Page 46 of 108 FirstFirst ... 3644454647485696 ... LastLast
Results 451 to 460 of 1077
Like Tree1169Likes

Thread: ☆ Sezona 71 - 20.Septembar ☆

  1. #451
    VIP
    Join Date
    Sep 2014
    Location
    Beograd
    Posts
    11,542
    Quote Originally Posted by t11_fan View Post
    Mene baš zanima kolika je otprilike razlika u kondiciji kad igraš niski i visoki presing? Kako god, ja mijenjam presing ovisno o formaciji, a najčešće ga koristim u tandemu s formacijama od 3 braniča i aktiviranom ofsajd zamkom.
    Pa računam da ti za 90 minuta visokog presinga + čovek na čoveka skida jedno 10% više kondicije, s tim da na čovek na čoveka otpada otprilike 1/3... Obično bi igrač sa najmanje kondicije u normalnoj igri završio na oko 71%, a posle presinga + čovek završi na 61%... Najgore je što za potrošenu kondiciju ne dobijaš skil progres...

  2. #452
    VIP Aleksandar Ilok's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Ilok
    Posts
    2,091
    Quote Originally Posted by lespa View Post
    igram vec 16 sezona ali nazalost nikad se nisam bavio detaljnije vezano za podesavanja i koja je formacija dobar counter za protivnicku formaciju iako to ima na net-u jednostavno mrzi me da se bakcem sa tim. igram dosta predvidivo u smislu da ako mi ide dobro ne diram nista osim izmene zbog zelenog kofera ili sad u zadnje vreme menjam igraca ako bas ima losu ocenu uzivo. a kad gubim menjam stavke "mentalitet" i "fokusiraj pas" i naravno formaciju u smislu ako sam krenuo sa jednim ST ubacujem jos jednog. ono sto sam poceo da praktikujem u zadnjih par sezona to je da prva postava uvek ima moral "savrseno". tripujem se da je to veoma bitno. stavke "uklizavanje" i "presing" nikad ne menjam sto je verovatno pogresno ali hebiga tako igram. ali bilo je trofeja tako da mora da nesto radim dobro.
    Ja presing nikad ne mijenjam, uvijek je na hard jer sa ostalim dobijem vise kartona

    Kad igram drugu fazu nekog natjecanja, recimo kup ili ligu prvaka na 2 utakmice..prvu jako kalkuliram i ako pobijedim, u uzvratu uvijek idem sa visokim presingom, nikad ne cuvam rezultat vec pokusavam odma pritisnuti protivnika

    A svatko ima neka svoja razmisljanja
    lespa likes this.
    Sezona 27, Level 27


  3. #453
    VIP
    Join Date
    Sep 2014
    Location
    Beograd
    Posts
    11,542
    Šta reći, a ne zaplakati...

    Molim kolege menadžere da analiziraju malo protivnika i utakmice...

    Attachment 54702
    Attachment 54703
    Attachment 54704
    Attachment 54705
    Attachment 54706

    Prvi sam na tabeli posle 5 kola, tukao sam ovu dvojicu jačih, a tu boraniju ne mogu...

    Attachment 54707☆ Sezona 71 - 20.Septembar ☆-30.jpg☆ Sezona 71 - 20.Septembar ☆-33.jpg☆ Sezona 71 - 20.Septembar ☆-34.jpg☆ Sezona 71 - 20.Septembar ☆-31.jpg☆ Sezona 71 - 20.Septembar ☆-32.jpg☆ Sezona 71 - 20.Septembar ☆-35.png
    Last edited by Steppenwolf; 09-30-2015 at 08:41 PM.
    t11_fan likes this.

  4. #454
    VIP t11_fan's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Croatia
    Posts
    2,435
    Quote Originally Posted by Steppenwolf View Post
    Pa računam da ti za 90 minuta visokog presinga + čovek na čoveka skida jedno 10% više kondicije, s tim da na čovek na čoveka otpada otprilike 1/3... Obično bi igrač sa najmanje kondicije u normalnoj igri završio na oko 71%, a posle presinga + čovek završi na 61%... Najgore je što za potrošenu kondiciju ne dobijaš skil progres...
    Zanimljivo, nisam to primjetio. Iskreno nisam ni obraćao pažnju na to, uglavnom imam 20ak igrača u klubu pa rotiram sastav a na one koji su igrali 1. utakmicu tog dana potrošim bustera samo koliko treba da pređe 80% i naravno oni sjede na klupi. Tokom utakmice igrače vadim iz igre kad im kondicija bude od 60-70%, ovisno o kondiciji ostatka prvog tima i klupe. Uglavnom vodim dosta brige o tom da mi igrači idu na treninge i utakmice sa preko 80% kondicije.


    +
    ne mogu vidjet slike koje si objavio u zadnjem postu.
    Ex top eleven player


  5. #455
    Champion lespa's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    Voždovac
    Posts
    2,357
    Quote Originally Posted by t11_fan View Post
    @Lespa
    Baš zanimljivo, kod mene je obrnuto. Kad igaram, onda dosta vodim računa o formaciji, taktici i formi. Naravno da to ne garantira pobjedu, ali mogu reći da sam primjetio da je statistika uvijek na mojoj strani ili sam ujednačen protiv jačih timova. Bilo je slučajeva kad sam okrenuo rezultat u svoju korist promjenom formacije, a bilo je i neuspješnih promjena formacije, najčešće kad vodim pa idem prerano "zatvarati utakmicu" i onda izgubim rezultatsku prednost. Ja pokušavam sve što mogu, pa rezultat kakav bude, ali znam da sam sa svoje strane učinio maksimalno.
    nisi bio aktivan na forumu dva tri meseca pa cu ti reci ukratko. menadzeri su ovde pisali kako dok prate tekme i ucine sve sto mogu za svoju ekipu vezu 3-4 poraza a onda namerno ne prate 3-4 tekme i sve pobede.
    a ti i ja ovde u sitna crevca o formaciji, taktici...
    ne znam nisam pametan.
    t11_fan likes this.
    ФК МЕДАК II - 62 x Liga; 33 x Liga Sampiona; 21 x Kup; 3 x Super Liga: 2 x Super Kup
    nastupi: Frisanco (AMR) 771, golovi: Frisanco (AMR) 768; asistencije: Frisanco (AMR) 522

  6. #456
    Serbian Forum Moderator Shadow's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Serbia
    Posts
    4,173
    Ovde ne znam šta se desilo ali odvalio me je ko majmuna xD







    Liga:







    BvB:









    Ovde liga ne ide i kraj xD

  7. #457
    Pro PepG's Avatar
    Join Date
    Dec 2014
    Location
    Beograd
    Posts
    965
    Quote Originally Posted by lespa View Post
    nisi bio aktivan na forumu dva tri meseca pa cu ti reci ukratko. menadzeri su ovde pisali kako dok prate tekme i ucine sve sto mogu za svoju ekipu vezu 3-4 poraza a onda namerno ne prate 3-4 tekme i sve pobede.
    a ti i ja ovde u sitna crevca o formaciji, taktici...
    ne znam nisam pametan.
    Ma nema to veze... evo ja ove sezone ne stizem da ispratim dosta utakmica i totalni raspad, to je od slucaja do slucaja a ja cu radije da biram 10 poraza da budem prisutan nego 10 pobeda da me nema... onda ne bih ni igrao
    lespa likes this.

  8. #458
    Champion lespa's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    Voždovac
    Posts
    2,357
    Quote Originally Posted by Aleksandar Ilok View Post
    Ja presing nikad ne mijenjam, uvijek je na hard jer sa ostalim dobijem vise kartona

    Kad igram drugu fazu nekog natjecanja, recimo kup ili ligu prvaka na 2 utakmice..prvu jako kalkuliram i ako pobijedim, u uzvratu uvijek idem sa visokim presingom, nikad ne cuvam rezultat vec pokusavam odma pritisnuti protivnika

    A svatko ima neka svoja razmisljanja
    s obzirom da igras presing hard, da se sada igraci trose jos vise i da nordeus voli da stavi dve tekme u razmaku od 3-4 sata pretpostavljam da imas 22 igraca koje rotiras.
    ФК МЕДАК II - 62 x Liga; 33 x Liga Sampiona; 21 x Kup; 3 x Super Liga: 2 x Super Kup
    nastupi: Frisanco (AMR) 771, golovi: Frisanco (AMR) 768; asistencije: Frisanco (AMR) 522

  9. #459
    VIP Aleksandar Ilok's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Ilok
    Posts
    2,091
    Quote Originally Posted by Steppenwolf View Post
    Šta reći, a ne zaplakati...

    Molim kolege menadžere da analiziraju malo protivnika i utakmice...

    Attachment 54702
    Attachment 54703
    Attachment 54704
    Attachment 54705
    Attachment 54706

    Prvi sam na tabeli posle 5 kola, tukao sam ovu dvojicu jačih, a tu boraniju ne mogu...

    Attachment 54707
    Ne vidim slike
    Sezona 27, Level 27


  10. #460
    VIP Aleksandar Ilok's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Ilok
    Posts
    2,091
    Quote Originally Posted by lespa View Post
    s obzirom da igras presing hard, da se sada igraci trose jos vise i da nordeus voli da stavi dve tekme u razmaku od 3-4 sata pretpostavljam da imas 22 igraca koje rotiras.
    Oprosti zabunio sam se, htjeo sam reci da uklizivanje ne mijenjam nikad, presing mijenjam ovisno kako procijenim da treba.

    Mislim da su ukinuli to za trosenje vise kondicije jos u dijelu prosle sezone, sad mi ne trose vise toliko kao onda kad su javili da ce to biti, ponekad kad je jedna utakmica, jedva nesto da potrose, ponekad vise, ali ni priblizno kao prije.

    Imam 15,16 igraca jer mi neki imaju po 3 pozicije pa mi je lakse
    lespa likes this.
    Sezona 27, Level 27


Page 46 of 108 FirstFirst ... 3644454647485696 ... LastLast