Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 21 to 30 of 32
Like Tree5Likes

Thread: Bunu kim açıklayabilir?

Rookie
    Quote Originally Posted by Euthyrox View Post
    Tamam da hepsi dediğim aşırı güçlü olanları aynı servera atasınlar örnek olarak konudaki gibi takımları çünkü benim serverimda da var eşleşsek sonuç farklı olucak o zaman hani nerde rekabet
    Kusura bakma senin mesajın araya kaynamış şimdi gördüm. O dediğin şekilde olursa bu insanlar aşırı güçlü olmalarına rağmen kupa alamayacaklar. Ama onlardan çok daha güçsüz insanlar kupaları götürecekler. Sizi de anlıyorum. Rekabet olsun istiyorsunuz ama eğer takımınız lig birincisi olabilecek güce sahip değilse siz de lig ikinciliği için veya üçüncülüğü için rekabet etmelisiniz.

Apprentice
    // Edit .

Benim İçin Oyunun Oynanabilirliği Önemli . Gittiği yere kadar .
    Last edited by Ahmet T. Öncü; 05-15-2016 at 09:15 PM.

Newbie
    Quote Originally Posted by mehmetkaya View Post

Benim yazdıklarımı boş boş diye eleştireceğine düzgünce okusaydın görürdün tutarlı mı tutarsız mı. Ben sana en iyi 11 oyuncu dedim. İlk 11 in içindeki oyuncular demedim. Ki senin dediğin tamamen sallama. Oyunda ilk 11 e bakılmıyor bile, en iyi oyuncularına bakılıyor.

Yani eğer en iyi 11 oyuncuya bakılırsa ilk 11 e istediğin kadar 1 yıldızlı koy işe yaramaz. Ve Senin dediğin yedekleri de işin içine katma olayı(ki bildiğim kadarıyla birazını zaten katıyorlar.) yanlış bir çözüm. Burda da yedeklere 1 yıldızlı boş oyuncular alıp kendilerini düşük gösterebilirler dedim ama dikkate dahi almamışsın.

Ve farkındaysan ben sana senin mantığınla bu olayın çözümünü gösterdim. Benim mantığıma göre zaten en iyi 14 oyuncuya bakılmalı ama ligdeki takımlar birbirine o kadar denk olmamalı. Güçlüysen o ligin Galatasaray'ı, Fenerbahçe'si, Beşiktaş'ı olabilmelisin. Her takım senle denk olursa güçlü olmanın bir anlamı kalmaz.

Benim işime gelen bir şey yok ben kadromu, taktiğimi her sene güzelce ayarlarım ve sizin bu yakındığınız insanlarla aynı ligde mücadele edip şampiyon olurum. Ve her sene ligimde ben 90 gücündeyken 90-100 arası güçte 6-7 takım oluyor. Bazen %110 da oluyor. Onlarla yarışmak zorunda kalıyoruz. %50 gücündeki adamın da ligindeki en iyi adam %70 ve lig kupasını rahatlıkla alıyor. Komik.
    Mehmet öncelikle; yazdıklarının bana ağır gelmesi gibi bir hayale nasıl kapıldın onu anlayamadm. Zaten okumadığımı belirttiğim bir ifade ortada dururken ne söylemiş olabilirsin de bana ağır gelmiş olabilir. Bunu belirttikten sonra açıklamama döneyim.

Menajerlik oyunlarının genelinden bahsetmişsin ve benim yazdıklarımdan hiçbirşey anlamadan yazmışsın. (Ama hakkını yemeyeyim adaletsizlik konusunu anlamışsın bak.)
    Algoritma konusuna gelince de; Eğer ki; bir takım sezona (varsayım olarak değerler yazıyorum) 90 güç ile başladıysa bu bir önceki sezonda oyuncularını geliştirip 5 yıldız yaptığı ve liginde iyi durumda bitirdiğini gösterir. Yeni sezonda otomatik olarak 90 a düşer. Ya bu oyuncularını geliştirir yada yeni oyuncu alırsın. Buraya kadar biliyorsundur. Herhangi bir istisna olmadan %99'luk oyuncu alır %100'e kendin tamamlarsın. Standart bu şekildedir. Ha sen dersen ki "ben zenginim bununla uğraşmam basarım parayı alırım oyuncuyu" işte o zaman alternatifler devreye girer. ve bunda da adaletli olanı %105'e kadardır. Yani bir sonraki sezona da hazır bir takımı paranla yapabilirsin. Ancak benim değindiğim konuda bu alternatif olayı abartılarak veyahut.. hile yapılarak bir oyuncunun sezona %127 ile başlaması. E o halde diğerleri sezonda takım ayarlamasın. Şampiyon olacak olan belli ki nitekim de şu an ligde bu oyuncu Na'mağlup ve diğerleri ile puan farkı 14. Senin bahsettiğin şekilde ligte 7 kalburüstü takım olsa idi bu adamın farkı max 5-6 olurdu. Bilmem anlatabildim mi? Bizim tepkimiz %100 ile başlayıp kendini durmadan geliştiren yada %105 lik gözlemciler alan kişilere değil ve olamazda. Paran yok ise susacaksın elbette. Ama bu kişilerin de ulaşabilecekleri max. değer hesaplandığında %110'a gelir. %100 ile %110 luk takımın karşılaşması da hiçbir sorun teşkil etmez.
    Euthyrox likes this.

