Page 142 of 177 FirstFirst ... 4292132140141142143144152 ... LastLast
Results 1,411 to 1,420 of 1765
Like Tree3834Likes

Thread: Sezona 61 - 14.Decembar - Kako vam ide?

  1. #1411
    VIP
    Join Date
    Sep 2014
    Location
    Beograd
    Posts
    11,542
    Quote Originally Posted by t11_fan View Post
    Jedna offtopic:
    ne bih želio da me krivo shvatite , ali nije mi jasno zašto (neki, ne svi) u Srbiji pišu strana imena onako kako se čitaju;
    vidim tekst na mozzartsport stranici, polomih se dok se sjetim koji je to igrač na kojeg misle, daleko lakše bi bilo da pišu "kako treba"
    jednom sa bio pročitao kod njih transfer špekulacije za Liverpool, tad su napisali da ih interesuje Majka Ričards hahahahaha
    Vidi, da bih pisao u originalu, morao bih da naučim sve jezike sveta, one poljske i turske kukice, španske akcente, itd, itd, da ne nabrajam... Mnogo je lakše kako se izgovara... E sad, što je seljak sa Mozzarta napisao Majka, a ne Mika (Micah) to je njegova nebuloza... Ja nemam problem da pišem i jedno i drugo, uglavnom pišem kako mi padne na pamet u tom trenutku... Problem nije pisati ime u nominativu, ali nastaje kad kreneš da ga menjaš po padežima u originalu... Ako se igrač zove Muñoz, ne mogu da kažem "lopta je kod Muñoza", ili još gore "lopta je kod Muñoz"... Mnogo je lakše da kažem "lopta je kod Munjoza"...
    NTNK likes this.

  2. #1412
    VIP t11_fan's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Croatia
    Posts
    2,435
    Slažem se, ali nekako mi je čudno za čitati takav izgovor, možda zato što u zadnje vrijeme dosta čitam na engleskom pa mi se teže priviknuti. Mogao je napisati na engleskom makar i u nominativu onako kako je na engleskom, ne bi mu nitko zamjerio, bolje nego da je krivo preveo englesko ime, odnosno osramotio se.
    Uglavnom, evo dotičnog teksta:
    Crvena revolucija: Liverpul dovodi čak šest pojačanja za juriš na Ligu šampiona!
    NTNK likes this.
    Ex top eleven player


  3. #1413
    VIP
    Join Date
    Sep 2014
    Location
    Beograd
    Posts
    11,542
    Ma nije ni prvi ni poslednji koji je pogrešno preveo, to je kad polupismeni prevode... Pa Mourinho se ovde zove Murinjo, a ne Morinjo... Xavi je godinama bio Ćavi, pa je neko iskopao da se izgovara Šavi, pa su svi počeli da pišu Šavi, a nije ni jedno ni drugo... To je samo stvar navike, da si se navikao ovako, ne bi ti bilo čudno... pa ja se sećam da sam u vojsci stalno rešavao hrvatske križaljke sa jednim likom iz Zagreba, samo zbog tih imena u originalu bile su mi teže za rešavanje od ovih naših...
    t11_fan, NTNK and Aleksandar Ilok like this.

  4. #1414
    Dreamer Mateo Šimunović's Avatar
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    373
    Sto mi krivo sto neigram balkanski server kad vidim imam 70 ljudi na t11 a mogu pratit ih 2-3 ahhah hebem ti sve,a Milanr kako si proso
    t11_fan and Macva FC like this.

  5. #1415
    VIP t11_fan's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Croatia
    Posts
    2,435
    Celtic dobio još jednu u nizu minimalnim rezultatom 1-0, ali važni bodovi su tu, iako je ponovo gol razlika 1, bitno da su 3 boda.
    TSGH je poražen 2-1, iako je koristio dobru kontra formaciju (kako je "propisano") nekim čudom (u formaciji 451V) je bio izdominiran od 3n142. Nisu moji igrali tako loše, 3x6, ostalo 7 pa čak i 8, posjed +5% na strani domaćina (obojica prisutna) koji je imao 58% lopte i više udaraca... Ako counter formations predlaže 451V nije mi jasno zašto je igrao tako loše iako sam i zamjenama pokušavao dobiti na posjedu, nije prošlo. Nakon ovog poraza TSGH je pao na 6. mjesto, a što je najgore, daleko je 4. mjesto (LP), a 8 mjesto još dalje, ne znam šta je gore.

    Zaboravio sam dodati, kod mene počeo injury period, danas u glavnom timu 3 igrača out.
    Last edited by t11_fan; 01-06-2015 at 09:18 PM.
    Steppenwolf likes this.
    Ex top eleven player


  6. #1416
    Famous vedran boca juniors's Avatar
    Join Date
    Sep 2014
    Location
    Croatia
    Posts
    1,860
    i niko nezna kako se u Crnog Gori moze vucher za tokene kupit,pa zar od toliko balkanaca nema Crnogoraca ovdje

  7. #1417
    VIP
    Join Date
    Sep 2014
    Location
    Beograd
    Posts
    11,542
    Milanče gleda gde je pogrešio u taktici i neverue, a Siniša ga teši...

    Sezona 61 - 14.Decembar - Kako vam ide?-558034_pingivini-foto-print-screen-youtube-cool-hunting-video_f.jpg
    Macva FC, t11_fan, Sarma and 3 others like this.

  8. #1418
    Apprentice Ad Fines's Avatar
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    168
    Освојена титула још у 22 колу... Штета за куп и лш.. али надам се да ћу следеће сезоне освојити нешто од та 2..
    Срећна, нова година, Бадње вече и сутра Божић свима који празникују(славе)
    t11_fan, Steppenwolf, NTNK and 1 others like this.

  9. #1419
    Dreamer Mateo Šimunović's Avatar
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    373
    Sretan vam Božić svima Pravoslavne vjere
    Macva FC, Steppenwolf and Ad Fines like this.

  10. #1420
    VIP Macva FC's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Вождовац
    Posts
    2,951
    Quote Originally Posted by Mateo Šimunović View Post
    Sretan vam Božić svima Pravoslavne vjere
    Hvala

    Idemooooooo
    NTNK likes this.
    СВИ ИЗ НОРДЕУСА МОГУ ДА МИ ПК идемоооооооооооооооОООООО