Page 6 of 8 FirstFirst ... 45678 LastLast
Results 51 to 60 of 78
Like Tree62Likes

Thread: NOU - Asociatii

  1. #51
    Newbie Shacalul Jdo's Avatar
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    26
    Am trimis si eu tiket aseara dar nu am primit nimic. Am pierdut incredibil un meci intreaga asociatie a mers fantastic de slab cu o asociatie mai slaba ca noi si acum ne batem la locul 3. Am avut un week-end groaznic in top 11.
    florian slaniceanu likes this.
    ELITE TEAM ROMANIA JUST FOR FUN

  2. #52
    Apprentice
    Join Date
    May 2016
    Posts
    196
    Asteapta pana Maine jdo azi e duminica mai sta si lumea pe acasa 😀
    florian slaniceanu likes this.

  3. #53
    Addicted
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    544
    rugaminte catre moderatori (banuiesc ca au mai multe informatii de la dezvoltator) sau catre cei care au mai multe informatii:

    s-a modificat ceva la asociatii?

    am observat ca incepand cu acest turneu nu mai scade ratingul asociatiei daca iti scazi valoarea echipei - este o eroare la mine sau este o modificare in sistemul asociatiilor?

  4. #54
    Apprentice
    Join Date
    May 2016
    Posts
    196
    Nu este o eroare au modificat modul de selectie se ia media intregului lot asa ca nu mai tine vrajeala de a scadea primul 11 )))Daca nu ai bagat de seama toata saptamana associatiile au mers un pic mai grelut )

  5. #55
    Addicted
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    544
    danke!

  6. #56
    Newbie
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    Valencia, Spain
    Posts
    17

    salutare

    Quote Originally Posted by PricopGeorgeCătălin View Post
    Ieri s-a lansat cel mai nou update marca Top Eleven si pe langa unele bug-uri minore care au fost fixate a fost lansat si noul sistem de joc "ASOCIATII" care va permite sa lucrati in grupuri cu mai multi manageri si sa castigati trofee, jetoane si pachete.



    Daca aveti intrebari va asteptam cu drag!
    dom. pricop am si eu o nelamurire cu asociatia si in general cu jocul si poate ma lamuresti si pe mine.
    Spune ca in asociatie conteaza doar valoarea jucatorilor si a echipei in total si cum se afce ca echipa mea avand 132% joc inpotriva a 115% si eau batae si acasa ci in deplasare cu scorul general de 6-2
    Plus de astea mam uitat in top 100 si primul loc o asociatie de chineji vai de capul lor au un goleveraj de peste 600 de goluri .asociatia mea aprape toate echipele sunt cu o stea rosie si a mea e cu 2 si joc tot timpul cu echipe mult mai slabe si abia daca castiga unde vezi tu logica la asa zis valoarea jucatorului .
    Problema a 2 cum se face ca in cupa joc doar cu echipe mai mari in nivel am urmarit de 10 sezoane si pe partea mea doar echipe cu 1,2 sau 3 nivele peste mine cum pot eu castiga vreodata cand joc asa .eu bag bani in acest joc si am impresia ca atunci cand incepi sa bagi bani esti vizat si te face in asa fel sa bagi mai multi bani .adica cnu sunteti corecti nici cat negru sub unghie .scuze de greselile de ortografie am scris repede .
    florian slaniceanu likes this.

  7. #57
    Addicted
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    544
    prietene, nu fi suparat, daca erai atent la ce se discuta pe forum ai fi aflat exact despre ce e vorba:

    1. in cupa echipele sunt grupate functie de valoarea primilor 14 jucatori din lot - daca tu bagi bani si ai primii 14 jucatori foarte puternici atunci vei fi grupat in totdeauna cu echipe de nivel superior care sunt de valori apropiate cu echipa ta

    2. in asociatii conteaza valoarea lotului si NU conteaza nivelul jucatorilor (in cupa ai vazut ca se vede imediat daca un jucator este cu 2 nivele mai sus) - asta inseamna ca un jucator de nivel 4 poate juca de la egal la egal cu un jucator de nivel 40 (de exemplu)

    3. echipele alea din fruntea topului mondial au jucatori foarte puternici DOAR ca tu NU te uiti si la loturile lor (ei au jucatori de 7-8-chiar 9 stele dar au si jucatori de 1 stea astfel per total iese o echipa de 6-7 stele dar valoarea primului 11 este de fapt de 7-8 stele , astfel ei domina orice adversar

    4 s-a intamplat de multe ori ca o echipa de nivel inferior (115% de exemplu) sa invinga echipe mai puternice (135% de exemplu), de ce? - conteaza foarte mult omogenitatea lotului, moral, odihna, bonusurile de care beneficiaza, tactica de joc si primele de victorie acordate - daca spui ca ai luat bataie asa de rau - verifica in primul rand de prime de joc ai setat pentru meciurile din alianta, verifica cu ce bonusuri joci, incearca sa fi prezent la meci atat tu cat si colegii din alianta

    5. NU are nici o legatura jocul cu cei care baga sau nu bani reali in joc (exemplul cel mai la indemana este colegul madflo19 - care baga si el destul de substantial DAR nu s-a plans ca ar exista anumite tratamente, chiar are niste realizari de invidiat, si eu am bagat bani (nu pot spune ca foarte multi, dar am cotizat) si nu am simtit sa fi fost "vizat"

    sper ca am reusit sa iti explic in mare toate nelamuririle

  8. #58
    Rookie TuninGGamer's Avatar
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    62
    Quote Originally Posted by ady78 View Post
    dom. pricop am si eu o nelamurire cu asociatia si in general cu jocul si poate ma lamuresti si pe mine.
    Spune ca in asociatie conteaza doar valoarea jucatorilor si a echipei in total si cum se afce ca echipa mea avand 132% joc inpotriva a 115% si eau batae si acasa ci in deplasare cu scorul general de 6-2
    Plus de astea mam uitat in top 100 si primul loc o asociatie de chineji vai de capul lor au un goleveraj de peste 600 de goluri .asociatia mea aprape toate echipele sunt cu o stea rosie si a mea e cu 2 si joc tot timpul cu echipe mult mai slabe si abia daca castiga unde vezi tu logica la asa zis valoarea jucatorului .
    Problema a 2 cum se face ca in cupa joc doar cu echipe mai mari in nivel am urmarit de 10 sezoane si pe partea mea doar echipe cu 1,2 sau 3 nivele peste mine cum pot eu castiga vreodata cand joc asa .eu bag bani in acest joc si am impresia ca atunci cand incepi sa bagi bani esti vizat si te face in asa fel sa bagi mai multi bani .adica cnu sunteti corecti nici cat negru sub unghie .scuze de greselile de ortografie am scris repede .
    Ai şi tu dreptatea ta într-o anumită directie ... dar ... deşi jocul pare de multe ori o abrambureală totală nu e deloc aşa atâta timp cât ii înţelegi mecanismul simplu după care funcţionează
    Ca să nu intru prea mult in detalii(sunt pe telefon) am să fiu scurt şi la obiect.
    Indiferent că bagi bani sau nu tragerile la sorţi in toate competiţiile se fac in funcţie de calitatea echipei,ai echipă bună calitativ vei întâlni jucători la fel de buni cu echipe îngrijite şi activi ai echipa slabă calitativ vei întâlni adversari cu o calitate slabă şi cel mai probabil activi din joi in paşti sau deloc ... şi ajungem la concluzia că:indiferent dacă bagi bani sau nu(simţeam nevoia să mă repet ) jocul are grije să joci împotriva unor echipe apropiate calitativ de a ta.
    Sfatul meu:caută calea de mijloc, adică nici prea-prea nici foarte-foarte
    P.S. Legat de rezultatele negative din joc presupun că astea mai ţin şi de tactică(aici am fost răutăcios)

  9. #59
    Newbie
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    Valencia, Spain
    Posts
    17

    ok

    Quote Originally Posted by florian slaniceanu View Post
    prietene, nu fi suparat, daca erai atent la ce se discuta pe forum ai fi aflat exact despre ce e vorba:

    1. in cupa echipele sunt grupate functie de valoarea primilor 14 jucatori din lot - daca tu bagi bani si ai primii 14 jucatori foarte puternici atunci vei fi grupat in totdeauna cu echipe de nivel superior care sunt de valori apropiate cu echipa ta

    2. in asociatii conteaza valoarea lotului si NU conteaza nivelul jucatorilor (in cupa ai vazut ca se vede imediat daca un jucator este cu 2 nivele mai sus) - asta inseamna ca un jucator de nivel 4 poate juca de la egal la egal cu un jucator de nivel 40 (de exemplu)

    3. echipele alea din fruntea topului mondial au jucatori foarte puternici DOAR ca tu NU te uiti si la loturile lor (ei au jucatori de 7-8-chiar 9 stele dar au si jucatori de 1 stea astfel per total iese o echipa de 6-7 stele dar valoarea primului 11 este de fapt de 7-8 stele , astfel ei domina orice adversar

    4 s-a intamplat de multe ori ca o echipa de nivel inferior (115% de exemplu) sa invinga echipe mai puternice (135% de exemplu), de ce? - conteaza foarte mult omogenitatea lotului, moral, odihna, bonusurile de care beneficiaza, tactica de joc si primele de victorie acordate - daca spui ca ai luat bataie asa de rau - verifica in primul rand de prime de joc ai setat pentru meciurile din alianta, verifica cu ce bonusuri joci, incearca sa fi prezent la meci atat tu cat si colegii din alianta

    5. NU are nici o legatura jocul cu cei care baga sau nu bani reali in joc (exemplul cel mai la indemana este colegul madflo19 - care baga si el destul de substantial DAR nu s-a plans ca ar exista anumite tratamente, chiar are niste realizari de invidiat, si eu am bagat bani (nu pot spune ca foarte multi, dar am cotizat) si nu am simtit sa fi fost "vizat"

    sper ca am reusit sa iti explic in mare toate nelamuririle
    scuze dar nu am explicat ieri destul de bine ca sa intelegi si tu .
    echipa de care vorbes e echipa de star adica acei 11 ca valoare ok
    2 inainte de meciurile de asociatie echipa e 100% moral odihnita si bine asezata
    joc cu aceasi echipa de 3 sezoane deci e omogena
    intram toti in meciurile de asociatie iar ceilalti nimic si bat cum ?????
    sau exeplu bat in deplasare iar acasa pierd sau invers folosind aceasi tactica si eu si celalalt
    care e explicatia ta acum iar respectivul nici nu intra la meci.
    atat timp cat dai bani sa ai echipa puternica si pun anumiti jucatori care spun ei intre gilimele ca sunt cei mai buni atunci trebuie sa ai si rezultate pe masura la ce dai bani .
    iar cea ce ai spus tu ca daca echipa mea e mai puternica imi da o echipa apropiata valorica cu a mea iti dau dreptate dar asta imi intareste argumentul ca e o mare inselatorie
    sa dea .
    alegerele trebuie facute aleatori nu ca daca am mai puternica sa imi dea echipa mai apropiata valorica tocmai de asta voi renunta sa mai investesc in trun joc care e doar pe hotii ,si nu vad rezultate le ce investesc
    acum voi retrograda echipa cateva sezoane sia asa va fi si ea mai puternica
    am jucat si cu echipa mea slaba si tot cu echipe puternice imi da dea deci asta e mica abureala sa te faca sa bagi si mai multi bani .
    vam pupat pe bascalie

  10. #60
    Champion madflo19's Avatar
    Join Date
    Dec 2014
    Location
    United Kingdom
    Posts
    2,104
    Quote Originally Posted by florian slaniceanu View Post
    prietene, nu fi suparat, daca erai atent la ce se discuta pe forum ai fi aflat exact despre ce e vorba:

    1. in cupa echipele sunt grupate functie de valoarea primilor 14 jucatori din lot - daca tu bagi bani si ai primii 14 jucatori foarte puternici atunci vei fi grupat in totdeauna cu echipe de nivel superior care sunt de valori apropiate cu echipa ta

    2. in asociatii conteaza valoarea lotului si NU conteaza nivelul jucatorilor (in cupa ai vazut ca se vede imediat daca un jucator este cu 2 nivele mai sus) - asta inseamna ca un jucator de nivel 4 poate juca de la egal la egal cu un jucator de nivel 40 (de exemplu)

    3. echipele alea din fruntea topului mondial au jucatori foarte puternici DOAR ca tu NU te uiti si la loturile lor (ei au jucatori de 7-8-chiar 9 stele dar au si jucatori de 1 stea astfel per total iese o echipa de 6-7 stele dar valoarea primului 11 este de fapt de 7-8 stele , astfel ei domina orice adversar

    4 s-a intamplat de multe ori ca o echipa de nivel inferior (115% de exemplu) sa invinga echipe mai puternice (135% de exemplu), de ce? - conteaza foarte mult omogenitatea lotului, moral, odihna, bonusurile de care beneficiaza, tactica de joc si primele de victorie acordate - daca spui ca ai luat bataie asa de rau - verifica in primul rand de prime de joc ai setat pentru meciurile din alianta, verifica cu ce bonusuri joci, incearca sa fi prezent la meci atat tu cat si colegii din alianta

    5. NU are nici o legatura jocul cu cei care baga sau nu bani reali in joc (exemplul cel mai la indemana este colegul madflo19 - care baga si el destul de substantial DAR nu s-a plans ca ar exista anumite tratamente, chiar are niste realizari de invidiat, si eu am bagat bani (nu pot spune ca foarte multi, dar am cotizat) si nu am simtit sa fi fost "vizat"

    sper ca am reusit sa iti explic in mare toate nelamuririle
    Sunt de acord cu ce spui in postarea ta,doar o mica gresala ai,foarte putini bani investesc in joc!la inceput am investit ceva pana am intrat pe forum si am vazut cum merg lucrurile.
    Inainte aveam posibilitatea sa vad pana la 100 de videouri PE ZI pt pachete,asta inseamna 3000 de pachete (verzi) pe sezon (eu nu aveam rabdare sa vad atat de multe,undeva la 1500 pe sezon vedeam😉),nu cred k ar mai avea rost sa mai cumpar tokeni sau pachete verzi pt a avea o echipa de 7* 😆
    Acum au fost reduse pana la35 pe zi,adica undeva la 1000 pe sezon,pt mine sunt SUFICIENTE pt a avea echipa pe care o am 😎

    A.C. MILAN LEGENDS-Team Showcase
    http://forum.topeleven.com/team-show...n-legends.html
    Season 45,lvl 43(24 trebles)
    GAME OVER

Page 6 of 8 FirstFirst ... 45678 LastLast