Page 5 of 7 FirstFirst ... 34567 LastLast
Results 41 to 50 of 68
Like Tree38Likes

Thread: 4-1-2-2-1 Αν το μάθεις είσαι Βασιλιάς!

  1. #41
    Dreamer gkassimis's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    Greece
    Posts
    433
    φιλε dragon, θα ηθελα καποια στιγμη να δοκιμασω τις τακτικες σου γιατι και εγω παιζω 4-5-1 V. Ομως ενω στην αρχη της περιοδου εφαγα καμποσες σφαλιαρες, εδω και περιπου μια εβδομαδα εχω στρωσει και παω τρενο οποτε δεν τολμαω να το αλλαξω. Στο επιθετικο κομματι παιζω σχεδον τα ιδια με εξαιρεση την νοοτροπια οπου παιζω με κανονικη αντι για πολυ αμυντικη. Στο αμυντικο κομματι εχουμε καμποσες διαφορες. παιζω με πιεση, σκληρο τακλιν και ζωνη χωρις οφσαιτ. Στα βελη εχουμε επισης καποιες διαφορες καθως παιζω οτι και εσυ και επιπλεον τα 2 σεντερ μπακ να οπισθοχωρουν και τον επιθετικο με προωθημενο βελος. το καλο της υποθεσης ειναι οτι επειδη εχω μικρο ροστερ καθως δεν εχω πολλα λεφτα, αναγκαζομαι σε παιχνιδια με πιο αδυναμες ομαδες να αλλαζω το συστημα ειτε σε 4-2 DMC-MC-AMR-AMR-1 ειτε σε 4-1-4 Flat-1, και επισης τραβαει.Τα ζορια βεβαια τωρα ερχονται που παιζω με πιο δυσκολους αντιπαλους σε κυπελο και CL καθως και στις ομοσπονδιες.
    Kyparissia FC
    Level 35
    28 Champions, 15 Champions League, 15 Cups, 2 Super Cup

  2. #42
    Newbie
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    1
    dragon στο bonus τι βάζεις;και επισης προπονήσεις κάνεις κάτι ιδιαίτερο;

  3. #43
    Pro
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    833
    Quote Originally Posted by dragonomicon View Post
    και τώρα στα φρέσκα κουλούρια, λοιπόν το σύστημα δεν χάνει με τίποτα. .
    μην το λες αυτο...γιατι θα παιξω με το συστημα σου και τις ρυθμισεις σου, και θα ποσταρω μετα. και το σκορ θα εχει το 5 μεσα. μη τα ξαναγραφουμε.........

  4. #44
    Pro
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    833
    Quote Originally Posted by dragonomicon View Post
    Και τώρα στα φρέσκα κουλούρια, λοιπόν το σύστημα δεν χάνει με τίποτα. Η νέα σεζόν με έφερε σε όμιλο Champions League για θηρία και το κύπελλο ως γνωστό τα ίδια και χειρότερα. Το Πρωτάθλημα είναι εύκολο γιατί δεν έχω αντίπαλο και δεν έχω αντίπαλο γιατί αν δείτε τι κάνω στα κύπελλα θα καταλάβετε οτι το πρωτάθλημα είναι πλέον παιχνίδι σ αυτά που έχουν ΄γίνει στις διοργανώσεις. Σας παραθέτω λοιπόν τι έχει γίνει μέχρι τώρα στα κύπελλα και στο πρωτάθλημα και τα συμπεράσματα είναι δικά σας.

    Πρωτάθλημα:
    Attachment 79158

    Κύπελλο:
    Attachment 79159
    αγώνες κυπέλλου:
    Attachment 79161Attachment 79162Attachment 79163Attachment 79164Attachment 79165

    Champions League
    Attachment 79160
    αγώνες ομίλου:
    Attachment 79166Attachment 79167Attachment 79168Attachment 79169Attachment 79170

    Αήττητο παντού με ομάδες θεριά για τα κυβικά της ομάδας μου.
    Θα στεκομουνα στον Spasov τον DMC...η μικροτερη του βαθμολογια σε ολα τα ματς απεναντι σε ισχυροτερους αντιπαλους ειναι το 7,3. Αυτο απο μονο του λεει πολλα νομιζω.

  5. #45
    Pro
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    833
    Φιλικο της Wolves (1η στη βαθμολογια) για να τσεκαρω το συστημα/στησιμο/τακτικες/ με την Ρενια, την αλλη μου ομαδα που την εχω παρατημενη εδω και 40 μερες περιπου. 9η στη βαθμολογια. το μονο που επεσα εξω ηταν οτι δεν ειχε 5 στο σκορ. Ειχε 4 ομως!! χαχαχαχαχαχ!!
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 4-1-2-2-1 Αν το μάθεις είσαι Βασιλιάς!-screenshot_17.jpg   4-1-2-2-1 Αν το μάθεις είσαι Βασιλιάς!-screenshot_18.jpg   4-1-2-2-1 Αν το μάθεις είσαι Βασιλιάς!-screenshot_19.jpg  
    Last edited by Nikose; 04-23-2017 at 06:19 PM.

