiyor 72, 84, 90'da benimkiler atıyor tam komedi, resmini çekmiştim galiba, çektiysem paylaşırım). Ligde bilerek 3. oldum. Bu sezon ligin neredeyse tamamı pasif ve tamamen terkedilmiş takımlar. Bir iki tane ara sıra aktif olan var. Ligde şu ana kadarki maçları en az 4 farkla kazandım (bazı maçlarda oyuncuların kondisyonu %19 olduğu bile oldu, morali zaten sallamıyorum bile ligde), kupa da iyi gidiyor da şampiyonlar liginde trolleneceğim gibi 2 tane en az -%20'lik takımla berabere kaldım (Topa sahip olma, şut, kaleyi bulan şut, hepsi benim daha yüksekti ama golleri rakipler attı), umarım ileriki turlarda trollenmem.

Diyeceğim şu ki, kesinlikle haklısın, token alan birisinin bile 1 sezon bekleyip her şeyden elenip 2. sezon ligde 3. 4. olması lazım bence (He istisnalar yok mudur tabi ki vardır, var da zaten İngilizce forumda bahsediyorlardı, bazı takımlar trollenmiyormuş, adam 3 4 sezon üst üste tüm kupalarda hem zayıf takımlarla karşılaşıp hem de sürekli kazanıyormuş). Bir tane adam vardı mesela, geçen sezon bıraktı, İngiliz, federasyonunu biliyordum ve takip ediyordum. Her sezon %150'lere çıkıp devam edebiliyordu, sırf bu troll sonuçlar yüzünden bıraktı. %130'dan sonra oyuncuların gelişimi zordur, baya yavaşlar, düşünsene sen her sezon 11'ini %130'lardan %150'lere çıkarıyorsun, %120'lik %110'luk takımlara eleniyorsun. Sonra da bu şekilde "tanking" yapan takımlara kızıyorlar. Oyun sana başka bir şans bırakmıyor ki, 3'lü yapamıyorsan hiç bir anlamı yok, hem zamana hem de paraya yazık. He karşındaki rakipler aynı güç de olur da anlarım. İlk sezonlarımda kupalarda +2 seviyelerle karşılaşıyordum mesela, onlara karşı bile en az +%5, +%10 güçleniyordum, adam oyuna girmeden, para harcamadan kazanıyordu (O maçlar da şahibeliydi). 3 4 defa geldi bu başıma ilk 6 7 sezon, 1 sezon finallelere kadar gidebiliyorsam, bir sonraki sezon ilk maçlarda eleniyordum. Ben de kızıyordum önceden bu olaya ama eğer sistem sana başka bir çare bırakmıyorsa yapacak bir şey yok. Kimsenin de kızmaya hakkı yok. Bundan sonra ben de öyle yapacağım. Yalnız takımı güçlendirmeyeceğim, sadece kaynakları biriktireceğim, çünkü bunların ne yapacağı belli olmaz, yine kupaları +2 seviye yapabilirler Zaten her sezon kendi seviyemde güzel kadrolar kurabiliyorum, tavsiyeler de düzeldi, artık sürekli forvet ve kaleci gelmiyor.

Rookie
    Cidden sinir bozucu. Bugün ligde kaybettiğim diğer maç ; Skor 3-1 istatistikler aşağıda. 5 sezondur benimle olan kalecimin kurtarışı bile yok rakip kaleci 7 kurtarış yapmış. Adamın isabetli 3 şutu var üçü de gol olmuş. Oyunu takip bile etmiyor her maçı takır takır alıyor anlamak mümkün değil. Hayır kupada ve şampiyonlarda üst seviye takımlarla eşleştim orada zaten hiç şansım yok.

Turkish Forum Moderator Ercan Mehmet Minkil's Avatar
    Cidden sinir bozucu. Bugün ligde kaybettiğim diğer maç ; Skor 3-1 istatistikler aşağıda. 5 sezondur benimle olan kalecimin kurtarışı bile yok rakip kaleci 7 kurtarış yapmış. Adamın isabetli 3 şutu var üçü de gol olmuş. Oyunu takip bile etmiyor her maçı takır takır alıyor anlamak mümkün değil. Hayır kupada ve şampiyonlarda üst seviye takımlarla eşleştim orada zaten hiç şansım yok.

Üzücü durumlardan biri daha umarım bu sonuçlar süreklilik kazanmaz.

Rookie
    Valla burayı ağlama duvarına çevirmek istemiyorum ama az önce biten şampiyonlar ligi maçım ve lig maçı ile sonuç aynı. Adamı bütün istatistiklerde ezip geçtim maçı bile izlemedi ama kalecisi gene destan yazmış. Neyse ki gruptan çıkmayı garantiledim. Taktiklerde hiç bir hata yaptığımı düşünmüyorum çünkü daha önce bana üçlü kupayı aldıran aynı taktik. Neyse bu sezon için bu başlığa son yazışım bu sezon bu oyun kafayı bana takmış anladım ben artık.

Guest
    Valla burayı ağlama duvarına çevirmek istemiyorum ama az önce biten şampiyonlar ligi maçım ve lig maçı ile sonuç aynı. Adamı bütün istatistiklerde ezip geçtim maçı bile izlemedi ama kalecisi gene destan yazmış. Neyse ki gruptan çıkmayı garantiledim. Taktiklerde hiç bir hata yaptığımı düşünmüyorum çünkü daha önce bana üçlü kupayı aldıran aynı taktik. Neyse bu sezon için bu başlığa son yazışım bu sezon bu oyun kafayı bana takmış anladım ben artık.

Ortadan karışık pasları kullanmıyorsan, denesene bir bakalım ne olacak. Her güncellemeden sonra bir şeyler değişiyor. Güncellemeden sonra kısa paslardan ziyade bu daha çok işe yaramaya başladı bende. Karşıdaki büyük ihtimal uzun paslarla oynamış, kondisyonu ve bonusları sürekli fullde tut bir de, şut verimliliğinin az olması ondan kaynaklanıyor olabilir.

Rookie
    Quote Originally Posted by Antonio Gustavo Hernandez View Post
    Ortadan karışık pasları kullanmıyorsan, denesene bir bakalım ne olacak. Her güncellemeden sonra bir şeyler değişiyor. Güncellemeden sonra kısa paslardan ziyade bu daha çok işe yaramaya başladı bende. Karşıdaki büyük ihtimal uzun paslarla oynamış, kondisyonu ve bonusları sürekli fullde tut bir de, şut verimliliğinin az olması ondan kaynaklanıyor olabilir.
    Denedim sırf değişiklik olsun diye gene yenilmişim. Skor 1-0 . Her zaman yendiğim oyunu çok takip etmeyen biriydi o bile gelip beni yeniyor. Kondüsyon ve moraller full zaten. Sıkıntının birinin de bu olduğunu düşünüyorum. Eskiden bunları fullemezdim Allah ne verdiyse çıkıp takır takır kazanırdım. Video ve reklam izleyerek oyuncuların moral ve kondüsyonunu düzeltmek bu şerefsiz oyunun bizleri kandırması diye düşünüyorum. Hiç bir işe yaramıyorlar. Hatta sürekli dinlendirme kullanıp geliştirilen oyuncular o sezon neredeyse hiç verim vermiyor önceden iyi oynuyorsa bariz performans düşüklüğü yaşıyor. Bu oyunun insanları kandırması sadece. Neyse dediğim gibi oyun bu sezon bana kancayı takmış. Arkadaş listemde biri var adamın akşam 7 'ye kadar maçı yok o saatten sonra 2-3 saat arayla tekrar maçı var hergün. Sırf token, dinlenme , moral paketi kullansın diye.

Guest
    Denedim sırf değişiklik olsun diye gene yenilmişim. Skor 1-0 . Her zaman yendiğim oyunu çok takip etmeyen biriydi o bile gelip beni yeniyor. Kondüsyon ve moraller full zaten. Sıkıntının birinin de bu olduğunu düşünüyorum. Eskiden bunları fullemezdim Allah ne verdiyse çıkıp takır takır kazanırdım. Video ve reklam izleyerek oyuncuların moral ve kondüsyonunu düzeltmek bu şerefsiz oyunun bizleri kandırması diye düşünüyorum. Hiç bir işe yaramıyorlar. Hatta sürekli dinlendirme kullanıp geliştirilen oyuncular o sezon neredeyse hiç verim vermiyor önceden iyi oynuyorsa bariz performans düşüklüğü yaşıyor. Bu oyunun insanları kandırması sadece. Neyse dediğim gibi oyun bu sezon bana kancayı takmış. Arkadaş listemde biri var adamın akşam 7 'ye kadar maçı yok o saatten sonra 2-3 saat arayla tekrar maçı var hergün. Sırf token, dinlenme , moral paketi kullansın diye.
    Aynen, bahsettiğin şeyler daha önce de söylediğim gibi benim de çok canımı sıkıyor. Bazıları bütün maçların sonuçları daha sezon başlamadan ayarlanıyor diyor, bazen yaptığım değişikliklerle maçı kazanmasam inanacağım gerçekten (belki de öyle, belki de değişikliği yapmasak da o maçı kazanacağız bilmiyorum, bilemem de). Ligde 2'ciyim şu an -%20'ye yenildim. Ne hikmetse lig kadromdaki en iyi oyuncum ben daha oyuna giremeden kırmızı görmüş 15'ci dakikada. Bu durumdan neredeyse herkes muzdarip, zaten sürekli kullanıcı sayısının azalması başka türlü açıklanamaz. Oyunun ne suçu var Geliştiricilere sabaha kadar saydırabilirsin Neyse bu sene de eğer saçma sapan şekilde çok güçsüz takımlara yenilip 3'lü yapamazsam tamamen bırakacağım gibi gözüküyor. PES CM çok zaman alıyor ama yine de en iyisi o sanırım, hem harcadğın vakitle hem de harcadığın parayla keyif alıyorsun. Bundaki gibi sürekli sinirlenip durmuyorsun. Bu arada morali fullemene gerek yok bence, mükemmel, çok iyi ve iyi arasında pek fark göremedim bugüne kadar.

Rookie
    Oyuncuların morallerini arttırma olayı şöyle bir tahminim var. Oyunda doğru yapılan şeyler kazanma yüzdesini arttırıyor rakip takımında tabi doğru yaptıkları var.Primler, kondüsyonlar, moraller, dizilişler, vs... Oyun bunlar üstüne yüzdeleri hesaplıyor ve simule edip kazananı, kaybedeni belirliyor. Tabi bu başlıkta hala yazıyor olmamız her zaman bir şeylerin de doğru gitmediğini gösteriyor. O yüzden tek bir oyuncunun moralini düzeltmek kazanma yüzdesine çok büyük katkı vermiyor olabilir. Tam olarak da emin değilim oyunun mantığı kavramak zor. Bu arada kupada az önce biten maçım. Her nasılsa yarı finale kaldım. Rakip kalecisinin performansı ilk defa böyle bir şey görüyorum.

Guest
    Hepsi etkiliyor dediğin gibi ama morallerde pek fark yok, iyinin altında olmasın yeter. O kalecinin istatistiklerini ve yeteneklerini paylaşabilir misin? Her istatistikte üstünsünsün, oyun fazla atma diye rakibe kıyak geçmiş

Page 18 of 21 FirstFirst ... 81617181920 ... LastLast