Page 1 of 7 123 ... LastLast
Results 1 to 10 of 70
Like Tree49Likes

Thread: The Expirement (το πείραμα).

  1. #1
    Addicted Tesla's Avatar
    Join Date
    Jun 2016
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    640

    Wink The Expirement (το πείραμα).

    Καλησπέρα, είμαι ο Τέσλα, παίζω τοπ ελέβεν κοντά στα 6-7 χρόνια. Είχα προλάβει τις ανταλλαγές ομάδων που γενικά το λάτρευα, κάπου στα μισά έκανα και νέο fb οπότε ξεκίνησα από την αρχή και δεν μαζεύεται.. Γενικά από λεφτά έχω επενδύσει μόνο 2-3 φορές από 5 ευρώ! Προσπαθώ να παίρνω ότι παίρνω δίκαια. Αυτό το thread είναι μια απόπειρα ελπίδας στα παιδιά που δεν έχουν λεφτά να τα δώσουν για να πάρουν τίτλους. Πλέον η (μόνιμη) ομάδα μου είναι η Tesla F.C.

    The Expirement (το πείραμα).-screenshot_2.jpg

    Ιστορική ομάδα η Tesla F.C. βρίσκεται στο 34 επίπεδο αλλά έχει στο ιστορικό της και αρκετές παραμονές στο ίδιο επίπεδο. Όπως σας είπα δεν έχω επενδύσει πάνω από 15 ευρώ οπότε δεν είμαι μόνιμος πρωταγωνιστής. Τίτλους διεκδικώ κάθε σεζόν όμως και σηκώνω συχνά. Αξέχαστη στιγμή εκείνη η σεζόν (πριν 1,5 - 2 χρόνια περίπου αν θυμάμαι καλά) όπου σήκωσα το πολυπόθητο triple crown! Χωρίς λεφτά, με 5άστερη ομάδα, αλλά με ώρες ατελείωτες αναλύσεων αντιπάλων κλπ. Πόνεσα αλλά τελικά δικαιώθηκα!

    The Expirement (το πείραμα).-screenshot_1.jpg

    Όμως έχουν περάσει πολλοί μήνες από τότε και οι απόπειρες triple crown καταλήγουν σε double ή αποτυχία.. Γενικά έχω τερματίσει το χτίσιμο του γηπέδου εδώ και χρόνια (αχχ ρε ΑΕΚάρα...), σχεδόν έχω τερματίσει και την προπόνηση, στις ομοσπονδίες έχουμε κολλήσει σε άπειρη λούπα στη Χρυσή 1 και το ενδιαφέρον μου προς το παιχνίδι έχει αρχίσει να μειώνεται αισθητά!

    The Expirement (το πείραμα).-screenshot_3.jpg The Expirement (το πείραμα).-screenshot_4.png

    Με αφορμή τις τελευταίες όχι και τόσο ωραίες εξελίξεις στο παιχνίδι, και επειδή την μύρισα την δουλειά με τις αδικίες σε κληρώσεις κλπ, αποφάσισα λοιπόν και μέσα σε μια νύχτα πούλησα όλους τους παίκτες μου (4άστερους, 5άστερους, 6άστερους) και γέμισα την ομάδα μου με 18-22χρονους παίκτες των 3 αστεριών. Αυτά έγιναν την τελευταία μέρα της σεζόν όπου όλους τους παίκτες τους αγόρασα με 1 τόκεν!

    Στο παρασύνθημα. Με αυτήν την ομάδα (θα σας την παρουσιάσω με νέο πόστ) θα πάω να χτυπήσω triple (λέμε τώρα) και θα σας παρουσιάζω αναλυτικά αντιπάλους, αναλύσεις κλπ για όλη τη σεζόν. Να δούμε κατά πόσο μια ομάδα του 42% μπορεί να διεκδικήσει triple crown.
    Last edited by Tesla; 05-28-2017 at 11:48 AM.

  2. #2
    Pro axd23's Avatar
    Join Date
    Dec 2016
    Posts
    849
    Άμα πετύχει, βλέπω είσαι και αεκτζής, πρέπει να ονομαστεί Το Πείραμα της Ν. Φιλαδέλφειας.

    Καλή επιτυχία.
    Manager of Παναθηναϊκός Α.Ο (Panathinaikos A.O) currently playing at level 18.


  3. #3
    Pro axd23's Avatar
    Join Date
    Dec 2016
    Posts
    849
    εξαφανίζεις το ρόστερ, εμφανίζεις τριπλ κράουν
    Manager of Παναθηναϊκός Α.Ο (Panathinaikos A.O) currently playing at level 18.


  4. #4
    Addicted Tesla's Avatar
    Join Date
    Jun 2016
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    640
    Η ομάδα λοιπόν είναι αυτή:

    The Expirement (το πείραμα).-screenshot_1.jpg
    The Expirement (το πείραμα).-screenshot_2.jpg
    The Expirement (το πείραμα).-screenshot_2.png

    Το βασικό σύστημα θα είναι το 4-4-2nd (με ρόμβο δηλαδή). Αλλά με ευκολία στην αλλαγή των 3 μπροστινών είτε στα πλάγια είτε όπου βολεύει.

    The Expirement (το πείραμα).-screenshot_3.jpg

    Στο Champions League η κλήρωση είναι με ομάδες 20-60% (όχι μόνο στους ομίλους αλλά γενικά!). Οπότε η πρόκριση στους 16 φαντάζει εφικτή.

    The Expirement (το πείραμα).-screenshot_4.jpg

    Στο κύπελλο η κλήρωση περιέχει 20-50%. Εξαιρέσεις ίσως 2-3 που είναι στο 60-70% αλλά τουλάχιστον μέχρι τα προημιτελικά δεν θα υπάρχει πρόβλημα.

    The Expirement (το πείραμα).-screenshot_5.png

    Να επισημάνω ότι παντού οι αντίπαλοι είναι ίδιου επιπέδου και ότι σε όλους τους παίκτες τους έχω δώσει να ανακαλύπτουν κάποια ειδική ικανότητα έτσι ώστε να μην ανεβαίνουν αστέρια.
    Last edited by Tesla; 05-29-2017 at 06:13 PM.
    axd23 likes this.

  5. #5
    Addicted Tesla's Avatar
    Join Date
    Jun 2016
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    640
    Quote Originally Posted by axd23 View Post
    άμα πετύχει, βλέπω είσαι και αεκτζής, πρέπει να ονομαστεί το πείραμα της ν. φιλαδέλφειας.

    καλή επιτυχία.
    χαχαχα εννοείται ότι άμα πετύχει, το στέλνω μελισσανίδη και του λέω θέλω πόστο στην ομάδα!
    axd23 likes this.

  6. #6
    Famous Cloverfield's Avatar
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    1,766
    Quote Originally Posted by axd23 View Post
    Άμα πετύχει, βλέπω είσαι και αεκτζής, πρέπει να ονομαστεί Το Πείραμα της Ν. Φιλαδέλφειας.

    Καλή επιτυχία.
    αχαχαχα καλο

    Καλο πειραμα τεσλα

    Εχω κι εγω μια υποψια οτι με χαμηλη ποιοτητα παιζει να χτυπας πιο ευκολα πλεον, ετσι οπως εκαναν τις κληρωσεις:

    Αναμενω τα αποτελεσματα!!!
    ♣----------------------------------------------------------------------------♣
    [First team] Clover 13 - Panathinaikos FC Legends
    -->Team Showcase<--
    ♣----------------------------------------------------------------------------♣
    [Second team] Angry Sheep FC
    ♣----------------------------------------------------------------------------♣

  7. #7
    Pro dsio's Avatar
    Join Date
    Dec 2016
    Location
    Athens
    Posts
    844
    Καλή επιτυχία και αν όλα πάνε καλά τα tips στον Μανόλο!

    Sent from my SM-T710 using Tapatalk
    Club: LEGENDS FC (Level: 50)
    40x League, 24x Champions League, 26x Cup, 12x Super Cup
    18x Triple Crown
    10x Quadruple Crown

    Association: OPA MATSIOULA F.C.
    Highest Division: Diamond

  8. #8
    Addicted Tesla's Avatar
    Join Date
    Jun 2016
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    640
    Πρώτος αντίπαλος κυπέλλου λοιπόν!

    The Expirement (το πείραμα).-screenshot_1.jpg

    Κοιτάμε την αρχική 11άδα και ψαχνόμαστε για σύστημα κλπ. Βέβαια! Κοιτάμε και τον πάγκο να δούμε τι δυνατότητες έχει ο αντίπαλος να αλλάξει τελευταία στιγμή το σύστημα ή ακόμα και μέσα στον αγώνα!

    The Expirement (το πείραμα).-screenshot_2.jpg
    The Expirement (το πείραμα).-screenshot_3.png

    Κατώτερος αντίπαλος με flat 4-5-1. Αρκετά συντηρητικό. Θεωρητικά με το 4-4-2nd σύστημά μου θα έχω ορθά αποτελέσματα. Ωστόσο ο παίκτης λιγότερο που έχω στο κέντρο μπορεί να μετρήσει αρνητικά στην κατοχή της μπάλας, αλλά λόγω έδρας και δυναμικότητας δεν ανησυχώ ιδιαίτερα!
    Επιλογές από τον πάγκο ο αντίπαλος δεν έχει, εκτός από το να το γυρίσει και αυτός σε 4-4-2nd όπου δεν τον συμφέρει γιατί στα συστήματα mirror* υπερισχύει ο πιο δυνατός συνήθως.

    *mirror σύστημα: Όταν εσύ και ο αντίπαλος παίζεται ακριβώς το ίδιο σύστημα.
    axd23 likes this.

  9. #9
    Addicted Tesla's Avatar
    Join Date
    Jun 2016
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    640
    Quote Originally Posted by dsio View Post
    Καλή επιτυχία και αν όλα πάνε καλά τα tips στον Μανόλο!
    Εννοείται πως θα πάρει tips ο δάσκαλος! χεχε
    dsio likes this.

  10. #10
    Pro axd23's Avatar
    Join Date
    Dec 2016
    Posts
    849
    Αυτό κατά τη γνώμη μου δεν είναι αρκετά συντηρητικό, στήνω λεωφορείο λέγεται.

    Θεωρώ ότι θα σε δυσκολέψει η υπεραριθμία στο κέντρο αλλά η έδρα κι ότι έχεις καλύτερο ρόστερ πιστεύω θα υπερισχύσουν.
    Manager of Παναθηναϊκός Α.Ο (Panathinaikos A.O) currently playing at level 18.


Page 1 of 7 123 ... LastLast