Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 16
Like Tree11Likes

Thread: 4-4-2.Τελικός Champion league

  1. #1
    Rookie
    Join Date
    Jan 2017
    Posts
    90

    4-4-2.Τελικός Champion league

    Πλησιάζει και η ώρα του τελικού στο ch.l.Aντίπαλός μου , ένας γνώριμος μου , καθώς ήμασταν μαζί στον όμιλο.Στο 1ο ματς , τον έπαιξα με 3w-1dmc-4-1-1. Μοιρασμένη κατοχή , μοιρασμένα σουτ , με κέρδισε 4-1 !!! Ηταν παρών εκείνος κι εγώ απών , o τερματοφυλακας μου πηγε ακλαυτος με επιδοση 4,5 και ο δικός του 7,6 ...
    Στον επαναληπτικό τον έπαιξα 4-5-1v, παρότι το χρησιμοποιώ σπάνια ,γιατί δεν μου βγαίνει .Και οι 2 παρόντες , νίκησα με την ψυχή στο στόμα 2-1 , προηγήθηκε με 1-0 , και το γυρισα στο 2ο , αλλάζοντας τελείως το σύστημα σε 3w-1-2-3w-1 !! Στατιστικά 62-38 κατοχη εγω , 19-12 σουτ,9-4 ευστοχα,
    Συνολικα ειμαι ελάχιστα καλυτερος σε ποιοτητα,και ειμαι σιγουρος οτι το 4-4-2 του θα το παιξει αμυντικα με αντεπιθέσεις και πιθανά μεικτές ή μακρινές μπαλιές .

    Το Butterfly που πάντα μου έδινε νίκες απεναντι στο 4-4-2 , το ξεχνάμε , γιατι δεν έχω πλεον dml-dmr.
    Το 3w-1-2-3w-1 που μου έδωσε πριν καιρό την νίκη απέναντί του και με πολύ καλά στατιστικά , δεν το εμπιστεύομαι σε τελικό και για αρχή του ματς .
    Στο άτιμο το 4-5-1v που κάποιοι το έχετε ψωμοτύρι και σας έχει βγάλει ασπροπρόσωπους , ενώ εμένα όχι ,και είναι λογικό σύστημα με βάση και τους δικούς μου παίκτες , με τι αναλυτικές οδηγίες θα πηγαίνατε ?

  2. #2
    Dreamer
    Join Date
    Dec 2016
    Posts
    352
    Quote Originally Posted by dimvol View Post
    Πλησιάζει και η ώρα του τελικού στο ch.l.Aντίπαλός μου , ένας γνώριμος μου , καθώς ήμασταν μαζί στον όμιλο.Στο 1ο ματς , τον έπαιξα με 3w-1dmc-4-1-1. Μοιρασμένη κατοχή , μοιρασμένα σουτ , με κέρδισε 4-1 !!! Ηταν παρών εκείνος κι εγώ απών , o τερματοφυλακας μου πηγε ακλαυτος με επιδοση 4,5 και ο δικός του 7,6 ...
    Στον επαναληπτικό τον έπαιξα 4-5-1v, παρότι το χρησιμοποιώ σπάνια ,γιατί δεν μου βγαίνει .Και οι 2 παρόντες , νίκησα με την ψυχή στο στόμα 2-1 , προηγήθηκε με 1-0 , και το γυρισα στο 2ο , αλλάζοντας τελείως το σύστημα σε 3w-1-2-3w-1 !! Στατιστικά 62-38 κατοχη εγω , 19-12 σουτ,9-4 ευστοχα,
    Συνολικα ειμαι ελάχιστα καλυτερος σε ποιοτητα,και ειμαι σιγουρος οτι το 4-4-2 του θα το παιξει αμυντικα με αντεπιθέσεις και πιθανά μεικτές ή μακρινές μπαλιές .

    Το Butterfly που πάντα μου έδινε νίκες απεναντι στο 4-4-2 , το ξεχνάμε , γιατι δεν έχω πλεον dml-dmr.
    Το 3w-1-2-3w-1 που μου έδωσε πριν καιρό την νίκη απέναντί του και με πολύ καλά στατιστικά , δεν το εμπιστεύομαι σε τελικό και για αρχή του ματς .
    Στο άτιμο το 4-5-1v που κάποιοι το έχετε ψωμοτύρι και σας έχει βγάλει ασπροπρόσωπους , ενώ εμένα όχι ,και είναι λογικό σύστημα με βάση και τους δικούς μου παίκτες , με τι αναλυτικές οδηγίες θα πηγαίνατε ?
    4-4-2.Τελικός Champion league-screenshot_25.jpg

    Έτσι με έχει βγάλει νικητή απέναντι σε αρκετά ισχυρότερους και από ανώτερα level.

  3. #3
    Pro
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    833
    Δεν μπορω να καταλαβω πως κερδιζετε ισχυροτερους αντιπαλους με το μαρκαρισμα στο "ενας εναντιων ενος." Καλα σε ισαξιους οκ και ιδανικο σε πιο αδυναμους. Αλλα σε ισχυροτερους?? Παραλογο μου φαινεται προσωπικα, και παμπολες δοκιμες που εκανα με παρομοιο συστημα και υποδειξεις απο τον φιλο Drago ηταν παντα με καταστροφικα αποτελεσματα. Μιλαμε απο 4αρα και πανω.

  4. #4
    Rookie
    Join Date
    Jan 2017
    Posts
    90
    Κατ αρχήν σε ευχαριστώ για την πρόταση .Εχω μία απορία .Το κατανοώ ότι σε έχει βγάλει νικητή απέναντι σε πολύ ισχυρότερους .Στην δική μου περίπτωση που η δική μου ποιότητα ειναι στο 104% και η δική του στο 97% , ειμαστε δηλ.σχεδόν ισοδύναμοι , το να κατέβω τόσο πολύ αμυντικά μήπως δημιουργήσει προβλημα ? Το πολύ αμυντικά δεν το έχω χρησιμοποιήσει ΠΟΤΕ .Εσύ το έχεις δοκιμάσει και απέναντι σε ίσους ή κατώτερους αντιπάλους ?

  5. #5
    Dreamer
    Join Date
    Dec 2016
    Posts
    352
    Quote Originally Posted by dimvol View Post
    Κατ αρχήν σε ευχαριστώ για την πρόταση .Εχω μία απορία .Το κατανοώ ότι σε έχει βγάλει νικητή απέναντι σε πολύ ισχυρότερους .Στην δική μου περίπτωση που η δική μου ποιότητα ειναι στο 104% και η δική του στο 97% , ειμαστε δηλ.σχεδόν ισοδύναμοι , το να κατέβω τόσο πολύ αμυντικά μήπως δημιουργήσει προβλημα ? Το πολύ αμυντικά δεν το έχω χρησιμοποιήσει ΠΟΤΕ .Εσύ το έχεις δοκιμάσει και απέναντι σε ίσους ή κατώτερους αντιπάλους ?
    Τότε επιλέγεις να κατέβεις κάπως έτσι.
    4-4-2.Τελικός Champion league-screenshot_26.jpg

    Έχει και διαφοροποίηση στα βελάκια των παικτών,μη σου διαφύγει.
    Πρέπει να πω σε αυτό το σημείο πως αυτές είναι προτάσεις του dragonomicon,από αυτόν τις υιοθετησα και τον ευχαριστώ.
    dimvol and dragonomicon like this.

  6. #6
    Famous Cloverfield's Avatar
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    1,766
    Σημασία έχει πολύ πως παιζει αυτός το 442.

    Εμένα δουλεύει το 451v με καλύτερους αντιπάλους αλλά επίσης παιζει πολύ καλά καο το 423w1.

    Πίσω βελάκια σε μέσους και κεντρικούς αμυντικούς.
    Μπροστά βέλη σε πλαγια am

    Επίσης αυτή την σεζόν δεν έχω δει το σκληρό τάκλιν να δίνει περισσοτερες καρτες και το βάζω στα δύσκολα ματς
    nikolgiorgos, dimvol and madflo19 like this.
    ♣----------------------------------------------------------------------------♣
    [First team] Clover 13 - Panathinaikos FC Legends
    -->Team Showcase<--
    ♣----------------------------------------------------------------------------♣
    [Second team] Angry Sheep FC
    ♣----------------------------------------------------------------------------♣

  7. #7
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    το 4-5-1v δεν μου βγαίνει.

    πολύ καλά καλο το 423w1.
    συμφωνώ

    και το 4-1-4-1 για ποιο άμυνα
    και το 4-4-1-1 αν έχεις καλό amc
    dimvol and madflo19 like this.
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  8. #8
    Dreamer
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    421
    θα πας με κανονική νοοτροπία, μεικτή εστίαση, βέλη πάνω σε dm,am,st και κάτω στους dc αντεπιθέσεις, κοντινές μπαλιές, ζώνη και θα με θυμηθείς
    dimvol likes this.

  9. #9
    Rookie
    Join Date
    Jan 2017
    Posts
    90
    Quote Originally Posted by Ioannis Boulakas View Post
    θα πας με κανονική νοοτροπία, μεικτή εστίαση, βέλη πάνω σε dm,am,st και κάτω στους dc αντεπιθέσεις, κοντινές μπαλιές, ζώνη και θα με θυμηθείς
    Σε ποιό σύστημα αναφέρεσαι ? στο 4-5-1 v ?

  10. #10
    Rookie
    Join Date
    Jan 2017
    Posts
    90
    Quote Originally Posted by Cloverfield View Post
    Σημασία έχει πολύ πως παιζει αυτός το 442.

    Εμένα δουλεύει το 451v με καλύτερους αντιπάλους αλλά επίσης παιζει πολύ καλά καο το 423w1.

    Πίσω βελάκια σε μέσους και κεντρικούς αμυντικούς.
    Μπροστά βέλη σε πλαγια am

    Επίσης αυτή την σεζόν δεν έχω δει το σκληρό τάκλιν να δίνει περισσοτερες καρτες και το βάζω στα δύσκολα ματς
    Εγω το παιζω αυτό αλλα ως 3w-1dmc-2-3w-1 .Mε βελος πισω στον dmc .Kαταλαβαινω οτι το λογικο για το 4-4-2 ειναι να παω με 4 πισω , αλλα ο dmc μου εχει παντα αριστη αποδοση και μου κοβει και τις αντεπιθεσεις του αντιπαλου .Εκει προβληματιζομαι .

Page 1 of 2 12 LastLast