Results 1 to 10 of 10
Like Tree14Likes
  • 2 Post By Svajc
  • 4 Post By Mourinho
  • 3 Post By Shadow
  • 2 Post By Pera Peric
  • 2 Post By Zinaid Klicic
  • 1 Post By nsretkovic

Thread: Top eleven rezultati = čist random

  1. #1
    Dreamer Svajc's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    416

    Top eleven rezultati = čist random

    Odavno sam sumnjao, ali jučerašnji rezultati iz finala lš su me definitivno uverili da su rezultati čist random. To što Nordeus tvrdi da su realni, daleko je od toga i više nego smešno. Kvalitet, taktika, aktivnost menadžera, moral, kondicija i bonus uopšte nisu bitni.

    Evo primera da taktika uopšte nije bitna...moje finale lš. Igrao sam sa dva napadača protiv ekipe koja igra široku odbranu sa bekovima i jednim štoperom + jednog igrača koji igra van svoje pozicije. Pretpostavka je da su bekovi morali da čuvaju moja krila što znači da je taj štoper morao sam da čuva moja dva napadača i naravno uspeo je u tome. Hajdemo realno...kakve su šanse jednog štopera protiv dva napadača?! Još jedan primer iz lige...igrali smo protiv lika koji igra sa dva vezna igrača...jedan dobija crveni karton i menadžer ne vrši da izmenu kako bi nadomestio njegovo isključenje...dok sam ja ubacio i trećeg veznog i nismo imali nikakvu prednost protiv ekipe sa jednim defanzivnim veznim...na kraju smo jedva izvukli remi. Koliko je to realno?!

    Ali dobro..što se tiče sezone koja se danas završava...mogu reći da je random većim delom bio uz mene. Adeline FC i ekipe sličnog kvaliteta pobeđivali smo lagano...dok smo gubili od mnogo slabijih i neaktivnih ekipa...da ne spominjem sada poraz od 0:5 kod kuće...ipak smo osvojili titulu u ligi.

    Pozivam sve menadžere da iznesu svoje mišljenje, ali znam da mnogi to neće uraditi, jer čim se kaže nešto protiv Nordeusa, ekipa će beležiti loše rezultate neko vreme.

    Mene je baš briga...nastaviću da igram dalje ali više neću ulagati ni dinar u ovu igricu...pa šta uradimo.
    Last edited by Svajc; 12-14-2013 at 12:08 PM.
    munchen and ezio.auditore like this.

  2. #2
    Rookie Mourinho's Avatar
    Join Date
    Mar 2013
    Location
    Brdoviti deo Beograda
    Posts
    149
    E moj prijatelju, ja sam to odavno provalio. Naravno prestao sam sa kupovinom tokena i veruj mi ovako mi je hiljadu puta bolje. Spreman sam na svaki mogući rezultat i ništa više ne može da me iznenadi. U fazonu sam "Očekuj neočekivano".
    Evo daću primer za ovu sezonu, neću spominjati prethodne. Prošlost ostavimo iza nas. Tim je bio u očajnom stanju, jer nisam igrao 3-4 sezone. Jednu sezonu sam bio drugi, a nisam ni ušao u igricu, ovih par ostalih sam bio u prvih sedam uglavnom. Nebitno. Tim je u fazonu imao 2-3 igrača sa 3 zvezdice, svi ostali su imali po dve. Polako ja krenem da prodajem igrače, skupljam sredstva i sredim tim koliko toliko, međutim ostadoše mi dva igrača sa po 2 zvezdice u startnoj postavi - desni bek i zadnji vezni. Uglavnom njih dvojica su igrala sasvim solidno celu sezonu, čak su imali bolje ocene od igrača skauta i igrača sa 5 zvezdica. I na kraju sezonu završim na prvom mestu, sa takoreći nekomletiranim timom. U svakom slučaju, Top Eleven je igrica i zašto bacati pare na igricu kad mogu da za te pare izvedem ribu na burek i jogurat Pozdrav za sve Top Elevenovce
    Svajc, munchen, sirokaca and 1 others like this.
    Bez ove pesme se ne igra tekma

    http://www.youtube.com/watch?v=d8v2TUQomZU

  3. #3
    Serbian Forum Moderator Shadow's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Serbia
    Posts
    4,173
    Uvek sam za konstruktivnu diskusiju. I takve teme bar ja neću zatvarati. Naravno sve dok ljudi normalno pišu i komentaišu bez vređanja i sl.
    A evo i mog mišljenja vezano za igru. Ja verujem da je ovo vodeći menadžer na internetu. Par njih sam davno probao i nisam bio zadovoljan istim. Ima igra mana naravno kao i sve čak i ona ima. Ima mnogo mesta za napredak ali tu ja ne mogu ništa. Što se tiče ulaganja ja odavno nisam uložio dinar u igru i smatram da se može igrati i bez toga. Video sam za 33 sezona masu timova u koje je uloženo mnogo novca i ti isti su odustali posle nekog vremena. Kupovina tokena jednostavno ne garantuje uspeh. Ali cenim to što ljudi kupuje jer na račun tih ljudi mi igramo ovo besplatno i naravno nemam ništa protiv tokenaša imaju ljudi keša da izdvoje kapa dole. Ima nerealnosti i to dosta. Ali ja to gledam ovako. Izgubim ja od slabijeg i remiziram ali sam i isto tako dosta puta otkidao bodove jačima. Tako da mi sistem negde uzme negde vrati. Naravno ovo je što se tiče mog Arsenala. A to da ako napišete nešto loše za igru i da će vas neko sabotirati je bar po meni nerealno. Jer se tu kosi ono što sami tvrdite. Vi kažete da je sve random a isto tako kažete da će vam neko namestiti rezultate to ne ide jedno sa drugim.

  4. #4
    Dreamer Svajc's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    416
    Mourinho : Potpuno si u pravu druže...igricu treba igrati u fazonu "očekuj neočekivano" .

    Shadow : Temu jesam otvorio za malo otvoreniju diskusiju o igrici, ali naravno nema potrebe za vređanjem i tome sl. Što se tiče sabotiranja/nameštanja koje si spomenuo, malo je čudno da taj sistem/random koji malo daje-malo uzima baš onda funkcioniše na način dajem malo -uzimam što više. Eto...DT baš danas u ligi remizirao. O tome govorim iz svog iskustva ali i iz iskustva par prijatelja koje naravno neću da imenujem.

    Evo još jednog primera da je rezultat čist random : http://forum.topeleven.com/top-eleve...ose-i-won.html

    Lik učinio sve živo da izgubi i na kraju pobedio

  5. #5
    Newbie
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    1
    Igra je cista zabava. Ima dobru potporu u vidu FB-a solidno je zamisljena i trenutno najpopularniji menadar na netu ali sasmo zbog masovnosti i pristupacnosti i lakoci. Ali sto se tice realnosti rezultata je cista nula i nema nikakve veze sa taktikom jacinom tima kondiciom i moralom. Danas izgubim 5-1 od daleko losijeg tima satavljenog od igraca sa dve i tri zvezdice naspram mojih uglavnom 4 i 5 zvezdica sa potpuno istom formacijom gde je moj golman primio 5 golova iz 8 pokusaja i dobio ocenu 8. A pre par kola dobijem glatko prvog i drugog na tabeli sa 3-0 i 3-1 iako imam daleko losiji tim.Nigde nikakve logike. Moram priznati da je ovaj menader sto se tice realnosti jedan od najlosijih menadera
    ezio.auditore and Mourinho like this.

  6. #6
    Apprentice Zinaid Klicic's Avatar
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    226
    Evo da se i ja izjasnim...necu spominjati proslost i kako smo nekoliko puta gubili titulu u zadnjem ili predzadnjem kolu protiv ekipa sa 3*,kako smo dvije sezone ispadali iz LS poslije grupne faze,iako smo bili daleko jaci od protivnika u grupi i medju 3 najjaca tima uopste u takmicenju...Al prethodno smo podrsci napisali nekoliko zanimlj.komentara,itd...al to je proslost...
    Zao mi je sto sam kasno vidio i nisam uslikao kako se moj protivnik u finalu LS iz prosle sezone "provukao" u 1/2,pa da svi to komentarisete...lik sa 14 igraca u timu i daleko slabiji od nas...Al dobro poraz treba prihvatiti,dignuti se i krenuti dalje...Evo pojasnicu tu nj. utakmicu iz 1/2 LS...
    Kuci je branio 2-1 rezultat i igrao 4-3S-3 formaciju.Do 30 min. je imao 2 ozljedjena igraca(ML i MR) i nije vrsio izmjene a nj. protivnik jeste,dakle pratio je...u takvom odnosu snaga,uspio je identicnim rezultatom stici do penala i proci dalje...kako je tek bilo tom protivniku tad...Svih 90 min. je igrao sa samo MC-om u sredini,a svi znamo sta to znaci...
    Pa sad bi mogli danima i danima pisti o nekim formacijama,taktikama;legalnim i ilegalnim formacijama,realnosti i nerealnosti...
    Ja bi smo dodao na to "OCEKUJ NEOCEKIVANO" jos "NIJE KOME JE NAMJENJENO,VEC KOME JE SUDJENO" il volite obrnuto!
    ezio.auditore and Mourinho like this.

  7. #7
    Famous nsretkovic's Avatar
    Join Date
    Jan 2013
    Location
    Serbia
    Posts
    1,582
    Evo i ja da kažem nešto o tim rezultatima i o igrici... Tekst je dugačak pa kome se čita neka pročita

    Moja priča iz sezone u sezonu je 15-20 uzastopnih pobeda - minimum 4-7 uzastopnih poraza...
    Evo juče se završila sezona pa prvo da se uhvatim za kup iz te prošle sezone: kup je osvojio lik mog nivoa koji je uložio dosta para u toj sezoni, ipak iako je dosta uložio on nije imao neki baš specijalan tim...svi igrači tek skauti i 1 sv. klasa. Imao je sreće u prve dve runde kupa da dobije neke najlaganije protivnike sa ilegalnom formacijom ili totalno napuštenim timom. Naravno prošao je dalje i u plej offu ga je čekao neki aktivniji timčić koji je slab i njega je prošao, onda je u 1/8 naleteo na mene. Naravno kao i uvek, kada se sezona zahuhta moj tim igra očajno i tako na mom terenu ja dočekam njega, imao sam bolji tim za pola ocene od njega ali džaba, posle 3-4 promašenih ZICERA on me je lagano "odrao" kući 1:3, 2 gola posle kornera i jedan u zadnjem minutu, iz slobodnjaka (inače veče pre toga u ligi vodio sam 0:2 u gostima i na kraju posle 4 prekida primio 4 gola i izgubio u ligi). Okej, eto, morao sam i ja jednom da izgubim... Prekosutra, u revanš meču, moj tim povede 0:1 i 2:1 ... Imali smo sve konce igre u svojim rukama, diktirali tempo, stvarali šanse (koje smo naravno promašivali) i onda u 2 minuta lik postigne 2 gola i dobije nas oba puta! 1:3 i 3:2... Čovek je kasnije osvojio kup iako ga je u 1/2 čekao lik sa full sv. klasa timom i taj isti ga je dobio 5:3 u gostima...naravno ovaj je uspeo da se izvuče i da sa čak 0:3 dobije revanš i prođe u finale gde ga je takođe čekao sličan, sv. klasa tim. Naravno i njega je dobio na penale i osvojio kup iako je bio slabiji od svih protivnika sa kojima je igrao u 1/8, 1/4, 1/2 i u finalu...A ja sam dakle ispao od njega i onda sam se osvrnuo ligi šampiona i ligi... u ligi sam imao +9 i u zadnjih 6 kola sa +9, 2. na tabeli me je stigao i imao jednak broj bodova kao i ja ...A kako me je stigao? 3 kiksa u zadnjih nekoliko kola su bila ovakva : 2:0 vodim kući, okrene protivnik na 2:3...vodim 1:0 do 75-og minuta protivnik okrene na 1:2...vodim 0:2 i protivnik stigne do 2:2 i eto tako izgubih +9 ali srećom sam imao bolju gr i neaktivne protivnike u zadnja 2 kola i osvojio sam na kraju ligu...
    Što se tiče lš tu imam da prokomentarišem samo 2 meča... prvi je bio u 1/2 kada sam vodio 0:3 u gostima i protivnik od 70-og minuta stiže lagano do 3:3 i + na kraju zicer za nas koji naravno, nismo iskoristili...Dobili smo kasnije u revanšu 5:0 i prošli u finale gde nas je čekao protivnik koji je branio triplu krunu (doduše i nije uspeo da je odbrani već posle 2 dana jer je ispao iz kupa ali eto, tako da kažem), njega je moj tim dobio !!!8:0!!! Priego, koji je do tog meča dao tek 6-7 golova na jednom meču je dao čak 6 i totalno eksplodirao...
    E sad, jeste da mi je drago zbog pobede od 8:0 ali ipak mislim da je to i previše realno...jer smo mi tek za nijansu bili jači od protivnika...
    Od ove sezone, koja je počela danas ja prestajem da se nerviram zbog tih nekih rezultat koji kad tako moram da se izrazim nemaju veze s vezom, od sada se igra opuštenije...
    Mada, nekada se zapitam zašto se toliko nerviram a ne ulažem ni dinar u igricu, a vidite iz ove moje priče iz kupa da oni koji daju pare imaju i mnogo više sreće iako imaju i slabije timove po nekad...

    Da li će se nekada sve to popraviti, da li ćemo dočekati poboljšanje što se tiče tih rezultata i same igre ili samo u vidu grafike, to ostaje da se vidi....
    Last edited by nsretkovic; 12-15-2013 at 03:11 PM.
    Svajc likes this.

  8. #8
    Newbie Zgembo Zgembic's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    2
    I Ja sam sumnjao ali od prosle sezone sam definitivno uvjeren da je RANDOM moja ekipa po kvalitetu bila 2 a najjaca ekipa bila sve skaut i on sve razvalio samo jedna nerjesena u sezoni . Ja zavrsio kao 5 na tabeli a 2,3,i4 neaktivni igraci i mnogo slabiji od mene sa 3 zvijezde timovi a moj sve 5 odem na rezultate od pocetka sezone sve utakmice pratio uzivo a ovi timovi ni jednu nisu gledali od prvog kola NEVJEROVATNO ZNACI OD 3 TIMA NITI JEDAN E PA ZATO SAM ODLUCIO od ove sezone nekupujem tokene i necu se pojacavati ove sezone pa da vidim dokle cu dogurat bez nerviranja OVAKO NE VREDI POZZZZZZZZ SVIMA

  9. #9
    Newbie
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    33
    Ja sam sigurno bacio preko 60 eura u ovu igru, ali više ništa. Iako imam skoro najbolje igrače u ligi pobedi me lik koji ima 7 izgubljenih u nizu i za zvezdu je slabiji od mene ili točnije 5 poena, a moji igrači moral na 90%.Igram formaciju koja kontrira njegovoj, ali ništa ne pomaže Tako celu ovu sezonu, pri vrhu su oni sa skoro najslabiji, a u sredini mi sa 5 poena više. Dok u kupu sam u finalu i pobedim jače od sebe. Rezultati u ovoj igru su odigrani nasumice, čista slučajnos su rezultati. Malo te ide, pa te onda opet drugu sezonu malo zakida. Tako i meni, prošlu sezonu bio drugi, ali u kupu ništa, sezonu pre toga osvojio kup, ali bio osmi u ligi, sad sam 8. ali sam u finalu kupa opet. Tako da ne vidim zašto bi ulagao novac ako moje taktičko znanje i sposobnost igrača koje sam kupio ne znače ništa jer se sve odigrava igrom slučaja ili ti nasumice.
    Last edited by kuky_k; 01-08-2014 at 08:11 PM.

  10. #10
    Newbie
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    33
    Eto osvojio kup i nitko me nije pobedio, a ligi sam 5 u nizu izgubio i sad sam pao na predzadnje mesto. A na polovici sezone sam bio 4.