Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 11 to 20 of 34
Like Tree2Likes

Thread: Στραβός γυαλός ?

  1. #11
    Newbie
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    43
    Και σημερα ηρθε το κερασακι στην τουρτα.. Επαιξα πρωταθλημα με την καλη μου ενδεκαδα, που χρησιμοποιω στις ομοσπονδιες.. Και αυτο γιατι επαιζα με αντιπαλο που ειχε ποιοτητα 126% εναντι 109% που εχω εγω.. Αλλαξα τον προσανατολισμο μου απο επιθετικο σε αμυντικο και εβαλα αντεπιθεσεις. Ο αντιπαλος επαιζε με ενα συστημα 4-1-2-1-2..φαντασου ενα 4-4-2,ρομβο,αλλα με 2 mc αντι για mr-ml.. Εγω γυρισα το συστημα σε 3dc και ενα dmc με αμυναχαμηλης πιεσης για να μαζευτουν οι παικτες στο δικο μου μισο και να μην αφησουν διαδρομους και μτμ επειδη ο αντιπαλος δεν ειχε wingers και θα επαιζε απο τον αξονα με 2 st και ενα amc.. Οποτε αυτος ειχε 2 επιθετικους και εναν επιθετικογενη, ενω εγω 3 αμυντικους και εναν αμυντικογενη, αριθμητικα υπερτερουσα κατα ενα παικτη.. Εβαλα 2 mc για να δεσω το κεντρο και να εχω ιδιο αριθμο παικτων με τον αντιπαλο. Μπροστα επαιξα με amr-aml και ενα st, με πασες κοντινες, μιας και ο αντιπαλος επαιζε με dr και dl καθως επισης χρησιμοποιουσε και dmc, οποτε θεωρησα πως οι μακρυνες μπαλες θα ηταν ευκολο να αναχαιτιστουν.. Με αυτα τα δεδομενα ξεκινησε ο αγωνας..

  2. #12
    Newbie
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    43
    Το αποτελεσμα εν μερει με δικαιωσε για τις επιλογες μου, αλλα απ την αλλη, παλι στο ιδιο εργο θεατης.. Παλι μεγαλυτερη κατοχη, περισσοτερα σουτ και γενικα και ειδικα εντος στοχου, καλυτερο ποσοστο στις επιτυχημετες πάσες.. Απ την αλλη μολις 1 σουτ απ τα 10 εντος στοχου επιασε τοπο, ενω ο αντιπαλος απ τα 5, μου παστελωσε τα 3..3 γκολ που ηρθαν με τον ιδιο ακριβως τροπο.. Πασα απ τον mc στον st.. Οι 3 dc μου καθονταν και κοιτουσαν, δινοντας μου την εντυπωση οτι προσπαθουσαν αποτυχημενα να παιξουν παγιδα offside, παρολο που πρωτον, δεν ειχα ενεργοποιησει την παγιδα offside, δευτερον ειχα δωσει πολυ βαθος στους dc, για την ακριβεια τους πηγα οσο πιο πισω γινετα και τριτον επαιζα χωρις υψηλη πιεση.. Και ομως, ο st εκανε receiving την πασα 10 μετρα και βαλε πριν τη γραμμη της μεγαλης περιοχης, αρκετα ψηλα δηλαδη.. Τωρα το 10 μετρα ειναι σχηματικο αναλογικα με την εικονα που εβλεπα και την αντιστοιχια με ενα πραγματικο γηπεδο.. Στραβός γυαλός ?-screenshot_20180321-125424.jpg

  3. #13
    Newbie
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    43
    Κατι αλλο που παρατηρησα στους αγωνες που ανεβασα, ειναι και το εξης.. Στην αρχη πιστευα οτι η αναντιστοιχια μεταξυ των πολλων σουτ (τοσο γενικα οσο και εντος στοχου) και του χαμηλου ποσοστου επιτυχιας των εντος εστιας σουτ που κατελειξαν στα διχτυα ισως να οφειλοταν στο οτι οι παικτες μου πυροβολουσαν απο παντου.. Και κυριως στους αγωνες ομοσπονδιας που ειχα επιθετικο προσανατολισμο, υπεθεσα πως ισως να βαραγαν σουτ απο μακρυνες αποστασεις.. Ομως με μια δευτερη ματια, αν δεις τα σουτ, τα σουτ εντος στοχου, τις αποκρουσεις του αντιπαλου τερματοφυλακα και τα κορνερ που πηρα, αυτο δειχνει οτι σε ενα πολυ μεγαλο βαθμο, τα περισσοτερα σουτ εγιναν υπο πολυ καλες συνθηκες και δεν ηταν τα λεγομενα 'σουτ προσευχη'..

  4. #14
    Newbie
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    43
    Ιδεες για το τι μπορει να φταιει και για το πως διορθωνεται;;; επισης αποψεις για το πως διαβαζω τα παιχνιδια;; μηπως διαβαζω λαθος και ξεκιναω με λαθος τους αγωνες;; και το βασικοτερο, μηπως διαβαζω λαθος τα νουμερα, παιρνω λαθος feedback μετα το τελος καθε αγωνα και δεν κανω τις απαραιτητες αλλαγες;; ευχαριστω εκ των προτερων για τις οποιες ιδεες-παρατηρησεις και συγνωμη που το ψιλογεμισα το θεμα με τα πολλα back to back posts.. Αλλα πραγματικα μιλαμε για ποδοσφαιρικη απογνωση.. Τοσο μεγαλη, που συγκρινεται με την αισθηση που εχω οταν βλεπω τον djurdjevic να χανει τετατετ

  5. #15
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714

    Στραβός γυαλός ?

    Εδώ τα ποστ από τον φίλο, να δούμε αν είναι στραβός ο γυαλός ή στραβά αρμενίζει
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  6. #16
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    λοιπόν @Aman88
    διάβασε λίγο εδώ #1, έβαλα και κάποια πρόσθετα

    https://forum.topeleven.com/%CE%A3%C...%84%CE%B1.html
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  7. #17
    Newbie
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    43
    Nik καταρχην σ ευχαριστω για την ολη ανταποκριση στα ποστ μου!!! Δευτερον, αυτο το διαβασα και νομιζω οτι κατα ενα 90% καλυπτω αυτα που γραφεις... Δλδ.. Οσο αφορα την παρουσια μου, ειμαι παντα μεσα στον αγωνα.. Ακομα και αν ειμαι σε δουλεια και μου ερχεται η ειδοποιηση οτι ατχιζει ματς, το ανοιγω και το αφηνω να παιζει για να ειμαι παρων.. Και ελεγχω και αν ειναι και ο αντιπαλος μεσα.. Στα παιχνιδια για τα οποια εχω ανεβασει στατιστικα και για τα οποια 'μουρμουραω' ημουν μεσα. Επισης δεν μπηκε ποτε κανενας απ τους αντιπαλους.. Παμε στο συστημα.. Κατα κανονα καπου θα κερδισεις και καπου θα χασεις.. Δεν μπορεις να εχεις περισσοτερους παικτες σε ολες τις γραμμες, γτ οπως λεει και το κλισε, 11 αυτοι-11 και εμεις.. Εγω παντα ειχα περισσοτερους αμυντικους και αμυντικογενεις παικτες σε σχεση με τους επιθετικους και τους επιθετικογενεις του αντιπαλου.. Παμε στα στατιστικα.. Οκ, να τη βγαλω την κατοχη.. Αλλα με τα σουτ, τι γινεται;; σε ολους εχω περισσοτερα.. Στο μονο που παω κοντρα, σε σχεση με ολα αυτα που λεει το παραπανω ποστ, εγω οντως επαιξα με 4 αμυντιμους και 2 dmc.. Αλλα εκει το παραπονο μου θα επρεπε να ηταν οτι δε σκοραρω, οχι οτι τρωω 7 γκολ σε 4 αγωνες, που και στους 4 επαιζα με αντιπαλο χαμηλοτερης ποιοτητας..
    Nikose likes this.

