Page 9 of 85 FirstFirst ... 78910111959 ... LastLast
Results 81 to 90 of 850
Like Tree1638Likes

Thread: Sezona 67 - 31.Maj - Kako vam ide?

  1. #81
    VIP t11_fan's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Croatia
    Posts
    2,435
    Quote Originally Posted by vedran boca juniors View Post
    povecan buđet klubova
    Hmm, piše "increased income" što bi trebalo značiti da su povećali prihode od sponzora, bonuse, za maksimalan budžet (2B) nisam siguran.. Ne znam koliko su ozbiljne te promjene, pa da napravim kratku usporedbu koliko je drastična razlika za one koji nisu bili na višim nivoima.
    Usporebom pokušavam dočarati kako je to imati tim od 5* na nivou 20 i tim od 5* na nivou 1.
    Na nivou 20 je dnevni prihod od sponzora malo veći od 1M. Na razini cijele sezone taj dnevni prihod pokrije mi samo 3 plaće igrača (~10M po igraču). Dakle, sponzorski ugovor je 7X manji od troškova plaće igrača.
    Za usporedbu, na nivou 1 sezonski sponzorski ugovor iznosi 600K. Plaće igrača su uglavnom 10 do 20K. Dakle, ako imam tim od 21-22 igrača koji imaju plaću ~15K na razini sezone mi je sponzorski ugovor 2X veći od troškova plaće.

    Da ne shvatite krivo; razumijem ja i slažem se da nivo 1 treba imati "povlaštene financije" jer početnicima ipak treba olakšati jer se upoznavaju s igrom, ali s druge strane ne treba prisiljavati timove na višem nivou da osvoje 3x krunu kako bi financijski opstali
    Last edited by t11_fan; 06-01-2015 at 02:47 PM.
    Macva FC likes this.
    Ex top eleven player


  2. #82
    VIP
    Join Date
    Sep 2014
    Location
    Beograd
    Posts
    11,542
    Sezona 67 - 31.Maj - Kako vam ide?-celtic8.png

    Posle jučerašnje pobede od 6-0, danas poraz od 1-3 u revanšu... Nisam gledao utakmicu, a vidim i protivnik se konsolidovao i promenio formaciju... Igrali smo sa nekoliko rezervista koji se nisu snašli...

    Sezona 67 - 31.Maj - Kako vam ide?-50.jpg
    Esmir Bulić likes this.

  3. #83
    VIP t11_fan's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Croatia
    Posts
    2,435
    Glavni tim muku mučio i prošao kup pobjedom u gostima 1-2, Šahtar prošao kao od šale (10-0 ukupna gol razlika), Clermont ispao, Celtic igra večeras u gostima(ima prednost 3-1). U međuvremenu čekam neke popuste na službena obilježja, koliko se sjećam još od 1/4 finala LP (AtM i RealM) nije ništa bilo na akciji, tad su stavili njihovo na akciju.
    Ex top eleven player


  4. #84
    Famous Top El's Avatar
    Join Date
    Feb 2015
    Location
    PETROVARADIN
    Posts
    1,184
    Stize prvo pojacanje golman posto je stari katastrofalan sa 3* i 30 god..........................
    Sezona 67 - 31.Maj - Kako vam ide?-screenshot_107.jpg

  5. #85
    Famous vedran boca juniors's Avatar
    Join Date
    Sep 2014
    Location
    Croatia
    Posts
    1,860
    prodao sam zadnja 2 igraca sad ima da se pocastim sa 200 tokena i uzmem skauta 2-3 cisto da se kurcim malo



    teska srca sam se odrekao ove dvojce igraca,sretno im u novim klubovima
    Top El and Esmir Bulić like this.

  6. #86
    Pro PepG's Avatar
    Join Date
    Dec 2014
    Location
    Beograd
    Posts
    965
    Idemo dalje


    Sto se tice nestalih trofeja to je to necu vise da se opterecujem sa tim znam sta je moje i gotovo idemo dalje

    Sezona 67 - 31.Maj - Kako vam ide?-uploadfromtaptalk1433181882100.jpg

  7. #87
    Famous Top El's Avatar
    Join Date
    Feb 2015
    Location
    PETROVARADIN
    Posts
    1,184
    Idemo dalje sa ukupnim rezultatom 13-0.......................
    Sezona 67 - 31.Maj - Kako vam ide?-screenshot_108.png
    Macva FC, PepG and Esmir Bulić like this.

  8. #88
    Apprentice
    Join Date
    Dec 2014
    Location
    Sarajevo
    Posts
    246
    Quote Originally Posted by PepG View Post
    Idemo dalje


    Sto se tice nestalih trofeja to je to necu vise da se opterecujem sa tim znam sta je moje i gotovo idemo dalje

    Click image for larger version. 

Name:	uploadfromtaptalk1433181882100.jpg 
Views:	42 
Size:	55.4 KB 
ID:	46439
    Uplati 200 eura , imat ces i trofeje i koje nisi osvojio
    Macva FC, PepG, NTNK and 2 others like this.

  9. #89
    Apprentice
    Join Date
    Dec 2014
    Location
    Sarajevo
    Posts
    246
    Quote Originally Posted by t11_fan View Post
    Hmm, piše "increased income" što bi trebalo značiti da su povećali prihode od sponzora, bonuse, za maksimalan budžet (2B) nisam siguran.. Ne znam koliko su ozbiljne te promjene, pa da napravim kratku usporedbu koliko je drastična razlika za one koji nisu bili na višim nivoima.
    Usporebom pokušavam dočarati kako je to imati tim od 5* na nivou 20 i tim od 5* na nivou 1.
    Na nivou 20 je dnevni prihod od sponzora malo veći od 1M. Na razini cijele sezone taj dnevni prihod pokrije mi samo 3 plaće igrača (~10M po igraču). Dakle, sponzorski ugovor je 7X manji od troškova plaće igrača.
    Za usporedbu, na nivou 1 sezonski sponzorski ugovor iznosi 600K. Plaće igrača su uglavnom 10 do 20K. Dakle, ako imam tim od 21-22 igrača koji imaju plaću ~15K na razini sezone mi je sponzorski ugovor 2X veći od troškova plaće.

    Da ne shvatite krivo; razumijem ja i slažem se da nivo 1 treba imati "povlaštene financije" jer početnicima ipak treba olakšati jer se upoznavaju s igrom, ali s druge strane ne treba prisiljavati timove na višem nivou da osvoje 3x krunu kako bi financijski opstali
    Finansije nisu problem onome koji zna sa njima , ali slazem se sa ovim sto si napisao

  10. #90
    VIP Macva FC's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Вождовац
    Posts
    2,951
    Tesko, tesko ali smo proslii :-)1:2 i 1:1 . Veoma, veoma tezak kup, idemo polako. Step by step

    Idemooooooooooo
    СВИ ИЗ НОРДЕУСА МОГУ ДА МИ ПК идемоооооооооооооооОООООО

Page 9 of 85 FirstFirst ... 78910111959 ... LastLast