Page 3 of 13 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 21 to 30 of 125
Like Tree32Likes

Thread: Ποιοί είναι οι "γρήγοροι" παίκτες και πως τους βρίσκουμε

  1. #21
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    Επειδή έχω μια ομάδα παρκαρισμένη στο lv1 και ρίχνω καμιά ματιά, θα σου πω τι γίνεται.
    Εκεί όλη την μέρα έχει nordgen γιατί μπαίνουν καθημερινά νέοι μάνατζερ και οι παίκτες από τις άλλες ομάδες δεν φτάνουν (γίνεται της κακομοίρας από χτυπήματα).
    Πήρα 1-2 παίκτες λοιπόν επειδή θέλω να βάλω την ομάδα σε γκρουπ (μας λείπει ένας 6ος παίκτης ακόμα) και απ'ότι είδα, αν και πήρα το απόγευμα παίκτη nordgen, ήταν γρήγορος.
    Αυτά που κοιτάμε πάντα, είναι τα χαρακτηριστικά που γράφω στο πρώτο ποστ.
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  2. #22
    Rookie pgatzas's Avatar
    Join Date
    Nov 2016
    Posts
    58
    Γιωργο. Ψιλοασχετο αλλα τις τελευταίες ημερες στις μεταγραφές μου εμφανίζει μονο 5 πεντάστερους παίχτες. Τυχαίο?

  3. #23
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    μάλλον.
    Εμένα και στις 5 ομάδες (διαφορετικά επίπεδα) έχει ποικιλία.
    Στην μία είναι λίγο μυστήριος ο σέρβερ και το απόγευμα-βράδυ, βγάζει ελάχιστους 5*
    Αλλά αυτό το έκανε από παλιά.
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  4. #24
    Pro
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    833
    Quote Originally Posted by pgatzas View Post
    Γιωργο. Ψιλοασχετο αλλα τις τελευταίες ημερες στις μεταγραφές μου εμφανίζει μονο 5 πεντάστερους παίχτες. Τυχαίο?
    Εδω παλι... (15 επιπεδο) απολυτη ξηρασια λεμε!! Τους ψαχνουμε με τα κιαλια!!!
    Ποιοί είναι οι "γρήγοροι" παίκτες και πως τους βρίσκουμε-screenshot_2.jpg
    Last edited by Nikose; 03-21-2017 at 04:28 PM.

  5. #25
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    Μια τελευταία ενημέρωση λοιπόν επειδή από αύριο τελειώνει η παλιά έκδοση, όπου ήταν πιο εύκολο να εντοπίσουμε τους "γρήγορους".
    Εννοώ για τα πιο μεγάλα επίπεδα όπου οι τιμές των παικτών είναι σχεδόν ίδιες.

    Για να μην ξαναβάζω φώτο, μπορείτε να πάτε εδώ
    https://forum.topeleven.com/tutorial...ainers-41.html
    και να δείτε τις φωτο στο post #404
    Επειδή στο πείπεδο μου λοιπόν οι παίκτες έχουν πάνω-κάτω ίδια τιμή, πρώτα απ'όλλα θα κάνω ένα σορτάρισμα με βάση την αξία των παικτών.
    Μετά, παρατηρώ ότι σε κάποιους, στους πρώτους της λίστας, αν και έχουν την ίδια αξία των 112 Μ', βλέπω ότι είναι 102 Μ' ενώ σε άλλους είναι 101 Μ'.
    Αυτοί με τα 102 Μ' είναι πιθανότερο να είναι πιο γρήγοροι από τους άλλους.
    Αν μπορούσαμε να πάμε στην παλιά έκδοση, θα βλέπαμε ότι η αξία κάποιων από αυτούς τους παίκτες είναι 113 Μ και όχι 112 Μ'.

    Φυσικά αν έχει ποντάρει ένας άλλος μάνατζερ, το ποντάρισμα θα είναι +1 Μ.

