Page 13 of 22 FirstFirst ... 31112131415 ... LastLast
Results 121 to 130 of 214
Like Tree158Likes

Thread: Διοργανώσεις του Top Eleven

  1. #121
    Rookie DaLioS's Avatar
    Join Date
    Jul 2018
    Posts
    140
    Νίκο κάπου είχα διαβάσει ,αν δεν κάνω λάθος, ότι δεν εισαι σιγουρος αν το σύστημα προσμετρά τούς παλεμαχους στη συνολική βαθμολογία της ομάδας. Κράτησα 14 και η ομάδα βάσει υπολογισμών θα έπρεπε να έχει 70% αλλά μου δείχνει 80%. Αυτό προκύπτει αν διαίρεσω τη συνολική αξία με το 13 και όχι το 14. Επομένως, εάν δεν κάνω λάθος επαναλαμβάνω, το σύστημα μάλλον προσμετρά κανονικά την βαθμολογία του παίκτη ασχέτως που αυτός δε θα είναι μέλος της ομάδας στη νέα season, αλλά για να υπολογίσεις σωστά τη αξία έχει η ομάδα σου πρέπει να διαιρέσεις το σύνολο με το 13 και όχι το 14. Αν είμαι λάθος διέγραψε το. Δεν μπορώ να το εξηγήσω καλύτερα, βασικά το αναλύω όπως μου έγινε αντιληπτό 😛

    Εγώ τώρα για να είμαι καλυμμένος ότι θα πέσω σε εύκολο πρωτάθλημα τη νέα season να αγοράσω ένα τριστερο ή να παραμείνω με το 80%;
    Last edited by DaLioS; 07-18-2018 at 02:33 PM.

  2. #122
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    Κράτησα 14 και η ομάδα βάσει υπολογισμών θα έπρεπε να έχει 70% αλλά μου δείχνει 80%.
    λίγο προσοχη εδώ !
    Κατ'αρχήν είμαι λίγο μπαφιασμένος, νυσταγμένος, ζεσταμένος κλπ τώρα οπότε συγχωρείστε με αν γράψω κάτι λάθος.
    Το 80% εκεί που το βλέπεις, προφανώς σου δείχνει τον μ.ο. της τρέχουσας ενδεκάδας και όχι της 14άδας.
    Το παιχνίδι όμως μετρά τους ανώτερους 14.

    Τώρα για τους βετεράνους.
    Πες ότι έχει κρατήσει μερικούς 2* ακαδημίας, οι οποίοι έγιναν 1* και ακόμα πιο χαμηλά επειδή ανέβηκες και μερικά επίπεδα.
    Ένας παίκτης σου μετά από 5 σεζόν είναι -3* (λέμε τώρα) και λήγει το συμβόλαιο του.
    Αν έχεις τσίμα 14 παίκτες, το παιχνίδι θα σου δώσει έναν 2*-3* βετεράνο για να έχεις ενεργή 14'αδα την 1η μέρα.
    Δεν είμαι σίγουρος αν αυτός ο βετεράνος παίρνει την θέση του 1* παίκτη σου για τον υπολογισμό του μ.ο. της 14άδας.
    Για να ειμαι σίγουρος εγώ, ξεκινώ την σεζόν με 14 παίκτες με συμβόλαια έτοιμα, χωρίς βετεράνους.
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  3. #123
    Rookie DaLioS's Avatar
    Join Date
    Jul 2018
    Posts
    140
    Quote Originally Posted by nikolgiorgos View Post
    λίγο προσοχη εδώ !
    Κατ'αρχήν είμαι λίγο μπαφιασμένος, νυσταγμένος, ζεσταμένος κλπ τώρα οπότε συγχωρείστε με αν γράψω κάτι λάθος.
    Το 80% εκεί που το βλέπεις, προφανώς σου δείχνει τον μ.ο. της τρέχουσας ενδεκάδας και όχι της 14άδας.
    Το παιχνίδι όμως μετρά τους ανώτερους 14.

    Τώρα για τους βετεράνους.
    Πες ότι έχει κρατήσει μερικούς 2* ακαδημίας, οι οποίοι έγιναν 1* και ακόμα πιο χαμηλά επειδή ανέβηκες και μερικά επίπεδα.
    Ένας παίκτης σου μετά από 5 σεζόν είναι -3* (λέμε τώρα) και λήγει το συμβόλαιο του.
    Αν έχεις τσίμα 14 παίκτες, το παιχνίδι θα σου δώσει έναν 2*-3* βετεράνο για να έχεις ενεργή 14'αδα την 1η μέρα.
    Δεν είμαι σίγουρος αν αυτός ο βετεράνος παίρνει την θέση του 1* παίκτη σου για τον υπολογισμό του μ.ο. της 14άδας.
    Για να ειμαι σίγουρος εγώ, ξεκινώ την σεζόν με 14 παίκτες με συμβόλαια έτοιμα, χωρίς βετεράνους.
    Το υπολόγισα Νίκο και είναι οι 14 καλύτεροι παίκτες όχι η 11αδα. Και μάλιστα το έκανα πριν πουλήσω παίκτες και όταν ολοκληρώθηκαν τα auctions το αποτέλεσμα μου βγήκε σωστό. Σήμερα μου ήρθε διστερος από ακαδημία πούλησα άλλον έναν και έχω 77% τώρα. Λες επειδή είμαι πρωταθλητής να έχω θέμα;

  4. #124
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    παλιά μπορεί να ίσχυε αυτό (για μερικές σεζόν), τώρα όχι.
    Εγώ πήρα 5 σερί τρεμπλ κατεβάζοντας ποιότητα και παίζοντας με ίδιο ή -1lv ομάδες.
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  5. #125
    Rookie DaLioS's Avatar
    Join Date
    Jul 2018
    Posts
    140
    Quote Originally Posted by nikolgiorgos View Post
    παλιά μπορεί να ίσχυε αυτό (για μερικές σεζόν), τώρα όχι.
    Εγώ πήρα 5 σερί τρεμπλ κατεβάζοντας ποιότητα και παίζοντας με ίδιο ή -1lv ομάδες.
    Έχεις δίκιο την 11αδα δείχνει. Μάλλον θα συμπιπταν οι αριθμοί εκείνη την ώρα.

  6. #126
    Rookie divinitygr's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    73

    Ποιότητα ομάδας - Ανανέωση Συμβολαίων

    Καλησπερα παιδια.
    Εχω καμια δεκαρια συμβολαια που λιγουν και αναρωτιεμαι. Αν δε τους τα ανανεωσω, θα μετρησουν αυτοι οι παικτες στην ποιοτητα της ομαδας οταν γινουν οι κληρωσεις ?
    Να ξερω αν πρεπει να τους πουλησω η οχι

  7. #127
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    Το μετέφερα εδώ που λέμε τα σχετικά,
    Ναι, τα ληγμένα συμβόλαια μετράνε για την κλήρωση.
    Αν δεν τους θες, πούλα σήμερα γιατί αύριο πρέπει να τους ανανεώσεις για να πουλήσεις.
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  8. #128
    Rookie divinitygr's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    73
    σ ευχαριστω. δεν ειχα δει το νημα.
    θα τους διωξω μετα τις ομοσπονδιες καθως ειναι ανω των 25-26 καποιοι και δε μου κανουν. θελω να ριξω την ποιοτητα. αν δε τους μετρουσε, δε θα χα προβλημα καθως ειναι καλα παιχτακια

  9. #129
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    Μετά από 4 σεζόν μένοντας στο ίδιο επίπεδο (42) λέω να συνεχίσω από την επόμενη σεζόν.
    Πουλάω λοιπόν κάποιους παίκτες για να μείνω με 8 δυνατούς και 7 χαμηλής ποιότητας.

    Παίζω στις 14.00 το πρώτο παιχνίδι ομοσπονδίας (είμαι με τον Khris, madflo, Beckstar και κάτι άλλα παιδιά) , με ομάδα ισοδύναμη (στα 130% και οι δυό) και φέρνω 1-1.
    Διοργανώσεις του  Top Eleven-asso-1st.jpg
    Διοργανώσεις του  Top Eleven-asso-1st-rates.jpg

    Τώρα το βραδάκυ, πούλησα 3 παίκτες και έμεινα με 8 καλούς μόνο (μ.ο. 71%) και τον κερδίζω 4-1 εκτός.
    Τι να πεις

    Διοργανώσεις του  Top Eleven-asso-2nd.jpg
    Διοργανώσεις του  Top Eleven-asso-2nd-rates.jpg
    * και τα δύο ματς μόνο εγώ τα είδα
    Nick Lizas likes this.
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  10. #130
    Rookie Ragnar7's Avatar
    Join Date
    Dec 2018
    Posts
    78
    παιδια οποιος εχει την καλοσυνη να τα επαναλαβει γιατι σιγουρα θα εχουν ειπωθει αλλα δεν θα προλαβω να διαβασω σημερα ολο το φορουμ
    εχω ριξει ποιοτητα την ομαδα ειναι η πρωτη μου σεζον στο παιχνιδι και δεν θελω να βρεθω προ εκπληξεος
    τι ωρες περιπου γινετε η κληρωση του πρωταθληματος και ποτε αρχιζει η πρωτη αγωνιστικη..?
    το ιδιο και το champions league
    Last edited by Ragnar7; 01-05-2019 at 07:34 PM.

Page 13 of 22 FirstFirst ... 31112131415 ... LastLast