  8. #18
    Apprentice GreatGamer170's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    265
    Quote Originally Posted by Aman88 View Post
    Nik καταρχην σ ευχαριστω για την ολη ανταποκριση στα ποστ μου!!! Δευτερον, αυτο το διαβασα και νομιζω οτι κατα ενα 90% καλυπτω αυτα που γραφεις... Δλδ.. Οσο αφορα την παρουσια μου, ειμαι παντα μεσα στον αγωνα.. Ακομα και αν ειμαι σε δουλεια και μου ερχεται η ειδοποιηση οτι ατχιζει ματς, το ανοιγω και το αφηνω να παιζει για να ειμαι παρων.. Και ελεγχω και αν ειναι και ο αντιπαλος μεσα.. Στα παιχνιδια για τα οποια εχω ανεβασει στατιστικα και για τα οποια 'μουρμουραω' ημουν μεσα. Επισης δεν μπηκε ποτε κανενας απ τους αντιπαλους.. Παμε στο συστημα.. Κατα κανονα καπου θα κερδισεις και καπου θα χασεις.. Δεν μπορεις να εχεις περισσοτερους παικτες σε ολες τις γραμμες, γτ οπως λεει και το κλισε, 11 αυτοι-11 και εμεις.. Εγω παντα ειχα περισσοτερους αμυντικους και αμυντικογενεις παικτες σε σχεση με τους επιθετικους και τους επιθετικογενεις του αντιπαλου.. Παμε στα στατιστικα.. Οκ, να τη βγαλω την κατοχη.. Αλλα με τα σουτ, τι γινεται;; σε ολους εχω περισσοτερα.. Στο μονο που παω κοντρα, σε σχεση με ολα αυτα που λεει το παραπανω ποστ, εγω οντως επαιξα με 4 αμυντιμους και 2 dmc.. Αλλα εκει το παραπονο μου θα επρεπε να ηταν οτι δε σκοραρω, οχι οτι τρωω 7 γκολ σε 4 αγωνες, που και στους 4 επαιζα με αντιπαλο χαμηλοτερης ποιοτητας..
    Αρχικά να σου πω πως υπάρχουν σε κάθε σεζόν μερικά τρολ αποτελέσματα (συνήθως ένα με δύο) θα ήθελα να μας πεις όμως και πόσο % είναι το μπόνους σου σε κάθε τομέα. Επίσης υπάρχει ένα thread που λέγεται"απαράδεκτα αποτελέσματα" και είναι γεμάτο με αποτελέσματα σαν τα δικά σου, μπορείς κι εσύ να ποστάρεις μερικά για να τα δουν και περισσότερα μέλη του φόρουμ και να μαζέψεις περισσότερες γνώμες.

    Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    In Meccas Great FC our game is FairPlay!

    Leagues:4

    Champions Leagues:1

    Super Leagues:1

    Cups:4

    Unbeaten in all matches of a league:1

    Seasons completed:17

  9. #19
    Newbie
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    43
    Βσκ δε μιλαμε για απαραδεκτα αποτελεσματα.. Μιλαμε για μια απαραδεκτη σεζον, που εδειξε δειγματα οτι θα ειναι στραβη απο την προηγουμενη σεζον, με τα αποτελεσματα στις ομοσπονδιες.. Ειμαστε κοντα στην εικοστη μερα της σεζον, εχουμε παιξει 2 τουρνουα ομοσπονδιων. Και αυτα τα αποτελεσματα ειναι απλα τα τελευταια απαραδεκτα.. Οποτε ή κατι παει στραβα ή με εχει σημαδεψει το παιχνιδι.. Γενικα σαν συστηματα και εντολες κινουμαι βασει και των αρθρων που υπαρχουν στο φορουμ.. Οποτε δεν υπαρχει κατι περιεργο ή αναποδο ή ακραιο που να δικαιολογει τα αποτελεσματα.. Επισης οι παικτες μου τοσο απο συνολικη ποιοτητα οσο και ειδικα στα απαραιτητα στατιστικα που πρεπει να εχουν ανεβασμενα ανα θεση, ειναι πολυ ψηλα.. Και τα απιτελεσματα τοσο αυτα που εχω ανεβασει, οσο και τα προηγουμενα για τα οποια εχω παραπονο, ειναι απεναντι σε υποδεεστερες ομαδες...

  10. #20
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    κοίτα, αν όπως λες δεν σου βγαίνει τίποτα, απλά μπορεί να είναι στραβή η σεζόν όπως λες.
    και αυτό στο τραπέζι είναι.
    επίσης μπορεί να μην πέτυχες τους σωστούς παίκτες (είναι κάποιες θέσεις κλειδιά - aml/c/r, st, gk) .
    μπορεί κάποιους από αυτούς να τους είχες και την προηγούμενη σεζόν αλλά τώρα είναι αλλιώς.
    επίσης παίζει και το σενάριο μιας κακής χημείας.
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast