Page 24 of 32 FirstFirst ... 142223242526 ... LastLast
Results 231 to 240 of 316
Like Tree281Likes

Thread: Καμία καλή μεταγραφή κάνατε ? ΙΙ νέο σύστημα

  1. #231
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    ε ναι επηρεάζει.
    Σε έναν καθαρό εξτρέμ, δεν χρειάζεται να βάζεις αμυντικές ικανότητες.
    Αν τον έχεις και πλάγιο μπακ, τότε αναγκαστικά ένα μέρος από τις επιθετικές του θα πάει εκεί.
    Ωστόσο το "ταλέντο" παίζει ρόλο.
    Καποιοι αποδίδουν καλύτερα σε κάποιες θέσεις.

    Δες και αυτό
    https://forum.topeleven.com/top-elev...attackers.html
    DaLioS likes this.
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  2. #232
    Dreamer
    Join Date
    Dec 2016
    Posts
    352
    Quote Originally Posted by dalios View Post
    δηλαδη παιζει ρολο και τι θεσεις εχουν οσον αφορα το σκοραρισμα; δεν το εχω δει να αναφερεται καπου στους οδηγους αυτο. δηλαδη ενας dl-ml-aml ειναι χειροτερος στο σκοραρισμα απο amr-st-aml; ξερω οτι ασπριζουν ορισμενα attributes αλλα και παλι ενα εξτρεμ εχει ηδη ολα τα attack απρα οποτε δωρον αδωρον μου φαινεται, εκτος και αν το συστημα θεωρει οτι εφοσον εχει και striker ως ρολο πρεπει να αυξηθουν οι πιθανοτητες του να scorαρει.
    δες εδώ κάποιους που είχα και συνεχίζω να έχω.
    Καμία καλή μεταγραφή κάνατε ?  ΙΙ   νέο σύστημα-screenshot_2018-07-28-03-58-33.jpg
    Καμία καλή μεταγραφή κάνατε ?  ΙΙ   νέο σύστημα-screenshot_2018-07-28-03-58-47.jpg
    Καμία καλή μεταγραφή κάνατε ?  ΙΙ   νέο σύστημα-screenshot_2018-07-28-03-59-03.jpg
    Καμία καλή μεταγραφή κάνατε ?  ΙΙ   νέο σύστημα-screenshot_2018-07-28-03-59-18.jpg

    μεγάλη διαφορά.όσο για τον dl/ml/aml που ανέφερες ως παράδειγμα συμβαίνει το εξής.όλοι οι παίκτες που έχουν παραπάνω από μια θέση,τα χαρακτηριστικά τους τα συγκεντρώνει η θέση που αναφέρεται πρώτη.δηλαδή ένας dl/ml είναι περισσότερο αμυντικογενής πλάγιος,σε αντίθεση με έναν ml/dl ο οποίος είναι επιθιτικογενής πλάγιος.οπότε καλύτερα είναι να μην μπλέκονται οι θέσεις ακόμα και στους ίδιους τομείς(άμυνα-κέντρο-επίθεση)
    DaLioS likes this.

  3. #233
    Rookie DaLioS's Avatar
    Join Date
    Jul 2018
    Posts
    140
    Άρα δεν έχω θέμα με αυτούς τους δύο ή να ψάξω άλλο έναν aml-st-amr;

  4. #234
    Dreamer
    Join Date
    Dec 2016
    Posts
    352
    Quote Originally Posted by DaLioS View Post
    Άρα δεν έχω θέμα με αυτούς τους δύο ή να ψάξω άλλο έναν aml-st-amr;
    Για πλάγιους επιθετικούς είσαι εντάξει.Ειμαι όμως απόλυτα βέβαιος πως ο AML/ST/AMR θα έχει μεγαλύτερο εως πολυ μεγαλύτερο ρυθμό σκοραρισματος.Είπα άλλωστε ότι μέχρι κάποια περίοδο ο ένας μου πλάγιος ήταν πάντα AML/AMC/AMR γιατί με βοηθούσε να τον βάζω πίσω απ'τους δύο ST γυρνώντας το σύστημα από 451V σε 442nd.
    Αλλά πλέον από συνειδητή επιλογή έχω πάει σε μοντέλο με δύο AM/ST

  5. #235
    Rookie DaLioS's Avatar
    Join Date
    Jul 2018
    Posts
    140
    Quote Originally Posted by Jorge Volos View Post
    Για πλάγιους επιθετικούς είσαι εντάξει.Ειμαι όμως απόλυτα βέβαιος πως ο AML/ST/AMR θα έχει μεγαλύτερο εως πολυ μεγαλύτερο ρυθμό σκοραρισματος.Είπα άλλωστε ότι μέχρι κάποια περίοδο ο ένας μου πλάγιος ήταν πάντα AML/AMC/AMR γιατί με βοηθούσε να τον βάζω πίσω απ'τους δύο ST γυρνώντας το σύστημα από 451V σε 442nd.
    Αλλά πλέον από συνειδητή επιλογή έχω πάει σε μοντέλο με δύο AM/ST
    Οψομεθα

  6. #236
    Newbie Κόουτς's Avatar
    Join Date
    May 2018
    Posts
    23
    μόλις αγόρασα έναν "γρήγορο" παίχτη. εγώ έψαχνα dc, και ο συγκεκριμένος είναι mr-dr-dc. ήταν λίγο περισσότερο προπονημένος ως mr, όμως από 98% τον πήγα 118%, με προπόνηση στα βασικά χαρακτηριστικά ενός dc, του έβαλα και ειδική ικανότητα για κεφαλιές στα μπαμ.
    και εδώ θέλω να κάνω μια ερώτηση. το που θα αποδόσει ο παίχτης καλύτερα, σε ποια θέση εννοώ, εξαρτάται καθαρά από τις ικανότητες στις οποίες είναι καλύτερα προπονημένος ή από κάποιον άλλον παράγοντα (π.χ. στην 1η θέση του, δηλαδη mr, αποδίδει καλύτερα) ;;

  7. #237
    Rookie DaLioS's Avatar
    Join Date
    Jul 2018
    Posts
    140
    Παίδες τσεπωσα και αυτόν αφού λέτε για τρία επιθετικά χαφ. Να του βάλω προπόνηση για striker ή θα ήταν καλύτερο να κρατήσω τα 50+ πράσινα για τα attributes;Καμία καλή μεταγραφή κάνατε ?  ΙΙ   νέο σύστημα-screenshot_2018-07-28-19-03-55-467_eu.nordeus.topeleven.android.jpg

  8. #238
    Dreamer Rizla's Avatar
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    415
    Δεν είναι ουτε καν 50 για να του δώσεις θέση.
    Αν τον χρειαζεσαι και για στραικερ ή κάνεις αλλαγές στην ομάδα κατα την διαρκεια
    του ματς θα σε βοηθησει η έξτρα θέση.

  9. #239
    Rookie DaLioS's Avatar
    Join Date
    Jul 2018
    Posts
    140
    Έχω ήδη αυτούς τους δύο, απλά επειδή αναφέρουν ότι αποκτά μια ώθηση εάν έχει striker ως extra ρόλο.Καμία καλή μεταγραφή κάνατε ?  ΙΙ   νέο σύστημα-screenshot_2018-07-28-19-59-22-180_eu.nordeus.topeleven.android.jpgΚαμία καλή μεταγραφή κάνατε ?  ΙΙ   νέο σύστημα-screenshot_2018-07-28-19-59-10-099_eu.nordeus.topeleven.android.jpg

  10. #240
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    Quote Originally Posted by Κόουτς View Post
    μόλις αγόρασα έναν "γρήγορο" παίχτη. εγώ έψαχνα dc, και ο συγκεκριμένος είναι mr-dr-dc. ήταν λίγο περισσότερο προπονημένος ως mr, όμως από 98% τον πήγα 118%, με προπόνηση στα βασικά χαρακτηριστικά ενός dc, του έβαλα και ειδική ικανότητα για κεφαλιές στα μπαμ.
    και εδώ θέλω να κάνω μια ερώτηση. το που θα αποδόσει ο παίχτης καλύτερα, σε ποια θέση εννοώ, εξαρτάται καθαρά από τις ικανότητες στις οποίες είναι καλύτερα προπονημένος ή από κάποιον άλλον παράγοντα (π.χ. στην 1η θέση του, δηλαδη mr, αποδίδει καλύτερα) ;;
    Δεν έχει σημασία η σειρά των θέσεων.
    όπως είπα, περισσότερο είναι ο εσωτερικός προγραμματισμός.
    Υπάρχει και ο παράγοντας τυχαιότητα.
    Δηλ. τον έχεις σαν DR πχ και την επόμενη σεζόν δεν παίζει καλά.
    Τον βάζεις σε ματς σαν MR και ω του θαύματος παίζει καλά εκεί.
    ε , άστον εκεί.

    @ DaLioS
    όπως λέει και ο rizla, το να έχει ένας παίκτης 2 θέσεις όπως AMC-ST είναι εργαλείο για το κοουτσάρισμα.
    Όπως και για να καλύπτει κενά από κάρτες ή τραυματισμούς.
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

Page 24 of 32 FirstFirst ... 142223242526 ... LastLast