    Είναι καλό να τσεκάρουμε την νέα φουρνιά των γρήγορων την πρώτη μέρα της σεζόν, όπου είναι πιθανότερο να τους βρούμε μαζεμένους πρωί-πρωί και να ελέγξουμε πιο είναι το υψηλοτερο ποτάρισμα για να το έχουμε σαν μπούσουλα για την σεζόν.
    Cloverfield and madflo19 like this.
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  6. #26
    Famous Cloverfield's Avatar
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    1,766
    Αντε τωρα να ξεχωρισεις εναν +80 απο εναν +100 γρηγορο παίκτη.

    Γενικα παντως ενας πολυ γρηγορος παικτης, προπονωντας τον με 6 drills γρηγορες αντεπιθεσεις, παιρνει +1 ΕΙ/ΘΕΣΗ καθε φορα και +2 ανα 2 σετ προπονήσεων.
    nikolgiorgos and madflo19 like this.
    ♣----------------------------------------------------------------------------♣
    [First team] Clover 13 - Panathinaikos FC Legends
    -->Team Showcase<--
    ♣----------------------------------------------------------------------------♣
    [Second team] Angry Sheep FC
    ♣----------------------------------------------------------------------------♣

  7. #27
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    Πάμε λοιπόν να δούμε πως κάνουμε την επιβεβαίωση του ότι ο νέος μας παίκτης είναι γρήγορος.
    (εδώ επίσης, στο post #436 https://forum.topeleven.com/tutorial...ainers-44.html ).
    Αφού έχω παρει τον νέο μου παίκτη, στο παλιό σύστημα τον έβαζα στις 3 μπάρες και αγώνα εξάσκησης και παρατηρούσα πόσο πάνω από +100 θα έπιανε.
    Αν γενικά βγάζει πάνω από +100 (έναν παλιό "κώνο" ) είναι γρήγορος.
    Πάντα έκανα 3-4 προπονήσεις γιατί ακόμα και στο αποτέλεσμα μιας προπόνησης παίζει ζάρι.
    Βλέπετε εδώ ότι πιάνει από +88 έως +124.
    Ποιοί είναι οι &quot;γρήγοροι&quot; παίκτες και πως τους βρίσκουμε-new-st-1.jpg


    Στο νέο σύστημα, έβαλα ένα σετ ασκήσεων που δίνουν και αυτές απώλεια κατάστασης -18% όπως και στο πιο πάνω παλιό σύστημα.
    Εκεί είδα ότι πήρε 6 skills (πόντους ικανοτήτων).
    1 κώνος είναι 4 skills να υπενθυμίσω.
    Οπότε δηλαδή ο παίκτης μου κέρδισε 1,5 κώνο.
    Πολύ καλή επίδοση.
    Ποιοί είναι οι &quot;γρήγοροι&quot; παίκτες και πως τους βρίσκουμε-new-st-1-new-training.jpg


    Επειδή ο συγκεκριμένος παικτης που πήρα ήταν πολύ κοντά στο 6* του, δεν έβαλα άλλο σε ποιότητα αλλά ξεκίνησα ικανότητα ώστε η πρόοδος προπόνησης να πάει εκεί.
    (δεν ήθελα να τον κρατήσω, θέλω να τον πουλήσω).
    Σε μια προπόνηση, κέρδισε έναν πόντο ικανότητας.
    Οπότε επιβεβαιώνω πάλι ότι είναι γρήγορος.
    Ποιοί είναι οι &quot;γρήγοροι&quot; παίκτες και πως τους βρίσκουμε-new-st-1-new-training-2.jpg


    * αν κάνουμε συνεχόμενες προπονήσεις για ειδική ικανότητα και βλέπουμε ότι στο επόμενο σετ ασκήσεων πήρε τον πόντο πιο νωρίς, σημαίνει ότι θα χρειαστεί λιγότερα από 50 τέτοια σετ ασκήσεων (και τα αντίστοιχα πρασινα φυσικά).


    * τελικά τον πούλησα με 2Τ (ένα τοκεν κέρδος και κάποια εκατομύρια)
    Ποιοί είναι οι &quot;γρήγοροι&quot; παίκτες και πως τους βρίσκουμε-sell-st-nego-2t.jpg
    Last edited by nikolgiorgos; 04-17-2017 at 01:14 PM.
    Cloverfield, madflo19 and dsio like this.
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  8. #28
    Champion madflo19's Avatar
    Join Date
    Dec 2014
    Location
    United Kingdom
    Posts
    2,104
    Για μένα ή καλύτερη μέθοδος για να ξεχωρίσουμε τους γρήγορους από τους πιο πολύ γρήγορους είναι όταν αγοράζουμε έναν παίκτη να τον δοκιμάσεις δίνοντας του μια καινούρια θέση/ει.
    Ή γρηγορότερους παίκτες που είχα κέρδισαν 2 ει/θέση κάθε σετ ενώ άλλοι κέρδισαν 1,2,1,2 μετά από κάθε σετ
    Έτσι πιστεύω είναι ευκολότερο να τους ξεχωρίσουμε ☺

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk

    A.C. MILAN LEGENDS-Team Showcase
    http://forum.topeleven.com/team-show...n-legends.html
    Season 45,lvl 43(24 trebles)
    GAME OVER

  9. #29
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    Εδώ ένα σημείο που θελει προσοχή, ιδιαίτερα σε αυτούς που δεν ήταν εξοικειωμένοι στο παλιό σύστημα, είναι η μπλε μπάρα !

    Είναι η μπάρα που βλέπουμε στο παλιό σύστημα και μας δείχνει πόσο κοντά είμαστε στο να πάρουμε τον επόμενο πόντο (κώνο).
    Αυτοί που χρησιμοποιούσαν το παλιό σύστημα, θα θυμούνται ότι σε κάποιες προπονήσεις όπως η επάνω (3 μπάρες, ματς), η μπλε μπάρα έφτανε περίπου στο 90-95 % γεμίσματος.
    Κάνοντας την επόμενη προπόνηση, (όπως βλέπουμε στο παράδειγμα επάνω) ο παίκτης μας αν πιάσει ένα +124 προόδου, θα κερδίσει 2 ποντους σε μια προπόνηση.
    Αν το μεταφράσουμε στην νέα έκδοση, είναι 8 skills.
    Αν βάλουμε και το γεγονός ότι οι νέες ασκήσεις που έχουν πιάσει lv4 (με την χρυσή σφαίρα δηλαδή) , δίνουν παραπάνω πρόοδο απ'ότι του LV1, ένας παίκτης μπορεί να πιάσει και +10 skills σε μια προπόνηση.
    Στην επόμενη όμως προπόνηση, επειδή η μπάρα είναι πια στο 0 και μπορεί να έχουμε και ένα "κακό" ζάρι στο αποτέελσμα της προπόνησης, μπορεί ο παίκτης μας να πιάσει μόνο πχ 2 skills.
    Η μπάρα δεν είναι ορατή πλέον στην νέα έκδοση αλλά θα πρέπει να την λαμβάνουμε υπόψιν.

    Επίσης πρέπει να κάνουμε 5-6 προπονήσεις και να σημειώνουμε πόσα skills έπιασε σε κάθε μια.
    Αν ο μέσος όρος είναι 4-5 skills, είμαστε οκ.
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  10. #30
    Rookie paoktsaki's Avatar
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    52
    Ερώτηση :Οι γρήγοροι αυτοί 5στεροι είναι μόνο 18δες η αφορούν και άλλες ηλικίες? Και τα νούμερα κλάσματος που βλέπουμε ισχύουν και για μεγαλύτερους? Πχ 19-20-21-22?Είμαι lv4.Τώρα ανέβηκα. ..

Page 3 of 13 FirstFirst 12345 ... LastLast