Page 4 of 5 FirstFirst ... 2345 LastLast
Results 31 to 40 of 43
Like Tree9Likes

Thread: Cum sa pregatesti un meci, din experienta proprie.

  1. #31
    Rookie
    Join Date
    Jan 2017
    Posts
    89
    Eu nu am mai bagat bani de vreo 5 sezoane ) de pe vremea cand aveam echipa de 125%, am condus trei sferturi din campionat, aveam 8 puncte avans si pe final nu am mai batut pe nimeni. am terminat pe 3 si m-am jurat ca nu le mai bag bani. e cea mai proasta investitie - in ceva ce nu poti controla. cum spunea si tuningamer, doar iti lasa impresia ca-ti controlezi echipa, insa rezultatele sunt prestabilite, orice schimbari ai incerca sa faci. si pentru ce sa bagi bani? ca sa-si bata nordeus joc de ei? ma pis pe ei sincer, cati morti si raniti le-am bagat sezoanele astea, mi s-a luat... si totusi sunt echipe care au numai victorii pe linie...sa aiba serverele favoritele lor? se pare ca da...
    StarlingCF likes this.

  2. #32
    Addicted
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    Bucharest
    Posts
    505
    Poate unii au noroc de servere cu echipe slabe...asta e, numai bag nimic, azi mi-am consumat ultimi 200 de tokeni cumparati si am luat rest pack, am antrenat ce jucatori am in momentul asta, numai bag bani reali niciodata, in puii mei, nici la counter strike nu m-am enervat cum m-am enervat in ultimele luni pe acest joc masluit...

    Bafta tuturor, si ca sfat, nu mai bagati sau nu bagati bani in acest joc...

    Saluitare

  3. #33
    Romanian Forum Moderator Zaharia Cristian's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Romania
    Posts
    783
    Nu e vorba de masluit, doar ca poate vine un manager cu jucatori mai buni ca tine

  4. #34
    Addicted
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    Bucharest
    Posts
    505
    Da, poate venii cu jucatori mai buni ca ai mei, dar pana una alta, uite inca o demonstratie ca este masluit acest joc.
    Zice clar ca e mai buna, despre ce vorbim aici, se vede clar, 93% e mai mare decat 124%, cu ajutorul serverului, ma refer la eliminari si accidentare. Da in fine, avand in vedere ca cu restul echipelor care au tot asa, peste 100%, acest adversar, sta capra...adica o fura numai de la 4-0 in sus, e ok, ce sa mai zici...cand eu bat un adversar de 60% cu 6 - 0 iar acelasi adversar pe care eu l-am batut cu 6-0, il bate pe asta care mi-a dat mie 3-1,cu 5-0, iti cam vine sa te lasi de acest joc "minunat"...




    Last edited by StarlingCF; 04-17-2017 at 08:29 PM.

  5. #35
    Rookie
    Join Date
    Jan 2017
    Posts
    89
    Quote Originally Posted by Zaharia Cristian View Post
    Nu e vorba de masluit, doar ca poate vine un manager cu jucatori mai buni ca tine
    N-am inteles ce ai vrut sa zici... astia de la nordeus au facut praf meciurile cu ultimele lor update-uri. numai surprize non-stop. este imposibil ca o echipa de 120% sa piarda cu una de 80% orice ati zice voi. nordeus a facut insa posibila chestia asta. surprize peste surprize...

    va mai dau un exemplu de azi:

    Cum sa pregatesti un meci, din experienta proprie.-img_20170419_184510%5B1%5D.jpg

    Daca cineva poate sa imi explice cum a fost posibil rezultatul asta e bun. echipa mea - 109%, echipa lui - 98%. eu am jucat 4-1-3-2, el 4-3-1-2. am fost la meci, am atacat intr-una, el a avut 2 faze a dat 2 goluri. Mai face si misto de mine, ca cica a fost o surpriza sa pierd meciu' asta. serios?

    Sincer, mi-e sila de ce a devenit jocu' asta.
    Last edited by funqer; 04-19-2017 at 04:00 PM.

  6. #36
    Apprentice
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    281
    "am atacat ...". Am semnalat la punctul 6) ca meciurile de acasa le incep normal, chiar daca joc cu echipe mult mai slabe, si dupa cum am mai zis, jocul are tendinta de a favoriza echipele mai slabe, iar factorul "Random" isi mai face si el simtita prezenta. In cazul tau 109% fata de 98% nu este diferenta mare, dar ocaziile sunt duble, poate ne poti arata si ratingurile jucatorilor.
    missing T11 old form

  7. #37
    Apprentice
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    281
    Dupa cum am zis, nu este suficient sa ai echipa mai buna, vezi meciul pierdut in CL. Adversarul a schimbat formatia iar eu nu m-am conectat.
    A fost random? NU... cu siguranta , vezi raport meci. A avut un procent mai mare la pase reusite, si 2 atacanti la un DC, si probabil a mai schimbat in meci.

