Page 4 of 22 FirstFirst ... 2345614 ... LastLast
Results 31 to 40 of 214
Like Tree158Likes

Thread: Διοργανώσεις του Top Eleven

  1. #31
    Rookie pgatzas's Avatar
    Join Date
    Nov 2016
    Posts
    58
    Kαλησπερα.
    Σημερα κληρωθηκα σε ενα πρωταθλημα επιπεδου 22 και 5-6 ομαδες αθτου εχουν 6-7 παιχτες 6*.Αυτο που θελω να ρωτησω και αν καταλαβω ειναι πως ειναι δυνατον σε τοσο λιγο χρονικο διαστημα μολις 2 ημερων να ανεβασεις ετσι επιπεδο παικτων θεωρωντας οτι δεν αγορασαν ολοι απο κυνηγο με 50-60Τ.
    Εαν πηρανε 5αστερους και τους πλακωσανε στην προπονηση δεν απαιτει ενα μεγαλο αριθμο βαλιτσακια μιας και ηδη παιξαμε κυπελλο και cl?
    Για βοηθηστε λιγακι.

    ΥΓ εαν ειμαι εκτος τοπικ ας μεταφερθει..

  2. #32
    Rookie
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    147
    Quote Originally Posted by pgatzas View Post
    Kαλησπερα.
    Σημερα κληρωθηκα σε ενα πρωταθλημα επιπεδου 22 και 5-6 ομαδες αθτου εχουν 6-7 παιχτες 6*.Αυτο που θελω να ρωτησω και αν καταλαβω ειναι πως ειναι δυνατον σε τοσο λιγο χρονικο διαστημα μολις 2 ημερων να ανεβασεις ετσι επιπεδο παικτων θεωρωντας οτι δεν αγορασαν ολοι απο κυνηγο με 50-60Τ.
    Εαν πηρανε 5αστερους και τους πλακωσανε στην προπονηση δεν απαιτει ενα μεγαλο αριθμο βαλιτσακια μιας και ηδη παιξαμε κυπελλο και cl?
    Για βοηθηστε λιγακι.

    ΥΓ εαν ειμαι εκτος τοπικ ας μεταφερθει..
    Μπορεί να τους είχαν από το προηγούμενο πρωτάθλημα, και να ανέβαιναν συνέχεια με τα παιχνίδια..Τα βαλιτσάκια σχεδόν εύκολα τα μαζεύεις αν δεν δίνεις πολλά και παίρνεις καμιά 11 νομίζω που δίνει. Και στη δικη μου κλήρωση έτσι είναι στο πρωτάθλημα. Δεν με κόβω φέτος να το σηκώνω.
    Δες αυτόν.
    Διοργανώσεις του  Top Eleven-.jpgΔιοργανώσεις του  Top Eleven-3.jpg

  3. #33
    Apprentice Fcgrfr's Avatar
    Join Date
    Feb 2016
    Posts
    277
    Υπάρχουν μάνατζερ με παίχτες 7αστερους στο τέλος της σεζον κ περνώντας επίπεδο γίνονται 6στεροι, άλλοι μάνατζερ μένουν ίδιο επίπεδο οπότε ειναι εύκολο αρχή της νέας σεζον να χουν ήδη 6αστερους βάλε κ τους προτεινόμενους παίχτες κοντά στο εκτο αστέρι κ τέλος τα βαλιτσάκια

  4. #34
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    ναι, αυτό είναι πολύ σημαντικό.
    Αν μείνει η ομάδα σεζόν και έχει νέους γρήγορους, έχει υψηλό επίπεδο.
    Εμένα ο ΡΙΝΟΚΕΡΟΣ έμεινε 2 σεζόν κατηγορία (με γρήγορους παίκτες) , και μπήκε "τούμπανο" στην σεζόν, με κάποιους ήδη 7* παίκτες.
    Το κακό είναι ότι έχω ακόμα ένα τούμπανο στο ίδιο πρω και τσουλου αλλά θα τον χτυπήσω.

    Επίσης κάποιοι έχουν μαζεμένα πράσινα, περιμένουν να βγει η κλήρωση του πρω και αρχίζουν να βαράνε μετά στην προπόνηση.
    Δεν ξέρεις τι στρατηγική μπορεί να είχε κάποιος.
    Μπορεί με την παλιά έκδοση, έτσι λίγο να πάρεις μια ιδέα από τι τίτλους είχε, τι επιτεύγματα, τι έκανε τις τελευταίες σεζόν κλπ
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  5. #35
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    Update
    Πέρασαν μερικοί μήνες από τότε που έγραψα για αυτό το θέμα οπότε είναι ώρα να κάνουμε μια ανανέωση.

    ΣΕΖΟΝ 88

    Πρωτάθλημα : 14 ομάδες, οι 8 πρώτες προκρίνονται στο επόμενο lv αλλά πάντα υπάρχει σοβαρή πιθανότητα να περάσει και η 9η. Αν θέλετε να μείνετε επίπεδο, να την αποφύγετε.
    Οι 4 πρώτες πάνε CH.L. και οι άλλες 4 πάνε στην Super League (S.L.).

    Η κλήρωση του πρω έχει αλλάξει πάλι. Εκεί που ήταν πριν μερικούς μήνες μεικτό (μερικές δυνατές ομάδες, μερικές μεσαίες 4* και μερικές χαμηλές) τις 3-4 τελευταίες σεζόν, είχαμε και πρω με όλες τις ομάδες δυνατές και ενεργές. Από την άλλη πάλι, η ομάδα μου ο ΝΙΚ έπεσε αυτή τη σεζόν σε ένα πρω με 9-10 ομάδες μισοπαρατημενες (2*-3*).
    Διοργανώσεις του  Top Eleven-league-d12-oppo-weak.jpg

    Άλλο ένα νέο είναι ότι αυτή την σεζόν η κλήρωση του πρω έγινε με την έναρξη της σεζόν και όχι την 3η μέρα όπως γινόταν παλιά.
    Έτσι την 2η μέρα (Δευτέρα) μπορούσαμε να δούμε τον πρώτο μας αντίπαλο στο πρω (αλλά όχι το ταμπλώ του πρω).
    Εδώ μάλιστα ο αντίπαλος μου είναι bot ομάδα

    Διοργανώσεις του  Top Eleven-league-bot-team-1.jpg
    Θα το παρακολουθήσουμε το θέμα.

    CHAMPIONS LEAGUE
    O νικητής του πρω, έχει σοβαρές πιθανότητες να πέσει σε CH.L. +1 lv, με ομάδες δηλαδή που είναι εξαιρετικά δυνατές. Αυτές είναι συνήθως που τερμάτισαν στις θέσεις 2-4. Ο αντίστοιχος νικητής αυτού του πρω, μπορεί να παίζει στο πιο πάνω CH.L.
    Αυτές είναι σοβαρές πιθανότητες αλλά όχι 100%. Μπορεί να κερδίσεις το πρω και να πέσεις σε ίδιο επίπεδο CH.L. Επίσης μπορεί να βγεις 2ος και πάλι να πέσεις με πιο δυνατούς.
    Παίζει επίσης το σενάριο να σε «τραβήξει» ένας φίλος από πιο πάνω επίπεδο στο CH.L. του.
    Αν τερματίσουμε στην 3η θέση του ομίλου του CH.L., προχωράμε στην S.L. , στους αγώνες νοκ άουτ.
    Το κακό είναι ότι αν πέσουμε σε CH.L. +1 LV, τότε και στην S.L. που θα πάμε αν συνεχίσουμε σε αυτόν τον δρόμο, θα είναι και αυτή με ομάδες από επάνω επίπεδο (αλλά σχετικά πιο εύκολες μιας και είχαν τερματίσει στις θέσεις 5-8 την περασμένη σεζόν).
    Ένα άλλο θέμα (αλλά όχι συχνό), μερικές ομάδες που τερμάτισαν στην 5η θέση του πρω, έπεσαν σε S.L. από επάνω επίπεδο. Θέλει παρακολούθηση το θέμα αλλά προσωπικά, αν έχετε δυνατότητα επιλογής, διαλέξετε την 6η θέση και όχι την 5η.

    Γενικά για να αποφύγετε αντιπάλους από +1 level, ξεκινήστε την σεζόν με χαμηλή ποιότητα όπως και στο κύπελλο.
    Προσοχή, στους 14 καλύτερους παίκτες, όχι σε γενικό μέσο όρο της ομαδας.
    Last edited by nikolgiorgos; 02-18-2018 at 06:02 PM.
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  6. #36
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    Κύπελλο
    Αλλαγές είχαμε επίσης και στο κύπελλο από την περασμένη σεζόν (και αυτή πιο έντονα). Οι περισσότερες ομάδες είναι από το δικό μας επίπεδο, λίγες από πιο πάνω και πιο λίγες από το κάτω.
    Αν δηλ. ξεκινήσουμε την σεζόν με 3* ομάδα, θα έχουμε περισσότερες ομάδες από το επίπεδο μας, 3* αλλά και 4*-5*. Επίσης και κάποιες από πιο πάνω αλλά πάλι 3*.
    Νομίζω ότι το χαμήλωμα ποιότητας εξακολουθεί να δίνει πλεονέκτημα αλλά όχι τόσο πολύ. Μετά την κλήρωση, εξαρτάται βέβαια και κατά πόσο ενεργοί θα είναι οι αντίπαλοι μας. Αν δυναμώσουν τις ομάδες τους δηλ. ή θα μείνουν στα ίδια. Θέλει παρακολούθηση.
    Εδώ είναι οι νοκάουτ αγώνες από τον ΡΙΝΟΚΕΡΟ. Οι περισσότερες ομάδες είναι από το επίπεδο μου, μάλιστα είμαστε και στο ίδιο πρω (ή είμασταν μαζί στο προηγούμενο πρω).
    Είναι επίσης η ομάδα που έπαιξα πέρυσι στον τελικό.

    Πιστεύω ότι το κριτήριο ποιότητας των 14 παικτών είναι το κριτήριο, γιατί η 14άδα είναι βασικό στοιχείο στους υπολογισμούς του παιχνιδιού.

    Διοργανώσεις του  Top Eleven-cup-ko-1.jpg

    Διοργανώσεις του  Top Eleven-league-d11.jpg

    Διοργανώσεις του  Top Eleven-cup-teams-last-league.jpg
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  7. #37
    Rookie Mixalis Xerts's Avatar
    Join Date
    Jan 2017
    Location
    Greece
    Posts
    126
    Quote Originally Posted by nikolgiorgos View Post
    Κύπελλο
    Αλλαγές είχαμε επίσης και στο κύπελλο από την περασμένη σεζόν (και αυτή πιο έντονα). Οι περισσότερες ομάδες είναι από το δικό μας επίπεδο, λίγες από πιο πάνω και πιο λίγες από το κάτω.
    Αν δηλ. ξεκινήσουμε την σεζόν με 3* ομάδα, θα έχουμε περισσότερες ομάδες από το επίπεδο μας, 3* αλλά και 4*-5*. Επίσης και κάποιες από πιο πάνω αλλά πάλι 3*.
    Νομίζω ότι το χαμήλωμα ποιότητας εξακολουθεί να δίνει πλεονέκτημα αλλά όχι τόσο πολύ. Μετά την κλήρωση, εξαρτάται βέβαια και κατά πόσο ενεργοί θα είναι οι αντίπαλοι μας. Αν δυναμώσουν τις ομάδες τους δηλ. ή θα μείνουν στα ίδια. Θέλει παρακολούθηση.
    Εδώ είναι οι νοκάουτ αγώνες από τον ΡΙΝΟΚΕΡΟ. Οι περισσότερες ομάδες είναι από το επίπεδο μου, μάλιστα είμαστε και στο ίδιο πρω (ή είμασταν μαζί στο προηγούμενο πρω).
    Είναι επίσης η ομάδα που έπαιξα πέρυσι στον τελικό.

    Πιστεύω ότι το κριτήριο ποιότητας των 14 παικτών είναι το κριτήριο, γιατί η 14άδα είναι βασικό στοιχείο στους υπολογισμούς του παιχνιδιού.

    Click image for larger version. 

Name:	Cup KO 1.jpg 
Views:	163 
Size:	71.2 KB 
ID:	76288

    Click image for larger version. 

Name:	LEAGUE D11.jpg 
Views:	164 
Size:	89.8 KB 
ID:	76289

    Click image for larger version. 

Name:	CUP TEAMS LAST LEAGUE.jpg 
Views:	164 
Size:	45.1 KB 
ID:	76290
    Μπράβο βρε γιώργη Καλημέρα κιόλας!!
    <<<<<<P.A.O.K. FC 2013-2017>>>>>>
    [I]TARGET: MAKING 6+ OF PLAYERS [/I] [U]My association Top11 Friends

  8. #38
    Rookie
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    78
    Quote Originally Posted by nikolgiorgos View Post
    Update
    Πέρασαν μερικοί μήνες από τότε που έγραψα για αυτό το θέμα οπότε είναι ώρα να κάνουμε μια ανανέωση.

    ΣΕΖΟΝ 88

    Πρωτάθλημα : 14 ομάδες, οι 8 πρώτες προκρίνονται στο επόμενο lv αλλά πάντα υπάρχει σοβαρή πιθανότητα να περάσει και η 9η. Αν θέλετε να μείνετε επίπεδο, να την αποφύγετε.
    Οι 4 πρώτες πάνε CH.L. και οι άλλες 4 πάνε στην Super League (S.L.).

    Η κλήρωση του πρω έχει αλλάξει πάλι. Εκεί που ήταν πριν μερικούς μήνες μεικτό (μερικές δυνατές ομάδες, μερικές μεσαίες 4* και μερικές χαμηλές) τις 3-4 τελευταίες σεζόν, είχαμε και πρω με όλες τις ομάδες δυνατές και ενεργές. Από την άλλη πάλι, η ομάδα μου ο ΝΙΚ έπεσε αυτή τη σεζόν σε ένα πρω με 9-10 ομάδες μισοπαρατημενες (2*-3*).
    Click image for larger version. 

Name:	League d12 oppo weak.jpg 
Views:	165 
Size:	89.3 KB 
ID:	76286

    Άλλο ένα νέο είναι ότι αυτή την σεζόν η κλήρωση του πρω έγινε με την έναρξη της σεζόν και όχι την 3η μέρα όπως γινόταν παλιά.
    Έτσι την 2η μέρα (Δευτέρα) μπορούσαμε να δούμε τον πρώτο μας αντίπαλο στο πρω (αλλά όχι το ταμπλώ του πρω).
    Εδώ μάλιστα ο αντίπαλος μου είναι bot ομάδα

    Click image for larger version. 

Name:	LEAGUE bot team 1.jpg 
Views:	165 
Size:	62.8 KB 
ID:	76287
    Θα το παρακολουθήσουμε το θέμα.

    CHAMPIONS LEAGUE
    O νικητής του πρω, έχει σοβαρές πιθανότητες να πέσει σε CH.L. +1 lv, με ομάδες δηλαδή που είναι εξαιρετικά δυνατές. Αυτές είναι συνήθως που τερμάτισαν στις θέσεις 2-4. Ο αντίστοιχος νικητής αυτού του πρω, μπορεί να παίζει στο πιο πάνω CH.L.
    Αυτές είναι σοβαρές πιθανότητες αλλά όχι 100%. Μπορεί να κερδίσεις το πρω και να πέσεις σε ίδιο επίπεδο CH.L. Επίσης μπορεί να βγεις 2ος και πάλι να πέσεις με πιο δυνατούς.
    Παίζει επίσης το σενάριο να σε «τραβήξει» ένας φίλος από πιο πάνω επίπεδο στο CH.L. του.
    Αν τερματίσουμε στην 3η θέση του ομίλου του CH.L., προχωράμε στην S.L. , στους αγώνες νοκ άουτ.
    Το κακό είναι ότι αν πέσουμε σε CH.L. +1 LV, τότε και στην S.L. που θα πάμε αν συνεχίσουμε σε αυτόν τον δρόμο, θα είναι και αυτή με ομάδες από επάνω επίπεδο (αλλά σχετικά πιο εύκολες μιας και είχαν τερματίσει στις θέσεις 5-8 την περασμένη σεζόν).
    Ένα άλλο θέμα (αλλά όχι συχνό), μερικές ομάδες που τερμάτισαν στην 5η θέση του πρω, έπεσαν σε S.L. από επάνω επίπεδο. Θέλει παρακολούθηση το θέμα αλλά προσωπικά, αν έχετε δυνατότητα επιλογής, διαλέξετε την 6η θέση και όχι την 5η.
    Nικ, πως πεφτεις σε πρωταθλημα με παρατημενες και οχι τοσο ανταγωνιστικες;Σκεφτηκα πριν την κληρωση οταν τελειωσει το 26ο παιχνιδι δηλαδη να βαλω 2η ομαδα βασικη με αρκετους απο τις ακαδημιες που τωρα εχουν 2αστερια αλλα την επομενη θα γινουν season 1αστερη με αποτελεσμα να χαμηλωνουν τον μεσο ορο για να μπερδευτει το συστημα. Οπως και να μην κανω καμμια μεταγραφει και να μπω πολυ λιγο αυτες τις 2 μερες. Ισχυει κατι τετοιο ή το λαμβανει διαφορετικα το συστημα;

  9. #39
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    Η λογική λέει ότι αν κλείσεις την σεζόν με πολύ χαμηλούς παίκτες (2* από ακαδημία ή αν χτυπήσεις τίποτα 3* βετεράνους για απόσυρση) θα πας σε καλή κλήρωση σε κύπελλο. Ίσως και στο τσου-λου.
    Η κλήρωση του πρω είναι απρόβλεπτη ακόμα.
    Το σίγουρο είναι ότι ξημερώματα Κυριακής το πρω έχει ήδη κληρωθεί και ξεκινάς να χτυπάς παίκτες.
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  10. #40
    Famous Cloverfield's Avatar
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    1,766
    Nik εγώ δν έχω καταλάβει... πρέπει να πουλήσεις τους παίκτες η απλά να τοποθετήσεις τους χαμηλούς σε ποιότητα στους 11-14 πρώτους;
    ♣----------------------------------------------------------------------------♣
    [First team] Clover 13 - Panathinaikos FC Legends
    -->Team Showcase<--
    ♣----------------------------------------------------------------------------♣
    [Second team] Angry Sheep FC
    ♣----------------------------------------------------------------------------♣

Page 4 of 22 FirstFirst ... 2345614 ... LastLast