Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 21 to 30 of 43
Like Tree9Likes

Thread: Cum sa pregatesti un meci, din experienta proprie.

  1. #21
    Super Moderator PricopGeorgeCătălin's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Romania
    Posts
    12,976
    WOW, ne-ai dat ceva de citit dar ne bucuram, ai zis unele chestii foarte bune sau mai bine zis tot ce ai zis e bun dar stii cum e, din proprie experienta fiecare manager actioneaza diferit deci e posibil sa nu fie toata lumea de aceasi parere cu tine.

    Punctele 1 si 2 sunt niste chestii absolut normale si care cu adevarat ajuta si din pacate cel putin la punctul 2 foarte multi managerii fac greseala de a trimite jucatorii cu o conditie foarte, foarte mic pe teren si dupaia se mira de ce pierd.

    Punctul 3 din ce mi-au confirmat cei de la Top Eleven, nu functioneaza cum zici tu, desi sunt multi manageri de aceasi parere cu tine. Teoretic daca iti permiti sa ti prima de joc la maxim mereu, e cel mai bine.

    Punctul 4, eu nu sunt adeptul acestor formatii si matematic nu cred ca poate nimeni sa dovedeasca ca aceste contra formatii functioneaza, eu unul nu folosesc si am castigat N trofee, am batut adversari mai buni sau am luat bataie de la adv. mai slabi, sunt scenarii care oricum mi s-ar intampla indiferent de formatia aleasa. Insa ca un punct forte, financiar, folosirea unei singure formatii iti creeaza un avantaj destul de bun. Mai putina bataie de cap la licitatii, mai putine jetoane, mai usor de urmarit jucatorii, mai putine pachete (desi e oarecum subiectiva chestia asta, difera de la manager la manager)

    Punctul 5, n-am ce sa mai adaug.

    Punctul 6, e un subiect mai complex, insa la stilul pe care-l joci tu, ai detaliat foarte bine ce faci.

    Punctul 7, amin!

    Ma bucura faptul ca un manager cu experienta a decis sa-si impartaseasca din experienta!
    ronnymvc likes this.
    Orlova FC - onForum - LIKE Orlova FC - onYoutube - SUBSCRIBE Orlova FC - onFacebook

  2. #22
    Addicted
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    Bucharest
    Posts
    505
    Salutare, deci, ma jur pe toti sfinti si crucile vietii, la perfectie am pregatit primul meci din campionat, conditie 99% toti, moral high, acceasi tactica pe care o folosesc de cand am inceput sa ma joc, acceasi formatie, prime maxime, stadion full, am studiat adversarul la precedendul meci al lui de azi, nimic, doar 2-2, am condus 2 - 0, in doua minute a sters pe jos cu mine si pe deasupra, el avand calitatea 90% si jucatorii asezati aiurea pe teren iar eu 111 % cu toata pregatirea mea, cand intervine serverul, sa-mi bag pusca nu poti face nimic, doar sa privesti si eventual sa spargi ceva de nervi, cred ca o sa il abandonez e prea enervant si ciudat....

    Bafta all!

  3. #23
    Super Moderator PricopGeorgeCătălin's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Romania
    Posts
    12,976
    Quote Originally Posted by StarlingCF View Post
    Salutare, deci, ma jur pe toti sfinti si crucile vietii, la perfectie am pregatit primul meci din campionat, conditie 99% toti, moral high, acceasi tactica pe care o folosesc de cand am inceput sa ma joc, acceasi formatie, prime maxime, stadion full, am studiat adversarul la precedendul meci al lui de azi, nimic, doar 2-2, am condus 2 - 0, in doua minute a sters pe jos cu mine si pe deasupra, el avand calitatea 90% si jucatorii asezati aiurea pe teren iar eu 111 % cu toata pregatirea mea, cand intervine serverul, sa-mi bag pusca nu poti face nimic, doar sa privesti si eventual sa spargi ceva de nervi, cred ca o sa il abandonez e prea enervant si ciudat....

    Bafta all!
    Daca te uiti mai bine pe forum, cine a scris acest topic a mai postat un articol interesant care are o rata de succes cam de 100% cel putin la un trofeu si cu siguranta nu o sa-ti faca atata nervi pt. ca o sa investesti destul de putin.
    Orlova FC - onForum - LIKE Orlova FC - onYoutube - SUBSCRIBE Orlova FC - onFacebook

  4. #24
    Rookie
    Join Date
    Jan 2017
    Posts
    89
    Nu mai merg contra-formatiile pe care le-ai enumerat la 4)... am avut in cupa cu un jeg de echipa care juca cu 3 DC, am jucat - logic - cu AML-AMR si pur si simplu n-am avut ce sa-i fac. m-a batut 1-0 la mine acasa, iar in retur am batut eu cu 1-0, mi-a eliminat 2 jucatori (am jucat deposedare normala) si mi-a dat gol in prelungiri...nici macar n-a fost la meciuri. echipa lui - 90%, echipa mea - 110%...aveam markeru' cu FAVORITE... si in aceeasi zi, mai pe seara, povestea se repeta in campionat. pierd 1-0 cu echipa de 92% la mine acasa. aproape ca era sa-mi sparg telefonu' de nervi. jocu' asta era atat de ok inainte de toate update-urile de rahat din ultima vreme...acum nu mai are absolut nicio logica. pregatesc echipa perfect: antrenament 8-10% mereu, conditie full, moral suberb, tactici schimbate in fuctie de adversar, prime de joc... si ajung sa iau bataie de la toti descultii.

    despre meciurile de la asocieri nici nu mai are rost sa vorbesc...nu au nicio legatura cu jocu' asta. acolo e server pur, nu prea poti sa faci nimic. nu conteaza nici tactici, nici asezare, nici ca esti online sau nu, nimic...

    daca le scrii raport celor de la suport nordeus, cum am facut eu, sa le cer macar o explicatie ce s-a intamplat cu jocu' de l-au stricat in halu' asta, mai fac si misto de tine. ca cica: fiecare manager are realizari si esecuri, echipele bune nu castiga intotdeauna oricat de buni ai avea jucatorii si ca daca imi fac antrenamentele si tacticile in functie de adversar, succesul va veni. SERIOS??? sa moara ma-sa...eu ce am facut pana acum??? ma rog, asta e raspunsul lor standard orice le-ai scrie. penibili...

    nu stiu cum functioneaza la voi chestia cu jucatorii slabi, ca la mine nu merge, deci iar serverul are preferatii lui. am avut 6 jucatori slabi de 1 stea in primii 14 si am picat si in campionat super greu (toate de 5 stele), in ch league de nivel mai mare (sunt singura echipa cu 1 nivel mai mic), iar in cupa, care era chiar accesibila, v-am povestit ce-am patit.

    E pacat, era un joc chiar ok... in ritmu' asta, nu ma mai vad jucand mai mult de 2 sezoane.
    TuninGGamer likes this.

  5. #25
    Apprentice
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    281
    Imi pare rau pentru tine, mereu joc presing avansat cu echipele mai slabe, incearca sa postezi la "Tactici si Formatii" meciurile urmatoare, poate primesti idei de cum sa joci.
    missing T11 old form

  6. #26
    Rookie
    Join Date
    Jan 2017
    Posts
    89
    nu presingul a fost problema, stai linistit... problema e de la ei, patesc asta de cateva sezoane incoace si se pare ca nu remediaza problemele. chiar ei au zis ca se confrunta cu un numar foarte mare de plangeri, dar se pare ca nu ii intereseaza... daca vor sa renunte lumea la joc, problema lor.

