Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 15
Like Tree15Likes

Thread: Pomoc za Newbie :)

  1. #1
    Newbie
    Join Date
    Sep 2015
    Posts
    24

    Pomoc za Newbie :)

    Pozdrav. Listao sam malo ovaj forum koliko sam mogal sa telefona, pa imam dosta pitanja. Prvi put sam ovu igru video pre par meseci, sastavio tim od 5 zvezdica.... i usao ja posle mesec i po (tako 2x) i ja level 4, dobio nekih 40-50 tokena i neke pare i ne znam kako imao sam sve mlade igrace sa 4-5 zvezdica. I odlucio ja da igram opet, ali ispocetka.

    Imam dosta pitanja, pa ako je smorno, izvinjavam se.

    1. Citao sam da je najbolje kupovati igrace ujutro. Kada je to "ujutro" ? Mislim da li je po "nasem" vremenu ?

    2. Posto sam krenuo od nule sastavio sam mlad tim nasred sezone, namerno sam pao ispod 7 mesta, da imam vremena da izgradim objekte i istreniram igrace. Potrosio sam sve tokene, ali mogu igrati bas sve formacije. Svi igraci su 18-22 godine. Zanima me da li vredi kupovati matorce od 30 godina sa 5 zvezdica ? I kada je najbolje prodati ih ? Sa koliko godina i nakon koliko sezona ?

    3. Posto sam namerno preskocio proslu sezonu, jer mi nov nalog upao na pola sezone, da li je pametno neko vreme namerno ostajati isti level ? Dok se ne izgrade objekti i ne istreniraju igraci...

    4. Akademija za mlade. Da li vredi onaj drugi ista sto dolazi ? Meni ce uskoro doci prvi, pa me zanima da li da ga prodajem ili vredi ga zadrzati ? Onaj za tokene ni ne pomisljam.

    5. Sta je prioritet kod gradjevina/stadiona ? Ja sam se fokusirao na med centar/trening/akademiju.

    6. Posto tokeni mnogo sporo dolaze, da li vredi se zadrzati mesec, dva u nizim rangovima namerno dok se ne napuni budzet i tokeni ili je u visim levelima ista situacija ? Kapiram da je "gore" teze bidovati ili gresim ? Zanima me i koliko se vredi boriti "u ratu" sa bidovanjima ? Pukao sam par aukcija, jer mnogo ljudi kao nenormalni bacaju tokene.

    7. Znam jednog lika koji ima 2 naloga i sam od sebe kupuje igrace za 7 tokena. Jedan je jaci account, drugi je lvl 6. Kaze da tako svake sezone ima vrhunski tim. Da li vredi imati alternativni nalog ? Kad ja budem lvl 4 ovaj ce biti lvl 8 sto vise ne koristim.

    8. Da li je moguce osvojiti kup u ranim fazama ? Vidjam level 9 menadzere, gde se ne vidi pola formacije. Rezultati su uvrnuti i pola igraca nije na svojim pozicijama i jedva da ima igraca za prvi tim i opet pobedjuju 9-0 i slicno ... (ne mene)

    10. Formacija. Igram 4-4-2 sa strelicama. Negde sam na YT video lika koji je osvojio 15 titula tako. Citao sam one topice sa kontraformacijama, pa me zanima da li da pravim za svakog protivnika posebnu ili da se drzim jedne ? Da li formacije zaista uticu ? I primetio sam da mi igracima opada moral ako menjam formacije/igrace.

    Imam mnogo pitanja. Na zalost ne mogu koristiti PC pa da izguglam sve. Sa telefona mnogo zeznuta pretraga.

    Hvala unapred
    Macva FC likes this.

  2. #2
    VIP Macva FC's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Вождовац
    Posts
    2,951
    Quote Originally Posted by Sladjan_85 View Post
    Pozdrav. Listao sam malo ovaj forum koliko sam mogal sa telefona, pa imam dosta pitanja. Prvi put sam ovu igru video pre par meseci, sastavio tim od 5 zvezdica.... i usao ja posle mesec i po (tako 2x) i ja level 4, dobio nekih 40-50 tokena i neke pare i ne znam kako imao sam sve mlade igrace sa 4-5 zvezdica. I odlucio ja da igram opet, ali ispocetka.

    Imam dosta pitanja, pa ako je smorno, izvinjavam se.

    1. Citao sam da je najbolje kupovati igrace ujutro. Kada je to "ujutro" ? Mislim da li je po "nasem" vremenu ?

    2. Posto sam krenuo od nule sastavio sam mlad tim nasred sezone, namerno sam pao ispod 7 mesta, da imam vremena da izgradim objekte i istreniram igrace. Potrosio sam sve tokene, ali mogu igrati bas sve formacije. Svi igraci su 18-22 godine. Zanima me da li vredi kupovati matorce od 30 godina sa 5 zvezdica ? I kada je najbolje prodati ih ? Sa koliko godina i nakon koliko sezona ?

    3. Posto sam namerno preskocio proslu sezonu, jer mi nov nalog upao na pola sezone, da li je pametno neko vreme namerno ostajati isti level ? Dok se ne izgrade objekti i ne istreniraju igraci...

    4. Akademija za mlade. Da li vredi onaj drugi ista sto dolazi ? Meni ce uskoro doci prvi, pa me zanima da li da ga prodajem ili vredi ga zadrzati ? Onaj za tokene ni ne pomisljam.

    5. Sta je prioritet kod gradjevina/stadiona ? Ja sam se fokusirao na med centar/trening/akademiju.

    6. Posto tokeni mnogo sporo dolaze, da li vredi se zadrzati mesec, dva u nizim rangovima namerno dok se ne napuni budzet i tokeni ili je u visim levelima ista situacija ? Kapiram da je "gore" teze bidovati ili gresim ? Zanima me i koliko se vredi boriti "u ratu" sa bidovanjima ? Pukao sam par aukcija, jer mnogo ljudi kao nenormalni bacaju tokene.

    7. Znam jednog lika koji ima 2 naloga i sam od sebe kupuje igrace za 7 tokena. Jedan je jaci account, drugi je lvl 6. Kaze da tako svake sezone ima vrhunski tim. Da li vredi imati alternativni nalog ? Kad ja budem lvl 4 ovaj ce biti lvl 8 sto vise ne koristim.

    8. Da li je moguce osvojiti kup u ranim fazama ? Vidjam level 9 menadzere, gde se ne vidi pola formacije. Rezultati su uvrnuti i pola igraca nije na svojim pozicijama i jedva da ima igraca za prvi tim i opet pobedjuju 9-0 i slicno ... (ne mene)

    10. Formacija. Igram 4-4-2 sa strelicama. Negde sam na YT video lika koji je osvojio 15 titula tako. Citao sam one topice sa kontraformacijama, pa me zanima da li da pravim za svakog protivnika posebnu ili da se drzim jedne ? Da li formacije zaista uticu ? I primetio sam da mi igracima opada moral ako menjam formacije/igrace.

    Imam mnogo pitanja. Na zalost ne mogu koristiti PC pa da izguglam sve. Sa telefona mnogo zeznuta pretraga.

    Hvala unapred
    Svako pitanje ti je na mestu za pocetnika, svaka cast :-)

    Idemooooooooooooooooo
    Top El and Sladjan_85 like this.
    СВИ ИЗ НОРДЕУСА МОГУ ДА МИ ПК идемоооооооооооооооОООООО

  3. #3
    Famous Top El's Avatar
    Join Date
    Feb 2015
    Location
    PETROVARADIN
    Posts
    1,184
    1.Mozes kad oces ali ujutro je najmanje igraca online pa ti je lakse uzeti,potrosis manje tokena.............
    Macva FC and Sladjan_85 like this.

  4. #4
    VIP Macva FC's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Вождовац
    Posts
    2,951
    4. Dobar je samo za prodaju i to da ga doguras 1 skil do n.p. 25 ( 25 25 24 ) i automatski ide na pregovore i povecavati sansu da zaradis i neki token. P.S. pregovore otvaras od 4 lv.