Rookie
    Quote Originally Posted by Davut Arslan View Post
    Mehmet öncelikle; yazdıklarının bana ağır gelmesi gibi bir hayale nasıl kapıldın onu anlayamadm. Zaten okumadığımı belirttiğim bir ifade ortada dururken ne söylemiş olabilirsin de bana ağır gelmiş olabilir. Bunu belirttikten sonra açıklamama döneyim.

Menajerlik oyunlarının genelinden bahsetmişsin ve benim yazdıklarımdan hiçbirşey anlamadan yazmışsın. (Ama hakkını yemeyeyim adaletsizlik konusunu anlamışsın bak.)
    Algoritma konusuna gelince de; Eğer ki; bir takım sezona (varsayım olarak değerler yazıyorum) 90 güç ile başladıysa bu bir önceki sezonda oyuncularını geliştirip 5 yıldız yaptığı ve liginde iyi durumda bitirdiğini gösterir. Yeni sezonda otomatik olarak 90 a düşer. Ya bu oyuncularını geliştirir yada yeni oyuncu alırsın. Buraya kadar biliyorsundur. Herhangi bir istisna olmadan %99'luk oyuncu alır %100'e kendin tamamlarsın. Standart bu şekildedir. Ha sen dersen ki "ben zenginim bununla uğraşmam basarım parayı alırım oyuncuyu" işte o zaman alternatifler devreye girer. ve bunda da adaletli olanı %105'e kadardır. Yani bir sonraki sezona da hazır bir takımı paranla yapabilirsin. Ancak benim değindiğim konuda bu alternatif olayı abartılarak veyahut.. hile yapılarak bir oyuncunun sezona %127 ile başlaması. E o halde diğerleri sezonda takım ayarlamasın. Şampiyon olacak olan belli ki nitekim de şu an ligde bu oyuncu Na'mağlup ve diğerleri ile puan farkı 14. Senin bahsettiğin şekilde ligte 7 kalburüstü takım olsa idi bu adamın farkı max 5-6 olurdu. Bilmem anlatabildim mi? Bizim tepkimiz %100 ile başlayıp kendini durmadan geliştiren yada %105 lik gözlemciler alan kişilere değil ve olamazda. Paran yok ise susacaksın elbette. Ama bu kişilerin de ulaşabilecekleri max. değer hesaplandığında %110'a gelir. %100 ile %110 luk takımın karşılaşması da hiçbir sorun teşkil etmez.
    Davut gerçekten benim yazdıklarımdan hiçbir şey anlamayıp hala bana "benim yazdıklarımdan hiçbir şey anlamamışsın" demen çok tuhaf. Benim yazdıklarımı okumadığını belirtip saçma olduğunu söylemen de ayrı bir ironi. Neyse o konuyu uzatmak istemiyorum.

Ben yazdıklarımın arasında 2 defa bu konunun başlığında geçen ful 9 yıldızlı kişide bir sıkıntı olduğunu, benim sözlerimin ona olmadığını, genel anlamda denk takımlar istendiği için bunları yazdığımı belirtmiştim. Yani bu derece güçlü olmaları bence de normal değil zaten. O ayrı konu. Ben liglerdeki %110'luk takımlara dahi laf ediliyor diye yazmıştım.

Kendin kolaylıkla %100 veya %105 lik takımlar transferlerle oluşturulabiliyor demişsin. Ve sonra da %100 ile %110 un karşılaşması sorun teşkil etmez demişsin. Yani bir ligde %110 varsa neden hepsi ona yakın olmak zorunda ki? %110 bir tane olur %100 bir tane olur %90-100 arası 4 tane olur. Gerisi %90 aşağısı olur. Bunda ne sorun var? Adamlar %110 diye illa her defasında %100 üstüyle mi karşılaşmak zorunda?

Bu paragrafı okumanı öneririm. Çünkü maksimum sınırlar diye belirtip yanlış bir kanıya düştüğün düşüncesindeyim. Demişsin ki sezon başında ya parayla ya da parasız %105 yaparsın falan. Para harcamadan, sadece önceki 2-3 seneden kalan yeşil paketlerle veyahut da para harcayıp yeşil paketler alarak genç oyuncularını geliştirip %120 lik bir takımla sezona başlamak çok normal bir durum. Hatta bu işi parasız yapanları takip edersen 2-3 sezon lige %90 ile başlarlar. Sonra bir sezon tüm yeşil paketleri harcayıp o sezon %120 lerle başlarlar. Döngü halinde 2-3 sezon biriktir. 1 sezon harca mantığını güderler.

Diğer belirtmek istediğim nokta: Zaten oyun içinde sezona %120 üstü ile başlayan çok çok çok nadir kişi vardır. Bunlar ille bir lige düşecek. Ve eğer bunları denk olsunlar diye bir lige toplarsan o adamların içinde %105 likler üst lige dahi çıkamayacak. Siz ise %90 ile sezonu şampiyon tamamlayacaksınız. Bu mu adalet olmuş olacak?

Benim anlattıklarımı daha net anlamak isterseniz Şampiyonlar Ligi'nde veya UEFA'da grup kuralarına bakmanız yeterli.
    Bu anlatacağım şey oyunda şu an yok.Yani bir nebze var ama tam değil. Ama ben böyle olmasını isterdim. Oyun torbalar oluşturmalı. Mesela 14. seviye olan herkesin o sezona başlarkenki güçlerini sıralamalı. Tüm takım sayısını 14'e bölüp baştan itibaren takımları 14 torbaya ayırmalı. Ordan rastgele (aynı torbada olanlar aynı gruba gelmeyecek şekilde) gruplara bölmeli. (Örnek olarak 15. seviyede 1400 takım olsun. 100 lig olacak ve en güçlü 100 takım ayrı liglere en güçlü ikinci 100 takım ayrı liglere dağıtılacak şekilde ayarlanacak.) Yani benim savunduğum düşünce bu. Ama daha önceki mesajlarımda da belirttiğim üzere %50 gücü olan arkadaşımın ligindeki en güçlü takım %70 güçte. Benim ligimde %90-100 arasında 6-7 takım var. Yani oyun benim anlattığıma değil sizin istediğinize daha yakın zaten. Sadece ikisine de tamamen uyum göstermiyor. Kupada ise tamamen sizin istediğiniz olay mevcut durumda. En iyi 14 oyuncuya göre bakılıyor. Herkes nerdeyse aynı güçte. Tabi orda da sezon içinde daha çok gelişen kazanıyor.

Neyse hep aynı şeyleri söyler olduk düşüncelerini belirten herkese teşekkür ederim.
    Last edited by mehmetkaya; 05-17-2016 at 05:22 PM.

Apprentice
    Sanırım şampiyonlar ligi bitiyor erkenden benim için. Bune yahuu

Bunu kim açıklayabilir?-ekran-al-nt-s-.jpg

Turkish Forum Moderator Ercan Mehmet Minkil's Avatar
    Quote Originally Posted by Ahmet T. Öncü View Post

Click image for larger version. 

Name:	Ekran Alıntısı.JPG 
Views:	24 
Size:	88.7 KB 
ID:	67022
    Kötü olmuş ama yılma

Rookie
    -------
    Last edited by Euthyrox; 05-18-2016 at 04:40 PM.

Newbie
    Bu duruma rağmen lidermişsin ama!!....birde tam tersini düşün sen para Zaman ve token harcıyorsun karşındaki hiç bir şey yapmıyor yani maçlarını izlemiyor,takımı senden çok çok güçsüz ama bu halde bile sen ne yaparsan yap gelip seni yenebiliyorlarsa işte asıl can sıkıcı olan, adaletsiz olan oyundan soğutan budur kardeşim ...bende bu konuda defalarca şikayet veya memnuniyetsizlik olarak yazdım ama maalesef bi tarafına takan yok...

Apprentice
    Quote Originally Posted by Ayhan Cıbır View Post
    Bu duruma rağmen lidermişsin ama!!....birde tam tersini düşün sen para Zaman ve token harcıyorsun karşındaki hiç bir şey yapmıyor yani maçlarını izlemiyor,takımı senden çok çok güçsüz ama bu halde bile sen ne yaparsan yap gelip seni yenebiliyorlarsa işte asıl can sıkıcı olan, adaletsiz olan oyundan soğutan budur kardeşim ...bende bu konuda defalarca şikayet veya memnuniyetsizlik olarak yazdım ama maalesef bi tarafına takan yok...
    Oyunun kazananı nasıl bir algoritma ile belirliyor çözemedim. Antreman günde 4 kez. Morallari ve kondisyonları full olmasına rağmen yani neye göre bir algoritması var anlamıyorum.Sistem sanki maç başlamadan kazanan bu diyor gibi geliyor bana.

Rookie
    Quote Originally Posted by Ahmet T. Öncü View Post

Click image for larger version. 

Name:	Ekran Alıntısı.JPG 
Views:	24 
Size:	88.7 KB 
ID:	67022
    Ful kondisyon, ful moral, ful antrenman bonusu ve ful teşvik primiyle çık; taktiğini iyi ayarla, maça gir. Ben geçen sene kupa çeyrek finalinde %101 ile %127 ye karşı bu şekilde 2-0 ve 3-0 kazanmıştım. Karşındaki kişinin de neler yapacağına bağlı ama şans da var tabi işin içinde. Başarılar.

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast