Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 12
Like Tree4Likes

Thread: Novi sistem treninga i kako najjeftinije proci

  1. #1
    Pro Kole22's Avatar
    Join Date
    Sep 2017
    Posts
    864

    Novi sistem treninga i kako najjeftinije proci

    U nastavku imate okviran pregled potrosnje relaksacionih kofera za prosek vestina po treningu koji birate. Rezultati nisu najtacniji, ali su pouzdani. Trening gde je prosek vestina preko 160% je neisplativ, mora se koristiti neki miks koji u proseku ima mnogo manji procenat.




    Na najboljem faktoru isprobano i izracunat prosek potrosene kondicije po dobijenom skilu. Prosek je uzet za celih 20% treninga koji pripadaju istoj tezini.
    Last edited by Kole22; 08-22-2018 at 09:01 PM.
    NekoIzMase and Shadow like this.
    S112 / Level 16 / FK PALILULAC - 14 Leagues - 9 CL - 0 SL - 6 Cups

    Appearances: (ST) C. Cutino 515
    Goals: (AMR) A. Chavasco 541
    Assists: (AML) T. Gras 270

    Trophies in the last 5 seasons:
    Level 12 / League: 1st / CL: 1st / Cup: 1st
    Level 13 / League: 1st / CL: 1st / Cup: 1st
    Level 14 / League: 1st / CL: 1st / Cup: 1/8
    Level 15 / League: 1st / CL: 1/4 / Cup: 1/4
    Level 16 / League: 1st / CL: 1st / Cup: 2nd

  2. #2
    Addicted NekoIzMase's Avatar
    Join Date
    Apr 2018
    Posts
    679
    Na internacionalnom forumu su dosli do zakljucka da se igrac bolje trenira ako mu je ukupan kvalitet priblizan kvalitetu atributa koje treniras. Na primer igracu na slici nikako ne bi trebalo trenirati atribute koji su preko 160 dok ne dodje na 140 ukupnog kvaliteta.

    Novi sistem treninga i kako najjeftinije proci-igrac.jpg
    Rayan84 likes this.

  3. #3
    Pro Kole22's Avatar
    Join Date
    Sep 2017
    Posts
    864
    Quote Originally Posted by NekoIzMase View Post
    Na internacionalnom forumu su dosli do zakljucka da se igrac bolje trenira ako mu je ukupan kvalitet priblizan kvalitetu atributa koje treniras. Na primer igracu na slici nikako ne bi trebalo trenirati atribute koji su preko 160 dok ne dodje na 140 ukupnog kvaliteta.

    Click image for larger version. 

Name:	Igrac.jpg 
Views:	147 
Size:	86.4 KB 
ID:	107082
    To je verovatno tacno, ali sta ce mi igrac na 140% sa svim jednakim atributima? Em ce moci da igra samo par sezona, em ce mi nepotrebno podizati kvalitet celog tima i stavljati me u poziciju da uvek igram protiv jacih timova. Daj mi link tog dela foruma da ga procitam sta su pisali.

    Umesto toga, moj stav je da je bolje uloziti dosta kofera odmah u igraca i podici mu bar dva atributa na 260+% kroz miks treninge, jer ce taj od 18-22.g dobijati ogroman broj vestina kroz meceve i bonus treninge. Time bi odrzavao kvalitet svake sezone i onda u 21.g ga opet istreniras i zacementiras ga bar jos 4-5 sezona u prvoj postavi. Ako bi mu svi atributi bili na 140%, taj je promasena investicija po meni. Jeftinije ces ga nabudziti, ali kolko para tolko muzike od njega. Uz to, na skilove kroz meceve mozes da zaboravis te sezone kada su mu svi atributi na 140-160%.

    Primer Cvetkovic, igrao je sjajno od 18-21g za klub gde su mu bitni atributi bili oko 100% ili blago ispod uz dva jaka kondicija i snaga. Ove sezone je istreniran jos malo ali tako da nastavi da dobija vestine kroz meceve i bonus treninge i u narednim sezonama. Da li sam pogresio, videcemo u narednom periodu.

    Послато са Moto E (4) Plus уз помоћ Тапатока
    Last edited by Kole22; 08-03-2018 at 10:29 AM.
    S112 / Level 16 / FK PALILULAC - 14 Leagues - 9 CL - 0 SL - 6 Cups

    Appearances: (ST) C. Cutino 515
    Goals: (AMR) A. Chavasco 541
    Assists: (AML) T. Gras 270

    Trophies in the last 5 seasons:
    Level 12 / League: 1st / CL: 1st / Cup: 1st
    Level 13 / League: 1st / CL: 1st / Cup: 1st
    Level 14 / League: 1st / CL: 1st / Cup: 1/8
    Level 15 / League: 1st / CL: 1/4 / Cup: 1/4
    Level 16 / League: 1st / CL: 1st / Cup: 2nd

  4. #4
    Addicted NekoIzMase's Avatar
    Join Date
    Apr 2018
    Posts
    679
    Kako mislis da podignes igracu samo dve vestine ako ces da mu kombinujes treninge?

    https://forum.topeleven.com/tutorial...y-after-5.html

    Edit ima i ovde

    https://forum.topeleven.com/top-elev...er-update.html
    Last edited by NekoIzMase; 08-03-2018 at 11:28 AM.

  5. #5
    Pro Kole22's Avatar
    Join Date
    Sep 2017
    Posts
    864
    Quote Originally Posted by NekoIzMase View Post
    Kako mislis da podignes igracu samo dve vestine ako ces da mu kombinujes treninge?

    https://forum.topeleven.com/tutorial...y-after-5.html

    Edit ima i ovde

    https://forum.topeleven.com/top-elev...er-update.html
    Da me nije toliko mrzelo da listam forum, video bih da su jos pre 3 meseca ljudi vec pisali o tome.

    Ja tek sad krenuo da ispitujem trening s obzirom da dolazi vreme da treniram nove talente.

    Postovi od ovog lika su vrlo korisni i slicni su nam rezultati stim da je on daleko odmakao u detaljima.

    Послато са Moto E (4) Plus уз помоћ Тапатока
    S112 / Level 16 / FK PALILULAC - 14 Leagues - 9 CL - 0 SL - 6 Cups

    Appearances: (ST) C. Cutino 515
    Goals: (AMR) A. Chavasco 541
    Assists: (AML) T. Gras 270

    Trophies in the last 5 seasons:
    Level 12 / League: 1st / CL: 1st / Cup: 1st
    Level 13 / League: 1st / CL: 1st / Cup: 1st
    Level 14 / League: 1st / CL: 1st / Cup: 1/8
    Level 15 / League: 1st / CL: 1/4 / Cup: 1/4
    Level 16 / League: 1st / CL: 1st / Cup: 2nd

  6. #6
    Addicted NekoIzMase's Avatar
    Join Date
    Apr 2018
    Posts
    679
    I ja treba da investiram naredne sezone u 3-4 igraca zato i gledam sta piskarate

  7. #7
    Pro Kole22's Avatar
    Join Date
    Sep 2017
    Posts
    864
    Btw, oko tvog pitanja. Obracao sam paznju prethodnih sezona kome najbolje ide odrzavanje ukupnog kvaliteta iz sezone u sezonu. To su bili oni igraci koji nisu ravnopravno imali rasporedjene bitne atribute. Cvetkovic je prethodne tri sezone odrzavao kvalitet iz sezone u sezonu bez individualnih treninga. Razlog tome je sto mu nisu svi bitni atributi bili 160+% nego oko 100% na pocetku sezone i dva koja su bila iznad 260%. On je bez problema dobijao nove vestine kroz meceve i bonus treninge i za sve tri sezone dobijao skoro punu zvezdicu u ukupnom kvalitetu. Znaci odrzavao je kvalitet. To mi treba.

    Sledece sezone planiram da ulozim u novog dr-a ako mi u medjuvremenu ne izadje na preporukama i da ga nabudzim slicno kao sto sam Cvetkovica stim da cu morati da miksujem treninge da bi mu napucao brzinu i kondiciju na 260+%. Jer je neizvodljivo drugacije. Bice skupo, ali jbg, ne moze vise jeftino da se prodje da se napravi takav igrac.
    Quote Originally Posted by NekoIzMase View Post
    Kako mislis da podignes igracu samo dve vestine ako ces da mu kombinujes treninge?

    https://forum.topeleven.com/tutorial...y-after-5.html

    Edit ima i ovde

    https://forum.topeleven.com/top-elev...er-update.html
    Послато са Moto E (4) Plus уз помоћ Тапатока
    NekoIzMase likes this.
    S112 / Level 16 / FK PALILULAC - 14 Leagues - 9 CL - 0 SL - 6 Cups

    Appearances: (ST) C. Cutino 515
    Goals: (AMR) A. Chavasco 541
    Assists: (AML) T. Gras 270

    Trophies in the last 5 seasons:
    Level 12 / League: 1st / CL: 1st / Cup: 1st
    Level 13 / League: 1st / CL: 1st / Cup: 1st
    Level 14 / League: 1st / CL: 1st / Cup: 1/8
    Level 15 / League: 1st / CL: 1/4 / Cup: 1/4
    Level 16 / League: 1st / CL: 1st / Cup: 2nd

  8. #8
    Addicted NekoIzMase's Avatar
    Join Date
    Apr 2018
    Posts
    679
    Quote Originally Posted by Kole22 View Post
    Btw, oko tvog pitanja. Obracao sam paznju prethodnih sezona kome najbolje ide odrzavanje ukupnog kvaliteta iz sezone u sezonu. To su bili oni igraci koji nisu ravnopravno imali rasporedjene bitne atribute. Cvetkovic je prethodne tri sezone odrzavao kvalitet iz sezone u sezonu bez individualnih treninga. Razlog tome je sto mu nisu svi bitni atributi bili 160+% nego oko 100% na pocetku sezone i dva koja su bila iznad 260%. On je bez problema dobijao nove vestine kroz meceve i bonus treninge i za sve tri sezone dobijao skoro punu zvezdicu u ukupnom kvalitetu. Znaci odrzavao je kvalitet. To mi treba.

    Sledece sezone planiram da ulozim u novog dr-a ako mi u medjuvremenu ne izadje na preporukama i da ga nabudzim slicno kao sto sam Cvetkovica stim da cu morati da miksujem treninge da bi mu napucao brzinu i kondiciju na 260+%. Jer je neizvodljivo drugacije. Bice skupo, ali jbg, ne moze vise jeftino da se prodje da se napravi takav igrac.

    Послато са Moto E (4) Plus уз помоћ Тапатока
    Ja ne koristim igrace koji su u startnih 11 + 2 izmene u bonus treninzima, imam grupu gradjana sa multi pozicijama koji sluze samo za to.

    No da se vratimo na glavnu temu a to je kako najjeftinije proci, da zuememo za primer napadaca. Ako sam te dobro shvatio, trebalo bi poceti sa Tehnikom Sutiranja (pokriva 2 glavna atributa) ili Igrom preko krila (pokriva 3 glavna atributa) i nakon sto atributi dostignu odredjeni nivo onda bi trebalo da menjamo u treninge koji imaju Sutiranje, ali ne i zavrsnicu odnosno igru glavom?

  9. #9
    Pro Kole22's Avatar
    Join Date
    Sep 2017
    Posts
    864
    U treninzima koji obuhvataju bitne i nebitne atribute, bitni napreduju duplo brze od nebitnih. Zato je bitno eksploatisati to u drugom navratu kada mu vec podignes bitan atribut koji zelis. Za ST nisam gledao, ali njega svakako mozes i kroz prijateljske budziti. Za sada sam gledao samo za DL/DR sta bi bilo najisplativije. Sledece je DC/DMC a za ostale ne moram misliti x sezona.
    Quote Originally Posted by NekoIzMase View Post
    Ja ne koristim igrace koji su u startnih 11 + 2 izmene u bonus treninzima, imam grupu gradjana sa multi pozicijama koji sluze samo za to.

    No da se vratimo na glavnu temu a to je kako najjeftinije proci, da zuememo za primer napadaca. Ako sam te dobro shvatio, trebalo bi poceti sa Tehnikom Sutiranja (pokriva 2 glavna atributa) ili Igrom preko krila (pokriva 3 glavna atributa) i nakon sto atributi dostignu odredjeni nivo onda bi trebalo da menjamo u treninge koji imaju Sutiranje, ali ne i zavrsnicu odnosno igru glavom?
    Za ST su svi bitni atributi veoma vazni, bez obzira sto ce biti duduk pored krilnih igraca kada je statistika u pitanju.

    Stavi na papir i izracunaj sta bi bilo najucinkovitije umiksati koristeci onaj pregled iz prvog posta. Mozda nije potpuno tacan, ali okvirno ti moze dosta pomoci.

    Послато са Moto E (4) Plus уз помоћ Тапатока
    Last edited by Kole22; 08-03-2018 at 10:27 PM.
    S112 / Level 16 / FK PALILULAC - 14 Leagues - 9 CL - 0 SL - 6 Cups

    Appearances: (ST) C. Cutino 515
    Goals: (AMR) A. Chavasco 541
    Assists: (AML) T. Gras 270

    Trophies in the last 5 seasons:
    Level 12 / League: 1st / CL: 1st / Cup: 1st
    Level 13 / League: 1st / CL: 1st / Cup: 1st
    Level 14 / League: 1st / CL: 1st / Cup: 1/8
    Level 15 / League: 1st / CL: 1/4 / Cup: 1/4
    Level 16 / League: 1st / CL: 1st / Cup: 2nd

  10. #10
    Pro Kole22's Avatar
    Join Date
    Sep 2017
    Posts
    864
    Quote Originally Posted by NekoIzMase View Post
    Na internacionalnom forumu su dosli do zakljucka da se igrac bolje trenira ako mu je ukupan kvalitet priblizan kvalitetu atributa koje treniras. Na primer igracu na slici nikako ne bi trebalo trenirati atribute koji su preko 160 dok ne dodje na 140 ukupnog kvaliteta.

    Click image for larger version. 

Name:	Igrac.jpg 
Views:	147 
Size:	86.4 KB 
ID:	107082
    Ovo nije tacno i potvrdio sam kroz trening Cvetkovica. Relativno jeftino sam mu nabio 2* u ukupnom kvalitetu ove sezone, gde sam mu sistemski budzio bitne slikove kroz miks treninge. Nusprodukt je bio da je dobio 125 skilova u nebitnim atributima (oko 8% ukupnog kvaliteta) dok je u bitnim dobio oko 450skilova (oko 30% ukupnog kvaliteta).
    U pocetku sam koristio treninge bitnih atributa i to neke do 160% sto je izaslo relativno skupo, a posle sam za bagatelu kroz miks treninge dodatno i lako unapredio njegove bitne vestine.

    Evo ti njegove vestine sa pocetka sezone i posle treninga.

    Da sam koristio samo treninge bitnih atributa, bacao bih zelene u bunar bez dna jer se posle 160% proseka nikako ne isplati.

    Послато са Moto E (4) Plus уз помоћ Тапатока
    Last edited by Kole22; 08-06-2018 at 10:11 AM.
    S112 / Level 16 / FK PALILULAC - 14 Leagues - 9 CL - 0 SL - 6 Cups

    Appearances: (ST) C. Cutino 515
    Goals: (AMR) A. Chavasco 541
    Assists: (AML) T. Gras 270

    Trophies in the last 5 seasons:
    Level 12 / League: 1st / CL: 1st / Cup: 1st
    Level 13 / League: 1st / CL: 1st / Cup: 1st
    Level 14 / League: 1st / CL: 1st / Cup: 1/8
    Level 15 / League: 1st / CL: 1/4 / Cup: 1/4
    Level 16 / League: 1st / CL: 1st / Cup: 2nd

Page 1 of 2 12 LastLast