    Idemooooooooooooooooo
    Top El and Sladjan_85 like this.
    СВИ ИЗ НОРДЕУСА МОГУ ДА МИ ПК идемоооооооооооооооОООООО

  5. #5
    Newbie
    Join Date
    Sep 2015
    Posts
    24
    Eh da. Nisam napomenuo. Vredi li ovu igricu igrati iskljucivo sa telefona ? Ja ne mogu koristiti monitore ( duga prica ). Danas sam seo na PC i uzeo bar 50 bustera sa jednim trikom. Odmah sam odlevelovao igraca sa 3 na 5 zvezdica treninzima. E sad posto to vise necu raditi, vredi li ovo na duze staze igrati iskljucivo sa telefona ?

  6. #6
    Famous Top El's Avatar
    Join Date
    Feb 2015
    Location
    PETROVARADIN
    Posts
    1,184
    Quote Originally Posted by Sladjan_85 View Post
    Eh da. Nisam napomenuo. Vredi li ovu igricu igrati iskljucivo sa telefona ? Ja ne mogu koristiti monitore ( duga prica ). Danas sam seo na PC i uzeo bar 50 bustera sa jednim trikom. Odmah sam odlevelovao igraca sa 3 na 5 zvezdica treninzima. E sad posto to vise necu raditi, vredi li ovo na duze staze igrati iskljucivo sa telefona ?
    Pa vecina menadzera igra preko fona,ja imam krs od fona pa igram malo vise na kompu.......

  7. #7
    Famous Top El's Avatar
    Join Date
    Feb 2015
    Location
    PETROVARADIN
    Posts
    1,184
    2.Matorce preko 28 god ne vredi uzimati sporo napreduju.
    Macva FC likes this.

  8. #8
    Newbie
    Join Date
    Sep 2015
    Posts
    24
    Eh da. Ovo za matorce sam pitao, jer su im smesne cene, a imaju 5 zvezdica. Znam da cak iako su jeftini, da su bacanje para, ali da li je moguce u teoriji biti u plusu sa parama, ako bih u buducnosti imao matorce od 5 zvezdica + 10ak mladih koji bi sluzili za preprodaju kad im naraste cena ? Recimo sada imam 22 mlada igraca. Ovo pitam cisto za buducnost. Jer ti neki matorci imaju bas dobru statistiku. A jeftini su.

  9. #9
    VIP Macva FC's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Вождовац
    Posts
    2,951
    Quote Originally Posted by Top El View Post
    2.Matorce preko 28 god ne vredi uzimati sporo napreduju.
    Zna matorac neka dobro da odigra :-) i to cak 2-3 sezone, samo kod njih je problem sto se lako povredjuju ( bar kod mene je to bio slucaj )

    Idemooooooooooooooooo
    Sladjan_85 likes this.
    СВИ ИЗ НОРДЕУСА МОГУ ДА МИ ПК идемоооооооооооооооОООООО

  10. #10
    Dreamer
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    Belgrade,Serbia
    Posts
    348
    Quote Originally Posted by Sladjan_85 View Post
    Pozdrav. Listao sam malo ovaj forum koliko sam mogal sa telefona, pa imam dosta pitanja. Prvi put sam ovu igru video pre par meseci, sastavio tim od 5 zvezdica.... i usao ja posle mesec i po (tako 2x) i ja level 4, dobio nekih 40-50 tokena i neke pare i ne znam kako imao sam sve mlade igrace sa 4-5 zvezdica. I odlucio ja da igram opet, ali ispocetka.

    Imam dosta pitanja, pa ako je smorno, izvinjavam se.

    1. Citao sam da je najbolje kupovati igrace ujutro. Kada je to "ujutro" ? Mislim da li je po "nasem" vremenu ?

    2. Posto sam krenuo od nule sastavio sam mlad tim nasred sezone, namerno sam pao ispod 7 mesta, da imam vremena da izgradim objekte i istreniram igrace. Potrosio sam sve tokene, ali mogu igrati bas sve formacije. Svi igraci su 18-22 godine. Zanima me da li vredi kupovati matorce od 30 godina sa 5 zvezdica ? I kada je najbolje prodati ih ? Sa koliko godina i nakon koliko sezona ?

    3. Posto sam namerno preskocio proslu sezonu, jer mi nov nalog upao na pola sezone, da li je pametno neko vreme namerno ostajati isti level ? Dok se ne izgrade objekti i ne istreniraju igraci...

    4. Akademija za mlade. Da li vredi onaj drugi ista sto dolazi ? Meni ce uskoro doci prvi, pa me zanima da li da ga prodajem ili vredi ga zadrzati ? Onaj za tokene ni ne pomisljam.

    5. Sta je prioritet kod gradjevina/stadiona ? Ja sam se fokusirao na med centar/trening/akademiju.

    6. Posto tokeni mnogo sporo dolaze, da li vredi se zadrzati mesec, dva u nizim rangovima namerno dok se ne napuni budzet i tokeni ili je u visim levelima ista situacija ? Kapiram da je "gore" teze bidovati ili gresim ? Zanima me i koliko se vredi boriti "u ratu" sa bidovanjima ? Pukao sam par aukcija, jer mnogo ljudi kao nenormalni bacaju tokene.

    7. Znam jednog lika koji ima 2 naloga i sam od sebe kupuje igrace za 7 tokena. Jedan je jaci account, drugi je lvl 6. Kaze da tako svake sezone ima vrhunski tim. Da li vredi imati alternativni nalog ? Kad ja budem lvl 4 ovaj ce biti lvl 8 sto vise ne koristim.

    8. Da li je moguce osvojiti kup u ranim fazama ? Vidjam level 9 menadzere, gde se ne vidi pola formacije. Rezultati su uvrnuti i pola igraca nije na svojim pozicijama i jedva da ima igraca za prvi tim i opet pobedjuju 9-0 i slicno ... (ne mene)

    10. Formacija. Igram 4-4-2 sa strelicama. Negde sam na YT video lika koji je osvojio 15 titula tako. Citao sam one topice sa kontraformacijama, pa me zanima da li da pravim za svakog protivnika posebnu ili da se drzim jedne ? Da li formacije zaista uticu ? I primetio sam da mi igracima opada moral ako menjam formacije/igrace.

    Imam mnogo pitanja. Na zalost ne mogu koristiti PC pa da izguglam sve. Sa telefona mnogo zeznuta pretraga.

    Hvala unapred
    Ajd pokusa cu ja da ti odgovorim:

    1.Od negde cini mi se 5 do 7 7.30 je obicno najbolje vreme za kupovinu igraca.
    2.Ako kupujes starije igrace drzi ih do maksimalno 30 31 god(ovo bi trebalo da je tako ne znam posto ne koristim toliko stare igrace).
    3.Ako imas sansu pogotovo za promociju tj da budes medju prva cetiri nemoj tankovati.
    4.Iz akademije ti dolaze po dva igraca jedan besplatan taj je slabiji ima ce dve ili jednu zvezdicu mozes ga zadrzati ili ako ti treba novac potpisi ga pa ga prodaj drugi je za tokene ja ga obicno otpustim.
    5.Ja sam gradio bez nekog reda i do cini mi se 15. nivoa sam imao potpuno izgradjen stadion.
    6.Opet sve je na tebi ja obicno nabavljam igrace za token dva ako mi je bas hitno potreban idem do pet tokena i tu stajem a za vise nivoe sve zavisi do servera.
    7.Alternativni nalog nije los za sakupljanje tokena koje posle koristis za kupovinu dresova i grbova a mozes i da imas i tu trgovinu sa igracima ali moras da budes minimum cetvrti nivo.
    8.Za kup nema pravila sto kazes za te nelogicne formacije koje ipak pobedjuju cist random mislim kako ti se zalomi mozda osvojis dva kupa do desetog nivoa a mozda ne prodjes dalje od cetvrt finala.
    10.Sve zavisi od jacine tvoje ekipe ja recimo oduvek koristim 4-4-2 formaciju sam menjao samo kad je jaci protivnik.
    Inace ja sam 31.nivo puno srece.
    Top El, Macva FC and Sladjan_85 like this.

Page 1 of 2 12 LastLast