Page 10 of 16 FirstFirst ... 89101112 ... LastLast
Results 91 to 100 of 154
Like Tree68Likes

Thread: Πως αντιμετωπίζουμε διάφορα συστήματα

  1. #91
    Famous Cloverfield's Avatar
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    1,766
    Ποτε δεν παιζω επίθεση μονο απο μία πλευρά, θα επαιζα και απο τις 2. Ουτως η αλλως εχει 3 κεντρικους ανετα καποιος θα τραβιέται προς τα πλαγια να μαρκαρει.
    Επειδη δεν εχει καθολου αμυντικα χαφ θα εβαζα mixed για να βαλω και τον amc μεσα στο παιχνίδι

    Τωρα με τα βελακια ειναι διφορουμενες οι απόψεις. Εγω φετος χρησιμοποιώ τους πλάγιους αμυντικους με βελακια μπροστά γιατί υπάρχει η λογικη ότι βγαίνουν πιο γρήγορα στην μπάλα οταν αμύνονται. Επιθετική αμυνα δλδ. Μου εχει παει καλα μεχρι τωρα.

    Επισης ξεκινα με low pressure οπως το χεις αλλα δευτερο ημιχρονο που θα εχεις κρατησει δυναμεις μπορεις να το γυρίσεις σε high.
    Το κανω συχνα σε δυσκολα ματς ειτε για να κρατησω το σκορ ειτε για να πιεσω για παραπανω γκολ
    nikolgiorgos likes this.

  2. #92
    AVG
    AVG is offline
    Newbie
    Join Date
    Jan 2017
    Posts
    6
    Σωραιος! Θα πάω με mixed και μάλλον χωρίς βελάκια. Ίσως κόκκινα στα εξτρέμ.
    Στα πλάγια μπακ βάζω κόκκινα όταν ο αντίπαλος δεν έχει εξτρέμ.

    Τώρα για μέσα στο παιχνίδι που είπες να ρωτήσω κάτι και για τα μπόνους.
    Συνήθως επιλέγω κατοχή και ανάλογα πως πάει το ματς επίθεση/αμυνα. Το condition δεν έχω καταλάβει αν ανεβάζει την αποδοση ή κάνει συντήρηση δυνάμεων

  3. #93
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    συμφωνώ με όλα αυτά που λέει ο Clover.
    To condition διατηρεί περισσότερο την κατάσταση.
    Δηλ. όταν τελειώσει ένας αγώνας, δεν σημαίνει ότι οι παίκτες σου έχασαν λιγότερη ενέργεια, αλλα΄ότι προς το τέλος του αγώνα, όταν πέφτει η κατάσταση των παικτών και αυτό μειώνει την απόδοσή τους λόγω κούρασης, αυ΄τος ο παράγοντας μειώνεται.
    Δεν είναι ορατό, απλά μετράει με κάποιο τρόπο στους υπολογισμούς που κάνει το παιχνίδι.
    Πρακτικά, μπορεί να σου δωσει κάποια γκολ προς το τέλος του αγώνα (ή απλά βέβαια περισσότερες ευκαιρίες οι οποίες όμως μπορεί να μην γίνουν γκολ).

    Σπάνια το χρησιμοποιώ.
    Υποθέτω ότι αν πάει ένα ματς σε παράταση, μπορεί να αποδειχθεί πολύ χρήσιμο.
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  4. #94
    Famous Cloverfield's Avatar
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    1,766
    πως πήγε ο τελικός avg?

  5. #95
    AVG
    AVG is offline
    Newbie
    Join Date
    Jan 2017
    Posts
    6
    Καλησπέρα! Μολις τελειωσε και κερδισα 6-2 αν και εδειχνε 6-1 για καποιο λογο
    Ο αντιπαλος μανατζερ αργησε να μπει. Αρχικα ειχα 14-15% μπονους και υστερα εγινε 10.
    Πηρε 2 κοκκινες αλλά πιστευω οτι το συστημα δουλεψε αρκετα

    Πως αντιμετωπίζουμε διάφορα συστήματα-screenshot_29.jpg

    Ευχαριστω για τις συμβουλες!
    nikolgiorgos and Cloverfield like this.

  6. #96
    Famous Cloverfield's Avatar
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    1,766
    3dc - 1 - 3w - 1 - 2 , σταυρός

    Παίζω με τέτοιο αντίπαλο στο κύπελλο, ίδια ποιότητα.

    Πρωτο παιχνιδι εκτος 1-1 παιζοντας 4-5-1v αλλα ειχε καλυτερα στατιστικα δεν νιωθω οτι κοντραριστηκε.

    Ιδεες;

    Σκεφτομουν για ενα 3DC-3DMw-1-2w-1 , αλλα δεν το εχω παιξει ποτε.

  7. #97
    VIP Nick Lizas's Avatar
    Join Date
    Aug 2013
    Posts
    1,375
    Quote Originally Posted by Cloverfield View Post
    3dc - 1 - 3w - 1 - 2 , σταυρός

    Παίζω με τέτοιο αντίπαλο στο κύπελλο, ίδια ποιότητα.

    Πρωτο παιχνιδι εκτος 1-1 παιζοντας 4-5-1v αλλα ειχε καλυτερα στατιστικα δεν νιωθω οτι κοντραριστηκε.

    Ιδεες;

    Σκεφτομουν για ενα 3DC-3DMw-1-2w-1 , αλλα δεν το εχω παιξει ποτε.
    αυτο το συστημα το παιζω συχνα
    Πως αντιμετωπίζουμε διάφορα συστήματα-screenshot_153.jpg
    επαιζα εναντιον ενος πιο δυνατου αντιπαλου σε αγωνα ομπσπονδιας ηρθα 1-1 αλλα δεν μπορουσε να μου κανει φαση
    με λιγη τυχη θα τον ειχα κερδισει αμυνα +αντεπιθ+κοντινες χαμηλη πιεση κοκ βελη ακραιους aml,amr, μπλε κεντρικος dc καιdmc
    Πως αντιμετωπίζουμε διάφορα συστήματα-screenshot_152.jpg
    Cloverfield likes this.

  8. #98
    Famous Cloverfield's Avatar
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    1,766
    Το έπαιξα, πήγε καλά και με τεράστια ποσοστά κατοχής.

    Ήταν επαναληπτικός 1-1, τελικά έφαγα στημένη (κόντρα τείχος) στο 85' , ισοφάρισε και πήγαμε στα πέναλτι όπου έχασα.

    Τον έπαιξα και ένα φιλικό τον τύπο επειδή τυχαίνει να είνα και στην ομοσπονδία μου (και +1 λεβελ)
    Στο φιλικό το έπαιξα επίθεση με high pressure μετά απο κάποιο σημείο και τον πάτησα κάτω.

    Τώρα επειδή ήταν προημιτελικά δεν ήθελα να ρισκάρω με επίθεση.. τελικά το πλήρωσα στο τέλος.

    Η αδικία του κυπέλλου πάντως επαναλαμβάνεται.
    Επειδή όπως είπα είναι στην ομοσπονδία μου παρακολουθώ την εξέλιξη του.
    Οκ εγώ ξεκίνησα την χρονιά σαν 6* και κάτι και τώρα είμαι 7αστερος.
    Αυτός 5άστερος και έχει γίνει 6 κάτι ... (στο λεβελ του)
    Αλλά επειδή είναι λέβελ παραπάνω είναι 7 αστερια και κατι

    Κοινω με τα μισα έξοδα... με τον μισο κοπο... έφτιαξε μια ομαδα καλύτερη απο μενα για το κυπελλο.

    Δεν εχω προβλημα να κληρωνει ιδιες ποιοτητες αλλα θα επρεπε να κληρωνει απο ιδιο επιπεδο..
    Nick Lizas likes this.
    ♣----------------------------------------------------------------------------♣
    [First team] Clover 13 - Panathinaikos FC Legends
    -->Team Showcase<--
    ♣----------------------------------------------------------------------------♣
    [Second team] Angry Sheep FC
    ♣----------------------------------------------------------------------------♣

  9. #99
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    Προημιτελικά Super League και αύριο παίζω με τον Τραγικό , ένα επίπεδο πάνω.
    Αυτόνα πως τον παίζουμε τώρα ? ε?

    Πως αντιμετωπίζουμε διάφορα συστήματα-sl-f8-tragikos.jpg



    lol
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  10. #100
    Famous Cloverfield's Avatar
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    1,766
    Αχαχαχαχ τραγικο σύστημα....

    Παιζει οντως ετσι τα παιχνίδια ή προσπαθει να σε τρολαρει.?
    Βεβαια βλεπω δεν εχει παικτες για να παιξει αλλο σύστημα απλα προσπαθει να τους βαλει στις φυσικες θεσεις ολους

    Τι να πω.. 4-2-2-1-1 ολα κεντρο;
    442nd?

    Μαλλον το δεύτερο ωστε ο αλγοριθμος να υπολογισει ενα ισορροπημενο καλο συστημα εναντιον μιας μαλακιας
    ♣----------------------------------------------------------------------------♣
    [First team] Clover 13 - Panathinaikos FC Legends
    -->Team Showcase<--
    ♣----------------------------------------------------------------------------♣
    [Second team] Angry Sheep FC
    ♣----------------------------------------------------------------------------♣

Page 10 of 16 FirstFirst ... 89101112 ... LastLast