Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 11 to 20 of 35
Like Tree7Likes

Thread: Top Eleven 2019

Apprentice Anarşi's Avatar
    Quote Originally Posted by jakop_b View Post
    Bunların gayet farkındayım. Maçımı izledim, rakibi analiz ettim, günüde olmayan oyuncularımı değiştirdim ve oyuna gerekli taktiksel müdahaleyi de yaptım. İşte asıl bunların hepsini yaptığım halde rakibin maçını bile izlemeden hiçbir şey yapmadan beni yenmesinin; maç sonucuna etkisi %'si kaç o zaman diye sorayım?
    Ve sizin maça başlarken tavsiye ettiğiniz taktik nedir?
    Sizin maçı izlemeniz ve ev sahibi avantajı toplamda yaklaşık, 1,5 % etkisi, maçı izlemek yetmez. Rakip izlemiyorsa, kazanmanız kolaylaşır. Mesela siz %110, rakip 70, rakip sert savunma yapıyor ne oynarsınız?

Newbie
    Quote Originally Posted by Anarşi View Post
    Sizin maçı izlemeniz ve ev sahibi avantajı toplamda yaklaşık, 1,5 % etkisi, maçı izlemek yetmez. Rakip izlemiyorsa, kazanmanız kolaylaşır. Mesela siz %110, rakip 70, rakip sert savunma yapıyor ne oynarsınız?
    Bunu maç sırasında izlerken anlamışsam, takım anlayışını normal yapıp kısa pas stiliye oynamaya devam ederim ki kontradan gol yemeyim.

Bunu maç sırasında izlerken anlamışsam, takım anlayışını normal yapıp kısa pas stiliye oynamaya devam ederim ki kontradan gol yemeyim.
    Maçtan önce anlamak imkansız, maç başladığında, eğer rakip sert savunma oynuyor, adam adama önlem almış kısa pas yapıyorsa, normal taktikle şansınız %50, ama siz de, rakiple aynı taktiği, mesela kısa pas ise kısa, ortadansa ortadan, oynarsanız, sert savunma ise sert savunma ile kazanırsınız. Oyun yönü animasyonda, pas stili maç içerisinde 2.kez yenilenen istatistik te belli olur. Sizden zayıfsa rakip aynı taktiği oynamalısınız ki, oyuncu kalitesi ön plana çıksın. Gerçek futbola yakınlık mantığını yakalamaya çalışmışlar, mesela bugün Ümraniye PTT de ama taktik ile Kupada nerelere geldi. Ben rakip menejerin oyunda olması taraftarıyım, çünkü sistem takımı belli süreden sonra sistem tarafından taktik veriliyor ve maç içinde dikkat ederseniz değişiklik gösteriyor bunu takip etmezde aynı taktikle devam ederek oynarsanız kötü sonuçlar ortaya çıkıyor. Maç başında gelen goller ve rakibi analiz edemeden gelen goller için, rakibi önceden analiznedip başlangıç taktiğini iyi belirlemek gerekir. Dikkat ettiniz mi bilmiyorum, maçın ilk 20 dakikasına müdahale edemezsiniz. Maç başlamadan 4 dakika öncesinde herşeyin hazır olması lazım.

"Oyuncu genetiği de başlı başına ayrı bir konu, ama sağ sol açık için, 190 cm altında alt yapıdan çıkar ST yi mevki verip geliştirin buna garanti verebilirim çok verim alırsınız. "
    Last edited by Anarşi; 03-20-2019 at 08:38 PM.
    jakop_b likes this.

Newbie
    Maçtan önce anlamak imkansız, maç başladığında, eğer rakip sert savunma oynuyor, adam adama önlem almış kısa pas yapıyorsa, normal taktikle şansınız %50, ama siz de, rakiple aynı taktiği, mesela kısa pas ise kısa, ortadansa ortadan, oynarsanız, sert savunma ise sert savunma ile kazanırsınız. Oyun yönü animasyonda, pas stili maç içerisinde 2.kez yenilenen istatistik te belli olur. Sizden zayıfsa rakip aynı taktiği oynamalısınız ki, oyuncu kalitesi ön plana çıksın. Gerçek futbola yakınlık mantığını yakalamaya çalışmışlar, mesela bugün Ümraniye PTT de ama taktik ile Kupada nerelere geldi. Ben rakip menejerin oyunda olması taraftarıyım, çünkü sistem takımı belli süreden sonra sistem tarafından taktik veriliyor ve maç içinde dikkat ederseniz değişiklik gösteriyor bunu takip etmezde aynı taktikle devam ederek oynarsanız kötü sonuçlar ortaya çıkıyor. Maç başında gelen goller ve rakibi analiz edemeden gelen goller için, rakibi önceden analiznedip başlangıç taktiğini iyi belirlemek gerekir. Dikkat ettiniz mi bilmiyorum, maçın ilk 20 dakikasına müdahale edemezsiniz. Maç başlamadan 4 dakika öncesinde herşeyin hazır olması lazım.

"Oyuncu genetiği de başlı başına ayrı bir konu, ama sağ sol açık için, 190 cm altında alt yapıdan çıkar ST yi mevki verip geliştirin buna garanti verebilirim çok verim alırsınız. "
    Zaten zayıf rakiplere karşı normal olarak kaybettiğim maçlara hiçbir itirazım yok, gerçekte de olabilcek şeyler. Asıl önemli olan şu; maçı izlemenin, takip etmenin, mac sırasında müdahalelerde bulunmanın maç sonucuna etkisi %1,5 olmamalı. Asıl sıkıntı burda. %30-%40 olmalı mesela, o zaman rakip güçlüyse bile maçı takip etmediği takdirde yenilsin.
    Ümraniye örneği bence bu konuya örnek olmaz Ümraniyenin karşılaştığı hangi rakip zordu ki, Fenerbahçe mi, Trabzon mu?
    Gençlerbirliği ya da Denizli olsa mesela onlar da aynı fikstürü çekse çok rahat geçerlerdi turları.
    Ümraniye %70 se Fenerbahçe %60 zaten.
    Barcelona'yı düşün mesela; hangi maçında sert savunma yapmış?

Ersul Yanal gibi düşünürsen ligde kalmaya oynarsın. Futbol ve mantelitesi TV den izleyerek anlaşılmıyor maalesef. Aşağıdaki link ten okuyabilirsin Barcelona'nın yaptığı savunmayı. Sert savunma dediğimizde aklımıza 11 kişi ile savunma yani Çanakkale geçilmez geliyor sizin aklınıza, şunu düşünün, sert savunma yapan bir rakip, savunmada açık vermiyorsa maçın son 10 dk hariç, doldur boşalt taktiği ile rakip savunmayı açamazsınız. Rakip boşluk bıraksın diye üzerinize çekmenşz gerekir. Bugün Türkiye'de A.Avcı ve A.Kocaman, İlk yarıda E.Bulut bunu yaptı ve engüzel örneği. Ümraniye'de bu işin en güzel örneği, takım bütçesi ile karşılaştırın ve tavsiyem futbolu rv den takip etmeyin,

https://mobile.donanimhaber.com/futb...ola--131983096

Konuyu kapatıyorum, gerisi size kalmış, iyi oyunlar

Newbie
    Konuyu kapatıyorum, gerisi size kalmış, iyi oyunlar
    Teşekkür ederim bilgi paylaşımı için.
    Yazıyı okudum, çıkarım yaparsam da Pep'in asla Top Eleven oynamayacağıdır. Çünkü gerçekte uyguladığı hiçbir taktiğini bu oyunda uygulayamaz.
    Ayrıca Ersun Yanalın taktiği ilelebet başarı getirmez. Ben onu savunmadım ve onun gibi de düşünmem yanlış olmasın.
    Ve bu oyunda taktikler ve dizilimler arası geçiş daha keşfedilmedi.
    Bol şanslar, iyi oyunlar size de.

Turkish Forum Moderator Ercan Mehmet Minkil's Avatar
    Bunların gayet farkındayım. Maçımı izledim, rakibi analiz ettim, günüde olmayan oyuncularımı değiştirdim ve oyuna gerekli taktiksel müdahaleyi de yaptım. İşte asıl bunların hepsini yaptığım halde rakibin maçını bile izlemeden hiçbir şey yapmadan beni yenmesinin; maç sonucuna etkisi %'si kaç o zaman diye sorayım?
    Ve sizin maça başlarken tavsiye ettiğiniz taktik nedir?
    Diziliş kısmını atar mısın senin ve karşı rakibin?

Newbie
    Quote Originally Posted by Ercan Mehmet Minkil View Post
    Diziliş kısmını atar mısın senin ve karşı rakibin?
    Üstteki benim, alttaki rakibin taktiği.

Top Eleven 2019-o-ma%C3%A7.jpg
    Last edited by jakop_b; 03-23-2019 at 02:04 PM.

Newbie
    Top Eleven 2019-%C5%9Fl.jpg

Bu da az önceki şampiyonlar ligi maçım. 1-0 ya da 2-1 yensem tur atlayacağım. Ama nedense istatistiklerde de ezici şekilde üstünlüğüm olmasına ve maçı takip etmeme rağmen 1-1 kalıp eleniyorum. Rakibin bir tek kaleyi bulan şutu gol oluyor!!! Yani beni yine şaşırtmıyor Nordeus. Saygılar sistemin azizliği

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast