Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 11 to 20 of 27
Like Tree2Likes

Thread: Cf poli iasi

  1. #11
    Super Moderator PricopGeorgeCătălin's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Romania
    Posts
    12,976
    Bafta in continuare :P
    Orlova FC - onForum - LIKE Orlova FC - onYoutube - SUBSCRIBE Orlova FC - onFacebook

  2. #12
    Rookie minasthiryt's Avatar
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    82
    Quote Originally Posted by PricopGeorgeCătălin View Post
    Bafta in continuare :P
    Multumesc! La fel si tie!




    Va spuneam ieri ca astept o victorie in meciul din campionat dupa ce pierdusem cu 1-0 in prima mansa a cupei, insa tot ieri va spuneam ca urma sa intalnim o echipa artagoasa si imprevizibila, o echipa de mijlocul clasamentului care trece usor de la o victorie la o infrangere sau la un egal cu adversari puternici sau nu. Ei bine, din pacate au reusit sa ne incurce si pe noi, ba chiar erau sa ne fure toate cele 3 puncte si sa ne aduca prima infrangere pe teren propriu in acest sezon. Am dominat la cateva capitole partida dar golul egalizator a venit abia in min 88', prin reusita lui Cadariu, asta dupa ce ei au condus la pauza dupa ce au deschis scorul dupa o lovitura libera in min 37'.

    Astazi (25.11) am avut o deplasare dificila la cealalta echipa romaneasca din Campionat. O echipa care pana la meciul cu noi in ultimele 4 meciuri aveau 2 egaluri si 2 victorii. Singura data cand pierdusera pe teren propriu a fost in etp a 2 a in fata liderului la zi.



    Nu ma asteptam la un scor fluviu, mai ales dupa ce scorul arata 2-0 pentru gazde inca din min 23'. A fost 2-1 la pauza dupa ce Stanciu a redus din diferenta in min 32'. Ce a urmat dupa pauza a fost fantastic pentru noi. Daca gazdele reusisera in primele 20 minute ale partidei sa ne inscrie doua goluri, noi in 20 de minute in al 2 lea mitan am reusit 4 goluri. Desi la urma urmei e ca si cum as fi castigat cu 0-3, din punct de vedere al golaverajului, ma bucur ca dupa doua meciuri frustrante, acea infrangere din cupa (1-0) si acel egal (1-1) chinuit pe teren propriu, a urmat aceasta dezlantuire. Acest rezultat este un motiv in plus sa cred ca maine vom obtine un rezultat pozitiv, un rezultat care sa ne permita accederea in urmatorul tur al Cupei.

    Meciurile de maine:


    Adversarul de maine din Campionat este unul cam de aceeasi valoare cu noi, sper ca nu ne vom speria asa cum s-a intamplat cand am intalnit echipa EKALI BC si abia am scos un egal (tot acasa: 2-2). Vreau de la echipa ca maine sa isi faca suporterii foarte fericiti si sa obtinem calificarea in cupa si o victorie importanta in campionat.
    Adversarul din campionat:


    C'ya!
    ✰✰✰✰✰CFPI✰✰✰✰✰
    Since: Nov. 2010 - Now: Level 27
    - 1 - 0 - 1
    CF POLI IASI > http://forum.topeleven.com/team-show...poli-iasi.html

  3. #13
    Rookie minasthiryt's Avatar
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    82
    Incepusem sa scriu o "mini povestioara" cu tot ce s-a intamplat in ultimele meciuri cu CFPI dar am inchis pagina din greseala si s-a pierdut tot si nu mai am rabdare sa o scot din nou la capat asa ca o sa va prezit mai pe scurt situatia echipei.

    Din Cupa am fost eliminati asta desi am incercat tot posibilul sa intoarcem scorul din tur. Am folosit ca tactica de start un 4-1-2-1-2 Narrow pentru a contracara tactica adversarului, un 3-4-1-2 insa la pauza am fost nevoit sa trec pe un 4-3-2-1 pentru a avea ceva mai multe sanse in fata portii pentru ca adversarul ne tine in corzi. Am riscat si ocaziile au venit dar fara vreun efect pe tabela. Pe final, am lasat multe spatii in defensiva si oaspetii au dat lovitura decisiva in min 88 si cu 0-2 la general au mers in optimi.

    Dupa meciul de cupa a urmat derby-ul cu leaderul la zi insa a fost un meci pe care rebuie sa-l uitam cat mai repede:

    Am jucat binisor dar nu am avut luciditate la finalizare in timp ce adversarul ne-a taxat ori de cate ori a putut.

    Trebuie sa ne revenim mai ales ca urmau 3 meciuri de 9 puncte cu ocupantele locurilor 9, 13 si 14:



    Cu toate ca aveam nevoie de maxim de puncte, az am mai dat o data cu bata'n balta si am scos un chinuit 0-0 in deplasare si tot ce ne ramane de facut e sa obtinem cele 6 puncte ramase pentru ca apoi avem derby cu locul 3 si acel meci este singura noastra sansa de a ramane in cursa pentru titlu sau pentru un loc de UCL.
    ✰✰✰✰✰CFPI✰✰✰✰✰
    Since: Nov. 2010 - Now: Level 27
    - 1 - 0 - 1
    CF POLI IASI > http://forum.topeleven.com/team-show...poli-iasi.html

  4. #14
    Rookie minasthiryt's Avatar
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    82
    Meciul de az 28.11.2013


    Cel mai probabil tactica adversarulu va fi urmatoarea:


    In acest sezon am observat ca 4-2-3-1 folosit de mine e vulnerabil in fata unor tactici cu multi mijlocasi si ma gandesc ca la meciul de azi sa folosesc un 4-4-2 sau 3-5-2 pentru ca avem mare nevoie de toate cele 3 pct.
    ✰✰✰✰✰CFPI✰✰✰✰✰
    Since: Nov. 2010 - Now: Level 27
    - 1 - 0 - 1
    CF POLI IASI > http://forum.topeleven.com/team-show...poli-iasi.html

  5. #15
    Rookie minasthiryt's Avatar
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    82
    Desi din ultimele 3 etape ne-am dorit sa obtinem 9 pct, ne-am ales doar cu 4, asta pentru ca nu am avut evolutii destul de bune desi adversarii erau accesibili.Pana si cu lanterna rosie (ieri) am castigat cu doua goluri pe final de meci.


    Situatia in clasament arata astfel;


    Urmeaza meciuri grele chiar daca jucam acasa si cel mai dificil este cel de astazi, pentru ca pentru a ne mentine sansele la un loc de uCL avem mare nevoie de toate cele 3 puncte.Iata si programul etapei de astazi:
    ✰✰✰✰✰CFPI✰✰✰✰✰
    Since: Nov. 2010 - Now: Level 27
    - 1 - 0 - 1
    CF POLI IASI > http://forum.topeleven.com/team-show...poli-iasi.html

  6. #16
    Rookie minasthiryt's Avatar
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    82
    Dupa victoria chinuita cu lanterna rosie a fost nevoie de un soc la echipa pentru ca rezultatele sa vina:


    Cand spun "soc' ma refer la asezarea tactica.Am trecut de la 4-2-3-1- la 3-2-2-2-1 Butterfly:

    Aproape ca am spulberat adversrii si am scapat o a 3 a victorie consecutiva in fata leaderului, acesta scotand un egal 1-1 cu un gol marcat pe final. Poate daca as fi asistat la meci, cine stie, poate castigam si acel meci. Oricum am revenit in cursa pentru un loc de UCL si de ce nu, chiar pentru titlu.

    De 1 Decembrie le-am pregatit o surpriza fanilor si anume: un nou echipament de joc si un amical de lux in compania echipei lui Mourinho.


    Iata clasamentul la zi si etapa de astazi:


    Programul CFPI pana in weekend:



    Toate cele bune!
    ✰✰✰✰✰CFPI✰✰✰✰✰
    Since: Nov. 2010 - Now: Level 27
    - 1 - 0 - 1
    CF POLI IASI > http://forum.topeleven.com/team-show...poli-iasi.html

  7. #17
    Super Moderator PricopGeorgeCătălin's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Romania
    Posts
    12,976
    Frumos echipament
    Orlova FC - onForum - LIKE Orlova FC - onYoutube - SUBSCRIBE Orlova FC - onFacebook

  8. #18
    Rookie minasthiryt's Avatar
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    82
    Quote Originally Posted by PricopGeorgeCătălin View Post
    Frumos echipament
    Multumesc!

    Dupa 3 calde au venit doua reci. "Fluturasul" 3-2-2-2-1 nu a facut fata unor schimbari ale adversarilor si cand spun schimbari ma refer nu doar la tactici ci chiar la ora de disputare a meciului. Nu e greu sa iti studiezi un pic adversarul, dar cand acesta are mai mult timp decat tine exact inaintea inceperii meciului si iti schimba tactica pentru a o contracara pe a ta sau iti schimba ora meciului, deja in situatii in care echipele sunt de valori apropiate aceste lucruri conteaza, asta vazandu-se in ultimele doua meciuri pierdute de CFPI:


    In urma acestor doua rezultate am cazut de pe 4 pana pe 8, ce-i drept diferenta dintre noi si locul 3 este de doar o victorie (3pct). Este un sezon echilibrat cu multe surprize, echipe care-si revin surprinzator si incurca pe multi, dar si echipe (precum a noastra) care fac pasi gresiti cand nu te astepti.

    Iata cum arata clasamentul inaintea etapei de astazi:


    Meciul de astazi este impotriva formatiei de pe locul 2, o echipa care a pierdut doar de doua ori in acest sezon in campionat, insa a facut si multe egaluri, unul chiar impotriva noastra in tur, scor 2-2.
    Vreau si sper ca la finele sezonului sa fim in primele 4 echipe pentru ca imi doresc o evolutie in UCL pt acesti baieti.
    ✰✰✰✰✰CFPI✰✰✰✰✰
    Since: Nov. 2010 - Now: Level 27
    - 1 - 0 - 1
    CF POLI IASI > http://forum.topeleven.com/team-show...poli-iasi.html

  9. #19
    Rookie minasthiryt's Avatar
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    82
    Ultimele stiri doar pe: https://www.facebook.com/cfpoliiasi
    ✰✰✰✰✰CFPI✰✰✰✰✰
    Since: Nov. 2010 - Now: Level 27
    - 1 - 0 - 1
    CF POLI IASI > http://forum.topeleven.com/team-show...poli-iasi.html

  10. #20
    Rookie minasthiryt's Avatar
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    82
    Ultimele doua rezultate din cele 4 etape ramase:


    Din pacate desi am dominat meciul din deplasare, am pierdut surprinzator.
    Desi astazi am facut scor cu echipa codasa, in urma rezultatelor din aceasta etapa ne-am luat adio de la titlu INSA ne luptam pentru un loc de UCL.
    Clasamentul inaintea ultimelor doua etape:

    Cu putina sansa putem termina pe 3,dar trebuie sa castigam neaparat cele 2 meciuri iar adversarul de pe locul 3 sa piarda ambele meciuri pe care le mai are de jucat.
    ✰✰✰✰✰CFPI✰✰✰✰✰
    Since: Nov. 2010 - Now: Level 27
    - 1 - 0 - 1
    CF POLI IASI > http://forum.topeleven.com/team-show...poli-iasi.html

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast