Jul 2013
    Ilok
    2,091
    Opet me primilo..

Danas se igrao veliki derbi sa prvoplasiranim na ljestivici, nasim velikim rivalima Diana FC. Navijaci su poceli pohoditi stadion satima prije pocetka utakmice. Cijeli grad bio je obojan Dunavovim dresovima i salovima, rijeke navijaca slivalo se prema stadionu u dobrom raspolozenju. Napetost se osjetila na svakome koraku, kako i ne bi, u slucaju poraza protivnik bi pobjegao na 5 bodova prednosti sto je u ovoj teskoj ligi, gotovo nenadoknadivo.

Igraci su bili pod velikim pritiskom, tako su i krenuli u utakmicu, prilicno nervozno, ipak sve do 33.minute nije bilo vecih uzbudjenja. Onda je sa desne strane protivnickog napada sijevnula jedna kontra koju je nas stoper morao prekinuti ostrim startom, zaradio je zuti karton i jako dobro prosao a pritom je ozlijedio protivnickog najopasnijeg napadaca Đeku koji je morao napustiti teren.

Ali iz slobodnog udarca Salihovic odlicnim udarcem postize pogodak, golman stvarno nista nije mogao da napravi i gosti su zasluzeno dosli u vodstvo. 0-1 za Diana FC. Na stadionu se i dalje cula pjesma, navijaci znaju da ova momcad ima karakter, nekoliko puta su se vracali iz ponora u pobjedu i svi su znali da ce ovdje jos svega da bude...

Uslijedili su zestoki napadi NK Dunava, nas obrambeni igrac Brdjanovic u 42. minuti radi odlican solo prodor, dodaje loptu Milicevicu koji se oslobodio dvojice protivnickih igraca i savrseno zaposljava Brdjanovica koji puca ali izborio je samo korner. No iz kornera upravo Brdjanovic postize prekrasan pogodak glavom i time se iskupljuje za promasaj od malo prije. Euforija je i na tribinama, pogodak je postignut u najbolje moguce vrijeme, ne bi bilo bas ugodno ici na poluvrijeme sa zaostatkom.

Drugo poluvrijeme je pocelo zestokim napadima naseg tima, ipak u 60. minuti protivnicki igraci su izveli jednu odlicnu kontru, Misimovic se nasao oci u oci sa nasim golmanom Hadjicem, stadion je zanijemio, no Hadjic velicanstvenom obranom spasava siguran pogodak i svi su mogli da odahnu. U medjuvremenu trener Dunava iz 4-1-2-1-2, dakle uski dijamant, mijenja formaciju u 4-1-3-2. dakle pokusat ce se prodorima preko boka ugroziti gol suparnika. I ta taktika se pokazala veoma dobrom..

U 74.minuti Ceran odlicno prodire po boku, dodaje loptu napadacu Pesicu koji se odlicnom fintom oslobodio dvojice protivnickih igraca i savrseno uposljava naseg kapetana Djukanovica, kojem nije bilo tesko ugurati loptu u praznu mrezu. Nakon par utakmica posta, Djukanovic postize pogodak u savrsenom trenutku.

Na tribinama je nastala ludnica, vec tradicionalno pali se veliki broj baklji od kojih su neke zavrsile i na terenu. TOTALNA EUFORIJA. Utakmica se prekinula na dvije minute dok vatrogasci nisu baklje maknuli van terena.

U preostalih 5. minuta imali smo jos jednu veliku priliku, a onda u 80. minuti novi zicer gostiju i nova, velicanstvena obrana naseg danas raspolozenog vratara. U 82. minuti Ceran dobija zuti karton, da nije napravio prekrsaj, iz kontre gostiju mogla se izroditi velika prilika. No sve je podsjecalo na prvi pogodak gostiju..sa nekih 18 metara su imali slobodan udarac, no jos jednom velikom obranom, golman Hadjic izbacuje loptu u korner.

A u 85.minuti sve je bilo gotovo..Milicevic odlicnim dalekometnim udarcem sa vise od 20 metara, postize pogodak i svi su znali da je sad utakmica gotova, gosti se nece vratiti iz ovog ponora a Milicevic ponovno pokazuje koliko je dobro imati jednog takvog igraca u timu, jer njegovi dalekometni udarci su postali njegov zastitni znak.

Do kraja nije bilo vecih uzbudjenja, gosti su bili u soku a domaci igraci vise nisu tako nasrtali vec su mirno priveli ovu uzbudljivu utakmicu kraju..

Sudac je produzio utakmicu nekih 3 minute i tada je sudio kraj utakmice, i slavlje je moglo poceti...ponovno smo na prvom mjestu i ponovno smo pobijedili u jednom velikom derbiju.

Ljestvica nakon 12.kola

Naravno ne mogu a da se ne zahvalim mojim vjernim navijacima

Last edited by Aleksandar Ilok; 03-22-2014 at 09:49 PM.
    Macva FC, NTNK, Shadow and 3 others like this.
    Sezona 27, Level 27

7. #347
    Dec 2013
    Вождовац
    2,951
    Quote Originally Posted by Slobodni View Post

U preostalih 5. minuta imali smo jos jednu veliku priliku, a onda u 80. minuti novi zicer gostiju i nova, velicanstvena obrana naseg danas raspolozenog vratara. U 82. minuti Ceran dobija zuti karton, da nije napravio prekrsaj, iz kontre gostiju mogla se izroditi velika prilika. No sve je podsjecalo na prvi pogodak gostiju..sa nekih 18 metara su imali slobodan udarac, no jos jednom velikom obranom, golman Hadjic izbacije loptu i korner.

Brate, kakav si ti kralj :-)
    Crni likes this.

8. #348
    Jul 2013
    Ilok
    2,091
    Hahaha hvala hvala, kazem ti dodje mi to nekad, pogotovo kad oderem mrske mi suparnike