Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 11 to 19 of 19
Like Tree9Likes

Thread: Kısa Pas mı ? Karışık Pas mı ? Yardım..

Newbie
    kardeşim öncelikle teşekkürler.

taktik konusunda aynı fikirdeyim seninle ancak dediğim gibi artık normal rakipler gelmiyor ve maddi olarak bu oyuna birşey harcamak istemiyorum. Bahsetmiş olduğun 4-1-3-1-1 taktiğinin diziliş ve emirleri nasıl olmalı.?
    Görsel paylaşır mısın.? Birde kaç levelde denediniz bu taktiği.?
    heraklit likes this.

Rookie
    Quote Originally Posted by loko34 View Post
    kardeşim öncelikle teşekkürler.

taktik konusunda aynı fikirdeyim seninle ancak dediğim gibi artık normal rakipler gelmiyor ve maddi olarak bu oyuna birşey harcamak istemiyorum. Bahsetmiş olduğun 4-1-3-1-1 taktiğinin diziliş ve emirleri nasıl olmalı.?
    Görsel paylaşır mısın.? Birde kaç levelde denediniz bu taktiği.?
    Ben bu taktiği denemedim hiç. Oyun arkadaşlarımın arasında popüler sadece 14 Level'da.
    Dizilişi şöyle örtlü defans yani bir DL iki DC bir DR
    Bir defansif orta saha DMC
    Üç orta saha : Bir ML bir MC bir MR
    Bir ofansif orta saha: AMC
    Bir forvet: ST

Emirler meselesi ise belirsiz ve oldukça önemli. Tamamen rakibe göre kurgulamanız gereken bir sistem, şüphesiz ki oyun sisteminizle de örtüşmeli.
    loko34 likes this.

Newbie
    Kardeşim ilgine teşekkür ederim. Bu dediğin sistemde bana uygun geldi. Daha kontrollü gibi. Emirleri nette buldum ve uyguladım sahada değiştirmem gibi.
    Ligde son 6 maçlık galibiyet serim bugün tek kale oynamama rağmen sona erdi. Bu dediğin taktik ile yola devam..

Kısa Pas mı ? Karışık Pas mı ? Yardım..-3.jpgKısa Pas mı ? Karışık Pas mı ? Yardım..-4.jpg

Rookie
    Kardeşim ilgine teşekkür ederim. Bu dediğin sistemde bana uygun geldi. Daha kontrollü gibi. Emirleri nette buldum ve uyguladım sahada değiştirmem gibi.
    Ligde son 6 maçlık galibiyet serim bugün tek kale oynamama rağmen sona erdi. Bu dediğin taktik ile yola devam..
    Kondisyon ve dinlenme paketlerinin durumuna göre top çalma tarzı ve markaj tarzını da sertleştirebilirsin. Umarım faydası olur.
    loko34 likes this.

Newbie
    Ciddi olarak söylüyorum kaliteli sohbetin için çok teşekkür ederim kardeşim..
    heraklit likes this.

Rookie
    Ciddi olarak söylüyorum kaliteli sohbetin için çok teşekkür ederim kardeşim..
    Bilmukabele.
    Şunu da ifade etmekte fayda var. Şimdi malum, hiçbirimiz oynadığımız oyunun algoritmasını bilmiyoruz.
    Diyorsunuz ki, altı maçlık galibiyet serisi, tam hakimiyetle olmasına rağmen sona erdi. Bu bir algoritma dayatması da olabilir.
    Şöyle ki; bir gün oyuncuları dikkatsizliğimden dolayı ortalama % 40 dinlenmeyle maça çıkardım. Rakip çok güçlü ve maç esnasında oyunda olmasına rağmen, bana 1-0 yenildi. Maç bitiminde oyuncuların tamamının üzerinde "sakat" işareti vardı. Haliyle bu absürtlüğe bir rasyonel açıklama getirmek istiyorsanız. Kafalarımız öyle. Ben de bunu oyunun algoritmasına bağladım. Bir çok olasılık mümkün: Belirli bir galibiyet serisinin devamını güçleştirmek için rakibe yüksek bonus verme ya da bu tarz başka bir şey... Örnekleri çoğaltmak mümkün... Bunu bilmemek şüphesiz can sıkıcı.
    loko34 likes this.

Newbie
    Aynen katılıyorum.. Kaleci ile karşı karşıya kalan futbolcunun orta sahaya pas attığını gördüm kaç defa.. Özellikle ileri seviye takımlarına göre mutlaka şu taktik en iyisidir diye bir durum yok. Burada oyunun kendine göre bir düzeni var onuda biz çözemiyoruz. Ok işaretlerini kesinlikle koymayın diyende var olmazsa olmaz diyende var mesela..

Newbie
    Ok işaretleri mevzusunu iyi ayarlamak lazım. Son güncellemelerden sonra ok işaretlerinin etkisi çok açık ortada. Mesala 4 lü defansta, kanatları ileri ok yaptıgınızda, defansınızın sıklıkla gol aradıgını görürsünüz. Ofansif özellikleri iyi defansların bu şekilde destek vermesini sağlayabilirsiniz.

Bütün takıma ileri ok yapmak, herkesin kaleyi gördüğü yerde şut çekmesine izin vermekle aynı bir durum. Halbuki sadece şut ve bitiriciliği iyi oyunculara ileri ok yapmak daha faydalı bence. En azından Selçuk Şahin ya da Sabri gibi dağlara taşlara vuran oyuncuların şut çekmesine izin vermemiş olursunuz
    heraklit likes this.

Rookie
    defansif oyun tarzıyla
    ofsayt taktiği kapalı
    kontraatak açık
    karşık pas
    kanatlar hücum
    kanatlar ve bekler ileri oklu.
    4 1 2 2 2
    standart 4lü def
    1dmc
    2mc