    Cum sa pregatesti un meci, din experienta proprie.-lostmatch.jpg

    Cum sa pregatesti un meci, din experienta proprie.-reportfail.jpg

    PS: Stelele jucatorilor mei nu aratau asa cand a fost meciul, a fost printre primele in grupa CL
    Last edited by ronnymvc; 04-23-2017 at 08:52 AM.
    missing T11 old form

  8. #38
    Rookie
    Join Date
    Jan 2017
    Posts
    89
    Deci, ca sa ne intelegem. am inceput meciul pe normal. Dupa cum se vede, am luat 2 goluri repede. atunci am schimbat pe ofensiv, am mai bagat un atacant. din momentu' ala am avut dominat clar meciul el n-a mai avut nicio faza, dar mi-a respins tot. Notele sunt echilibrate, putin mai mari pentru mine. el a avut doar 2 jucatori cu note peste 8, un fundas si portarul, care a iesit omu' meciului cu 8.2. eu am avut 4 jucatori cu note peste 8, mai putin portarul cu 5.5, dar mi se normal...tb sa se justifice si jocul cumva. pase reusite: 89% eu, 84% el... din pct meu de vedere nu vad ce as fi putut face mai mult, am jucat bine tactic si statisticile arata asta. mai departe ramane doar voia serverului... a, returul...m-am enervat si n-am mai intrat la meci, el a fost prezent. am batut eu cu 2-0, dar mi-a dat gol in prelungiri in ultimul minut, 119. mai zi ceva.

    si ca sa continui seria meciurilor inexplicabile...alta echipa, acelasi server, aceeasi poveste. doar ca aici echipa mea e de 123%, iar adversarul - 101%. marker cu Favorite pentru mine. meciul tur, la mine acasa, eu incep 4-ml-mc-mr, amc, 2st, el joaca 4, 3mc, aml, amr, st. am jucat pe mijloc, cum mi s-a parut normal, pierd 5-4, cu urmatoarele statistici:

    Cum sa pregatesti un meci, din experienta proprie.-img_20170423_171200%5B1%5D.jpgCum sa pregatesti un meci, din experienta proprie.-screenshot_20170423-170838%5B1%5D.jpg

    in retur, la el acasa, el joaca aceeasi formula cu exceptia amr-ului pe care il schimba cu un mr mai slab. eu joc 4-4-2. el 101%, eu 119%.

    aici vine partea cu totul inexplicabila. ma bate cu 2-1, cu 54% posesie, in conditiile in care am fost prezent la meci si am avut si 2 sustinatori. m-a dominat clar la toate capitolele, mai putin la pase reusite: el 82%, eu 88%. in afara de marcatorul golului, cea mai mare nota a mea a fost 7 - portarul. restul numai 6 pe linie.

    de cand joc aceasta minunatie de joc, eu asa ceva n-am mai intalnit. sa fiu dominat de o echipa clar mai slaba in halu' asta. am incercat toate variantele posibile, n-a mers absolut nimic cu adversaru' asta. in campionat era pe locul 6, din cupa era iesit, avea vreo 3 infrangeri in ultimele 5 meciuri, nu-mi faceam nicio problema de calificare. si totusi...

    inteleg sa mai traga serverul cu adversarii mai slabi, dar in halu' asta? serios??? n-am fost dominat asa niciodata, nici de echipe de +130%.

    ce mi-ai aratat tu acolo nici nu se compara...nu ma suparam prea tare daca pierdeam meciul ala. in schimb aici...da-o-n plm, e imposibil. nordeus a facut jocu' asta sa nu mai tina cont de nimic, nici de tactici, nici de moral, nici de calitate...numai surprize. hai cu update-urile in continuare.

  9. #39
    Apprentice
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    281
    punctul 4) ultima liniuta- joaca cu cel putin atatia mijlocasi; eu as fi jucat 3w 2dmc(1down) 2mc aml amr st, sau 3w52 sau 451 flat
    missing T11 old form

  10. #40
    Rookie
    Join Date
    Jan 2017
    Posts
    89
    serios...chiar crezi tu ca un mc a facut diferenta de 22% dintre echipe? hai sa fim seriosi, jocu' asta a devenit o facatura. cand vrea sa-ti iei bataie, poti sa pui si 10 mc si tot iei bataie. uita-te la statistici, uita-te la calitatea echipelor, uita-te la ce vrei tu...nu exista nicio explicatie pentru rezultatele astea. domini si iei bataie.

Page 4 of 5 FirstFirst ... 2345 LastLast