Page 2 of 12 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 11 to 20 of 120
Like Tree240Likes

Thread: ΚΟΠΗ ΠΙΤΑΣ 2017

  1. #11
    Apprentice dragonomicon's Avatar
    Join Date
    Nov 2016
    Location
    https://t.me/pump_upp
    Posts
    195
    Ποιός είσαι??
    Είμαι ο Γιάννης από Πειραιά ετών 40. Λιμενικός στο επάγγελμα τα τελευταία 18 χρόνια. Πιο πρίν μαραγκός (από τους τελευταίους τυχερούς που πήγα καλφάκι σε ξυλουργείο). Χόμπυ : Ποδόσφαιρο, ψάρεμα , μπόουλινγκ και ταξίδια με μηχανή.

    Πόσο καιρό παίζεις? Ποιό είναι το αγαπημένο σου σύστημα?
    ΚΟΠΗ ΠΙΤΑΣ 2017-screenshot_39.jpg και λατρεύω το 3-2-3-2 ΚΟΠΗ ΠΙΤΑΣ 2017-screenshot_15.jpgμε παραλλαγή σε 3-3-2-2 ΚΟΠΗ ΠΙΤΑΣ 2017-screenshot_31.jpgάκρως επιθετικό σχηματάκι και όποιος αντέξει.....!!!!!

    Από τίτλους τι κάνεις? Πες μια μεγάλη στιγμή σου στο παιχνίδι!

    Τον πρώτο καιρό που έπαιζα ενεργά είχα σαρώσει τα πάντα και όταν λεω τα πάντα εννοώ τα πάντα.. Η μεγαλύτερη μου επιτυχία ε? Λοιπόν ανάμεσα σε ένα Triple Crown ΚΟΠΗ ΠΙΤΑΣ 2017-screenshot_14.jpg και τη στγμή που κέρδισα το Mourinho σε φιλικό παιχνίδι ΚΟΠΗ ΠΙΤΑΣ 2017-screenshot_1.jpgΚΟΠΗ ΠΙΤΑΣ 2017-screenshot_2.jpgΚΟΠΗ ΠΙΤΑΣ 2017-screenshot_3.jpgΚΟΠΗ ΠΙΤΑΣ 2017-screenshot_4.jpg θα προτιμήσω το Triple Crown φυσικά γιατί μου έφυγε ο πάτος μέχρι να το κατακτήσω... Η νίκη με το Mourinho ήταν απλά μια νίκη σε ένα μεγαλύτερο αντίπαλο.

    Έχεις επενδύσει στο παιχνίδι με χρήματα?

    Ναι έχω επενδύσει και ακόμα επενδύω περίπου 5 ευρώ ανά δίμηνο. Δεν γίνεται παιδιά διαφορετικά. Και αυτό για να πάρεις κανένα παιχτάκι αν δεν σου βγούν οι μεταγραφές.

    Τι σε ενθουσιάζει περισσότερο στο παιχνίδι?

    Μετακόμισα στο Τούρκικο πρωτάθλημα οταν ακόμα επιτρεπόταν να αλλάξεις σύλλογο..... Το να παίρνεις πρωταθλήματα μέσα στην Τουρκία!!!!!!!!!!!!!!!!! ΑΞΙΑ ΑΠΕΡΙΓΡΑΠΤΗ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!

    Κάτι που έχεις να προσθέσεις/αναφέρεις/σχολιάσεις γενικότερα?

    Το παιχνιδάκι είναι ωραίο και εθιστικό στο μέτρο του. Πρέπει όμως να δώσουν πιστεύω και μερικά κίνητρα για να συνεχίσουν και οι παίχτες να το υποστηρίζουν. Δηλαδή τι έννοώ.... Περισσότερα ΤΟΚΕΝ, κόψιμο των υπέρογκων τιμών σε Ελλάδα για αγορά τοκεν, περισσότερα πακέτα (γενικώς) και επιτέλους βιντεάκια ρε παιδιά να παίρνουμε δωρεάν.
    Last edited by dragonomicon; 11-15-2016 at 10:34 AM.

  2. #12
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    Λοιπόν όπως σας υποσχέθηκα, έχουμε κάποια νεώτερα για τον εορτασμό.
    Το ποστ πλέον μετονομάζεται σε
    ΚΟΠΗ ΠΙΤΑΣ 2017
    εκτός από το δικό μου δώρο, μια επίσημη φανέλα, ο Pricop Catalin που είναι ο chief moderator του φόρουμ, προσφέρθηκε να συνεισφέρει μέσω της σελίδας που έχει για το παιχνίδι ( Top Eleven ) για μια ακόμα επίσημη φανέλα, καθώς και έναν κωδικό εξαργύρωσης 50 τοκεν
    Να ξεκαθαρίσω μόνο εδώ, ότι προτεραιότητα για τον κωδικό έχουν αυτοί που δεν έχουν ομάδες μέσω fb αλλά από το google.
    Αυτό γιατί οι φανέλες θα δωθούν μέσω της γνωστής διαδικασίας (γινόμαστε φίλοι και στέλνω την φανέλα σαν δώρο - μετά χωρίζουμε ξανά, χαχα).
    Με αυτούς που έχουν όμως google, δεν γίνεται αυτή η διαδικασία.
    Οπότε παρακαλώ να δηλώνετε αν έχετε ομάδα google.

    * Έτσι με αυτή τη εορταστική δημοσίευση, κλείνω και τα 7.000 ποστ σε αυτό το φόρουμ
    Last edited by nikolgiorgos; 12-11-2016 at 04:04 AM.
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  3. #13
    Newbie
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    7
    Ποιός είσαι??
    Γιωργος απο Αθηνα.
    Πόσο καιρό παίζεις? Ποιό είναι το αγαπημένο σου σύστημα?
    Αρκετα νεος παικτης ειμαι στην 4η σεζον(τελη Σεπτεμβριου 16).Αγαπημενο συστημα το 4-5-1v και το narrow diamond.
    Έχεις επενδύσει στο παιχνίδι με χρήματα?
    Βαζω καποια τοκενς στην αρχη της σεζον τα οποια χρησιμοποιω για τους recommended και οπου χρειαζεται και μπορω για fast trainers.Φυσικα με τα τοκενς στηριζεις και τους developers και βοηθας στην βελτιωση.
    Τι σε ενθουσιάζει περισσότερο στο παιχνίδι?
    Το γεγονος οτι σε αντιθεση με αλλα μανατζερ παιχνιδια εξασφαλιζει φορητοτητα και εχει μεγαλο αριθμο ενεργων παιχτων.
    Από τίτλους τι κάνεις?
    Σταθερα πρωταθλημα σε καθε σεζον ως τωρα με πολυ δυσκολο πρωταθλημα στην 3η σεζον και χωρις να δεχτω γκολ στη 2η.Επισης στην 3η καταφερα να παρω και το CL.Στα κυπελλα ειναι δυσκολα τα πραγματα ως τωρα γιατι κυριως παιζω με μεγαλυτερα levels και δεν καταφερνω να φτασω στον τελικο.
    Κάτι που έχεις να προσθέσεις/αναφέρεις/σχολιάσεις γενικότερα?
    Θα ηθελα να δω καποια αλλαγη στη λογικη των τοκενς.Αυτη τη στιγμη ο μονος τροπος που ουσιαστικα υπαρχει για να παρεις τοκενς ειναι με χρηματα.Θα μπορουσε για παραδειγμα να υπαρχει επαθλο με τοκενς στους νικητες κυπελλου,CL,η και πρωταθληματος(θα υπηρχε και μεγαλυτερος ανταγωνισμος).Αλλη σκεψη ειναι να υπαρχουν ads για τοκενς οπως για τα βαλιτσακια.

  4. #14
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    Θα ηθελα να δω καποια αλλαγη στη λογικη των τοκενς.Αυτη τη στιγμη ο μονος τροπος που ουσιαστικα υπαρχει για να παρεις τοκενς ειναι με χρηματα.
    ελπίζω να είσαι ενήμερος για τις ομοσπονδίες και τις αμοιβές.
    Αυτή τη σεζόν με τις 3 ομάδες που έχω, τσίμπησα από 30 Τ για την άνοδο στην Gold 2
    Venc and Mixalis Xerts like this.
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  5. #15
    Newbie
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    7
    Quote Originally Posted by nikolgiorgos View Post
    ελπίζω να είσαι ενήμερος για τις ομοσπονδίες και τις αμοιβές.
    Αυτή τη σεζόν με τις 3 ομάδες που έχω, τσίμπησα από 30 Τ για την άνοδο στην Gold 2
    Ισχυει αλλα δεν ειναι κατι στο οποιο μπορεις να βασιστεις.Νομιζω πως θα ηταν καλη ιδεα η ιδια λογικη να ισχυσει και στα ατομικα επαθλα(κυπελλο κλπ) και να τα κανει ακομα πιο ενδιαφεροντα.
    Mixalis Xerts likes this.

  6. #16
    Rookie Michael Doubakis's Avatar
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    125
    Ποιός είσαι??
    Είμαι ο Μιχάλης, 43 παντρεμένος, με δυο κόρες (9 και 11) και δουλεύω σε εκδοτική εταιρία ως υπεύθυνος παραγωγής περιοδικών. Παίζω παιχνίδια σε υπολογιστές από παιδί, πρώτος υπολογιστής μου ο Amstrad 464 !!! πέρασα και από τη χρυσή εποχή της Amiga 500, ΤΟ μηχάνημα για την εποχή του!!!. Περισσότερο από όλα τα games που έπεξα όλα αυτά τα χρόνια, κράτησε το WOW... επικό game αλλά δυστυχώς τα 13€ το μήνα αυτό τον καιρό δεν περισσεύουν. Σταμάτησα πριν 5 χρόνια και έκτοτε δεν το ξανάρχισα και δεν ξαναέπαιξα κανένα παιχνίδι μέχρι τώρα (με την ένοια να παίζω συνεχόμενα για καιρό).

    Πόσο καιρό παίζεις? Ποιό είναι το αγαπημένο σου σύστημα?

    Παίζω κοντά ένα χρόνο (και κάτι ψιλά) και πάντα στηρίζομαι στα κεντρικά χαφ. Δεν έχω παίξει σύστημα με λιγότερα από 2 και ενίοτε παίζω με 3. Συνήθως παίζω με 4 στην άμυνα 2 πλάγιους και ένα επιθετικό, ανάλογα το παιχνίδι θα βάλω είτε 1 κεντρικό αμυντικό χαφ, είτε ένα παραπάνω κεντρικό χαφ, είτε ένα παραπάνω επιθετικό.

    Από τίτλους τι κάνεις? Πες μια μεγάλη στιγμή σου στο παιχνίδι!
    Από τίτλους πάμε αρκετά καλά, παίζουμε 4 άτομα στο γραφείο και είμαι πρώτος !!! κάθε χρονιά κάτι θα πάρω (εκτός από 1 νομίζω) και τις περισσότερες χρονιές έχω 2 τίτολυς, κορυφαία στιγμή πριν 2 σεζόν που πήρα το τρέμπλ φυσικά.

    Έχεις επενδύσει στο παιχνίδι με χρήματα?
    Μια η δύο φορές από 2 ευρώ...

    Τι σε ενθουσιάζει περισσότερο στο παιχνίδι?
    Η προσμονή πριν από κάθε σημαντικό ματς, η αλλαγή των δεδομένων μέσα στο ματς (ειδικά όταν είναι και ο άλλος καλός και είναι μέσα), και η αίσθηση του ανταγωνισμού με πραγματικούς παίκτες.

    Κάτι που έχεις να προσθέσεις/αναφέρεις/σχολιάσεις γενικότερα?
    Είναι ένα καλό παιχνίδι, με τις ατέλειές του φυσικά, που δεν χρειάζεται να "καείς" για να προχωρήσεις και έτσι μπορείς να παίζεις ακόμα και με ελάχιστο χρόνο ενασχόλησης, προσφέρει συγκινήσεις, χαβαλέ με φίλους και με το γεγονός ότι παίζουν real άτομα από όλο τον κόσμο, έχει τύχει να γνωρίσω και άτομα (μέσω Facebook) και να γίνουμε διαδυκτιακοί φίλοι μέσα από το παιχνίδι.

  7. #17
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    έλα και κληρώνει λέμε
    Επειδή βλέπω και κάποιους να μην έχουν βάλει συμμετοχή ακόμα αν ντρέπεστε ή δεν θέλετε, μην ξανοίγεστε βρε παιδιά, 5 κουβεντούλες πείτε
    έτσι για το καλό.
    Mixalis Xerts likes this.
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  8. #18
    Pro dsio's Avatar
    Join Date
    Dec 2016
    Location
    Athens
    Posts
    844
    Ποιός είσαι??
    Είμαι ο Δημήτρης, 38 ετών, Ηλεκτρολόγος Μηχανικός & Μηχανικός Υπολογιστών, Αθήνα. Χόμπι: Ποδόσφαιρο, σινεμά και φυσικά το TE!

    Πόσο καιρό παίζεις? Ποιό είναι το αγαπημένο σου σύστημα?
    Παίζω εδώ και 3 μήνες περίπου. Συνήθως, παίζω 451v, 4-1-4-1 και 4-1-2-1-2 narrow diamond, μετά από τις κατάλληλες νουθεσίες των experts του forum (tnx!).

    Από τίτλους τι κάνεις? Πες μια μεγάλη στιγμή σου στο παιχνίδι!
    Έχω πάρει πρωταθλήματα (2), κύπελλα (2), το Europa League (1), αλλά μου λείπει το CL! Επιπρόσθετα, πάμε εξαιρετικά με το Association που ανήκω.

    Έχεις επενδύσει στο παιχνίδι με χρήματα?
    Δύο φορές, σύνολο <2 ευρώ (το αρχικό πακέτο προσφοράς).

    Τι σε ενθουσιάζει περισσότερο στο παιχνίδι?
    Η προετοιμασία της ομάδας πριν τον αγώνα (τακτική), ο ανταγωνισμός στο παιχνίδι, οι μεταγραφές, τα association matches και η κατάκτηση τίτλων.

    Κάτι που έχεις να προσθέσεις/αναφέρεις/σχολιάσεις γενικότερα?
    Είναι ένα πολύ καλό παιχνίδι, που προκαλεί έντονα και ποικίλα συναισθήματα. Ενδεχομένως, σε ορισμένα σημεία να μπορεί μελλοντικά να εμπλουτιστεί με περισσότερο ρεαλισμό (έχοντας ως reference το FM).

  9. #19
    Pro axd23's Avatar
    Join Date
    Dec 2016
    Posts
    849
    Ποιός είσαι??
    Είμαι ο Δημήτρης, 26 ετών. Λογιστής, άνεργος αυτό το διάστημα. Δεν χάνω τις ελπίδες μου όμως χαχα.

    Πόσο καιρό παίζεις? Ποιό είναι το αγαπημένο σου σύστημα?
    Παίζω από τις 30 Αυγούστου. Δοκίμασα αρκετά αλλά τις τελευταίες σεζόν παίζω 4-1-3-2.

    Από τίτλους τι κάνεις? Πες μια μεγάλη στιγμή σου στο παιχνίδι!
    Έχω πάρει 2 πρωταθλήματα, 1 CL και 1 κύπελλο. Η μεγαλύτερη στιγμή ήταν η εκτός έδρας νίκη απέναντι στη δυνατότερη ομάδα του πρωταθλήματος που μου δίνει μεγάλο αβαντάζ στην κατάκτηση του τίτλου. Honorable mention τo πρώτο μου κύπελλο την 2η σεζόν.

    Έχεις επενδύσει στο παιχνίδι με χρήματα?
    Όχι ακόμη, αλλά σκοπεύω σύντομα.

    Τι σε ενθουσιάζει περισσότερο στο παιχνίδι?
    Το online στοιχείο του παιχνιδιού και η δυνατότητα αναμέτρησης με πραγματικά πρόσωπα. Επίσης, η κατασκευή εγκαταστάσεων της ομάδας για κάποιο λόγο.

    Κάτι που έχεις να προσθέσεις/αναφέρεις/σχολιάσεις γενικότερα?
    Θα ήθελα στο μέλλον να βελτιωθεί λίγο το animation και ο τρόπος που μπαίνουν τα γκολ. Παίζω 4 μήνες μόλις και ξέρω πάνω κάτω πότε θα φάω γκολ ή θα βάλω κτλ.

  10. #20
    Rookie nichio's Avatar
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    135

    ΚΟΠΗ ΠΙΤΑΣ 2017

    Νίκος, παίζω το παιχνίδι 9 μηνες. Υποστήριξη software η δουλειά μου (μέχρι που μας "ανέλαβε" η... "ανάπτυξη")
    Την περασμένη σαιζόν πήρα πρωτάθλημα & πήγα τελικό κυπέλλου. Nivea League, στους 16 (lvl 8 τότε).
    Παρακολουθώ όλους τους αγώνες μου, και μέσω κινητού αν χρειαστεί & κάνω 4-6 προπονήσεις ανά ημέρα. Δυστυχώς οι φίλοι που έχω, δεν με καλούν για πολλά φιλικά...
    Αγαπημένο σύστημα το κλασικό του καιρού μας (4-2-3-1), αλλά στη φετινή σαιζόν το παιχνίδι προμοτάρει ΠΟΛΥ το 3 πίσω, 1 dmc και ότι να ναι πιο μπροστά, οπότε προσαρμόστικα αναλόγως...
    Ωραιότερη στιγμή, η περσινή νίκη με 3-2 στο ντέρμπι τίτλου με τον 1ο που ήταν και 6-7% καλύτερος, αποτέλεσμα που τελικά μου έδωσε και τον τίτλο.
    Μεγαλύτερη ξενέρα, οι 2 ήττες σε τελικούς κυπέλλου από Κινέζους, με θεόστραβα συστήματα και 10-20% κάτω...
    Χρήματα δεν έχω βάλει ποτέ & ούτε πρόκειται...
    Το παιχνίδι γενικά είναι ωραίο και μόλις μάθει κάποιος τις κακοτοπιές, έχει μόνο να αντιμετωπίσει τους παραλογισμούς του παιχνιδιού που συμβαίνουν, σε μένα τουλάχιστον, σε ποσοστό 15-20% των αγώνων...
    Καλή χρονιά να έχετε όλοι και εδώ & στη ζωή σας!



    Sent from my iPad using Tapatalk

Page 2 of 12 FirstFirst 1234 ... LastLast