Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 11 to 20 of 25
Like Tree15Likes

Thread: Specijalne osobine

  1. #11
    Apprentice Slypire's Avatar
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Petrovaradin
    Posts
    295
    Jako dobra osobina je jedan na jedan za golmana, dosta toga skida gosa ..

  2. #12
    Newbie
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    5
    Nemam poverenja u specijalce, jednostavno pokazalo se da nema efekta...mozda kad je igra krenula ili na nizim nivoima. Pouzdam se u trenutno stanje. Recimo, odredim da je izvodjac kornera igrac sa najboljim dodavanjem i centarsutom, posle nekoliko kola ako nije najbolji asistent prebacujem odgovornost na drugoga. Interesantno, ovde se gotovo uvek desi pad forme kod prvobitno odredjenog igraca. Ponekad moze biti dobra opcija ostaviti ga na izvodjenjima, jer je ocigledno to jedino sto zna da radi (Mihajlovic, npr.)

  3. #13
    Community Tester
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    214
    Quote Originally Posted by Milan Dj. View Post
    Kada sam shvatio da specijalnosti sluze kao ukras? Odmah.
    Kada mi je to potvrdjeno u praksi?
    Igrao sam cetvrfinale lige sampiona protiv Q12 slabijeg rivala. Oba meca (usled bagova) zavrsena su 0:0 i pristupilo se penalima. Moja prva 3 izvodjaca su bili specijalisti za penale. Sva trojica su promasili penal i ispao sam.
    Naredne sezone u polufinalu kupa protiv Q10 slabijeg oba meca zavrsavaju 1:1 i opet penali. Opet sva 3 specijalista za penale mase i stvari su jasne.




    Naravno ima sledecu specijalnost:
    MrMaxSRB likes this.

  4. #14
    Famous nsretkovic's Avatar
    Join Date
    Jan 2013
    Location
    Serbia
    Posts
    1,582
    Najvise volim specijaliste za kornere i slobodnjake. Za slobodnjake je veoma dobro odradjena osobina jer ranije sam imao u tim igraca sa 3 zvezdice svaki slobodnjak leti preko zivog zida 95% njih. Dao je 45 golova u sezoni od toga minimum 35 iz slobodnjaka
    Sto se tice kornera evo stoper koji mi je specijalac za kornere celu sezonu izvodi kornere i imao je ukupno 20 asistencija
    1 na 1 za igraca nije losa osobina ali ipak malo ne stima...
    Drbler je dobra osobina samo za krila ili centralne veznjake zna da posluzi jer imam jednog takvog
    Napadac iz senke, veoma losa osobina skoro nista ne znaci.
    Plejmejker: Dobra osobina koja se ne primecuje u igri naravno najbolja je za zadnjeg veznog. Ne primecuje se ali ipak je to odlicna osobina za DMC-a
    Specijalista za penale: Ta osobina sluzi onako 50% ... verovatnoca da ce postici gol je 80% e sada moze se desiti i da promasi kada je bitno ako nema dovoljnu psihicku spremu. To je ona treca kutijica dole kojoj se dodaju skilovi
    Odbrambeni zid: do sada nisam imao igraca sa takvom osobinom mislim da bi najbolja bila bekovima koji sprecavaju centersut ..
    i Igra glavom: Solidna osobina moze se trenirati samo na stoperima jer valjda tu njima treba u duelima i posle kornera, mada steta sto ne moze ta osobina da se trenira spicevima jer i njima treba da posle centarsuta udare loptu glavom

  5. #15
    Apprentice
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    286
    Napadac iz senke, veoma losa osobina skoro nista ne znaci.
    Nije istina.
    Moj Memovic ima tu specijalnost i lik skoro pa svaku utakmicu dadne gol, igra na poziciji AMR-a..

  6. #16
    Famous nsretkovic's Avatar
    Join Date
    Jan 2013
    Location
    Serbia
    Posts
    1,582
    Djalovicu kako uspevas da imas takav tim gde svaki igrac ima 8 zvezdica ako svake sezone ides u novi nivo? Ili to zavisi od nivoa lige pa kad predjes nivo menadzera nivo lige ti ostane isti pa ti ostanu i 8 zvezdice tom igracu ?

  7. #17
    Newbie
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Beograd
    Posts
    2
    Pozdrav svima.

    Eto i mene nazad nakon...godinu dana?

    Vidim da se nije puno promenilo. Idalje se ne zna kako igra funkcionise i idalje nije receno na sta tacno uticu "specijalne osobine". Koliko se do sada moglo primetiti, specijalnosti su izgleda samo kozmetika. Drugim recima, ne oslanjate se na iste jer, po svemu sudeci, nemaju apsolutno nikakav znacaj.

    Poz!

  8. #18
    Famous nsretkovic's Avatar
    Join Date
    Jan 2013
    Location
    Serbia
    Posts
    1,582
    Manager ne slazem se u potpunosti bas sa tobom vecinu toga sto si rekao podrzavam ali ipak mnogo znace specijalnosti za kornere i slobodnjake i tu i tamo za penale.
    Moj spic pre 3 sezone je bio 4* imao specijalnost da izvodi slobodnjake i bio je najbolji strelac lige sa 35 gola od toga sigurno preko 25 iz slobodnjaka..
    A moj stoper specijalista za kornere je imao u toku jedne sezone oko 25 asistencija

  9. #19
    Newbie
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    29
    Ja imam kompletan tim specijalista, za nereseno i poraze.
    Specijalista za penale mi ove sezone promasuje penal za pobedu. ML dribler 35 utakmica igra formom 6 bez asistencija i golova. DC DR specijalista igranja glavom bez golova ali igra odbranu dobro jedino on nesto vredi. I cudno da u prekidima vrlo, vrlo retko odbrambeni igraci daju golove ustvari moj tim nikada nije dao gol iz centarsuta niti iz igre niti iz slobodnjaka za 29 sezona. Moj stav je da su te specijalnosti stavljene ukrasa radi i da se vise tokena trose na njih. Pobedjivao sam ekipe sa 11 specijalaca a ja nijednog nisam imao cak sam i bio neznatno slabija ekipa.
    nsretkovic likes this.

  10. #20
    Newbie
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Beograd
    Posts
    2
    To je upravo to sto kazem. Kada bi podelili sa nama na koj tacno nacin specijalnosti uticu, mogli bi da znamo da li zaista ima neke koristi od istih.

    Ranije sam X puta pitao da li specijalnosti funkcionisu po principu:
    A) Dodaju +X na (na primer dribling igracu koji je dribler, +X na dodavanje i postavljanje igracu koji je PM itd.)

    B) Daju X % sansi igracu sa specijalnoscu da uspe u svojoj nameri bez obzira na kvalitet protivnika. Na primer, 10% da da gol iz slobodnjaka bez obzira na to koliko je golman kvalitetniji.

    C) Na neki treci nacin.

    Nikad nisam dobio odgovor.
    Do not take this game too seriously.

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast