Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 21 to 28 of 28
Like Tree1Likes

Thread: Βοηθεια για περισσότερα τρόπαια (ΕΠΕΙΓΟΝΤΩΣ)

  1. #21
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    1) Τι μπόνους ειναι σωστό να βάζω στα ματς? Συνήθως βάζω επίθεση εκτός αν δω οτι δεν εχω κατοχή όποτε βάζω το αντίστοιχο.
    Εγώ ξεκινάω πάντα με άμυνα για να εξασφαλίσω τα μετόπισθεν που λένε.
    Μετά, αποφασίζω ανάλογα με την εξέλιξη του αγώνα.
    Κατοχή δεν βάζω ποτέ, γιατί συνήθως έχω καλύτερη ποιότητα, βλέπω το παιχνίδι και έχω και αρκετούς φίλους για υποστηρίξεις


    2) Επίσης αν καποια ματς ειναι κρίσιμα οπως ένας επαναληπτικός CL και εχω χάσει στο πρώτο, στο δεύτερο ειναι καλύτερα να παίξω συντηρητικά το πρώτο ημίχρονο και αν δεν να ρισκάρω με φουλ επίθεση και μακρινές μπαλιές?
    Εξαρτάται από την διαφορά των γκολ. Αν έχω χάσει με ένα γκολ διαφορά, ξανακατεβαίνω με άμυνα αντεπιθέσεις.
    Αν δεν μου βγάινει, το γυρνάω σε επίθεση-έντονη πιεση- μαν του μαν.
    Αποφεύγω όμως μακρινές μπαλιές γιατί χάνεται η μπάλα.


    3) Να εχω πριμ σε κάθε ματς? Επειδή εχω αρκετά λεφτά δεν μου ειναι τιποτα ακομα και φουλ να το εχω σε όλο το πρωτάθλημα.
    Εγώ έχω το 1ο, το φθηνό.
    Στον τελικό θα βάλω το ακριβό.


    4) Υπάρχει περίπτωση οταν ένας παίκτης δεν τραβάει για συνεχόμενα ματς να ειναι σημάδι οτι χρειαζεται αλλαγη για λιγο?

    Σίγουρα ναι. Αν έχει διπλή θέση, δοκίμασε τον και την άλλη τη θέση μήπως αλλάξει κάτι.
    Σίγουρα πάντως πρέπει να τον βγάλεις από τους σπεσιαλίστες (πέναλτυ-φάουλ-κόρνερ) αν είναι εκεί επιλογή


    5) Επίσης παρατηρώ οτι στις μεταγραφές υπάρχουν παικτες πχ αμυντικοί που βγάζουν 85% αλλα στην άμυνα έχουν 130%. Να προτιμάω τέτοιους παικτες?

    Όλοι οι παίκτες στη αγορά, έχουν πάω-κάτω ίδια χαρακτηριστικά.
    Στις διαπραγματεύσεις έχουν διαφορές.
    Εκεί προτίμησε παίκτες με αυξημένα χαρακτηριστικά για την θέση τους.


    6) Ισχύει ακομα αυτο με τους ``γρηγορους`` παικτες?

    Ναι, αλλά στο επίπεδο σου είναι δύσκολο να τους ξεχωρίσεις γιατί όλοι έχουν πάνω-κάτω ίδια τιμή.
    Πάνε για νέους και δοκίμασε.


    7) Μια bonous ερώτηση. Εχω 3 χαμένους τελικούς συνολικά και οπως ειναι λογικό επειδή ειναι τελικός ολα τα ηθικά τα εχω τέρμα. Και στους 3 Λοιπον τελικούς κανένας παίκτης μου δεν απέδωσε σωστά. Μήπως κάποιες φορές ειναι καλύτερο τα ηθικά να ειναι «πολυ καλα» αντί «εξαιρετικά»?
    Και το πολύ καλό είναι αρκετό. Εγώ δεν το ανεβάζω.
    Μόνο το σκέτο καλό ανεβάζω.
    Δεν θα κάνει αυτό την διαφορά.
    Είναι πολλά μαζί.
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  2. #22
    Rookie
    Join Date
    Sep 2017
    Posts
    136
    Ευχαριστω πολυ. Θα εφαρμόσω αρκετά πραγματάκια απο τον επόμενο αγώνα.

  3. #23
    Rookie
    Join Date
    Sep 2017
    Posts
    136
    Ακομα μια ερώτηση...Εχω δει σε βιντεάκια πως μόλις αρχίζει η σεζόν και έχουν φτιάξει την ομάδα τους κάνουν παρα πολλές προπονήσεις μαζεμένες με σκοπό να ανέβουν τα στατιστικά. Εχω δει επίσης να συμβαίνει το ίδιο οταν κάποιος αγοράζει έναν νεαρό παίκτη και κανει πολλές προπονήσεις μονο σε αυτόν με σκοπό να τον ανεβάσει. Το έχετε δοκιμάσει? Πιστεύετε οτι ειναι αποτελεσματικό?

  4. #24
    Famous Ποσιδονας's Avatar
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    1,938
    Εννοείται ρε φίλε.
    Όλοι αυτό κάνουν.
    Κρατάς χαμηλά την ποιότητα στο τέλος της σεζόν και όταν ξεκινήσουν οι διοργανώσεις και κάνεις τις νέες αγορές, τους ανεβάζεις.
    Επίσης όλοι οι παίκτες πλέον, εκτός από διαπραγματεύσεις που παίρνεις παίκτες από άλλους μανατζερ, έχουν παρόμοιες ικανότητες οπότε ανεβάζεις πόντους τους επιθετικούς στην επίθεση και στους αμυντικούς στην άμυνα μόνο.
    Το θέμα φυσικά είναι να μην σπαταλάς τα πράσινα σου σε μεγάλης ηλικίας παίκτες ή αργούς.

  5. #25
    Rookie
    Join Date
    Sep 2017
    Posts
    136
    Στο τέλος τι κανεις για να ρίξεις την ποιότητα σου?πουλας καλούς παικτες?εχεις καβάτζα 2-3στερους και απλός τους βάζεις στην αρχική 11αδα?και γενικά ποτε το κανεις αυτο?μετα τον τελευταίο αγώνα της σεζόν μεχρι να βγουν οι διοργανώσεις?

  6. #26
    Famous Ποσιδονας's Avatar
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    1,938
    τα εξηγεί εδώ αναλυτικά ο νικ
    https://forum.topeleven.com/%CE%95%C...-eleven-5.html

    και εδώ στα αγγλικά, με φώτο
    https://forum.topeleven.com/tutorial...in-cup-25.html

  7. #27
    Rookie
    Join Date
    Sep 2017
    Posts
    136
    Ευχαριστω φιλε..

  8. #28
    Apprentice
    Join Date
    Sep 2018
    Posts
    244
    αν ξεκινήσω τώρα να ανεβάζω ποιότητα (1η μέρα της σεζόν το μεσημέρι), υπάρχει περίπτωση να με βγάλει με μεγαλύτερους αντίπαλους στο πρωτάθλημα (μιας και οι κληρώσεις σε κύπελλο και ΤΣΟΥ-ΛΟΥ έχουν γίνει) ή δεν παίζει ρόλο και μπορώ να χτυπάω παίχτες? Έχει καμιά σημασία αν ξεκινάω να χτυπάω το βράδυ της πρώτης μέρας ή το πρωί της δεύτερης πέρα από τις τιμές στους παίκτες?

Page 3 of 3 FirstFirst 123