Page 12 of 16 FirstFirst ... 21011121314 ... LastLast
Results 111 to 120 of 154
Like Tree68Likes

Thread: Πως αντιμετωπίζουμε διάφορα συστήματα

  1. #111
    Dreamer
    Join Date
    Dec 2016
    Posts
    352
    Quote Originally Posted by dragonomicon View Post
    Θα σου προτείνω να παίξεις έτσι και πάρε και την απόδειξη. Ο αγώνας έγινε ψες το πρωί.
    Attachment 79234Attachment 79235Attachment 79236
    Ξεκινάς με bonus κατοχής, μόλις τελειώσει καπάκι άλλο ένα, στη συνέχεια το αφήνεις δίχως bonus (εκεί θα βάλεις γκόλ 100%), στη συνέχεια ξανά κατοχή στο 60 περίπου και ότι μείνει το τελειώνεις με φυσική κατάσταση. Οχι επίθεση, άμυνα αν θες κατά την κρίση σου στο τέλος αν και το σύστημα είναι αμυντικογενές και δεν τρώει εύκολα γκόλ. Σου έβαλα το πιο προσιτό σύστημα σε αυτό που σε παίζει γιατί οι αγώνες που έχω με το 4-3-1-2 έχουν πολλά τεμάχια και οι αντίπαλοι είναι μικρότεροί μου, θα το αντιμετωπίσει 100%
    Αν και είναι ένα σύστημα που όταν το παίζω νιώθω πολύ άνετα,δεν πολυπερπαταει αυτή τη σεζον.Εχω ρεταρισματα.Σε σχέση με την προηγούμενη-θυμάσαι που τα λέγαμε-σκορπουσε θάνατο.Δεν είμαι τόσο ζεστός.

  2. #112
    Dreamer
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    421
    Δύο είναι οι τρόποι που το αντιμετωπίζω με επιτυχία
    1) 4-5-1V με μεικτή εστίαση και κοντινές πάσες. τον Dmc και τους DC κάτω βέλος
    2) 3N-1-2-3W-1 από τα πλάγια, επίθεση χωρίς αντεπιθέσεις

  3. #113
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    Volos το σύστημα σου δεν είναι κακό.
    και του Γιάννη είναι οκ απλώς θα διαφωνήσω λίγο στο αντεπιθέσεις-κοντινές πάσες.
    Νομίζω ότι οι κοντινές πάσες μπορεί να "κόψουν" λίγο από τις ευκαιρίες για αντεπίθεση.
    Γιατί όχι μεικτές ?
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  4. #114
    Dreamer
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    421
    Δεν βάζω αμυντική νοοτροπία αλλά κανονική. Με τις κοντινές πάσες έχεις πλήρως τον έλεγχο και ο αντίπαλος σου κάνει λίγες φάσεις. Κάτι σαν το τικι τάκα της Μπάρτσα

  5. #115
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    βασικά για του dragonomicon έλεγα.
    Ναι, εσένα έχει αυτή την λογική.
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  6. #116
    Apprentice dragonomicon's Avatar
    Join Date
    Nov 2016
    Location
    https://t.me/pump_upp
    Posts
    195
    Quote Originally Posted by nikolgiorgos View Post
    βασικά για του dragonomicon έλεγα.
    Ναι, εσένα έχει αυτή την λογική.
    Οπως ξέρετε κάθε σεζόν οι οδηγείες διαφέρουν και τα δεδομένα αλλάζουν. Οι κοντινές πάσες εξασφαλίζουν τη μη απώλεια μπάλας εύκολα στις επιθέσεις σου, οι αντεπιθέσεις είναι αντεπιθέσεις είτε με κοντινές είτε με μακρινές, εξ άλλου όπως το βλέπω εγώ σαν παίχτης οι κοντινές είναι πιο προσιτές στο παιχνίδι των αντεπιθέσεων γιατί όλα ξεκινάνε απο κοψίματα στην άμυνα και το κέντρο. . Οι μεικτές πολλές φορές σε οδηγούν σε αντεπιθέσεις του άλλου, γιαυτό τις αποκλέιω απο το παιχνίδι μου. Επίσης μετά απο μερικά τεστ διαπίστωσα οτι αυτή τη σεζόν οι κοντινές πάνε γάντι.... Πάντα απο δική μου σκοπιά έτσι! Επίσης έχω ποστάρει τι έχει γίνει μέχρι τώρα σε όλες τις διοργανώσεις μέχρι τώρα για τη συμπεριφορά του.

  7. #117
    Famous Cloverfield's Avatar
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    1,766
    Κι εγώ έχω βγάλει πολλές φορές αντεπιθέσεις με κοντινές μπαλιές αν και κατά 95% χρησιμοποιώ το default μικτές..

    Επίσης όταν/αν παίζεις defensive συνήθως η μπάλα στην αντεπίθεση δεν πάει με μακρινή μπαλιά.
    Την παίρνει κάποιος πλάγιος και την κουβαλάει στα αντίπαλα καρέ (τουλάχιστον η γραφική απεικόνιση που μπορεί και να μην είναι καθόλου ενδεικτική)

    Έχει βάση αυτό που λέει ο dragonomicon αλλά δεν έχω πειραματιστεί πολύ για να βγάλω συμπεράσματα μιας και όπως είπα πάω πάντα με μικτές
    dragonomicon likes this.
    ♣----------------------------------------------------------------------------♣
    [First team] Clover 13 - Panathinaikos FC Legends
    -->Team Showcase<--
    ♣----------------------------------------------------------------------------♣
    [Second team] Angry Sheep FC
    ♣----------------------------------------------------------------------------♣

  8. #118
    Apprentice dragonomicon's Avatar
    Join Date
    Nov 2016
    Location
    https://t.me/pump_upp
    Posts
    195
    H αλήθεια είναι οτι στην αρχή και εγώ είχα το ίδιο δίλλημα με εσένα όσον αφορά τις μεικτές, μετά από σεζόν παιχνιδιών όμως διαπίστωσα οτι οι μεικτές μπαλιές έχουν πολλά κενά στο χορτάρι, πρώτο και σημαντικότερο τρως αντεπιθέσεις πολύ πιο συχνά, μετά είναι αυτό που πολύ σωστά λέει ο clover το οτι στο defensive style οι μακρινές είναι νούλα στην κλέβουν μέχρι να καταλάβεις τι έγινε... Πολλές αντεπιθέσεις πήγαν στο βρόντο ετσι. Ενω με τις κοντινές και άμα η προπόνηση σου εμπεριέχει πολύ ΚΟΡΟΙΔΟ μέσα τους έχεις κάνει γιογιο. Πιστεύω ακράδαντα οτι οι κοντινές είναι μανούλα.
    Ioannis Boulakas likes this.

  9. #119
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    Έχω γράψει σε διάφορα post ότι καλό είναι να αποφεύγουμε να βάζουμε το ίδιο σύστημα με του αντίπαλου, ιδιαίτερα αν είμαστε ενεργοί και έχουμε δυνατότερη ομάδα.
    Έχοντας το ίδιο σύστημα, δεν σημαίνει ότι το παιχνίδι θα πάει να κάνει τους υπολογισμούς βάση της δυναμικότητας των ομάδων αλλά μάλλον θα πάει περισσότερο προς το ζάρι, 50-50.
    Παίζοντας με αντίπαλο θηρίο στις ομοσπονδίες.
    και οι δύο με 4-5-1 V, εγώ αρκετά πιο αδύναμος, έφερα 0-0 στο 1ο ματς και νίκησα στο 2ο

    Πως αντιμετωπίζουμε διάφορα συστήματα-asso-2-trol-1.jpg

    Πως αντιμετωπίζουμε διάφορα συστήματα-asso-2-trol-2.jpg

    Πως αντιμετωπίζουμε διάφορα συστήματα-asso-2-trol-3.jpg
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  10. #120
    Apprentice
    Join Date
    Jun 2017
    Location
    Kastoria
    Posts
    165
    Καλησπερα παιδια εγω παιζω ενα καπως διαφορετικο συστημα... με καλυτερους αντιπαλους παιζω αυτο Imgur: The most awesome images on the Internet και με χειροτερους αντιπαλους αυτο Imgur: The most awesome images on the Internet μπορει καποιος να μου πει μια γνωμη και αμα γινεται να κανω κατι καλυτερο?

Page 12 of 16 FirstFirst ... 21011121314 ... LastLast