Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 11 to 20 of 36
Like Tree23Likes

Thread: [Official] Top Eleven v6.0 - Top Eleven 2018

  1. #11
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    γειά @Nicose
    Για ρίξε μια ματιά στο ποστ #2.
    Έκανα μια ανάλυση λίγο πιο λεπτομερή και εξηγώ και αυτό.
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  2. #12
    Famous Cloverfield's Avatar
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    1,766
    Quote Originally Posted by Nikose View Post
    δεν μπορω να πω οτι καταλαβα τι εννοεις με το "με την μετακινηση του παικτη μεσα στα ορια της θέσης" υπαρχουν διαφορες θεσεις μεσα στον χωρο πχ του aml που μπορεις να τοποθετησεις τον παικτη?? Εχει AML πισω η AML μπροστα??
    Εγω ας πουμε ειχα παντα κοκκινα βελακια στο τερμα μου. Πως θα τα βαλω τωρα?
    Ναι ακριβώς, τσέκαρε το 2ο post που έβαλε ο Νικ λεπτομερέστατη ανάλυση.
    Ένας aml μπορεί να τοποθετηθεί σε διάφορα σημεία της θέσης aml, λίγο πιο μπροστά, πιο πίσω... και ακόμα περισσότερο σε σχέση με πριν .. πιο μέσα πιο έξω.
    ♣----------------------------------------------------------------------------♣
    [First team] Clover 13 - Panathinaikos FC Legends
    -->Team Showcase<--
    ♣----------------------------------------------------------------------------♣
    [Second team] Angry Sheep FC
    ♣----------------------------------------------------------------------------♣

  3. #13
    Famous Ποσιδονας's Avatar
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    1,938
    γενικά αυτό είναι καλό στο τ11 2018 γιατί γίνεται και οικονομία θέσεων.
    βέβαια αν πάρεις ή αν φτιάξεις έναν παίκτη dr-mr-amr πως θα είναι άραγε στο γήπεδο ?
    τι ικανότητες και προπόνηση θα του βάζεις ?
    γίνεται ένας παίκτης να παίζει σε όλες αυτές τις θέσεις καλά ?

  4. #14
    Apprentice imperium's Avatar
    Join Date
    May 2017
    Location
    Greece
    Posts
    297
    ενα αρνητικο που βλεπω ειναι που αποθηκευονται οι αλλαγες μεσα στον αγωνα αυτοματα.
    Χθες με την δευτερη μου ομαδα στο κινητο γλιστρησε το χερι μου και εκανα αλλαγη το τερμα με αμυντικο.
    Καπακι δευτερη αλλαγη για να μην γινω σουρωτηρι.
    Ευτυχως που κρατησα το αποτελεσμα γιατι θα εχανα και τη πρωτη θεση απο αυτο το λαθος.

  5. #15
    Apprentice Fcgrfr's Avatar
    Join Date
    Feb 2016
    Posts
    277
    εμένα πάντως αυτά τα "λίγο πιο μπροστά η λίγο πιο πίσω" μου φαίνονται πολύ εξεζητημένα για τη μηχανή....επίσης αμφιβολίες είχα κ για τα βέλη πάνω-κάτω, πόσες φορές σκόραρε αμυντικός σας με βέλος κάτω ?
    Nikose likes this.

  6. #16
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    Quote Originally Posted by Ποσιδονας View Post
    γενικά αυτό είναι καλό στο τ11 2018 γιατί γίνεται και οικονομία θέσεων.
    βέβαια αν πάρεις ή αν φτιάξεις έναν παίκτη dr-mr-amr πως θα είναι άραγε στο γήπεδο ?
    τι ικανότητες και προπόνηση θα του βάζεις ?
    γίνεται ένας παίκτης να παίζει σε όλες αυτές τις θέσεις καλά ?
    χμμ, αυτό θα το δοκιμάσω την ερχόμενη σεζόν.
    Δύο παίκτες να παίζουν σε όλη τη πλευρά.
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  7. #17
    Newbie
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    14
    Παιδια, μερικες ερωτησεις κι απο μενα για τη ρημαδιασμενη νεα εκδοση:

    1) Εδω και 2 ημερες, μετα το τελευταιο update εξαφανιστηκε τελειως (δεν ειναι καν greyed out) το 2x απο τις προπονησεις μου. Αποτελεσμα αυτου ειναι να πρεπει να κανω τουλαχιστον 6 προπονησεις για να παρω το επομενο bonus level και συνεπως οι παικτες να τα φτυνουν τελειως. Με το 2x εκανα 3-4 και πηγαινα απο το 8% στο 10% (σημειωτεον οτι εχω και τα 4 bonus στο 10% παντα). Εχετε κι εσεις το ιδιο θεμα? Να τονισω οτι το 2x δε βγαινει ουτε στο Android app που εχω στο κινητο μου, ουτε στο app που εχω στο Ipad μου.

    [Official] Top Eleven v6.0 - Top Eleven 2018-screenshot_2017-11-10-14-05-47.jpg

    2) Στη παλια εκδοση οταν παταγα στο + διπλα στον παικτη στην οθονη καταστασης, μου εδινε το γνωστο μπλε κουμπακι ΔΩΡΕΑΝ για να παρω 15% ξεκουραση. Πλεον στη νεα εκδοση μου βγαζει μονο το x και το check αλλα οχι το κουμπακι ΔΩΡΕΑΝ (ουτε καν greyed out). Συνεπως αναγκαζομαι να χρησιμοποιω μονο πρασινα για ξεκουραση και οχι διασημισεις. Καμια ιδεα γι αυτο;

    [Official] Top Eleven v6.0 - Top Eleven 2018-screenshot_2017-11-10-14-05-57.jpg

    3) Πλεον ο μονος τροπος να παρω ξεκουραση ειναι το βαλιτσακι πανω δεξια που δινει +1 πρασινο για καθε διαφημιση αλλα εδω και 3 ημερες μου δινει max. 8 πρασινα ενω στο παρελθον οταν εκανα καθε παικτη ξεχωριστα μου εδινε τουλαχιστον 12-15 πρασινα (συν τεσσερα για το training bonus οπως εγραψα στο ερωτημα 1). Τι παιζει;
    Last edited by dathanassiou; 11-10-2017 at 11:11 AM. Reason: Screenshots added
    nikolgiorgos likes this.

  8. #18
    Rookie
    Join Date
    Sep 2017
    Posts
    136
    Εμενα προσωπικά υπαρχει ακομα η επιλογή για 2Χ στις προπονήσεις και το κουμπι για δωρεάν βαλιτσάκι στην οθόνη του κάθε παίκτη.
    dathanassiou likes this.

  9. #19
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    @ dathanassiou
    αυτό δεν έχει σχέση με την νέα έκδοση.
    Είναι κάτι σαν προσωρινό bug.
    Κρατάει μερικές μέρες - βδομάδα και μετά επανέρχεται.
    Εγώ όταν το παθαίνω, απλά προσπαθώ να κρατώ το μπόνους μου στο 8% χωρίς να ξοδεύω εξτρά πράσινα.
    dathanassiou likes this.
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  10. #20
    Addicted Tesla's Avatar
    Join Date
    Jun 2016
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    640
    έχω παρατηρήσει ότι στην άμυνα πλέον, αν ο αντίπαλος έχει 1 επιθετικό δουλεύει καλύτερα το να παίζεις και συ με έναν αμυντικό κι όχι δύο! γιατί αν παίζεις με 2 αυτοί "μπερδεύονται" και χάνουν τον αντίπαλο επιθετικό. ενώ παίζοντας με έναν αμυντικό, αυτός γίνεται κολλητάρι με τον αντίπαλο επιθετικό και δεν τον αφήνει!

    επίσης ακόμα χειρότερα αν παίζεις με 3 dc !! εκεί κι αν μπερδεύουν τα μπούτια τους!!
    Mixalis Xerts likes this.
    In Tesla FC's club we fight for glory in our fields. Our mission is a wealthy, yet promising team,
    that spreads its ideas beyond the horizon and leads our spirit to the victory.

    • A.E.K. FC
      | seasons 01 -> 37 |

    • Tesla F.C.
      | seasons 38 -> 67 |

    • Dragons F.C.
      | seasons 68 -> 75 |

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast