Page 3 of 16 FirstFirst 1234513 ... LastLast
Results 21 to 30 of 154
Like Tree68Likes

Thread: Πως αντιμετωπίζουμε διάφορα συστήματα

  1. #21
    Famous Cloverfield's Avatar
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    1,766
    Στην λίγκα μου κάποιος σαρώνει (έχει μόλις 1 ισοπαλία) με το σύστημα dr-dc-dr- 1dmc- 2mc- amr-aml- 2st

    1) Πως το παίζουμε αυτό το σύστημα; επίθεση ή normal; μπαλιές;
    2) Γιατρικό έχουμε για το σύστημα αυτό; Σκεφτόμουν για 5-4-1 με άμυνα και μακρινές μπαλιές

  2. #22
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    καλύτερα όχι μακρινές μπαλιές όταν έχει dmc
    *εκτός αν σου δώσει τέτοια συμβουλή ο βοηθός

    βάλε 4+1 dmc πίσω για να είσαι καλυμένος, και ότι νομίζεις καλύτερο έχεις μπροστά.
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  3. #23
    Famous Cloverfield's Avatar
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    1,766
    Παρακολούθησα τον αντίπαλο μου με το σύστημα 3w-1dmc-2-2w-2.
    Έπαιζε με πολύ κατώτερο αντίπαλο (ειδικά η άμυνα του αντιπάλου είχε πολύ άσχημα ποσοστά) αλλα έπαιξε με 4-2MC-3w-1.
    Έκατσα να το δω γιατί πίστευα ότι ήταν ένα σύστημα που μπορούσε να το κοντράρει.

    Το ματς ήταν 1-0 με στημένη αλλά το αουτσάιντερ φαίνονταν να ελέγχει απόλυτα το παιχνίδι. Είχε φάσεις και τον αντίπαλο τον ανέκοπτε εύκολα.
    Προς το τέλος το φαβορί ρίσκαρε πολύ, έριξε 3ST+1AMC και έβαλε στο 90 γκολ και πήγε 1-1.
    Ο άλλος μάνατζερ δεν το έβλεπε να κάνει διορθωτική κίνηση. Πιστεύω με ένα DMC αλλαγή θα το είχε κλειδώσει.

    Θεωρείτε ότι το 4-2MC-3w-1 είναι καλό σύστημα να αντιμετωπίσω το 3w-1dmc-2-2w-2?

    ΥΓ Έχω αρχίσει να μελετάω από τώρα τον αντίπαλο γιατί ουσιαστικά είμαστε ισόβαθμοι μοναδικοί διακδικητές του πρω και θα παιχτεί στο μεταξύ μας στην έδρα μου το ματς εκτός απροόπτου

  4. #24
    VIP Nick Lizas's Avatar
    Join Date
    Aug 2013
    Posts
    1,375
    Εγω θα πηγαινα με 4-1-2-1-2 diamond κοντινες πασες απο κεντρο

  5. #25
    Famous Cloverfield's Avatar
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    1,766
    Θα προτιμούσα σύστημα που να εμπεριέχει τα AMR/L μου που ειναι πολυ δυνατά και νομιζω οτι με τους 3 αμυντικούς που εχει μπορούν να του κανουν ζημια.

    Επειδη το ματς πρεπει να το παρω εστω και μισο-μηδεν εγω σκεφτομουν για ενα 5-2-2w-1, αμυνα, αντεπίθεση, mixed πάσες και στην περιπτωση που δεν μουν βγαίνει να το παρω το ενα dc και να το κανω amc.
    Επισης να σημειώσω οτι τα AMR/Lτου αντιπάλου ειναι πολύ δυνατά και high rated του πρωταθλήματος μετα απο εναν δικό μου!

  6. #26
    Famous Cloverfield's Avatar
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    1,766
    Αντιμετώπισα σήμερα το 4-3n-2w-1 και πίστευα ότι το σύστημα που δοκιμάζω θα το κόντραρε καλά.
    Βέβαια είχα πλεονέκτημα στην ποιότητα αλλά και πάλι νομίζω πήγε πολύ καλά.
    Έβλεπα την ροή του αγώνα, αντίπαλος ανούσιος μπροστά τον είχαν μπλοκάρει οι 3 αμυντικοί (βελάκια πίσω) και ο DMC βοηθούσε και στην άμυνα αλλά και στον άξονα.
    Μπροστά με τον AMC μου να αλωνίζε αφού δεν υπήρχε DMC , έκανε ότι ήθελε, πρώτο γκολ και man of the match.
    Κάποια στιγμή στο 60 πήρε και κάρτα ο αντίπαλος και προφανώς το καθάρισα εύκολα το ματς
    Τελικό: 5-0

    Τι πιστεύετε; Καλό σύστημα για counter του 4-3n-2w-1 ;
    Λόγω καλύτερου quality, μπήκα επθετικά με mixed πάσες (έβαλα και counter attacks που βγήκε το πρώτο γκολ αν και δεν είθισται να μπαίνουν αντεπιθέσεις με επιθετικό σύστημα αλλά δούλεψε.)

    Πως αντιμετωπίζουμε διάφορα συστήματα-formations.jpg
    Πως αντιμετωπίζουμε διάφορα συστήματα-quality.jpg
    Πως αντιμετωπίζουμε διάφορα συστήματα-stats1.jpg

  7. #27
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    χμ, ε τότε ίσως να παίξεις 4-5-1v μήπως βοηθήσει καλύτερα ο dmc για τους πλάγιους του.
    αν είναι τόσο καλοί, τότε καλύτερα βάλη μπλε βέλη στους πλάγιους αμυντικούς και μην βάζεις βέλης στους πλάγιους σου.
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  8. #28
    Famous Cloverfield's Avatar
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    1,766
    Ναι μάλλον θα πάω 4-5-1v, άμυνα, αντεπιθέσεις, mixed πάσες, και για αρχή βελάκια πίσω και στα πλάγια μπακ.
    Έχω παρατηρήσει ότι ο αντίπαλος όταν δεν βγάζει γκολ, ζορίζεται και φορτώνει υπερβολικά επίθεση αφήνοντας εκτεθιμένη άμυνα.
    Και κάπου εκεί ελπίζω να την πατήσει.

    Πες μου και την άποψη σου για το από πάνω ποστ (#44)

  9. #29
    VIP Nick Lizas's Avatar
    Join Date
    Aug 2013
    Posts
    1,375
    Quote Originally Posted by Cloverfield View Post
    Αντιμετώπισα σήμερα το 4-3n-2w-1 και πίστευα ότι το σύστημα που δοκιμάζω θα το κόντραρε καλά.
    Βέβαια είχα πλεονέκτημα στην ποιότητα αλλά και πάλι νομίζω πήγε πολύ καλά.
    Έβλεπα την ροή του αγώνα, αντίπαλος ανούσιος μπροστά τον είχαν μπλοκάρει οι 3 αμυντικοί (βελάκια πίσω) και ο DMC βοηθούσε και στην άμυνα αλλά και στον άξονα.
    Μπροστά με τον AMC μου να αλωνίζε αφού δεν υπήρχε DMC , έκανε ότι ήθελε, πρώτο γκολ και man of the match.
    Κάποια στιγμή στο 60 πήρε και κάρτα ο αντίπαλος και προφανώς το καθάρισα εύκολα το ματς
    Τελικό: 5-0

    Τι πιστεύετε; Καλό σύστημα για counter του 4-3n-2w-1 ;
    Λόγω καλύτερου quality, μπήκα επθετικά με mixed πάσες (έβαλα και counter attacks που βγήκε το πρώτο γκολ αν και δεν είθισται να μπαίνουν αντεπιθέσεις με επιθετικό σύστημα αλλά δούλεψε.)

    Click image for larger version. 

Name:	formations.JPG 
Views:	85 
Size:	49.3 KB 
ID:	71178
    Click image for larger version. 

Name:	quality.JPG 
Views:	84 
Size:	33.5 KB 
ID:	71179
    Click image for larger version. 

Name:	stats1.JPG 
Views:	83 
Size:	59.9 KB 
ID:	71180
    με τετοια διαφορα ποιοτητας οποιο συστημα και να παιξεις θα κερδισεις η διαφορα ειναι μεγαλη
    εαν επαιζες 3w -2n-3w-2 η διαφορα στα γκολ θα ηταν μεγαλυτερη
    εγω οταν εχω τετοια διαφορα δυναμικοτητος παιζω το παραπανω συστημα, στην αμυνα μονο αλλαζω
    εαν ο αλλος παιζει με επιθετικο μεσο και δυο επιθετικους παιζω 3n εαν παιζει με πλαγιους[ οπως στην περιπτωση σου] 3w
    οσο οδηγιες επιθεση μικτες μικτες φουλ πιεση μαν του μαν χωρις αντεπιθ,με οφσαιντ και χαλαρο τακλιν οταν εισαι τοσο δυνατος
    δεν τον φοβασαι απλως παιζεις φουλ επιθεση
    Πως αντιμετωπίζουμε διάφορα συστήματα-screenshot_84.jpgΠως αντιμετωπίζουμε διάφορα συστήματα-screenshot_85.jpg
    Cloverfield likes this.

  10. #30
    Famous Cloverfield's Avatar
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    1,766
    Έτσι συνήθως γυρίζω το σύστημα όταν δεν μου "βγαίνει" το παιχνίδι με κατώτερο αντίπαλο.
    Η αλήθεια είναι ότι όντως όταν το κάνω πάντα το τουμπάρω.

Page 3 of 16 FirstFirst 1234513 ... LastLast