Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 11 to 20 of 20
Like Tree2Likes

Thread: Bu Ne Kepazeliktir?

Apprentice Anarşi's Avatar
    Öncelikle 27 sezonda nelerin değiştiğini Konuşarak başlasaydınız keşke. 4 sezonda çok fazla maç kaybetmişsiniz. %20 yüksek veya alt olduğunda iş tamamen taktiksel oluyor. Santranç gibi hamle oyununa başlıyor. Ben size 1-2 ipucu yazayım belki işinize yarar. Çok uzun yazdığınız için ben okuyamıyorum tamamını.

Maça ; Sert Hucüm karışık Karışık Kapalı
    Alçak Zor Bölgesel Kapalı başlayabilirsiniz, rakip güçlüyse normal veya savunma başlayın.

Rakipte dmc varsa uzun pastan kaçının, AMC veya çift ST si varsa ofsayt taktiğini açmayın. Çift santrafor kullanan rakibe ortadan oynamayın, Rakibin 4 ve daha fazla ofansif oyuncusu varsa düşük press oynayın top çalma zor. Uzun paslarınız yerini bulmazsa aml Amr ileride kalmıştır rakip Dr dl nin gerisine alın.

Oyun neden böyle yapıyor vb.sistem veya adamların ticari durumu ile tartışırsak sonuç alamayız. Biz deneyip neyin dogru işleyip neyin işlemediği hakkında konuşabiliriz. Dediğim gibi sezonda 2 troll sonuç normal fazlasında kesinlikle hata yapıyoruzdur.

2.faktör oyuncu genetiği, FM oynayanlar bilir oyuncuların gizli özellikleri olur. Bunu denemeden bilmek zor, Düşük kalitedeki oyuncudan daha fazla verim aldığımda oluyor. Mesela etkinliklerde verilen oyunculardan hiç fayda görmedim.

Ben bu şekilde yazıyorum ama çok fazla küçükte olsa etki eden şeyler var, dediğim gibi %20 alt üst rakipte iş tamamen santraç gibi. Size nacizane, 2 takım daha açmanız ve hazırlık maçları ile deneme yapmanız.

Turkish Forum Moderator Ercan Mehmet Minkil's Avatar
    Quote Originally Posted by İsmail View Post
    Pardon, Ercan Hocam.

Dediklerinizden şunu anlıyoruz: Daha iyi bir mağaza bulabiliyorsanız oraya gidin. Ayakkabılarımız bu ve işverenlerimiz tamamı ile ticari kaygılar doğrultusunda hareket etmektedir. Ben patron olsaydım müşteri memnuniyetini önemserdim, kesinlikle bu böyle olurdu. Fakat işverenlerimiz en az emekle en fazla kazandıran modellerin üretimine öncelik veriyor. Dilerseniz diğer mağazalara göz atabilirsiniz, fakat sizi uyarırım ki; caddedeki diğer dükkanlarda mağazamızdakilerden daha iyi ayakkabılar bulamazsınız!

Konuyu anlamış bulunmaktayım.
    Peki sadece şu soruya cevap verebilir misiniz?
    Oyuna para yatıranlar da bu sorunlarla muhattap ediliyor mu?
    Ben zaten platform olarak Top Eleven tarzında (kişisel görüşüm) daha iyi bir menajer oyunu sistemi görmedim.Var sa da ben göremedim.Bu oyunda 6.senem ve sistemin sadece yenilenerek biraz daha genişletilmesi taraftarıyım.Çünkü beni bir oyunda çeken tasarımı,her hafta bir etkinlik vb ve bir oyunseverlerin genişletilmiş bir platformda oynayabilmesi. Bu sizin yaşadıklarınızı da ben şuan yaşıyorum bunun ayrımcılık olduğunu düşünseydim kendimide katmazdım.Her görüşe de saygım sonsuz... Oyun algoritmasının üzerinde biraz daha esnek davranılması bence kesin olacak sonuçları değiştirebiliyor.Bu da aslında çok olumsuz bişi değil. Önceden hangi takımın yeneceğini bilmek zaten oyunu amacı dışına iter ve sıkıcı hale getirirdi.O yüzden ben kendim tümden takımımı yenileyeceğim bunun içinde 10 ay rahat bekledim ve bekliyorum da şuan 5K ya yakın token biriktirdim bu sayede istediğim bir takımı doğruları veya yanlışlarıyla kurabilme imkanını sağlayabilirim.

SM-G973F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Newbie
    Quote Originally Posted by Anarşi View Post
    Öncelikle 27 sezonda nelerin değiştiğini Konuşarak başlasaydınız keşke. 4 sezonda çok fazla maç kaybetmişsiniz. %20 yüksek veya alt olduğunda iş tamamen taktiksel oluyor. Santranç gibi hamle oyununa başlıyor. Ben size 1-2 ipucu yazayım belki işinize yarar. Çok uzun yazdığınız için ben okuyamıyorum tamamını.

Maça ; Sert Hucüm karışık Karışık Kapalı
    Alçak Zor Bölgesel Kapalı başlayabilirsiniz, rakip güçlüyse normal veya savunma başlayın.

