Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 11 to 20 of 38
Like Tree27Likes

Thread: Συμφωνα με αυτο, ποσο αληθινο ειναι αυτο το παιχνιδι;;

  1. #11
    Apprentice Alexinho's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    297
    Quote Originally Posted by Cloverfield View Post
    Αλεξ ενημέρωσέ μας για την εξέλιξη του report, αν δεν θορυβηθούν θα ανοίξω κι εγώ και μπορούμε να το μεταφέρουμε και στο αγγλικό να το δει κανάς admin.
    Σίγουρα βρωμάει κάτι
    Μου απαντησε ενας και φανηκε ποσο βιαστικος ηταν οταν εγραφε, γιατι ενω το ξεκαθαρισα οτι δεν ηταν δικο μου το ματς, αυτος μου ειπε οτι πιθανοτατα ειχα κακη τυχη.
    Του ξαναεστειλα για να του πω οτι οση τυχη και να εχει ο κινεζος, το να εχει μονο fitness και ταχυτητα δεν ειναι ποδοσφαιρο και θα επρεπε να χασει το ματς αρκετα ευκολα.
    Δεν προβλεπω να ασχοληθει παραπανω, αλλα τελοσπαντων.
    Θα το βαλει ως feedback για τους προγραμματιστες και ο Θεος ξερει πότε και αν θα το δουν ποτέ.


    Level: 61 (Server top level)
    Seasons played: 83
    Leagues: 54
    Champions Leagues: 26
    Cups 32
    Trebles 11
    Career started: 5/6/2011

  2. #12
    Famous Cloverfield's Avatar
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    1,766
    Ωραία θα κάνω post στο αγγλικό σήμερα ή αύριο (πριν τις ομοσπονδίες του σουκου) να μαζέψουμε κι άλλα στοιχεια και να το δει κανας σωστός άνθρωπος.

    Γενικά το 90% των τίκετς πάνε σε άτομα γενικού support που δεν παίζει να έχουν ανοίξει καν την εφαρμογή.....
    ♣----------------------------------------------------------------------------♣
    [First team] Clover 13 - Panathinaikos FC Legends
    -->Team Showcase<--
    ♣----------------------------------------------------------------------------♣
    [Second team] Angry Sheep FC
    ♣----------------------------------------------------------------------------♣

  3. #13
    Famous Cloverfield's Avatar
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    1,766
    ♣----------------------------------------------------------------------------♣
    [First team] Clover 13 - Panathinaikos FC Legends
    -->Team Showcase<--
    ♣----------------------------------------------------------------------------♣
    [Second team] Angry Sheep FC
    ♣----------------------------------------------------------------------------♣

  4. #14
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    Όταν έγραψα αυτό εδώ #255 πριν καμια εβδομάδα - 10 μέρες
    https://forum.topeleven.com/top-elev...eleven-26.html

    ενημερώσαμε (εγώ ο Pricop και ο Khris) τον Jeeves και είπε ότι θα το δουν από το τμήμα προγραμματιστών.

    Είναι δύσκολη υπόθεση πάντως γιατί όλο αυτό βασίζεται στην νέου τύπου προπόνηση.
    Δηλ. αν μπει περιορισμός, πως θα γίνει όταν βάζει ο άλλος προπόνηση για φυσική κατάσταση ή ταχύτητα.
    Δεν είναι έτσι απλό όπως παλιά που υπήρχε το όριο των 20 πόντων στις 3 κατηγορίες και δεν σε άφηνε να βάλεις άλλο.
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  5. #15
    Famous Cloverfield's Avatar
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    1,766
    Δεν το είχα πάρει χαμπάρι ότι είχε ξανασυζητηθεί στο φόρουμ

    Δεν πειράζει καλύτερα έτσι μαζεμένο να κινήσει το ενδιαφέρον να κάνουμε και λίγο μανούρα..

    Για ακόμη μια φορά φαίνεται πόσο απέχει το τμήμα προγραμματιστών με το support... ενώ θεωρητικά υπάρχει κάποιο open case και το κοιτάνε το support απλά έδωσε μια τυοποιημένη απάντηση...

    Εύκολο ξεέυκολο χρειάζεται απάντηση γιατί πληθαίνουν....
    ♣----------------------------------------------------------------------------♣
    [First team] Clover 13 - Panathinaikos FC Legends
    -->Team Showcase<--
    ♣----------------------------------------------------------------------------♣
    [Second team] Angry Sheep FC
    ♣----------------------------------------------------------------------------♣

  6. #16
    Dreamer Rizla's Avatar
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    415
    Quote Originally Posted by nikolgiorgos View Post
    Όταν έγραψα αυτό εδώ #255 πριν καμια εβδομάδα - 10 μέρες
    https://forum.topeleven.com/top-elev...eleven-26.html

    ενημερώσαμε (εγώ ο Pricop και ο Khris) τον Jeeves και είπε ότι θα το δουν από το τμήμα προγραμματιστών.

    Είναι δύσκολη υπόθεση πάντως γιατί όλο αυτό βασίζεται στην νέου τύπου προπόνηση.
    Δηλ. αν μπει περιορισμός, πως θα γίνει όταν βάζει ο άλλος προπόνηση για φυσική κατάσταση ή ταχύτητα.
    Δεν είναι έτσι απλό όπως παλιά που υπήρχε το όριο των 20 πόντων στις 3 κατηγορίες και δεν σε άφηνε να βάλεις άλλο.
    Ισως είναι πιο εύκολο να λαμβάνεται υπόψη για την συνολικη αποδοση του παιχτη
    το καθε χαρακτηριστικο σε συναρτηση με τα υπολοιπα.
    Alexinho likes this.

  7. #17
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    Αυτό γίνεται (στην απόδοση) ούτως ή άλλως.
    Εγώ δηλ. δεν βλέπω η απόδοση των παικτών μου να έχει κάποια σχέση με συγκεκριμένες ιδιότητες που έχουν.
    Να έχω ας πούμε έναν MC με πιο ανεβασμένα χαρακτηριστικά επιθειτκά και να αποδίδει καλύτερα στην επίθεση (άσιστ -γκολ) και έναν MC με ίσα ή πιο αμυντικά χαρακτηριτικά για να βοηθάει στην άμυνα.
    Δεν έχει το παιχνίδι τέτοιο βάθος .

    Πρακτικά όμως τι γίνεται.
    Έχω ένα παίκτη που έχει 400% ταχύτητα.
    Πως θα εμποδίσει το παιχνίδι να την ανεβάσω και άλλο.
    Αφου πολλές ασκήσεις αφορούν 2,3 και 4 ικανότητες.
    Δεν θα μου αφήσει να βάλω κάποια άσκηση ?
    Θα γίνει η άσκηση, θα χάνει κατάσταση ο παίκτης αλλά δεν θα ανεβαίνει άλλο η ταχύτητα του ?

    Το support δεν ξέρει τον προγραμματισμό του παιχνιδιού.
    Και αυτό το θέμα απαιτεί βάθος γνώσης που δεν το ξέρουν ούτε ο Jeeves ούτε κάποιος από τους adms που βλέπουν το φόρουμ.
    Ετσι δίνουν απαντήσεις - κονσέρβα.
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  8. #18
    Famous Cloverfield's Avatar
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    1,766
    τουλάιχστον απλά επιβεβαιώσαμε από το αγγλικό thread ότι το κοιτάνε.. τώρα δεν τους παίρνει και πολύ να κάνουν τα στραβά μάτια, αν και όντως δεν υπάεχει εύκολη λύση στο θέμα

    και προφανώς και αυτοί που το κάνουν δεν κάνουν ΤΙΠΟΤΑ παράνομο σε σχέση με τους κανόνες που έχει το παιχνίδι...

    Τώρα πως στην πράξη κατάλαβαν ότι το τρικ δουλεύει .., ο θεός και η ψυχή τους.
    Πραγματικά το βλέπω πολύ δύσκολο να γίνεται αυτό με testάρισμα.
    Επιμένω ότι κάπως βρήκαν πρόσβαση σε κώδικα ή κάποιος από μέσα το σφύριξε και σιγά σιγά το έμαθαν πολλοί..
    ♣----------------------------------------------------------------------------♣
    [First team] Clover 13 - Panathinaikos FC Legends
    -->Team Showcase<--
    ♣----------------------------------------------------------------------------♣
    [Second team] Angry Sheep FC
    ♣----------------------------------------------------------------------------♣

  9. #19
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    έχω την εντύπωση ότι αυτό το κόλπο δίνει πλεονέκτημα μόνο για τις ομοσπονδίες.
    Για να δούμε αν συμβεί και σε ένα πρω ή τσουλου (που δεν νομίζω γιατί αυτό το κανουν συνήθως "επαγγελματίες" των ομοσπονδιών.
    Το καλό είναι ότι το Βιετναμ πέφτει μακριά και έτσι δεν τους έχουμε συχνά αντίπαλους
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  10. #20
    Dreamer Rizla's Avatar
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    415
    δεν το εξεφρασα σωστα μαλλον.
    για να το κάνω πιο κατανοητο εστω st έχει 3000% ταχυτητα θα πολλαπλασιαζεται με τον συντελεστη
    των άλλων χαρακτηριστων πχ(τυχαιος συντελεστης με τελειωμα 1% σε st να είναι 0.0001 ή αν έχει
    τελειωμα 2% να έχει συντελεστη πχ 0,001 κ.ο.κ...
    δεν γνώριζω τον τρόπο που λειτουργεί τώρα το παιχνίδι, ομως σίγουρα δεν λειτουργει με τον
    τρόπο που έγραψα γιατί δεν θα υπηρχε περίπτωση να πιάνει το τρικ.
    Alexinho likes this.

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast