Page 3 of 7 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 21 to 30 of 67
Like Tree87Likes

Thread: Sezonul 81 - Sunteti gata?

  1. #21
    Newbie
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    11
    Sezonul trecut fara multa osteneala am castigat cupa si CL! Sezonul acesta vreau camponatul! Succes tuturor managerilor!!!
    florian slaniceanu likes this.

  2. #22
    Newbie Shacalul Jdo's Avatar
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    26
    Ce aţi învăţat din sezonul precedent?
    Antrenamentele fac diferenta.

    Pe ce loc v-aţi clasat sezonul trecut?
    Campionat loc 1.
    Cupa castigata
    Sferturi UCL
    234 de puncte obtinute cu asociatia
    .

    Care este nivelul actual?
    35

    Care este bugetul vostru pentru acest sezon?
    Sunt la un nivel unde banii care ii dau pe jucatori chiar nu mai conteaza.

    Ce doriţi să schimbati?
    Sunt curios daca putem face o petitie online la dezvoltatorii jocului prin care sa cerem macar in UCL sa avem echipe de acelasi nivel.
    Din punctul meu de vedere e foarte greu sa tii pasul cu un lot de nivel mai mare, care a castigat titlul sau locul 2 in sezonul precedent.
    As vrea sa facem ceva in aceasta privinta. Adica noi suntem nevoiti sa investim tokeni extraordinari de multi sa avem echipe egale cu ei, ei cumparand direct jucatori de la piata.


    Care este obiectivul vostru pentru acest sezon?
    Sincer obiectivul meu in acest sezon este sa am putere sa nu ma las de joc. Sunt dezamagit de ce se intampla cu sistemul UCL. Era destul de greu in cupa acum si in UCL atunci ramane doar sa ma lupt pentru titlu?
    Adam Andrei likes this.
    ELITE TEAM ROMANIA JUST FOR FUN

  3. #23
    Newbie Shacalul Jdo's Avatar
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    26
    Cam ce sanse am eu sa castig si returul?
    E chestie de noroc. Ca sa nu zic ca in cele 8 grupe is foarte multe echipe cu un nivel mai mare.
    Si daca printr-o minune reusesc sa trec de grupe, sigur o sa am soarta Islandei la campionatul European.
    Deci sa ne multumim ca ajungem pana unde putem si sa ne luam gandul la UCL?
    Ulciorul nu merge de multe ori la apa.


    Sezonul 81 - Sunteti gata?-duel-incorect.jpg

    Trebuie sa facem ceva pentru ca in liga campionilor sa se revina la acelasi sistem care exista pana acum.
    Sa participe echipe de acelasi nivel.
    Adam Andrei likes this.
    ELITE TEAM ROMANIA JUST FOR FUN

  4. #24
    Rookie
    Join Date
    Sep 2015
    Posts
    93
    Quote Originally Posted by Shacalul Jdo View Post
    Cam ce sanse am eu sa castig si returul?
    E chestie de noroc. Ca sa nu zic ca in cele 8 grupe is foarte multe echipe cu un nivel mai mare.
    Si daca printr-o minune reusesc sa trec de grupe, sigur o sa am soarta Islandei la campionatul European.
    Deci sa ne multumim ca ajungem pana unde putem si sa ne luam gandul la UCL?
    Ulciorul nu merge de multe ori la apa.


    Click image for larger version. 

Name:	duel incorect.jpg 
Views:	21 
Size:	88.9 KB 
ID:	69205

    Trebuie sa facem ceva pentru ca in liga campionilor sa se revina la acelasi sistem care exista pana acum.
    Sa participe echipe de acelasi nivel.
    ai jucat turul in 8 iulie??aaa...sry returul e pe 08.07
    Last edited by Fllo Cristea; 07-02-2016 at 08:02 PM.

  5. #25
    Newbie Shacalul Jdo's Avatar
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    26
    A fost al doilea meci din grupa pe 30.06 si am jucat in deplasare urmeaza pe 8 meciul la mine acasa.
    Din punctul meu de vedere, am sanse sa trec de grupe cu victoria de ieri am adunat 9 puncte, si am sanse sa castig si maine inca 3 puncte cu 12 puncte minim am locul asigurat in fazele superioare ale competitiei. Dar sunt foarte multe echipe care au nivel manager mai mare decat mine si e greu sa le faci fata. In meciurile cu ei ai nevoie de noroc.

    Vedem ce va urma.
    Chiar imi doresc sa facem o petitie aici pe forum si sa cerem dezvoltatorilor sa fim in UCL echipe de acelasi nivel. Trebuie recalculat algoritmul.
    florian slaniceanu likes this.
    ELITE TEAM ROMANIA JUST FOR FUN

  6. #26
    Romanian Forum Moderator Zaharia Cristian's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Romania
    Posts
    783
    Doar victorii pana acum, azi joc finala in asociatie.

  7. #27
    Addicted
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    544
    Quote Originally Posted by Shacalul Jdo View Post
    A fost al doilea meci din grupa pe 30.06 si am jucat in deplasare urmeaza pe 8 meciul la mine acasa.
    Din punctul meu de vedere, am sanse sa trec de grupe cu victoria de ieri am adunat 9 puncte, si am sanse sa castig si maine inca 3 puncte cu 12 puncte minim am locul asigurat in fazele superioare ale competitiei. Dar sunt foarte multe echipe care au nivel manager mai mare decat mine si e greu sa le faci fata. In meciurile cu ei ai nevoie de noroc.

    Vedem ce va urma.
    Chiar imi doresc sa facem o petitie aici pe forum si sa cerem dezvoltatorilor sa fim in UCL echipe de acelasi nivel. Trebuie recalculat algoritmul.
    din pacate nu ai ce sa faci.

    algoritmul este simplu si se aplica - in ucl se grupeaza echipe de acelasi nivel si cu valoare medie apropiata (valoarea medie este data de valoarea intregului lot de jucatori)

    la tine este un caz "mai special" si nu esti singurul in aceasta situatie, pe masura ce se avanseaza in nivel se ajunge la nivelele superioare sa nu mai existe suficiente echipe de acelasi nivel si atunci sistemul nu are cum sa compuna clasamentele si grupele daca nu are suficiente echipe, din acest motiv se apeleaza la complectarea numarului de echipe prin aducerea altor echipe de nivel mai superior.

    lipsa echipelor de acelasi nivel pe serverul pe care joci - este singurul motiv pentru care te afli in aceasta situatie

  8. #28
    Newbie Shacalul Jdo's Avatar
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    26
    Quote Originally Posted by florian slaniceanu View Post
    din pacate nu ai ce sa faci.

    algoritmul este simplu si se aplica - in ucl se grupeaza echipe de acelasi nivel si cu valoare medie apropiata (valoarea medie este data de valoarea intregului lot de jucatori)

    la tine este un caz "mai special" si nu esti singurul in aceasta situatie, pe masura ce se avanseaza in nivel se ajunge la nivelele superioare sa nu mai existe suficiente echipe de acelasi nivel si atunci sistemul nu are cum sa compuna clasamentele si grupele daca nu are suficiente echipe, din acest motiv se apeleaza la complectarea numarului de echipe prin aducerea altor echipe de nivel mai superior.

    lipsa echipelor de acelasi nivel pe serverul pe care joci - este singurul motiv pentru care te afli in aceasta situatie
    Dar asta nu e o politica corecta.
    Daca vor continua sa ma cupleze cu super echipe cu un nivel manager mai mare, nu voi mai putea sa castig meciuri si decat sa joc sa pierd mai bine renunt si eu la joc. Ca mine vor mai face multi si in loc sa populeze jocul cu aceasta politica vor pleca jucatori.
    ELITE TEAM ROMANIA JUST FOR FUN

  9. #29
    Addicted
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    544
    cum sa populeze nivelele superioare?

    din pacate asta e situatia la nivelele superioare, nu este vorba de nici o politica, e vorba de numarul echipelor existente.

    singura solutie ar fi sa regrupeze echipele pe servere, dar asta am inteles ca o sa mai dureze (optimizarea echipelor pe servere), sa speram ca nu va mai dura asa mult.

  10. #30
    Newbie Shacalul Jdo's Avatar
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    26
    Adica sa inteleg ca din sezonul viitor o sa am echipe de nivel manager mai mic ca al meu in UCL?
    Azi am mai avut un adversar bun in Cupa de data asta. Am castigat cu 4-0 la el acasa.
    Incep sa ma invat cu echipe mari


    Sezonul 81 - Sunteti gata?-cupa116.jpg
    ELITE TEAM ROMANIA JUST FOR FUN

Page 3 of 7 FirstFirst 12345 ... LastLast