  7. #27
    Rookie TuninGGamer's Avatar
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    62
    Quote Originally Posted by funqer View Post
    nu presingul a fost problema, stai linistit... problema e de la ei, patesc asta de cateva sezoane incoace si se pare ca nu remediaza problemele. chiar ei au zis ca se confrunta cu un numar foarte mare de plangeri, dar se pare ca nu ii intereseaza... daca vor sa renunte lumea la joc, problema lor.
    Dupa aproape 3 ani de activitate am reusit sa-mi infrang dependenta fata de acest joc si sunt pregatit sufleteste sa renunt la el fara niciun regret.Din proprie exerienta pot sustine ca jocul are scenarii prestabilite si indiferent de ce modificari faci in timpul sau inaintea unui meci soft-ul are deja rezultatul pregatit ... iti lasa senzatia ca tu controlezi totul dar de fapt nu controlezi nimic ... totul decurge conform scenariului.Astfel,eu personal refuz sa mai fiu un simplu figurant in filmele regizate de NORDEUS si ma retrag in glorie ) ... ... ... Multa bafta tuturor si la cat mai multe trofee ...
    madflo19 and funqer like this.

  8. #28
    Rookie
    Join Date
    Jan 2017
    Posts
    89
    exact asta cred si eu. multe meciuri in care nu poti face absolut nimic. singura explicatie e cum ai zis si tu: rezultate prestabilite. o sa las si eu jocul...dar mai am cativa tokeni de cheltuit in cont. deci dupa sezonul urmator a fost foarte ok pana au inceput update-urile, in special de cand au bagat asociatiile s-a stricat de tot.
    chiar azi am pierdut un meci cu locul 10 din campionat. echipa de 4 stele... deja nu ma mai enervez, m-am lamurit de mult. jocul e o facatura totala.

    multa bafta in continuare si la multi nervi )

  9. #29
    Rookie TuninGGamer's Avatar
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    62
    Quote Originally Posted by funqer View Post
    exact asta cred si eu. multe meciuri in care nu poti face absolut nimic. singura explicatie e cum ai zis si tu: rezultate prestabilite. o sa las si eu jocul...dar mai am cativa tokeni de cheltuit in cont. deci dupa sezonul urmator a fost foarte ok pana au inceput update-urile, in special de cand au bagat asociatiile s-a stricat de tot.
    chiar azi am pierdut un meci cu locul 10 din campionat. echipa de 4 stele... deja nu ma mai enervez, m-am lamurit de mult. jocul e o facatura totala.

    multa bafta in continuare si la multi nervi )
    Ca sa fiu sincer pana la capat,intr-adevar asociatiile mi-au alimentat dispretul fata de joc desi sunt in platina(Black Aces United) ... daca pana la aparitia lor am acceptat micile derapaje ale jocului considerandu-le "ghinion de nesansa" uite ca in timp paharul s-a umplut si am ajuns sa nu mai dau credit jocului in ceea ce priveste corectitudinea rezultatelor simulate pe baza unor criterii doar de soft stiute.

  10. #30
    Addicted
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    Bucharest
    Posts
    505
    Quote Originally Posted by funqer View Post
    exact asta cred si eu. multe meciuri in care nu poti face absolut nimic. singura explicatie e cum ai zis si tu: rezultate prestabilite. o sa las si eu jocul...dar mai am cativa tokeni de cheltuit in cont. deci dupa sezonul urmator a fost foarte ok pana au inceput update-urile, in special de cand au bagat asociatiile s-a stricat de tot.
    chiar azi am pierdut un meci cu locul 10 din campionat. echipa de 4 stele... deja nu ma mai enervez, m-am lamurit de mult. jocul e o facatura totala.

    multa bafta in continuare si la multi nervi )


    Salutare,

    Cred ca o sa urmez si eu sa ma las, numai suport sa ma bata echipe de 80%, in conditiile in care toate duc spre o victorie de a mea, am 120%, moral, conditie, bonusuri 10%, suporteri, toate conditile necesare sa bati un adversar mediocru care nici nu intra pe joc, o accidentare si 2 rosii in prima repriza, m-au arranjat...da, surprize mai sunt, dar prea pe fata aranjamentele....ma rog...cred ca in ultimele 4-5 luni am bagat cel putin 15 mil bani reali in joc....ca sa ce?? sa ma bata niste amarati mediocrii care nici sa aseze jucatorii in teren nu stiu sa-i puna....

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast