Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 19
Like Tree20Likes

Thread: Προς τους γνωστούς γκρίνιες του ελληνικού φόρουμ

  1. #1
    Addicted Tesla's Avatar
    Join Date
    Jun 2016
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    640

    Exclamation Προς τους γνωστούς γκρίνιες του ελληνικού φόρουμ

    @Nikose
    @Nichio
    @harkonto
    (συγνώμη αν ξεχνάω κάποιον )

    Είστε 3 άτομα που η μόνη σας συνεισφορά στην παρέα του ελληνικού φόρουμ είναι γκρίνια σε ΜΟΝΟ ένα thread, αυτό των απαράδεκτων αποτελεσμάτων. Καταλαβαίνω ότι ίσως έτσι ξεδίνετε από αρνητικά αποτελέσματα και αποκλεισμούς αλλά θα πρέπει να υπάρξει ένα όριο στις αντιδράσεις σας γιατί η μπάλα παίρνει και μερικούς άλλους από εμάς. Θα σας τα εξηγήσω ακόμη μία φορά και ελπίζω να καταλάβετε επιτέλους το νόημα του παιχνιδιού και τον ρόλο μας εδώ μέσα.

    1) Φυσικά το παιχνίδι είναι κώδικας και οι κανόνες του μανατζαρίσματος δεν είναι σαν την πραγματικότητα. Φυσικά δεν έχουν όλα σημασία και ίσως καμιά φορά δίνουμε περισσότερη προσοχή σε στρατηγικές από ότι θα έπρεπε. Φυσικά και υπάρχουν μεταβλητές που δεν μετράνε ΚΑΘΟΛΟΥ όπως το ύψος, τα πόδια και τα στατιστικά που έχει ένας παίκτης πριν τον αγοράσουμε. Αλλά είναι πράγματα που μας αρέσει να ασχολούμαστε, για αυτό άλλωστε και παίζουμε αυτό το game.

    2) Φυσικά και το παιχνίδι είναι τουλάχιστον 50% θέμα τύχης και κώδικα (RNG που λέμε στο Αγρίνιο χαχα) αλλά υπάρχει και ένα 40% το οποίο αφορά τις στρατηγικές. Ναι καλά ακούσατε, το τι σύστημα παίζεις και το τι τακτικές ακολουθείς παίζουν μεγάλο ρόλο και για αυτό δίνουμε πολύ σημασία καθώς αφού μπορώ αυτές τις πιθανότητες να τις πάρω με το μέρος μου, γιατί όχι? Και υπάρχει και ένα 10% που αφορά bug και θέματα στον server και λοιπά που δυστυχώς τους τελευταίους μήνες έχει αυξηθεί ως πρόβλημα.

    3) Το ελληνικό φόρουμ ΔΕΝ είναι η Nordeus! Δεν είμαστε σάκος του μποξ για να μας λέτε ότι "τα έκανα μαλλιά κουβάρια με έναν στο φόρουμ που μου έλεγε ότι είχα λάθος στην στρατηγική του αγώνα". Δεν ξέρω nichio ποιος ήταν αυτός, μπορεί να ήμουν και γώ, αλλά προφανώς στο είπε σαν καλοπροαίρετη σκέψη και όχι ως επίσημη απάντηση της εταιρίας! Αν διαφωνείς μαζί του μπορείς απλά να μην ακολουθήσεις την σκέψη του και όλα κομπλέ. Το ελληνικό φόρουμ είμαστε μια όμορφη ενεργή παρέα που δεν θέλουμε κάθε πρωί να βλέπουμε μια μόνιμη γκρίνια στο "απαράδεκτα αποτελέσματα" από 3 άτομα! Μπαίνουμε στο φόρουμ γιατί να ανταλλάξουμε κουβέντες, τακτικές, συστήματα και βοήθειες και να συζητάμε.

    4) Μην παρεξηγηθώ, ίσως ο τόνος μου να είναι λίγο πιο ψηλός, αλλά ΔΕΝ σας κράζω! Προφανώς δίνετε μια όμορφη πινελιά στο φόρουμ, καθώς είναι γνωστό πως διασκεδάζουμε με τις αναρτήσεις σας (δεν το λέω ειρωνικά) και προσωπικά το χω πει στον Nikose πως κάθε φορά περιμένω το επόμενο troll αποτέλεσμά του για να δω τι άλλο μπορεί να κρύβει το παιχνίδι χαχα. Αλλά θα πρέπει να υπάρξει ένα όριο στο τρόπο που εκφράζεστε και στο τι λέτε και που απευθύνεστε!

    Αυτά, συγνώμη για το κείμενο αλλά πιστεύω πως αυτά έπρεπε να ειπωθούν. Είμαστε μια παρέα και πρέπει να υποστηρίζουμε ο ένας τον άλλον και όχι να δημιουργούμε κόντρες!

    Καλό σας απόγευμα!
    In Tesla FC's club we fight for glory in our fields. Our mission is a wealthy, yet promising team,
    that spreads its ideas beyond the horizon and leads our spirit to the victory.

    • A.E.K. FC
      | seasons 01 -> 37 |

    • Tesla F.C.
      | seasons 38 -> 67 |

    • Dragons F.C.
      | seasons 68 -> 75 |

  2. #2
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    χαχα
    καλό , συμφωνώ.
    Αυτό που είναι το πιο σημαντικό και προσπαθούσα πάντα να το δώσω στο φόρουμ (κυρίως το αγγλικό παλιά), είναι να ξέρουμε τι ακριβώς παιχνίδι παίζουμε.

    Τυχαίνει κάπιοες φορές να πηγαίνει οι κουβέντα με ανθρώπους που τους πρωτογνωρίζω να μιλάμε για διάφορα και λέμε πχ για το τάβλι.
    Παίζεις του λέω του άλλου ?
    Όχι μου λέει, επειδή νευριάζω με το ζάρι και το κλείνω στο τέλος

    Αυτό ακριβώς, τίποτ'άλλο
    Mr Dosohos® likes this.
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  3. #3
    Addicted
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    518
    κ εγω δεν εχω θεμα, γουσταρω φουλ τον πονο που δινουν τα παιδια με τα αρνητικα αποτελεσματα κ τον χαβαλε που κανουν.

    περιμενω τα επομενα ποστ τους.

  4. #4
    Rookie
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    111
    Γιατί βαπτίζεις κάποιους ανθρώπους γκρινιάρηδες μαζί και μένα που το μόνο που κάνουμε είναι να επισήμαινουμε κάποια περίεργα αποτελέσματα του παιχνιδιού.Τουλάχιστον εγώ αυτό έκανα χωρίς καμιά δόση γκρίνιας.Νόμιζα πως το "απαράδεκτα αποτελέσματα"υπάρχει για αυτό ακριβώς το λόγο,για να μπορούμε να μοιραζόμαστε τα στραβά του παιχνιδιού.Διαφορετικά ποιός ο λόγος ύπαρξης του;Anyway αφού δημιουργείται πρόβλημα για σας εγώ θα σταματήσω να γράφω οτιπήποτε στο νήμα αυτό.Ευχαριστώ.

  5. #5
    Addicted Tesla's Avatar
    Join Date
    Jun 2016
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    640
    Quote Originally Posted by harkonto View Post
    Γιατί βαπτίζεις κάποιους ανθρώπους γκρινιάρηδες μαζί και μένα που το μόνο που κάνουμε είναι να επισήμαινουμε κάποια περίεργα αποτελέσματα του παιχνιδιού.Τουλάχιστον εγώ αυτό έκανα χωρίς καμιά δόση γκρίνιας.Νόμιζα πως το "απαράδεκτα αποτελέσματα"υπάρχει για αυτό ακριβώς το λόγο,για να μπορούμε να μοιραζόμαστε τα στραβά του παιχνιδιού.Διαφορετικά ποιός ο λόγος ύπαρξης του;Anyway αφού δημιουργείται πρόβλημα για σας εγώ θα σταματήσω να γράφω οτιπήποτε στο νήμα αυτό.Ευχαριστώ.
    Προς θεού, ο σκοπός μου δεν ήταν η "σιγή" σου! Να συνεχίσεις να ποστάρεις οτιδήποτε και οπουδήποτε επιθυμείς! Απλά επειδή στα τελευταία ποστ του απαράδεκτα αποτελέσματα η κουβέντα ξέφυγε από τις επισημάνσεις όπως λες και πήγε σε άλλο επίπεδο κοροιδεύοντας ουσιαστικά μερικούς από εμάς αποφάσισα να επέμβω. Σου ξαναδείχνω ακριβώς το τι εννοώ:

    Quote Originally Posted by Tesla View Post
    Προφανώς δίνετε μια όμορφη πινελιά στο φόρουμ, καθώς είναι γνωστό πως διασκεδάζουμε με τις αναρτήσεις σας (δεν το λέω ειρωνικά) και προσωπικά το χω πει στον Nikose πως κάθε φορά περιμένω το επόμενο troll αποτέλεσμά του για να δω τι άλλο μπορεί να κρύβει το παιχνίδι χαχα. Αλλά θα πρέπει να υπάρξει ένα όριο στο τρόπο που εκφράζεστε και στο τι λέτε και που απευθύνεστε!
    In Tesla FC's club we fight for glory in our fields. Our mission is a wealthy, yet promising team,
    that spreads its ideas beyond the horizon and leads our spirit to the victory.

    • A.E.K. FC
      | seasons 01 -> 37 |

    • Tesla F.C.
      | seasons 38 -> 67 |

    • Dragons F.C.
      | seasons 68 -> 75 |

  6. #6
    Apprentice
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    194
    Παιδια χαλαρωστε..κανεις δεν μπορει να πει οτι ξερει το παιχνιδι καλυτερα απο αλλον ετσι κι αλλιως γιατι προκειται για κωδικα και οχι για εμπειρια πραγματικη κ τον κωδικα εδω δεν τον ξερει κανεις μας..ΟΥΤΕ οι moderators

  7. #7
    Pro
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    833
    Quote Originally Posted by tesla View Post
    @nikose
    @nichio
    @harkonto
    (συγνώμη αν ξεχνάω κάποιον )



    καλό σας απόγευμα!
    γιατι με εβαλες εμενα πρωτο???


    Σοβαρα τωρα...οσον αφορα αυτο εδω.... Αλλά θα πρέπει να υπάρξει ένα όριο στο τρόπο που εκφράζεστε και στο τι λέτε και που απευθύνεστε! αν κατι που ειπα πειραξε καποιον προσωπικα, η αν το υφος μου εφερε σε δυσκολη φαση καποιον απο τους mods, ζηταω συγνωμμη.Δεν ηταν αυτος ο σκοπος μου. Μπορει να εχω πολλα με τους Σερβους αλλα αλοιμονο δεν εχω τιποτα με εσας εδω μεσα. Απεναντιας το σεβομαι και το αναγνωριζω οτι χαλατε πολυ απο τον προσωπικο σας χρονο για να κρατατε το Ελληνικο φορουμ ζωντανο και ενεργο. Εγω παντως θα συνεχισω να ποσταρω μεχρι ο Νικολοπουλος να μου δωσει φανελλα για τις περισσοτερες δημοσιευσεις στο "Απαραδεκτα αποτελεσματα"
    Last edited by Nikose; 01-22-2018 at 12:23 PM.
    Doors FC and Mr Dosohos® like this.

  8. #8
    Addicted Tesla's Avatar
    Join Date
    Jun 2016
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    640
    Quote Originally Posted by nikose View Post
    γιατι με εβαλες εμενα πρωτο???


    σοβαρα τωρα...οσον αφορα αυτο εδω.... αλλά θα πρέπει να υπάρξει ένα όριο στο τρόπο που εκφράζεστε και στο τι λέτε και που απευθύνεστε! αν κατι που ειπα πειραξε καποιον προσωπικα, η αν το υφος μου εφερε σε δυσκολη φαση καποιον απο τους mods, ζηταω συγνωμμη.δεν ηταν αυτος ο σκοπος μου. μπορει να εχω πολλα με τους σερβους αλλα αλοιμονο δεν εχω τιποτα με εσας εδω μεσα. απεναντιας το σεβομαι και το αναγνωριζω οτι χαλατε πολυ απο τον προσωπικο σας χρονο για να κρατατε το ελληνικο φορουμ ζωντανο και ενεργο. εγω παντως θα συνεχισω να ποσταρω στα απαραδεκτα αποτελεσματα μεχρι ο νικολοπουλος να μου δωσει φανελλα για τις περισσοτερες δημοσιευσεις στο "απαραδεκτα αποτελεσματα"
    χαχαχαχα θα σου απονεμηθεί ειδική σπάνια φανέλα που θα σε αντιπροσωπεύει πλήρως!
    Doors FC and Mr Dosohos® like this.
    In Tesla FC's club we fight for glory in our fields. Our mission is a wealthy, yet promising team,
    that spreads its ideas beyond the horizon and leads our spirit to the victory.

    • A.E.K. FC
      | seasons 01 -> 37 |

    • Tesla F.C.
      | seasons 38 -> 67 |

    • Dragons F.C.
      | seasons 68 -> 75 |

  9. #9
    Apprentice GreatGamer170's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    265
    Πιστεύω πως δεν πρέπει να τσακωνόμαστε μεταξύ μας, το Ελληνικό φόρουμ δημιουργήθηκε για τον αντίθετο σκοπό (δεν λέω πως ο Τέσλα είχε σκοπό να τσακωθούμε απλά θα ήθελε να πει στους αναφερόμενους μάνατζερ να συμμετέχουν και στα υπόλοιπα ποστς του φόρουμ εκτός από το "απαράδεκτο αποτελέσμα")
    In Meccas Great FC our game is FairPlay!

    Leagues:4

    Champions Leagues:1

    Super Leagues:1

    Cups:4

    Unbeaten in all matches of a league:1

    Seasons completed:17

  10. #10
    Rookie nichio's Avatar
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    135
    Μια χαρά συμμετέχουν, απλά τα συγκεκριμένα post του πέφτουν λίγο βαριά... Σοδίτσα


    Sent from my iPad using Tapatalk

Page 1 of 2 12 LastLast