  6. #46
    Apprentice dragonomicon's Avatar
    Join Date
    Nov 2016
    Location
    https://t.me/pump_upp
    Posts
    195
    Φίλε ειλικρινά δεν γνωρίζω τι κάνεις και πως γίνεται αυτό. Κάτι δεν εφαρμόζεις σωστά. Δεν γίνεται ένα απο τα καλύτερα συστήματα ever στο παιχνίδι να γίνεται στα χέρια σου στάχτη και μπούρμπερη.
    Θα σου βάλω μόνο τρεις εικόνες απο τη φετινή μου σεζόν να δεις που με έχει πάει το συστηματάκι αυτό.
    Πρωτάθλημα.:
    4-1-2-2-1 Αν το μάθεις είσαι Βασιλιάς!-.jpg
    Κυπελλο
    4-1-2-2-1 Αν το μάθεις είσαι Βασιλιάς!-.jpg
    Champions League
    4-1-2-2-1 Αν το μάθεις είσαι Βασιλιάς!-.jpg
    Με λίγα λόγια πάω για TREBLE άλλη μια σεζόν. Τώρα αυτά που βγάζεις εσύ σαν παραδείγματα μεμονομένα πιστεύω οτι δεν αντικατοπτρίζουν την πραγματικότητα . Δεν μπορείς να έχεις άποψη απο 2-3 ματς ειδικά όταν δεν έχεις ασχοληθεί πάνω σε αυτό το συγκεκριμένο σύστημα. Εγώ σου παραθέτω ολόκληρη σεζόν. Τα συμπεράσματα δικά σου.

  7. #47
    Pro
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    833
    No comment.

  8. #48
    Pro
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    833
    Δεν ξέρω αν κάνω λάθος( που δεν κάνω) αλλά με τις συγκεκριμένες ρυθμίσεις σε αυτό το σύστημα ούτε καν ισοπαλία δεν έχω. Απ την αλλη..Πως είναι δυνατόν να παίζουν οι αμυντικοί σου με man 2 man απέναντι σε ισχυροτερους επιθετικούς ( ένα άστρο επάνω) και να τους νικάνε κατά κράτος ώστε να σου δίνουν νίκες..... Μόνο η Νοrdeus μπορεί να το εξηγήσει αυτό. Οι αμυντικοί μου ( και είναι πολλοί και διάφοροι) με man 2 man απεναντι σε επιθετικούς ένα αστέρι πάνω ίσαμε 4_5το ΠΟΛΥ να παρουν. Κάτι που λογικά και φυσιολογικά συνεπάγεται ήττα. Τώρα πώς σου βγαίνει εσένα... Αυτό είναι το μυστήριο, και όχι το πώς γίνεται στάχτη και μπουρμερη στα δικά μου χέρια. Και δε χρειάζεται να μου παραθέτεις τόσα στοιχεία. Δεν σε αμφισβητώ. Αλίμονο. Ποσταρω μόνο γιατί δεν μπορώ να καταπιω αυτά τα.....Αλανθαστο σύστημα, φονέας γιγάντων, δεν χανει ποτε.. και τέτοια. Φιλικά πάντα.
    Last edited by Nikose; 04-24-2017 at 08:02 AM.

  9. #49
    Famous Cloverfield's Avatar
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    1,766
    Απλα να σχολιασω λίγο το φιλικό του nikose.

    1. Είναι φιλικό. Αλλος κώδικας δεν μπορείς να βγαλεις ασφαλή συμπεράσματα.

    2. Το σύστημα της wolfs δουλεψε καθώς τα στατιστικά είναι πολύ ανώτερα.

    3. Ο λογος που έχασε η wolfs είναι η δυστοχια. Παρατηρώ το τελευταίο πενθήμερο (όχι μονο εγώ) οτι γίνεται της κακομοίρας και ομάδες με παρα πολλά σουτ έχουν πολύ χαμηλή αποτελεσματικότητα. Εμένα χτυπάνε κάτι 9% .. Τραγικά πράγματα.

    Οπως και να έχει νομιζω απο φιλικό δεν μπορείς να βγαλεις εύκολα συμπέρασμα.

    Εγώ δεν χρησιμοποιώ ενα σύστημα, αλλά και φέτος οσες φορες χρησιμοποίησα 451ν πανω κάτω με τα ίδια του dragon με έβγαλε ασπροπροσωπο. Δεν έχει χασει ακόμα την αίγλη του.

    Παρολαυτά κοντραρεται.
    Εγώ το κοντραρω με 3w-1-3-2w-1 με αμυντικες τακτικές
    dragonomicon likes this.
    ♣----------------------------------------------------------------------------♣
    [First team] Clover 13 - Panathinaikos FC Legends
    -->Team Showcase<--
    ♣----------------------------------------------------------------------------♣
    [Second team] Angry Sheep FC
    ♣----------------------------------------------------------------------------♣

  10. #50
    Pro
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    833
    Δεν υπάρχει μεγαλύτερη αλήθεια στο παιχνίδι από αυτό που είπες Clover. Ότι χρησιμοποιεί εντελώς διαφορετικές μηχανές σε επίσημα, φιλικά, και ομοσπονδίες. Παρ όλα αυτά νομίζω ότι είναι λίγο μύθος οι θέσεις, η φόρμα, το ηθικό, οι τακτικές, ο σχηματισμος. Νομίζω ότι δε μετράνε πολύ όσο η απόδοση του GK. Άμα το τέρμα πάρει 7,5+ δεν το χάνεις το ματς. Άσχετα με ποιον η πως παίζεις. Απ την αλλη άμα είναι κοντά στο 5, οτι και να κάνουν οι επιθετικοί..... Προχτές στην ομοσπονδία. Αντίπαλος περίπου ισοδύναμος. Αγώνας εντός. O gk στο 4,3. Έχασα χαλαρά 2-5. Δεν άλλαξα τίποτα. Στον επαναληπτικό ο gk στο 8,3. Κέρδισα 0-3. Τώρα κάτσε εσύ (εμεις) από πάνω νομίζοντας ότι κοουτσάρεις και ότι κανεις τη διαφορά με τις τακτικές σου.
    Last edited by Nikose; 04-24-2017 at 08:04 AM.

Page 5 of 7 FirstFirst ... 34567 LastLast