Rakipte dmc varsa uzun pastan kaçının, AMC veya çift ST si varsa ofsayt taktiğini açmayın. Çift santrafor kullanan rakibe ortadan oynamayın, Rakibin 4 ve daha fazla ofansif oyuncusu varsa düşük press oynayın top çalma zor. Uzun paslarınız yerini bulmazsa aml Amr ileride kalmıştır rakip Dr dl nin gerisine alın.

Oyun neden böyle yapıyor vb.sistem veya adamların ticari durumu ile tartışırsak sonuç alamayız. Biz deneyip neyin dogru işleyip neyin işlemediği hakkında konuşabiliriz. Dediğim gibi sezonda 2 troll sonuç normal fazlasında kesinlikle hata yapıyoruzdur.
    Aslında mesajım çok daha uzundu, fakat farkedemediğim bir sorun yüzünden yarım gönderilmiş. Ben de sadece görsellerin olduğu şekilde mesajı değiştirdim.

Genel düşüncenize kesinlikle katılmıyorum. Neden katılmadığımı da bu uzun yazıyla belirtme eğilimindeydim. Fakat siz zaten okumayacağınız için aynı mesajı yazmak için uğraş vermek istemiyorum. Tartışmak istiyorsanız uzun yazılarımı okumak zorundasınız. Futbolu kısa anlatacak kadar az bilmiyorum.

Sadece 27 sezonda bu başarılara hilesiz ulaşabilmiş birinin, son 4 sezonda beyni sıfırlanmış olması gerekir başarısız olması için.
    Ya da rakiplerinin dahi seviyesine çıkmış olması gerekir. Yani 4 sezonda yaşamış olduğum saçmalıkları taktiksel hatalarla ilişkilendirmek söz konusu olamaz.

Yanlış anlamayın beni. Amacım kimseye sözsel üstünlük sağlamak, kırıcı olmak yada haksız ithamlarda bulunmak değil. Oyun futbol mantığından uzaklaşıyor.
    Bunun düzeltilmesi için bilen biri olarak hataları vurguluyorum. Ağır konuşuyor olabilirim çünkü sürekli sistem hatasınn benim hatammış gibi önüme koyulmasından sıkıldım.
    Anarşi likes this.

Quote Originally Posted by Ercan Mehmet Minkil View Post
    Ben zaten platform olarak Top Eleven tarzında (kişisel görüşüm) daha iyi bir menajer oyunu sistemi görmedim.Var sa da ben göremedim.Bu oyunda 6.senem ve sistemin sadece yenilenerek biraz daha genişletilmesi taraftarıyım.Çünkü beni bir oyunda çeken tasarımı,her hafta bir etkinlik vb ve bir oyunseverlerin genişletilmiş bir platformda oynayabilmesi. Bu sizin yaşadıklarınızı da ben şuan yaşıyorum bunun ayrımcılık olduğunu düşünseydim kendimide katmazdım.Her görüşe de saygım sonsuz... Oyun algoritmasının üzerinde biraz daha esnek davranılması bence kesin olacak sonuçları değiştirebiliyor.Bu da aslında çok olumsuz bişi değil. Önceden hangi takımın yeneceğini bilmek zaten oyunu amacı dışına iter ve sıkıcı hale getirirdi.O yüzden ben kendim tümden takımımı yenileyeceğim bunun içinde 10 ay rahat bekledim ve bekliyorum da şuan 5K ya yakın token biriktirdim bu sayede istediğim bir takımı doğruları veya yanlışlarıyla kurabilme imkanını sağlayabilirim.

Oyunun bu algoritması değişmez, eğer çözülebilen, basit bir algoritma olsaydı şimdiye kadar ayakta duramazdı. Kalan kısımda aynı fikirdeyim.

Sadece 27 sezonda bu başarılara hilesiz ulaşabilmiş birinin, son 4 sezonda beyni sıfırlanmış olması gerekir başarısız olması için.
    Ya da rakiplerinin dahi seviyesine çıkmış olması gerekir. Yani 4 sezonda yaşamış olduğum saçmalıkları taktiksel hatalarla ilişkilendirmek söz konusu olamaz.
    Öncelikle yanlış anlaşıldıysam kusura bakmayın ben çok bilmişlik yapacak biri değilim, çok fazla deneme ve araştırma yaptığım için tecrübe aktarıyorum, bu herkeste işe yarayacak diye birşey yok. 27 2 sene yapıyor, son 3-4 ay öncesi, oyun motorunda bazı şeyler değişti. Hatta ilk 100 deliler "Nordeus Oyunu Öldürüyorsun" diye isim değiştirdiler. Maç içerisinde önceden rakip yoksa, sistem tek taktik oynatıyordu. Şimdi skora göre taktik yapıyor. Sert hucüm başlayıp hemen normal oyuna dönüp, yukarıda belirttiğim ayrıntıya göre talimat ayarlıyorum. Gol attıktan sonra normal i savunma yapıyorum, düşük kalite rakip maçları 7-8 den aşağı bitmiyor. Benimle aynı olanlar veya yakın olanlar hep aktif o yüzden maç içinde sürekli sistem değişiyor. Siz tek taktik mi? Oynuyorsunuz. Mesela sert hucüm herşeyi çözer diye düşünenler var bu büyük bir yanılgı. Yada sert savunma?

Uzun yazıdan kastın bu ben ne yazdım konsantre olamıyorum

Newbie
    Quote Originally Posted by Ercan Mehmet Minkil View Post

Teşekkür ederim, cevabımı almış bulunmaktayım.

Mobil platformdaki en başarılı futbol menajerlik oyunu. Aksini düşünsem hiç uğraş vermez altarnatiflere yönelirdim.
    Benimde yaklaşık 600 tokenim, yaklaşık 1500 moral paketim, yaklaşık 4500 tane de dinlenme paketim var. Ve neredeyse tamamen kurulu bir takımım.
    Kabul buyurursanız hem bu kadar fazla kaynak biriktirebilip, hemde rakipleri arasında en iyi kadroya sahip olabilmek kolay gerçekleştirilebilen bir şey değil.
    Oyuncu tasarımını oluştururken de denklemler oluşturdum hayal bile demezsiniz. Ve her gün 1 saatini bu oyuna düzenli olarak veren biri olarak konuşuyorum.
    Böyle bir emeğe karşılık saçma sapan sonuçları kim kabul edebilir. Sizinle yer değiştirsek eminim ki en az benim kadar agır sözler sarfederdiniz.
    Yani bu kadar kafa patlatmaya başarının gelmiyor olması yakışıkalıyor mu hiç?
    Ben her maçı kazanalım demiyorum, adil sonuçlansın diyorum, yani oyun üstünlüğü sağlamadığım rakipler karşısında hiç bir usulsüzlükten bahsedemem.
    Oyunu alamamışsam, maçı da alamam, oldukça doğal ve hatamı düzeltme yönünde uğraş veririm.
    Fakat sürekli rakiplerin şans faktörüyle hak ettiğim maçı kazanamamış olmam. tüm hamlelerimi gereksiz kılıyor.
    Çok basit, sadece şans faktörü azaltılarak bütün sorun çözülecek. Sezonda 3-5 maç şansızlık yaşanılabilir.
    Fakat oran o kadar yüksek ki, oyunu bırakmış bir kişi beni kupa finalinde eleyebiliyor.

Bu kadar fazlasına katlanılamaz.

Oyunda da sapır sapı oyunu bırakmalar devam ediyor bu bağlamda.

Turkish Forum Moderator Ercan Mehmet Minkil's Avatar
    Teşekkür ederim, cevabımı almış bulunmaktayım.

Mobil platformdaki en başarılı futbol menajerlik oyunu. Aksini düşünsem hiç uğraş vermez altarnatiflere yönelirdim.
    Benimde yaklaşık 600 tokenim, yaklaşık 1500 moral paketim, yaklaşık 4500 tane de dinlenme paketim var. Ve neredeyse tamamen kurulu bir takımım.
    Kabul buyurursanız hem bu kadar fazla kaynak biriktirebilip, hemde rakipleri arasında en iyi kadroya sahip olabilmek kolay gerçekleştirilebilen bir şey değil.
    Oyuncu tasarımını oluştururken de denklemler oluşturdum hayal bile demezsiniz. Ve her gün 1 saatini bu oyuna düzenli olarak veren biri olarak konuşuyorum.
    Böyle bir emeğe karşılık saçma sapan sonuçları kim kabul edebilir. Sizinle yer değiştirsek eminim ki en az benim kadar agır sözler sarfederdiniz.
    Yani bu kadar kafa patlatmaya başarının gelmiyor olması yakışıkalıyor mu hiç?
    Ben her maçı kazanalım demiyorum, adil sonuçlansın diyorum, yani oyun üstünlüğü sağlamadığım rakipler karşısında hiç bir usulsüzlükten bahsedemem.
    Oyunu alamamışsam, maçı da alamam, oldukça doğal ve hatamı düzeltme yönünde uğraş veririm.
    Fakat sürekli rakiplerin şans faktörüyle hak ettiğim maçı kazanamamış olmam. tüm hamlelerimi gereksiz kılıyor.
    Çok basit, sadece şans faktörü azaltılarak bütün sorun çözülecek. Sezonda 3-5 maç şansızlık yaşanılabilir.
    Fakat oran o kadar yüksek ki, oyunu bırakmış bir kişi beni kupa finalinde eleyebiliyor.

Bu kadar fazlasına katlanılamaz.

Oyunda da sapır sapı oyunu bırakmalar devam ediyor bu bağlamda.
    Ben zaten hak veriyorum size kendim de yaşıyorum dedim Oyun bu ben de bu oyunun müşterisiyim ve sadece sizleri yönlendirmek bir nebze kafanızdaki soruların cevabı için buradayım

Bakalım gelecek ne gösterecek inşAllah en kısa zaman da olumlu gelişmeler yaşanır.

Page 2 of 2 FirstFirst 12