Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 10 of 27
Like Tree2Likes

Thread: Cf poli iasi

  1. #1
    Rookie minasthiryt's Avatar
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    82

    Cf poli iasi

    Denumirea Clubului
    Cf poli iasi-flag_romania.png
    CF POLI IASI

    Manager
    Bucos Bogdan Marius


    Sezonul de start
    Season 2 - fondat 23/11/2010

    Nivel echipa 24

    Stema Clubului
    Cf poli iasi-capture.jpg

    Echipament Acasa & Deplasare

    Cf poli iasi-ha.jpg

    Sponsori Principali

    Echipament - Nordeus
    Drepturi TV - SPEED

    Vitrina cu trofee
    Cf poli iasi-help-league.png
    1st - 1 data
    2nd - 4 ori
    3rd - 4 ori
    Cf poli iasi-help-cup.png
    1st - 0
    2nd - 2 ori
    3rd - 6 ori
    Cf poli iasi-help-championsleague.png
    Grupe - 6 ori
    Saisprezecimi - 5 ori
    Sferturi - 0
    Semifinale - 1 data (locul 3)
    Castigator - 0


    Suntem o echipa veche in TOP ELEVEN, dar cu prea putine trofee in vitrina clubului. Pe viitor sper sa schimb acest lucru.
    Pana acum norocul nu a fost de partea noastra, poate se va schimba acest lucru si prin multa munca sa o duc pe CF POLI IASI acolo unde-i este locul.

    Mult noroc tuturor!
    Rubenito likes this.
    ✰✰✰✰✰CFPI✰✰✰✰✰
    Since: Nov. 2010 - Now: Level 27
    - 1 - 0 - 1
    CF POLI IASI > http://forum.topeleven.com/team-show...poli-iasi.html

  2. #2
    Super Moderator PricopGeorgeCătălin's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Romania
    Posts
    12,976
    Felicitari asteptam si niste poze cu rezultatele tale pe parcurs :P multa bafta!
    Orlova FC - onForum - LIKE Orlova FC - onYoutube - SUBSCRIBE Orlova FC - onFacebook

  3. #3
    Rookie minasthiryt's Avatar
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    82
    Multumesc!
    Indiferent de rezultate va voi tine la curent cu evolutiile echipei.

    Peste aprox 2 ore voi avea returul din cupa. In tur m-am impus cu 1-2. Avand in vedere ca vreau sa ajung cat mai departe in cupa sper sa ne mentinem avantajul si sa merg in calificari.
    ✰✰✰✰✰CFPI✰✰✰✰✰
    Since: Nov. 2010 - Now: Level 27
    - 1 - 0 - 1
    CF POLI IASI > http://forum.topeleven.com/team-show...poli-iasi.html

  4. #4
    Rookie minasthiryt's Avatar
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    82
    Cf poli iasi-meciuri.jpg

    dupa doua meciuri frumoase CF POLI IASI accede in turul urmator al cupei.

    Maine voi reveni cu un raport legat de cele doua meciuri.
    ✰✰✰✰✰CFPI✰✰✰✰✰
    Since: Nov. 2010 - Now: Level 27
    - 1 - 0 - 1
    CF POLI IASI > http://forum.topeleven.com/team-show...poli-iasi.html

  5. #5
    Rookie minasthiryt's Avatar
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    82


    In primele meciuri oficiale din sezonul 40 echipa a trebuit sa dea 100% petru o calificare in turul urmator al Cupei. Dupa ce primul meci a fost decis de catre portari, returul a fost unul fantastic din punct de vedere al scorului.


    Chiar daca in tur gazdele au avut mai multe sanse de a marca si chiar au deschis scorul (53') noi am revenit repede in meci si am egalat dupa doar 4 minute (57'). Lovitura decisiva si golul care, poate, a facut ca balanta calificarii sa incline in favoarea noastra, a venit in minutul 75 prin reusita lui Aurel Stanciu.

    Daca in tur portarul gazdelor a primit nota 5 pentru evolutia sa, in retur Del Zino, atacantul nostru, a facut tot ce a vrut in fata portii reusind o dubla. A fost o prima jumatate de ora fantastica cu 5 goluri. A fost pe rand: 0-1 (6') / 1-1 (13') / 1-2 (19') / 2-2 (24') / 3-2 (28') / 4-2 (41') / 4-3 (60').

    Oaspetii nu incepusera rau meciul dar dupa ce am reusit sa preluam conducerea in min 28 stiam ca nu mai puteam pierde calificarea chiar daca mai era mult de jucat din acel meci.


    Dupa cum se vede si in statistica meciului, echipa mea a dominat eficient si a meritat calificarea.

    Primul meci din turul urmator il vom juca din nou in deplasare si sper ca o sa jucam din nou bine si sa jucam returul cu un mic avantaj.
    ✰✰✰✰✰CFPI✰✰✰✰✰
    Since: Nov. 2010 - Now: Level 27
    - 1 - 0 - 1
    CF POLI IASI > http://forum.topeleven.com/team-show...poli-iasi.html

  6. #6
    Rookie minasthiryt's Avatar
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    82
    In cateva minute vom juca primul meci din acest sezon. Va fi unul destul de echilibrat zic eu, probabil nefiind mai mult de 2 outsideri care se vor bate pentru lanterna rosie.

    Cam asa arata evaluarea echipei inainte de startul Campionatului:


    Si iata valurile celorlalte echipe:


    Ca sa vorbim din punct de vedere matematic, podimul (locul 3) ar trebui sa-l prindem DAR in T11 am vazut multe meciuri dubioase si cine stie, puteam fi mai sus sau...mai joc la finele celor 26 de etape.

    Ramane de vazut si cum vom debuta astazi.
    Rubenito likes this.
    ✰✰✰✰✰CFPI✰✰✰✰✰
    Since: Nov. 2010 - Now: Level 27
    - 1 - 0 - 1
    CF POLI IASI > http://forum.topeleven.com/team-show...poli-iasi.html

  7. #7
    Rookie minasthiryt's Avatar
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    82




    Din pacate am debutat cu stangul. Cum spuneam mai sus, nu doar calitatea echipei iti aduce locul in clasament. Un meci echilibrat pierdut in urma a doua faze fize, doua lovituri libere si cele 3 puncte au ramas in visteria gazdelor. Cu un gol primit exact inainte de auza e greu si chiar daca am modificat tactica pe final pe rand 4-2-2-2 Hexagon si apoi 3W - 4 - 3 am reusit doar sa ratam o ocazie mare de a reveni in meci.

    Asta e, poate totusi ne vom reveni.
    ✰✰✰✰✰CFPI✰✰✰✰✰
    Since: Nov. 2010 - Now: Level 27
    - 1 - 0 - 1
    CF POLI IASI > http://forum.topeleven.com/team-show...poli-iasi.html

  8. #8
    Rookie minasthiryt's Avatar
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    82
    Salutare,

    dupa ce incepusem campionatul cu stangul, echipa si-a revenit, la fiecare meci fructificand un procent destul de mare din ocaziile avute, fapt care a dus la marcarea multor goluri.


    Primul meci in fata propriilor suporteri a fost unul destul de bun si ne-am impus destul de usor si imediat am reusit o evolutie foarte buna in deplasare in cupa, la fel cum o facusem in primul tur preliminar, cu exceptia faptului ca atunci am castigat cu 1-2 revenind dupa ce am fost condusi in timp ce acum am avut 0-2 si s-a terminat egal. Sper doar ca cele doua goluri reusite in deplasare sa conteze mult si maine sa obtinem calificarea pe teren propriu.

    Meciul de astazi avea sa fie unul destul de dificil, jucam cu una din echipele care obtinuse maxim de puncte din primele 2 etape si pe langa asta, marcasera 5 goluri si nu primisera nici macar un gol. Era clar ca vom intalni o echipa artagoasa si apropiata ca valoare de a noastra. Una peste alta, nu ma puteam baza nici pe unul din MC titulari, acesta fiind suspendat.



    N. Jara, inlocuitorul MC-ului suspendat, a jucat destul de bine si a centrat perfect, dupa o lovitura de la colt, in min 13 si AML-ul nostru, Tomasov a deschis scorul cu o lovitura perfecta de cap.

    In min 28 portarul nostru a respins un sut fantastic al gazdelor insa in urma loviturii de la colt acestea aveau sa egaleze.


    A urmat randul lui Del Zio sa iasa la rampa si in min 36 a executat bine o lovitura libera si tabela arata 1-2 pentru oaspeti.
    In min 52 puteam pecetlui soarta partidei prin vedeta echipei, dar Stanciu a ratat de putin majorarea avantajului.


    Cum in fotbal ocaziile se razbuna, scorul avea sa devina din nou egal, 2-2 in min 64, dupa un sut de la distanta la care portarul nu a mai avut nici o sansa.
    In min 75 am decis sa fac o schimbare de tactica trecand la un 3-5-2 V.

    Schimbarile facute se pare ca au fost de bun augur si iata:


    A fost al 4-lea meci consecutiv in care am primit 2 goluri insa atacul a mers mai bine ca apararea si am reusit sa castigam si asta e important.

    Maine urmeaza doua meciuri de foc pe teren propriu:


    Returul de Cupa cu:


    Si un nou meci puernic impotriva lui:

    Doua echipe grecesti, sa fie asta sansa razbunarii Romaniei?!

    EKALI BC este una din cele 3 echipe care dupa cele trei etape nu a pierdut nici un meci si asta spune totul despre cat de bine va trebui sa evoluam maine pentru a obtine toate cele 3 puncte.

    Ramane de vazut ce va fi!
    ✰✰✰✰✰CFPI✰✰✰✰✰
    Since: Nov. 2010 - Now: Level 27
    - 1 - 0 - 1
    CF POLI IASI > http://forum.topeleven.com/team-show...poli-iasi.html

  9. #9
    Rookie minasthiryt's Avatar
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    82
    Continuam sa inscriem meci de meci si sa facem si un pic de spectacol:


    Dupa 2-2 in tur, in cupa am reusit din nou o victorie care sa "bata in cuie" calificarea noastra, insa nu a fost un meci usor, de fiecare data cand treceam in avantaj adversarul a venit peste noi si a reusit sa egaleze in 2 randuri, dar odata cu golul 3 s-au lnistit apele.

    Va spuneam ca in Campionat aveam meci cu o echipa puternica, ei bine, dupa ce reusisem sa deschidem scorul (20'), EKALI BC a riscat mult pe cartea atacului si in doar 6 minute (26'. 32') a intors scorul in favoarea lor. La pauza insa s-a intrat totusi la egalitate pentru ca in min 45' Tomasov a egalat. Ar fi fost o repriza sufocanta pentru noi daca intram in dezavantaj la pauza, dar asa al 2 lea mitan a fost mai echilibrat. Ne-am dorit victoria insa e bine totusi ca in fata unei echipe contracandidate la podium nu am pierdut.In cntinuare EKALI BC este singura echipa din Campionat care nu a pierdut nici un meci in acest sezon.

    Euskal Herria ma speria un pic pentru ca aveau o asezare dubioasa in teren, un 3-3-2-2 (3N- 3W[DML-DMC-DMR] - 2N - 2), o "degradare" a unui 3-5-2 care nu stiam cum sa-l desfac in cazul in care 4-2-3-1 pe care-l folosesc nu va da roade.
    A fost insa meciul primului hettrick pentru noi. Vedeta noastra, Stanciu s-a descurcat de minune in acest meci. A reusit sa deschida scorul in min 10, insa avantajul nostru a durat pana in min 21' cand gazdele au egalat dar Stanciu a mai marcat de doua ori pana la pauza in min 24' si 42' stabilind atat scorul la pauza cat si pe cel final: 1-3 si CF POLI IASI se mentine sus in clasament.

    Ma incanta faptul ca in acest inceput de sezon echipa are o eficienta destul de buna, asta desi adversarii, statistic vorbind, au fost peste noi, asta intamplandu-se si in ultimele doua meciuri din Campionat:




    As fi mult mai multumit daca am "conduce" meciurile din toate punctele de vedere, dar atata timp cat punctele vin si asa cum am evoluat pana acum, e bine.

    Astazi vom avea din nou doua meciuri, din care unul in cupa si din nou avem turul in deplasare. Oare o sa pastram traditia acestui inceput de sezon si vom reusi un rezultat bun in deplasare?! Ramane de vazut.


    Oricum, adversarul din acest tur al Cupei este cel mai bun de pana acum si foloseste si o tactica pe care nu prea imi place sa o intalnesc:

    Daca 4-2-3-1 pe care-l folosesc nu o sa fie eficient, ma tem ca va trebui sa improvizez, dar voi vedea cum se va descurca echipa in inceputul partidei pentru ca pana acum asta a fost slabiciunea noastra.


    In campionat vom juca acasa in fata unei echipe mai slab cotate, o echipa de mijlocul clasamentului dar cate totodata este destul de imprevizibila si va trebui sa fim atenti pentru ca ecte un meci de 3 puncte pentru noi si trebuie sa recuperam punctele pierdute cu EKALI BC.
    ✰✰✰✰✰CFPI✰✰✰✰✰
    Since: Nov. 2010 - Now: Level 27
    - 1 - 0 - 1
    CF POLI IASI > http://forum.topeleven.com/team-show...poli-iasi.html

  10. #10
    Rookie minasthiryt's Avatar
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    82
    Din pacate a venit si prima infrangere in Cupa:


    Asa cum ma asteptam, acel 3-5-2 jucat de gazde mi-a dat ceva batai de cap si oarecum fortat de evolutia echipei si a scorului, din min 70 am trecut pe o eventuala tactica ce ar fi putut contracara tactica adversarului si anume un 4-3-2-1 si am trecut de la pase scurte la pase lungi. Am avut ocazii de a egala pe final dar din pacate portarul lor a facut un meci senzational astazi el fiind declarat si omul meciului:


    Dupa ce in ultimul meci Stanciu a reusit un Hattrick, acum a fost cel mai slab jucator al nostru, ratand chiar o ocazie de a egala.

    Ambele echipe au dominat in felul sau:


    Culme si inca un lucru frustrant la aceasta infrangere e ca golul lor a venit dupa un corner, un capitol la care noi am dominat in acest meci,


    Pana acum nu pierdusem in deplasare si in retur aveam un alt moral si un avantaj pentru calificare, de aceasta data va fi greu dar nu imposibil sa remediem dezavantajul din tur. Va fi un pic mai greu pentru ca unul din mijlocasii centrali este suspendat, este vorba despre Cadariu.


    Sper sa ne revenim si sa castigam astazi in Campionat. Meciul este la 18:14.

    Forza CF POLI IASI!
    ✰✰✰✰✰CFPI✰✰✰✰✰
    Since: Nov. 2010 - Now: Level 27
    - 1 - 0 - 1
    CF POLI IASI > http://forum.topeleven.com/team-show...poli-iasi.html

Page 1 of 3 123 LastLast