Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 11 to 20 of 45
Like Tree11Likes

Thread: μενοντας στην ιδια κατηγορια

  1. #11
    Pro dsio's Avatar
    Join Date
    Dec 2016
    Location
    Athens
    Posts
    844
    Quote Originally Posted by nikolgiorgos View Post
    το κύπελλο θέλει τρόπο (κατέβασμα ποιότητας) όχι κόπο (τοκεν) χαχα
    Ναι, αλλα την ποιοτητα θα πρεπει να την ανεβασεις οταν ξεκινησει η νεα σεζον, συνεπως χρειαζεσαι να ξοδεψεις τοκεν και λεφτα καθε χρονο. Επιπλεον, δεν υπαρχει ρισκο μεχρι να βρεις τους νεους 4-5 καλους που χρειαζεσαι και να στρωσει η ομαδα να την πατησεις στην αρχη της σεζον; Εκτος αν τους αγορασεις τις πρωτες 2 μερες που συνηθως παρατηρειται "πολεμος" χτυπηματων. Ποιος ειναι ο τροπος σε αυτο;

    Sent from my SM-A300FU using Tapatalk
    Club: LEGENDS FC (Level: 50)
    40x League, 24x Champions League, 26x Cup, 12x Super Cup
    18x Triple Crown
    10x Quadruple Crown

    Association: OPA MATSIOULA F.C.
    Highest Division: Diamond

  2. #12
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    είναι να πάρεις τον αέρα.
    Εγώ το κάνω σχεδόν 25 σεζόν τώρα.
    Κρατάς καβάτζα 5-6 παίκτες ακαδημίας που γίνονται σεζόν με τη σεζόν -1* (λιγότερο και από 1*)
    Τώρα είναι πιο εύκολο με 25άδα
    Μένεις σεζόν, έχεις βρει 8-9 νέους γρήγορους, που τους κάνεις εύκολα 7* (όταν μένεις σεζόν).
    Τελευταία μέρα κρατάς τους 8 +6 (ή 9 +5 1*).
    Ξυπνάς πρωί της 1ης Κυριακής, χτυπάς 2-3 γρήγορους ακριβούς και αν βρεις και 2-3 απλούς 5*.
    Ανάλογα με το πόση κίνηση έχει.
    Το βάσικό είναι να συμπληρώσεις 1 11άδα για τις πρώτες μέρες.
    Μετά, με πιο ησυχία, συμπληρώνεις και τις υπόλοιπες θέσεις.

    Την σεζόν που έμεινες, στόκαρες τα τοκεν.
    Την επόμενη, με σωστές κινήσεις, πάνω από 15-20 τοκεν δεν χρειάζεσαι για μεταγραφές.

    Αν βάλεις τα 35 τοκεν που παίρνεις την σεζόν, κάποια τοκεν από τις ομοσπονδίες, κάποια από τα δώρα, εξτρά κλπ
    σου φθάνουν και περισεύουν.
    Αν υπάρχουν πρασινα, τοκεν δεν χρειάζονται πολλά.
    dsio likes this.
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  3. #13
    Pro axd23's Avatar
    Join Date
    Dec 2016
    Posts
    849
    Μεγάλο τρολ σήμερα στο πρωτάθλημα. 3 σουτ εντός τέρματος ο αντίπαλος που δεν ήταν και παρών, 7 εγώ. 68 -32 κατοχή για μένα.
    Ήττα 2-1 εκτός. Με έφτασε ο 2ος της βαθμολογίας.
    Manager of Παναθηναϊκός Α.Ο (Panathinaikos A.O) currently playing at level 18.


  4. #14
    Famous Cloverfield's Avatar
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    1,766
    τακτικές; κυρίως mentality με ενδιαφέρει άμυνα/normal/επίθεση ;
    ♣----------------------------------------------------------------------------♣
    [First team] Clover 13 - Panathinaikos FC Legends
    -->Team Showcase<--
    ♣----------------------------------------------------------------------------♣
    [Second team] Angry Sheep FC
    ♣----------------------------------------------------------------------------♣

  5. #15
    VIP Nick Lizas's Avatar
    Join Date
    Aug 2013
    Posts
    1,375
    εχθες στο πρωταθλημα που παιζω για να χανω και να μεινω κατηγορια εχασα με μεγαλη διαφορα
    και λεω ας κανουμε μια χαλαστρα στον 4 ,στον επομενο αγωνα αλλα παιζοντας με τα δευτερα τουλαχιστον να μην
    χανω με τοση μεγαλη διαφορα ,βαζω το συστημα που μου αρεσει ο αλλος παρων εγω απων, παιζει φουλ επιθεση
    για να κερδισει με μεγαλη διαφορα τελικα νικη για μενα αυτος το φυσαει και δεν κρυωνει χα χα χα μενοντας στην ιδια κατηγορια-screenshot_165.pngμενοντας στην ιδια κατηγορια-screenshot_164.jpgμενοντας στην ιδια κατηγορια-screenshot_166.jpg

  6. #16
    Rookie paoktsaki's Avatar
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    52
    Φίλε μου είναι lvl 3 και θα ανεβώ σίγουρα. Ποιούς να κρατήσω ποιούς να διώξω και πότε? Η μικρή μου εμπειρία 3σεζόν μου λέει να πουλήσω το βράδυ του Σαββάτου αυτούς που είναι κάτω από 100% (εχω 9 εξαστερους από τους οποίους οι μισοί είναι 105-106 και 2 110)και να αγοράσω την Κυριακή παίκτες από 90%και πάνω. ..Στο lvl 4 που θα πάω υπάρχει και μεταγραφές με..διαπραγματεύσεις! Μπορείς να με διαφωτισεις?

  7. #17
    Rookie paoktsaki's Avatar
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    52
    Επίσης έχω έναν 18άρη mc από την ακαδημία που τον άρχισα από 72% και τον έχω πάει 90% και πενταστερο. Πότε συμφέρει να τον πουλήσω? Μάλλον πρίν τη λήξη της σεζόν? Όταν τον πήρα είχε κοντά στα 2μύρια και τώρα κοστίζει 4,17!!Τι λέτε να τον πουλήσω?

  8. #18
    Pro axd23's Avatar
    Join Date
    Dec 2016
    Posts
    849
    Quote Originally Posted by paoktsaki View Post
    Φίλε μου είναι lvl 3 και θα ανεβώ σίγουρα. Ποιούς να κρατήσω ποιούς να διώξω και πότε? Η μικρή μου εμπειρία 3σεζόν μου λέει να πουλήσω το βράδυ του Σαββάτου αυτούς που είναι κάτω από 100% (εχω 9 εξαστερους από τους οποίους οι μισοί είναι 105-106 και 2 110)και να αγοράσω την Κυριακή παίκτες από 90%και πάνω. ..Στο lvl 4 που θα πάω υπάρχει και μεταγραφές με..διαπραγματεύσεις! Μπορείς να με διαφωτισεις?
    Εγώ προσωπικά είμαι της λογικής να έχω μια ομάδα με σταθερό κορμό για αρκετές σεζόν πριν υποχρεωτικά γίνει ανανέωση.
    Πέρα απ' αυτό, οι 2 στο 110 για μένα πρέπει να μείνουν όσο για τους άλλους 7 που είναι 105-106 ίσως πρέπει να ξεφορτωθείς 2-3 μιας και θα πάνε στα 85-90 όταν ξεκινήσει η καινούρια σεζόν.
    Αυτό που θα έκανα εγώ θα ήταν να δω πως απέδωσε ο καθένας μέσα στη σεζόν κι ανάλογα να κινηθώ. Επίσης, πρέπει να σκεφτείς ποιο είναι το μπάτζετ σου, πόσα tokens θα έχεις τη δυνατότητα να ξοδέψεις κτλ. Γιατί μια δημοπρασία μπορεί πολύ εύκολα να στραβώσει και να χάσεις και τον παίκτη και τα τόκεν. Οπότε πρέπει να είσαι προσεκτικός με αυτό.

    Όσο για τις διαπραγματεύσεις, σου βγάζει μια λίστα με παίκτες που είναι στο 99%. Για να μπεις στη διαδικασία μιας διαπραγμάτευσης πρέπει να δώσεις ανάλογα με τον παίκτη έναν αριθμό τόκεν σαν ενέχυρο + λεφτά. Αυτά τα τόκεν τα κρατάει η Nordeus και σου τα επιστρέφει αν περάσει ο χρόνος προθεσμίας ή ο μάνατζερ αρνηθεί. Να έχεις κατά νου ότι αν πληρώσεις το ενέχυρο απλά, η πρόταση που πηγαίνει στον αντίπαλο μάνατζερ είναι για 0 τόκενς οπότε η πιθανότητα να σου απαντήσει θετικά και να πάρεις τον παίκτη είναι μηδαμινή. Προσωπική μου άποψη είναι ότι δεν αξίζει να πάρεις με αυτό τον τρόπο παίκτη. Καλύτερα να μαζέψεις τόκενς και να πάρεις έναν προτεινόμενο ή έναν scout.
    Manager of Παναθηναϊκός Α.Ο (Panathinaikos A.O) currently playing at level 18.


  9. #19
    Rookie paoktsaki's Avatar
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    52
    Για τον παίκτη της Ακαδημίας που έγραψα τι να κάνω? Να τον δώσω? Φυσικά πάντως θα κρατήσω κάποιον κορμό 4-5 παικτών. Ειδικά αυτών που είναι από 106 % και πάνω. .Το σκεπτικό μου για το χρονοδιάγραμμα αγορών -πωλήσεων είναι σωστό?

  10. #20
    Rookie paoktsaki's Avatar
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    52
    Άρα να παίρνω παίκτες προτεινόμενους ειδικά από χορηγούς που δίνεις μόνο τοκεν?
    Σκέφτομαι να κρατήσω 4-5 από αυτούς που είναι στο 105-106 και είναι μικροί. Τους υπόλοιπους μεγάλους θα τους πουλήσω. Εννοείται ότι τους 110 και πάνω θα τους κρατήσω.

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast