12,976
    Quote Originally Posted by minasthiryt View Post
    Ultimele doua rezultate din cele 4 etape ramase:

Din pacate desi am dominat meciul din deplasare, am pierdut surprinzator.
    Desi astazi am facut scor cu echipa codasa, in urma rezultatelor din aceasta etapa ne-am luat adio de la titlu INSA ne luptam pentru un loc de UCL.
    Clasamentul inaintea ultimelor doua etape:

Cu putina sansa putem termina pe 3,dar trebuie sa castigam neaparat cele 2 meciuri iar adversarul de pe locul 3 sa piarda ambele meciuri pe care le mai are de jucat.
    Cred ca pentru tine cel mai important acum este sa reusesti sa promovezi pe unul dintre locurile de CL.
    Orlova FC - onForum - LIKE Orlova FC - onYoutube - SUBSCRIBE Orlova FC - onFacebook

2. #22
    Rookie minasthiryt's Avatar
    Nov 2013
    82
    @Catalin: Am reusit in cele din urma dupa un sezon plin de suisuri si coborasuri, sa termin pe locul 4.

Sezonul 48 a incepun cam rau pentru noi cu o infrangere acasa in primul tur preliminat din Cupa:

Am avut si noi ocazii de a marca dar avand in vedere ca oaspetii au mai ratat si un penalty in min 55' puteam spera la un retur mai bun dupa 0-1 acasa.
    Tactica folosita pe teren propriu a fost un 4-3-2-1.

Pentru retur am optat pt un 3-2-2-2-1 B si am inceput si mai prost meciul primind gol in min 5'. Din acel minut am trecut si DML + DMR pe ofensiv la fel cum erau AML +AMR, am reusit sa echilibram meciul dar fara efect pe tabela si din in 30 am trecut la 4-3n-2-1 cu MC central si AML +AMR pe ofensiv si am reusit pana la pauza sa intoarcem rezultatul. Pe langa schimbarea tactica am trecut si la ordin: "atac puternic". Dupa pauza am mentinut stilul ofensiv si credeam ca odata cu golul lui Yoo de 1-3 vom sta linistiti pana la final dar in min 85 gazdele au redus din diferenta si am trait cu emotii finalul de meci, adversarii avand in ultimul minut o sansa de egalare dar defensiva a rezistat.
    Asadar 3-3 agg dar mergem mai departe in Cupa datorita golurilor din deplasare. De mentionat faptul ca echipa adversa urmeaza sa joace in grupele CL si ii putem intalni din nou in fazele eliminatorii ae ligii daca ambele echipe vor ajunge pana acolo.

82
    Daca sezonul trecut l-am inceput cu o infrangere 2-0 in deplasare contra echipei care avea sa castige titlul si cu toate astea am reusit sa ne revenim si sa avem un sezon bunicel cu o clasare pe locul 4, acum am inceput cu o infrangere drastica scor 5-1 . Nu prea cred ca se preconizeaza un sezon bun pentru CFPI. AM trecut la un alt nivel, evoluam in trei competitii dar cel mai mult ne dorim o "primavara" europeana, mai ales ca in campionat am inceput dezastruos.

Ramane de vazut ce va fi.
    Iata dezastrul din prima etapa:

Mentionez faptul ca pregatisem un 4-5-1 V pentru meciul care stiam ca-l voi avea maine dimineatza in CL si nu ma gandeam ca server-ul va seta meciul meu din prima etapa asa devreme astazi si mai mult nu credeam ca aceasta tactica ar fi una ciar atat de dezastruoasa pentru un meci in deplasare INSA cu toate astea adversarul nu a avut mila.